Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Peccarus

Zagadka starego Poljota

Rekomendowane odpowiedzi

 To jest pewnie "9" tylko z bardzo małym ogonkiem i dlatego wygląda jak "0".

 

Jest dokładnie tak, jak napisałeś. Ciężko się dopatrzeć, ale jednak jest tam ten ogonek ;)

 

Dziękuję Wam bardzo za pomoc przy sklasyfikowaniu tego czasomierza. Teraz już wiem, że jest to Poljot De Luxe na 29 kamieniach z werkiem 2416 i mogę wreszcie popatrzeć na mechanizm bez otwierania dekielka ;) 

 

Teraz moja w tym głowa, żeby doprowadzić go do możliwie najlepszego stanu. Idąc za Waszymi poradami zamierzam oddać go do zegarmistrza w celu przeczyszczenia i naoliwienia mechanizmu. Chociaż powiem Wam, że jest nadspodziewanie punktualny. Od godziny 9:00 dnia wczorajszego do teraz stracił jedynie 30 sekund. Myślałem, że będzie o wiele gorzej. Zwłaszcza, że leżał bardzo długo w szufladzie. Jakby tego było mało ma też długą rezerwę chodu. Poruszałem nim trochę wczoraj i chodzi do teraz bez zatrzymania. Ach ta sowiecka technologia z tamtych lat...! :P  Chciałbym także wypolerować szkiełko, ale nic na siłę. Jeżeli będzie to grozić jego pęknięciem to sobie po prostu odpuszczę. 

 

Zegar zamierzam oddać w środę do majstra. Po całej operacji i zakupieniu paska wstawię fotki. Już się nie mogę doczekać efektu końcowego! :D 

 

PS

Jeżeli macie jakiś fajny pomysł na pasek, to jestem bardzo zainteresowany. Może jakiś oryginalny w dobrym stanie? Co Wy na to? Da się coś takiego wyszukać jeszcze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po całej operacji i zakupieniu paska wstawię fotki

super! 

zasugeruję odkopany niedawno post gdzie mógłbyś je wkleić -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/23558-policzmy-zlote-radzieckie-na-forum/

 

co do paska, to z uwagi na to że zegarek w stylu de-luxe zdecydowanie wybierz jakiś "delikatny" 


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek oddany do Pana Kanarka na Zarzewskiej w Łodzi. Wydał się bardzo miłą i konkretną osobą. Okazało się, że z mechanizmem nie jest tak kolorowo jak myślałem. Jakaś magiczna część pod wahnikiem się mocno zużyła i ponoć cały mechanizm nie ma "siły" pchać wskazówek. Co mnie troszeczkę zdziwiło, bo sprawdzałem zarówno odchyłkę (spóźnienie 30s/24h) i rezerwę chodu (spokojnie 24h). No, ale nie ja jestem zegarmistrzem i zawierzyłem ekspertowi. Mam nadzieję, że nic złego mu się nie stanie ;) 

Co do szkła, to Pan Kanarek uznał, że nie da się go wypolerować na tyle żeby zeszły wszystkie rysy. Zaproponował wymianę, jednak nie zgodziłem się na nią. Trudno, niech zostanie stare szkiełko. Wolę mieć oryginała z kilkoma ryskami, ale za to z lupką na godzinie 6.

 

Co sądzicie o tym wszystkim? Macie jakieś rady co do tego szkiełka?

PS
Bym zapomniał. Wreszcie zobaczyłem mechanizm na żywo! ;) Na wahniku widniały numery 1233567.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienić szkiełko na nowe ale nieoryginalne możesz o każdej porze dnia i roku w każdym przydrożnym zakładzie zegarmistrzowskim - to żadna filozofia...

 

mieć poljota z lupką, to jest COŚ! szkiełko kwalifikowałoby się do wypierdzielenia, gdyby było pęknięte, lub totalnie zharatane (nieprzejrzyste)

 

nr na wahniku jest jakimś tam milionowym numerem ...w przypadku poljota nie jest on istotny


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nastał ten dzień, w którym zegarek jest w 100% gotowy! :P Moim zdaniem czasomierz wygląda teraz naprawdę okazale. Tarcza i koperta nie były ruszane, żeby nie zatracić "dojrzałego" wyglądu zegarka, który jest niewątpliwie jego atutem. Mechanizmem zajął się Pan Kanarek z Zarzewskiej 4, zaś polerką szkła "Tempus" na Zamenhofa 14, tam też kupiłem do niego pasek. Obydwa miejsca polecam, może jakiemuś łodziakowi przyda się ta informacja. Wam, drodzy forumowicze, dziękuje za pomoc przy tym zabiegu! Ciekaw jestem co sądzicie o efekcie końcowym  ;) 

Foteczki:
 

Poljot "De Luxe"_fot1

Poljot "De Luxe"_fot2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super!Pięknie wyszedł....Gratuluję! :D

ps. co to za pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Nie będę oryginalny i zgodnie za przedmówcami powtórzę - jest świetny! Do tego dobrze dobrany pach... Niech się dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kurczę ! Cóż można powiedzieć, gratuluję! Bo to że piękny to każdy widzi :D


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny piękny zegarek "wrócił" z zaswiatów - dobrze że trafił na ciebie bo w innych łapach mógł skończyć w tyglu a mechanizm u zegarmajstra na części i byłby koniec a tak    :wub:  :wub:  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wyszedł świetnie  - gratuluję  :)

 

Łyżkę dziegciu jednak dorzucę. Ta firma od polerki szkła mam nadzieję że policzyła Ci tylko za pasek. Szkło ma mikropęknięcia ( pod kątem widać) i tego nie da się w żaden sposób usunąć. Ktoś  kto ma z tym do czynienia to o tym wie. No chyba że poinformowali  Cię o tym. 

 

Cała reszta świetna i godna pozazdroszczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super!Pięknie wyszedł....Gratuluję! :D

ps. co to za pasek?

 Pach jest z firmy Morellato, niestety nie znam jego dokładnej nazwy. 

 

Zegarek wyszedł świetnie  - gratuluję  :)

 

Łyżkę dziegciu jednak dorzucę. Ta firma od polerki szkła mam nadzieję że policzyła Ci tylko za pasek. Szkło ma mikropęknięcia ( pod kątem widać) i tego nie da się w żaden sposób usunąć. Ktoś  kto ma z tym do czynienia to o tym wie. No chyba że poinformowali  Cię o tym. 

 

Cała reszta świetna i godna pozazdroszczenia :)

Tak, poinformowali o tym przed całym zabiegiem. Wzięli za to symboliczną "dyszkę", więc nie ma tragedii ;) 

 

 

Dzięki koledzy za miłe słowa! ;) Jest to mój pierwszy odrestaurowany zegarek i powiem Wam, że ma to swój urok. Naprawdę miło dać czemuś nowe życie, a nie tylko kupować nówki z salonów. Oj chyba powoli łapę bakcyla, możecie mieć niedługo konkurenta w "allegrowym" wyścigu po fajne, stare czasomierze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz naprawdę ekstra zegarek! rzekłbym trzy w jednym:

1) wartościowy sentymentalnie

2) wartościowy kruszcowo

3) wartościowy kolekcjonersko (super, że zachowałeś szkiełko! a pozostałe po polerce mikro rysy to pryszczyk)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofer, dzięki raz jeszcze za mile słowa i wczesniejsze porady. Jeśli chodzi o te ryski to nawet ich nie zauważam, znikają przy blasku zegarka :-D

 

Pozdrawiam,

Pecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez agat_x1
      Chciałbym skorzystać z szerokiej wiedzy forumowiczów. Otóż chodzi mi o identyfikację mechanizmu oraz lata produkcji zegarka zamieszczonego na tym ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-a-mouser-wojskowy-zegarek-kolekcjonerski-CID87-IDUl04M.html?reason=observed_ad . Nie wnikam, czy to jest zegarek wojskowy czy też nie, lecz interesuje mnie tylko rodzaj werku - na moje niedoświadczone oko chyba ETA 390 (788)?. Proszę o uwagi i Wasze przemyślenia. 
    • Przez Elob500
      Lecimy z tematem ETA 7750 w Poljocie a tak naprawdę Poljot-International &Basilika, Strumanskie.
      Z tego co wiem czas powstania to okolice po 2010 roku. 
      Info z cennika.
      Recommend retail price list „Poljot-International &Basilika“ 2013 ceny  w Euro.
      7750.3081190 Automatic chronograph "Gagarin", stainless steel case, glass back, 5 atm waterresistant, grey dial, leather strap, box; limited to 500 pcs. 1400,-
      17 7750.1740711 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, silver guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740712 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, brown guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740713 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, dial guilloched black, leather strap, box 1299,-
      I zdjęcia tego co udało  mi się znaleźć.
       
      Gagarin jak by ktoś coś to plis info...





       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.