Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

Kto jest kto? Czym się zajmują kolekcjonerzy radzieckich zegarków?

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się wypowiem :)

pracuję w korpo, w dziale HR. Bliżej 30-tki niż 20-tki skoro już się do wieku przyznajemy.

hobby: radzieckie zegarki, od paru lat. Dużo dłużej - urban exploration, choć na to coraz mniej czasu i sił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj sprzątam :)

Radzieckich i rosyjskich zegarków nie liczyłem, nie są moim głównym punktem zainteresowania, ale ze 30 będzie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są tu jacyś pracownicy fizyczni ???

Ja na was wszystkich robił nie będę z góry uprzedzam :rolleyes:

Końcowy efekt mojej pracy w dużym stopniu zależy od prasowania.,Mogę oddać garnitury do uprasowania na półautomat prasujący ,ale to nie szachy i w tym wypadku maszyna zawsze przegrywa z człowiekiem. Codziennie ponad godzinę spędzam przy desce do prasowania.Dodatkowo jak już mam gorące żelazko to prasuje garnitury i koszule mojego dziecka ,a czasem także swoje,.Dlatego proszę kolegę @Paweł Bury o pozytywne rozpatrzenie mojej kandydatury i zaliczenie mojej osoby do grona "pracowników fizycznych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dosyć duży dom wraz z ogrodem a jak wiadomo w ogrodzie jest duzo pracy fizycznej ;) ponadto mam smykałkę budowlaną, w ubiegłym roku sami z żoną i teściem ocieplaliśmy ten dom (rusztowania, styropian, klej, siatka no i tynk) więc proszę kolegę @Paweł Bury o zaliczenie mnie do tegoż samego szacownego grona co kolega powyżej.


Nie wierzcie zegarom - czas wymyślił je dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mogę się powstrzymać! :D Fantastyczny Nick plus avatar xd Super kreskówka, a w dzisiejszych czasach coraz trudniej o jakąś porządną ;)

 

Hmmm. To teraz może ja.

 

Mam 19 lat, już się czuję nieboszczykiem, jak tylko sobie pomyślę, że to już niedługo 20 lat ;o :D , ale chyba każdy "szczeniak" tak ma :D

Z racji wieku, dopiero co kończę szkołę średnią(ogólnie szkoła nie jest dla mnie wyzwaniem, nie licząc matmy, z której to chyba jestem debilem :D), jeśli zdam maturę, to pewnie pójdę gdzieś dalej, gdzie? sam jeszcze dobrze nie wiem. Jeżeli nie zdam, to też na pewno sobie poradzę.

 

Jeśli chodzi o pracę, to zawsze chciałem być motorniczym, więc może i ja zaliczę się do fizycznych.

 

Z hobby: Zegarki radzieckie, tramwaje, stary sprzęt rtv-agd, kolekcjonowanie vinyli, jak ich słuchanie, radiofonia AM,moda, piwowarstwo craftowe, rzemieślnicze.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że jestem jedną z niewielu osób na forum z tych 'młodych' a ty zong, jest nas całkiem spora grupka, tak patrząc po wpisach. 

Ogółem, to niektórzy dziwnie na mnie patrzą, jak im mówie, że zbieram/kolekcjonuję stare zegarki i często sie spotykam z pytaniem 'to ile Ty masz lat żeby sie takim czymś zajmować? 50?' :)

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'to ile Ty masz lat żeby sie takim czymś zajmować? 50?' :)

Lepszy taki tekst, niż "ile ty już masz tych zegarków, po co/na cholerę ci tyle!"

 

"Kiedy te zegarki się skończą\ czy ich kupowanie się skończy?" "Lepiej byś sobie kupił jeden full drogi wypas, niż sto tysięcy różnych" i wiele, wiele innych :D

 

Ale nie każdy musi rozumieć ducha kolekcjonerstwa. Ja i tak mam dobrze, bo kupuję tylko wostoki i to tylko takie, które to mi się podobają. JEDNAK OSTATNIO CIĄGNIE MNIE NA INNYCH SOWIETÓW. :D Niedługo to może się zmienić, mam nawet pewnego towarzysza w planach xd :D

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytania też słysze, no cóż trzeba z tym żyć :D


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, młodzież :)

Pokolenie 40+ to ludzie którzy te zegarki widzieli/używali, ja np wśród znajomych spotykam się z " ... Pokaż co nowego kupiłeś" albo ".... takiego miałem jak boga....... a czekaj, ja miałem innego, takiego to brat miał" :). Fajnie to wszystko sie wspomina.

Np ja na komunię dostałem Lucza kostkę na 23 kamieniach i chyba nigdy go nie założyłem. Dziś tego żałuję ale początek lat 80-tych to był okres że nienawidziło sie wszystkiego co ruskie. Nie wiem nawet co sie z nim stało. Później w 87 sam sobie kupiłem w sklepie w Dubnie kwarcowego Poljota którego mam do dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę- także pokolenie 40+. Jestem z tej grupy , na której rząd i prasa wiesza psy jak zbliża się waloryzacja emerytur :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Wróżek Chrzestny ocieplił sobie ściany i zgodnie z reklamą  został bohaterem w swoim domu niestety nie moge tego zaliczyć jako "pracę fizyczną" ponieważ nie ma ona nic wspólnego z pracą a raczej z WĘŻEM w kieszeni !!!! zamiast dać zarobić lokalnym przedsiębiorcom ocieplaczom budynków zrobił to SAM !!!! odbierając tym ludziom chleb przez co ich dzieci będą chodziły głodne a zbliżające świeta skromne , po ciemku i bez choinki :(

 

Co do kolegi mayor i jego godzinnej eskapady z żelazkiem w dłoni oraz wniosku o przyjęcie do kolektywu ludzi fizycznie pracujących mówię stanowcze NIE !!!!!

Aby zostać przyjęty do szacownego grona ludzi "naprawde" pracujących fizycznie należy podczas ośmio godzinnej pracy bezpowrotnie utracić około 4-5tyś kalorii i upocić sie przy tym niemiłosiernie tylko wtedy jest szansa że kolektyw w składzie JA otworzy sie przed wami i zostaniecie oficjalnie przyjęci oraz zaakceptowani

Noszenie komputera bez celu po piętrach , prasowanie żelazkiem parowym tam i nazat , cwiczenie na siłowni i tym podobne nie wchodzą w gre i pisanie o nich jako praca fizyczna tylko obraża ludzi pracujących Hutników Kowali Ślusarzy Stolarzy

Nadal jednak mam nadzieje że w końcu jakis "FIZOL" sie ujawni (celowo piszę ujawni bo to teraz modne) ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymek 23  lata studiuje mechanike i budowe maszyn, pracuje w warsztacie samochodowym. Zainteresowania dłubanie przy starych samochodach i zegarki. Podobnie jak kolega TabaQ cały czas słysze " Ile masz lat ? 50?'':P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mamuśka też się śmieje, że średnia wieku moich znajomych wzrosła do 50 :D Sam mam 22 wiosny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Wróżek Chrzestny ocieplił sobie ściany i zgodnie z reklamą  został bohaterem w swoim domu niestety nie moge tego zaliczyć jako "pracę fizyczną" ponieważ nie ma ona nic wspólnego z pracą a raczej z WĘŻEM w kieszeni !!!! zamiast dać zarobić lokalnym przedsiębiorcom ocieplaczom budynków zrobił to SAM !!!! odbierając tym ludziom chleb przez co ich dzieci będą chodziły głodne a zbliżające świeta skromne , po ciemku i bez choinki :(

 

Co do kolegi mayor i jego godzinnej eskapady z żelazkiem w dłoni oraz wniosku o przyjęcie do kolektywu ludzi fizycznie pracujących mówię stanowcze NIE !!!!!

Aby zostać przyjęty do szacownego grona ludzi "naprawde" pracujących fizycznie należy podczas ośmio godzinnej pracy bezpowrotnie utracić około 4-5tyś kalorii i upocić sie przy tym niemiłosiernie tylko wtedy jest szansa że kolektyw w składzie JA otworzy sie przed wami i zostaniecie oficjalnie przyjęci oraz zaakceptowani

Noszenie komputera bez celu po piętrach , prasowanie żelazkiem parowym tam i nazat , cwiczenie na siłowni i tym podobne nie wchodzą w gre i pisanie o nich jako praca fizyczna tylko obraża ludzi pracujących Hutników Kowali Ślusarzy Stolarzy

Nadal jednak mam nadzieje że w końcu jakis "FIZOL" sie ujawni (celowo piszę ujawni bo to teraz modne) ;) 

Dziś Ty chyba poszedłeś w "mocne" 

Spalasz 4 - 5 tyś kalorii dziennie?  :D  To chyba Twoja praca z drewnem polega na własnoręcznym wyciąganiu pni ściętych przed chwilą w lesie  i to bez pomocy maszyn czy konia?! Przy czym grunt musi być podmokły bo na suchym to bys najwyżej 3500 spalił  :lol:

Pseudo - pracownik fizyczny co to rano ludziom powie co mają robić i idzie popatrzeć w kompie  gdzie by tu  złotego P. Bure kupić   :P

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca przy regeneracji silników (bloków, wałów,głowic) to praca jak najbardziej fizyczna - więc jestem fizolem. @Paweł Bury możesz nie czuć się osamotniony, ujawniłem się ;)


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymek 23  lata studiuje mechanike i budowe maszyn, pracuje w warsztacie samochodowym. Zainteresowania dłubanie przy starych samochodach i zegarki. Podobnie jak kolega TabaQ cały czas słysze " Ile masz lat ? 50?'':P

Ja znów słyszę cyt.: " To one jeszcze chodzą?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Wróżek Chrzestny ocieplił sobie ściany i zgodnie z reklamą  został bohaterem w swoim domu niestety nie moge tego zaliczyć jako "pracę fizyczną" ponieważ nie ma ona nic wspólnego z pracą a raczej z WĘŻEM w kieszeni !!!! zamiast dać zarobić lokalnym przedsiębiorcom ocieplaczom budynków zrobił to SAM !!!! odbierając tym ludziom chleb przez co ich dzieci będą chodziły głodne a zbliżające świeta skromne , po ciemku i bez choinki :(

 

Co do kolegi mayor i jego godzinnej eskapady z żelazkiem w dłoni oraz wniosku o przyjęcie do kolektywu ludzi fizycznie pracujących mówię stanowcze NIE !!!!!

Aby zostać przyjęty do szacownego grona ludzi "naprawde" pracujących fizycznie należy podczas ośmio godzinnej pracy bezpowrotnie utracić około 4-5tyś kalorii i upocić sie przy tym niemiłosiernie tylko wtedy jest szansa że kolektyw w składzie JA otworzy sie przed wami i zostaniecie oficjalnie przyjęci oraz zaakceptowani

Noszenie komputera bez celu po piętrach , prasowanie żelazkiem parowym tam i nazat , cwiczenie na siłowni i tym podobne nie wchodzą w gre i pisanie o nich jako praca fizyczna tylko obraża ludzi pracujących Hutników Kowali Ślusarzy Stolarzy

Nadal jednak mam nadzieje że w końcu jakis "FIZOL" sie ujawni (celowo piszę ujawni bo to teraz modne) ;) 

Ja jestem fizyczny, ale nie przepadam za sowieckimi zegarkami :unsure:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem biurwą i dobrze mi z tym :D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fizyczny, ale nie przepadam za sowieckimi zegarkami :unsure:

No to jeszcze dodaj że artystą żeby wiedzieli Ci co nie wiedzą :)

Ed

A za sowieckimi nie przepadasz ponieważ pewnie nie widziałeś ładnych  :P

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze dodaj że artystą żeby wiedzieli Ci co nie wiedzą :)

Ed

A za sowieckimi nie przepadasz ponieważ pewnie nie widziałeś ładnych  :P

No coś Ty - nie słuchaj tego co gadają :lol: , co do drugiej części to ja mówiłem o zegarkach bo dziewczyny są super :wub: !


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty - nie słuchaj tego co gadają :lol: , co do drugiej części to ja mówiłem o zegarkach bo dziewczyny są super :wub: !

Nie słucham, miałem w rękach  :)  I miałem dwa razy kupić ale przyjdzie chyba zamówić bo pamiętam jak kiedyś wrzuciłes kilka sztuk  na bazarek to pierwszy który przeczytał wział wszystkie :angry:

Co do ładnych sowieckich to jestem pewny że nie widziałeś tych właściwych  :)  mówię o zegarkach bo dziewczyny chyba widziałeś te naj :)   :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.