Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zxcv74

Zibi i Casio a decyzja serwisu "zegarek ma nieoryginalne czesci i numery, nie jest od nas"

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zaraz koledzy nie piszcie ze to tylko w Polsce mozliwe...

Wszedzie...

Mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Haa, a więc staneło na tym o czym wcześniej pisałem.

 

Nie chciało mi się wierzyć aby Zibi, firma bądź co bądź z dorobkiem niewąskim, dopuściła się takiego numeru i nie dążyła do opanowania i zlikwidowania tej kosmicznej wpadki. Byłem pewien, że to wina jakiegoś pracownika lub grupy pracowników. No i proszę.

 

W tego typu sytuacjach 99% wypadków to właśnie jacyś - kolokwialnie mówiąc - wiejscy cwaniacy średniego i niższego szczebla w salonach partnerskich, którzy robią jakieś dziwne kombinacje bez wiedzy przełożonych licząc na zarobek i traktując klienta absolutnie poza wszelkimi normami obsługi gdy przyjdzie z reklamacją/pretensjami co do towaru.

 

Takich ludzi trzeba usuwać z biznesu. Ostre słowa? Spójrzcie co czyjaś głupota i celowa chęć zarobku na lewo (sądzę że po prostu ktoś podmienił zegarek na podróbę a oryginał zgarnął do kieszeni) zrobiła firmie Zibi - całkiem duża grupa pasjonatów zegarków, a więc najbardziej uświadomiona, opiniotwórcza i wpływowa grupa docelowa, dowiedziała się o tym, że w Zibi można nabyć podróbkę. I podzieliłą się tą historią ze znajomymi, znajomymi znajomych, itp. Poczta pantoflowa to potężna i zabójcza broń.

 

Jak to całe ubolewania godne zdarzenie rzutuje na wiarygodność dystrybutora w oczach potencjalnych klientów? Jak teraz np ja mam nabyć od Zibi zegarek Casio? A jak to będzie dobra podróba? Co jeżeli takich oszustów jest tam więcej?

 

To masakra od strony PR, i nie dziwię się że Zibi szuka i będzie szukać tego, kto ich władował na tą minę, i prawdopodobnie posprząta go na tyle skutecznie, aby więcej coś takiego nie miało miejsca. Życzę powodzenia, to w ich interesie. Bardzo, bardzo żywotnym interesie. 

 

Winni są koledze nie tylko nowy zegarek i rekompensatę, ale i gorące przeprosiny. To jest absolutnie niedopuszczalna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

co by bylo jakby koledze z zegarkiem nic sie niedzialo?

mial by podrobe nawet nic o tym nie wiedzac niezle...

trzeba sprawdzac zegarki nawet kupujac z bardzo wiarygodnego zrodla...

taka jest wg. mnie pleta tego calego watku

 

ja tam nie mam problemow bo niekupuje nowych zegarkow... bo mnie niestac na nowe takie jakie bym chcial miec to moge sobie sprawdzac dowoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angelo... Co Ty opowiadasz. "Pech" chciał, że znalazł krzywe szkło w dwutygodniowy zegarku więc "zadarł" z ZIBI i to dzięki temu forum. Baterie nawet w tych chińskich dożywają 2-4lat. Kto by mu wtedy w to uwierzył. Sam by może tych klocków już w całość nie poskładał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

wlasnie opowiadam , ze mial szczescie bo w zegarku mial cos nie tak...

pecha moga miec ci, ktorzy nie zauwazyli tego felerneg szkielka...bo mysle,ze to niejedyny przekret z tymi casio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - opowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Mozesz Burns mi opowiedziec o co ci cho?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc ... Pozdrawiam Miś Uszatek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

:rolleyes: No dobranoc  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Classfied zgadzam się z Twoją obszerną odpowiedzią. Fakt faktem gdyby nie pomoc Pana Darka (choć pisząc topic nawet nie sądziłem, że są tu ludzie, którzy mają takie kontakty) domaganie się czegokolwiek trwałoby o wiele dłużej, więc głównie w tym miałem szczęście. Wczoraj manger z Zibi nie miał informacji, dziś do 12 ma mieć raport z serwisu. A sytuacja kuriozalna, bo np. moja dziewczyna ma kupiony zegarek dokładnie w tym samym miejscu i nie jest już go pewna, a takich osób może być więcej.

I tak jak mówię, stoje na stanowisku, ze jakaś większa rekompensata mi się należy.

Będę pisał na bieżąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy na Twoim przykładzie jak Zibi dba o klientów i swoje dobre imię.

Jestem bardzo ciekaw zakończenia Twojej historii.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem gdyby nie pomoc Pana Darka (choć pisząc topic nawet nie sądziłem, że są tu ludzie, którzy mają takie kontakty) 

 

Czasami bywa to problem dla tego forum :) różni tu przychodzą i głupoty wypisują, zwłaszcza w dziale o podróbkach, myśląc że to takie samo forum jak każde inne, kpią i podważają 

Kiedyś Vistula Wólczanka wycofała ze sprzedaży zegarek z salonów pod naciskiem forum które zakwestionowało zgodność opisu zegarka ze stanem faktyczym :)

Dobrze więc trafiłeś i życzę pozytywnego zakończenia sprawy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje, w UK jest to nie do pomyslenia. Tu ma sie 7 czy 14 dni od zakupu na oddanie bez podawania powodu kazdego towaru. Nic tylko trzymac kciuki. Juz chyba zrzuta po xx pln na nowy od nas szyciej by naprawila sprawe paypalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ilu obywateli zostało wydymanych (właściwe określenie) przy zakupie zegarków w tym sklepie, a może jeszcze w innych. Bo ilu obywateli wie jak sprawdzić co kupili, o ile komuś przyjdzie do głowy, że to możliwe. Sprawa dla reporterów "Interwencji" czy "Uwagi" :D Kto zgłasza ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa raczej dla prokuratury. A swoją drogą cokolwiek człowiek chce kupić to musi się na tym znać bo jak nie to go zrobią w jajo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje, w UK jest to nie do pomyslenia. Tu ma sie 7 czy 14 dni od zakupu na oddanie bez podawania powodu kazdego towaru. Nic tylko trzymac kciuki. Juz chyba zrzuta po xx pln na nowy od nas szyciej by naprawila sprawe paypalem ;)

 

Wiemy ,wiemy...jest na forum kilku "minstreli" opiewających piękno wyspy :)

To i tak nie zmieni tego że dziewczyny macie brzydkie :lol:

Ciekawy ilu obywateli zostało wydymanych (właściwe określenie) przy zakupie zegarków w tym sklepie, a może jeszcze w innych. Bo ilu obywateli wie jak sprawdzić co kupili, o ile komuś przyjdzie do głowy, że to możliwe. Sprawa dla reporterów "Interwencji" czy "Uwagi" :D Kto zgłasza ?

...ciekawe czy to "akcja zorganizowana' czy jednostkowy wybryk?

 

Sprawa raczej dla prokuratury. A swoją drogą cokolwiek człowiek chce kupić to musi się na tym znać bo jak nie to go zrobią w jajo?

Ja tam zawsze chodzę z mamą albo tatą do sklepu...

Nie przesadzajmy,sprawa nieprzyjemna,ale byc moze to sytuacja jednostkowa.

Poczekajmy na finał ,a Macierewicza na razie zostawmy w spokoju..... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje, w UK jest to nie do pomyslenia. Tu ma sie 7 czy 14 dni od zakupu na oddanie bez podawania powodu kazdego towaru. Nic tylko trzymac kciuki. Juz chyba zrzuta po xx pln na nowy od nas szyciej by naprawila sprawe paypalem ;)

Oczywiscie, ze nie. Koran zabrania oszustw, a wszyscy wiedza, ze na wyspach szariat panuje.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze chodzę z mamą albo tatą do sklepu...

Pępowinę kiedyś trzeba odciąć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="cook" post="1333761"

Ja tam zawsze chodzę z mamą albo tatą do sklepu...

. ;)

 

A ja myślałem ze z różnymi "siostrami"... :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Classfied zgadzam się z Twoją obszerną odpowiedzią. Fakt faktem gdyby nie pomoc Pana Darka (choć pisząc topic nawet nie sądziłem, że są tu ludzie, którzy mają takie kontakty) domaganie się czegokolwiek trwałoby o wiele dłużej, więc głównie w tym miałem szczęście. Wczoraj manger z Zibi nie miał informacji, dziś do 12 ma mieć raport z serwisu. A sytuacja kuriozalna, bo np. moja dziewczyna ma kupiony zegarek dokładnie w tym samym miejscu i nie jest już go pewna, a takich osób może być więcej.

I tak jak mówię, stoje na stanowisku, ze jakaś większa rekompensata mi się należy.

Będę pisał na bieżąco

Tobie?

Niby dlaczego.

Wg mnie należy Ci sie oryginalny zegarek. i ewentualnie jakiś drobiazg za to ze miałeś pecha kupić podróbkę?

Większa rekompensata to niby co?

 

Twojej dziewczynie i innym którzy też kupili takie zegarki należy się bezpłatny test w serwisie i ew. wymiana na oryginał gdy okaże się że to też podróby.

I to wszystko wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie. Koran zabrania oszustw, a wszyscy wiedza, ze na wyspach szariat panuje.

 

Oczywiscie, ze nie. Koran zabrania oszustw, a wszyscy wiedza, ze na wyspach szariat panuje.

 

Dzięki czemu polacy (tak przez małe p) moga błysnąć na imprezie z rolexem. Po imprezie oddają i czekają na następną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie?

Niby dlaczego.

Wg mnie należy Ci sie oryginalny zegarek. i ewentualnie jakiś drobiazg za to ze miałeś pecha kupić podróbkę?

Większa rekompensata to niby co?

 

Twojej dziewczynie i innym którzy też kupili takie zegarki należy się bezpłatny test w serwisie i ew. wymiana na oryginał gdy okaże się że to też podróby.

I to wszystko wg mnie

Temu, ze straszono mnie sadem i prawnikami, a nie mam zamiaru potulnie siedziec i nic z tym nie robic. To mnie interesuje bardziej niz sam zegarek. Większa rekompensata to chociażby pisemne przeprosiny.

 

Na razie sprawa stoi na tym, ze poddano w watpliwosc ekspertyze polskiego serwisu i zegarek poszedl do casio europe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli to podróba to widać doskonała, skoro są takie problemy z identyfikacją  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to sprawa się toczy podobnie jak wtedy, gdy dzwonił gość z serwisu, tylko teraz nikt mnie o nic nie oskarża. Zobaczymy co będzie gdy przyjdzie odpowiedź, bo tak półżartem półserio zaczynam się obawiać jak ten zegarek po tych testach będzie wyglądał jeśli się okaże oryginalny i go dostanę z powrotem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Komedia co?

Jak na razie wychodzi z tego tylko tyle, że minęło już sporo czasu i nic się nie dzieje. Albo inaczej: Dzieje się jak w "Alternatywach 4" przy przydziałach mieszkania - swoim własnym, surrealistycznym tempem i nie zawsze po myśli zainteresowanych :P

 

Z tą rekompensatą chodziło mi osobiście o to, aby kolega Zxcv dostał jakiś upominek i serdeczne przeprosiny za bycie potraktowanym jak ostatni śmieć przez osoby które mu ten zegarek sprzedały.

 

Tylko na litośc boską nie wsadzajcie do tego tematu polityki... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.