Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

Kto jest kto? Czym się zajmują kolekcjonerzy radzieckich zegarków?

Rekomendowane odpowiedzi

Ej no Marlena - chapeau bas :)

Ed

Oczywiście Marcinowi rowniez gratuluję  :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

Czym się zajmują kolekcjonerzy radzieckich zegarków?

Drapaniem się po głowie tak jak ja teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba tylko ja tu fizycznie zap.......m   (zapierdzielam) oczywiście ???

 

Nie tylko, jestem Magazynierem, zajmuję się fizycznym i systemowym (w kompie) przyjęciem towaru do firmy.

 

Ed.

Może jeszcze coś o zainteresowaniach: Zegarki radzieckie..  :D  :D  :D

 

w piwnicy bulgota 30l. winka więc zimowe wieczory mam zarezerwowane :D na picie i wspominanie czasów gdy byłem" piękny i młody" , jeździłem na koncerty KAT'a i piłem 50x więcej niż obecnie...

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przedstawię :) Robert, z wykształcenia ślusarz i technik ekonomista, pracowałem 12 lat jako "kanar" w PKP, a od 10 lat pracuję jako ślusarz, a dokładnie zajmuję się zawodowo regeneracją silników spalinowych, a dokładniej regeneracją bloków, wałów korbowych i przede wszystkim głowic tzn jestem fizo l :D.  Dlaczego zegarki radzieckie - bo są :) Jeszcze mam kilka pasji, fotografia, literatura faktu (okres II wojny św), dobra książka itp.


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przedstawię :) Robert, z wykształcenia ślusarz i technik ekonomista, pracowałem 12 lat jako "kanar" w PKP, a od 10 lat pracuję jako ślusarz, a dokładnie zajmuję się zawodowo regeneracją silników spalinowych, a dokładniej regeneracją bloków, wałów korbowych i przede wszystkim głowic tzn jestem fizo l :D.  Dlaczego zegarki radzieckie - bo są :) Jeszcze mam kilka pasji, fotografia, literatura faktu (okres II wojny św), dobra książka itp.

 

A ja myślałem, ze nikt już się dziś nie bawi w regenerację silników spalinowych... Szlif wałów, honowanie cylindrów... Przypominają mi się czasy technikum. W dobie motoryzacyjnych "jednorazówek" fajnie wiedzieć, że remonty jednostek napędowych to nie fikcja.

Ja natomiast z zawodu jestem technikiem mechanizacji rolnictwa :D Obecnie w tejże branży uczę studentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, ze nikt już się dziś nie bawi w regenerację silników spalinowych... Szlif wałów, honowanie cylindrów... Przypominają mi się czasy technikum. W dobie motoryzacyjnych "jednorazówek" fajnie wiedzieć, że remonty jednostek napędowych to nie fikcja.

Ja natomiast z zawodu jestem technikiem mechanizacji rolnictwa :D Obecnie w tejże branży uczę studentów.

Minął już bum na wymianę całych silników w samochodach osobowych, bo to loteria, a w ciągnikach siodłowych i sprzęcie rolniczym bardziej się opłaca regeneracja, barki też się zdarzają np szesnastocylindrowa  Wola :)


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, ze nikt już się dziś nie bawi w regenerację silników spalinowych... Szlif wałów, honowanie cylindrów... Przypominają mi się czasy technikum. W dobie motoryzacyjnych "jednorazówek" fajnie wiedzieć, że remonty jednostek napędowych to nie fikcja.

Ja natomiast z zawodu jestem technikiem mechanizacji rolnictwa :D Obecnie w tejże branży uczę studentów.

 

sthool jestes skromnym człowiekiem co dzisiaj jest raczej rzdkością. Ja wiem  że niecały rok temu obroniłeś doktorat.

Mam nadzieję że nie masz mi za złe  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sthool to równy chłop. Nieraz ratował mnie częściami zegarkowymi ;)

Edytowane przez Buczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthool jestes skromnym człowiekiem co dzisiaj jest raczej rzdkością. Ja wiem  że niecały rok temu obroniłeś doktorat.

Mam nadzieję że nie masz mi za złe  :)

 

Skądże - absolutnie nie mam za złe :) Dyplom doktora odbierałem akurat w dniu, w którym był finał naszego konkursu "szybcy i martwi" :)

 

Sthool to równy chłop. Nieraz ratował mnie częściami zegarkowymi ;)

Mi to też wyszło na dobre, bo to chyba właśnie do Ciebie wysyłałem pierwszy raz kompletny balans - uczyłem się wtedy jak go zapakować, żeby nie uszkodzić czopów ani włosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie największy zaskok (pozytywny) dla mnie ze strony profesji @mayora...

Zapewne z powodu wklejanych przez niego fotek poljotów chrono na tle drapaczów chmur z city i marmurów rezerwy federalnej, sądziłem że jest z mojej branży :)

 

Ja mimo wykształcenia technicznego obecnie zajmuję się finansami. Krótko i na temat: księgowy ...mafii :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Niech będzie ;-) coś się już wyspowiadałem w "przywitalni" ;-)

 

Zajmowałem się różnymi rzeczami w życiu, ale od 15 lat lampię w monitor po przynajmniej 12h/dobę. Jestem analitykiem w centrum wsparcia informatycznego. Po drodze administrowałem różnościami na platformach MS, HP UX, bazami SQL i Informix. Teraz głównie jakieś oprogramowania biznesowe, a czasem i szkolenia z tychże poprowadzę. Sami widzicie....nuuuda ;-) Z tej nudy i zamiłowania do mojej żonki ;-) mam tzw. szarańczę czyli córkę (14) i synka (8).

 

W wolnym czasie łażę po górach, focę, czytam, ekscytuję się zegarkami i pomykam na motocyklu...

 

Aha... Jak jeden z Kolegów też zajmuję się wyrobem winka (tylko z winogron - nie jabcoków) i ostatnio piwa.

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, jak wyrobem winka to też sie dołączę - gronowe, głóg i dzika róża, poza tym zbieram militarkę i to niejako technicznie przeszło  na zegarki....... a w robocie obecnie kosztorysuję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem  B)

 

Zajmowałem sie budowlanką (lej wodę syp piasek materiału nie żałuj - czyli pomocnik murarza), później trochę ubezpieczeniami - ale że było ciężko to wróciłem do budowlanki ;) . W między czasie zrobiłem studia - skończyłem ekonomię i w ziązku z tym że zwiększyłem kwalifikacje to roboty już dla mnie nie było :D..... Szukałem szukałem i w końcu znalazłem - od 6 lat gazownik i dodatkowo szef wszystkich szefów u siebie :D.  Z zainteresowań to będzie historia I i II wojny światowej, militaria, muzyka no i zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca szwajcarskich zegarków od kilku lat ;)

Miłośnik zegarków, fotografii, filmu i dobrej muzyki .


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakich zegarków ???O markę chodzi - jakas konkretna czy jak to sklepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się uzewnętrznie

Przez 3 lata miałem okazję pracować w branży budowlanej

Potem 2 lata jako Ratownik na basenie 

2 lata jako Informatyk 

A od roku własna działalność... zajmuje się produkcją stron i marketingiem 

Mam wiele zainteresowań... Motocykle, pływanie, nurkowanie siłowania i podróże

Co do zegarkowego bzika mam go od bardzo dawna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie ;-) coś się już wyspowiadałem w "przywitalni" ;-)

.........

 

Aha... Jak jeden z Kolegów też zajmuję się wyrobem winka (tylko z winogron - nie jabcoków) i ostatnio piwa.

 

Też do tej pory robiłem z winogron, ale w tym roku urodziło mi się tyle, że wystarczyło by na max jedną szklankę a nie na 30l. a z kupnych to nie to samo, więc ponieważ posiadam też sad japczak sam się nasunął - zajęcie na zimowe wieczory musi być  :D

Może jeszcze dodam, że z wykształcenia nie jestem magazynierem :P  tylko inż. ochrony środowiska.

 

a.. i może że dobijam do 40 -stki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za kilkanaście dni 16grudnia

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam parę ruskich zegarków więc mogę z czystym sumieniem napisać w tym temacie ;)

Pracuję jako sztygar w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w jednej z kopalń. Zajmuję się nadzorowaniem robót związanych ze wzbogacaniem, klasyfikacją, sortowaniem, odwadnianiem, magazynowaniem i załadunkiem węgla, czyli ogólnie z tego wszystkiego co wyjedzie z dołu kopalni robimy produkty gotowe do sprzedaży.

Za niedługo też bedę miał 40+1 :D


Nie wierzcie zegarom - czas wymyślił je dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historyk. Zajmuję się historią najnowszą Europy Środkowo-Wschodniej.

Pracuję w szeroko pojętej administracji państwowej, gdzie zajmuję się zarządzaniem, przetwarzaniem i udostępnianiem danych.

Hobby to trekking, rower, brydż, akwarystyka, fotografia. No i zegarki CCCP

Wina nie robię, tylko nalewki:D

Też jestem 40+

Edytowane przez w2k2

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpiszę sie i ja. Politolog, rolnik, były sportowiec i zbieracz zegarków.

Podobnie jak w2k2 pracuję w szeroko pojętej administracji rządowej, gdzie zajmuję sie przetwarzaniem i analizą danych.

Hobby to zegarki, piłka nozna i motoryzacja.

Win ani nalewek nie robię ale lubię je spożywać ( te niżej procentowe jako zapojkę do Ducha Puszczy) :D

Już po 40  :wacko: choc duchem ciągle młody....


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są tu jacyś pracownicy fizyczni ???

Ja na was wszystkich robił nie będę z góry uprzedzam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są tu jacyś pracownicy fizyczni ???

Ja na was wszystkich robił nie będę z góry uprzedzam :rolleyes:

Czasem zdarza sie że muszę przenosić komputery i drukarki z parteru na piętra. Liczy sie jako praca fizyczna?  :D 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.