Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

Kto jest kto? Czym się zajmują kolekcjonerzy radzieckich zegarków?

Rekomendowane odpowiedzi

Może Wojtki tak mają ,ale ja też kiedyś chciałem zostać maszynistą.Nawet zatrudniłem się na PKP,ale po roku wodzenia za nos stwierdzili,że na razie nie przewidują kursu na maszynistów,a w kanale pracować nie chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Od kilku lat jest zapotrzebowanie na maszynistów, co można zauważyć przeglądając strony internetowe przewoźników kolejowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Tak, ale głównie manewrowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lat 29. Informatyk. Pracuje w firmie paliwowej. Zajmuję się integracją urządzeń paliwowych zainstalowanych na terenie stacji z systemami informatycznymi. A zegarkowe hobby zaczęło się pod koniec kwietnia 2015, kiedy przypomniałem sobie, że dziadek miał kiedyś fajny zegarek i szkoda by było, by marnował się w szufladzie. A kiedy pierwszy raz zajrzałem na to forum, to podłapałem bakcyla i już zostałem stałym bywalcem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lat 29. Informatyk. Pracuje w firmie paliwowej. Zajmuję się integracją urządzeń paliwowych zainstalowanych na terenie stacji z systemami informatycznymi. A zegarkowe hobby zaczęło się pod koniec kwietnia 2015, kiedy przypomniałem sobie, że dziadek miał kiedyś fajny zegarek i szkoda by było, by marnował się w szufladzie. A kiedy pierwszy raz zajrzałem na to forum, to podłapałem bakcyla i już zostałem stałym bywalcem ;)

:)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, no to i ja sie przedstawie, wiek 40+ (ten plus to skromne 18) a pracuje w firmie produkujacej lozyska wiencowe, o srednicy do 8000 mm. Niektore z lozysk do ktorych produkcji przylozylem sie "moimi rencoma" znajduja sie w rakiecie Ariane i wiercily tunel z Francji do Anglii no i oczywiscie znajduja sie w elektrowniach wiatrowych.Pawel mozesz mnie w 100% zaliczyc do pracownikow fizycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, no to i ja sie przedstawie, wiek 40+ (ten plus to skromne 18) a pracuje w firmie produkujacej lozyska wiencowe, o srednicy do 8000 mm. Niektore z lozysk do ktorych produkcji przylozylem sie "moimi rencoma" znajduja sie w rakiecie Ariane i wiercily tunel z Francji do Anglii no i oczywiscie znajduja sie w elektrowniach wiatrowych.Pawel mozesz mnie w 100% zaliczyc do pracownikow fizycznych.

Stado fizoli się powiększa :):ph34r:  :lol:  :D


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej fizol pierwsza klasa - witamy  ;)  ;)  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poświęciłem się w służbie Ojczyzny, większość służby najpierw w 10 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego Łask  , a potem  Pułk ten przekształcił się w 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego , następnie moja przygoda z wojskiem była w miejscu zamieszkania czyli w WKU Wieluń , kiedy to w chwili obecnej mając to szczęście jestem już w stanie spoczynku jako chorąży rez. w sumie jakieś 22 lata . Najmilej wspominam czas na lotnisku, gdy odbywały się loty, kiedy to jeszcze w 10PLM były Migi 21 a loty odbywały się  praktycznie 4 dni w tygodniu, fajne czasy -_-.  Z zegarkami  przygoda moja zagościła całkiem niedawno , zbieram wszystkie starsze , czy to szwajcar czy rosija albo jakaś tam kieszonka, więc praktycznie to co starsze i ciekawe, poza tym wędkarstwo karpiowe i modelarstwo no i oczywiście działka :)

modelarstwo plastikowe, papierowe czy inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem nie uzewnętrzniłem się w tym wątku.

 

Pilot - ksywka z dzieciństwa, rowerek i szaleństwa czterolatka i jakoś tak się przyzwyczaiłem do tej ksywki że już ze mną pozostała.

Zawód - przyciągnęło swego czasu nad morze, stocznia, statki itp, wyuczony monter kadłubów okrętowych, wykonywany od blisko 30 lat kierowca. Na początku dostawczaki potem ciężarówki, autobus i teraz znowu ciężarówki, tylko krajówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Pracuję w Obi i uwielbiam zegarki - nie tylko radzieckie.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownik szpitala (kadra zarządzająca), woj. opolskie.

Wiek....oj blisko do 40 tki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja kilka słów o sobie :

Maciej - wiek - dobijam do czwartego krzyżyka. Zawodowo - PH w dużej korporacji zajmującej się środkami smarnymi (ponoć jako firma jesteśmy bardzo ważną częścią największego koncernu w Europie Środkowo - Wschodniej B) )

Zegarki - przede wszystkim radzieckie - choć nie gardzę też innymi nacjami - ważne aby miały "to coś" - ta choroba zaczęła się kilkanaście lat temu, gdy w małym antykwariacie  - szukając czegoś zupełnie innego do innej kolekcji - trafiłem na czarnego poljota de luxe... Samych poliotów cyka już dziś u mnie prawie dwadzieścia.... To nieuleczalne jest.

Ale wracając do tematu - z wykształcenia ponoć historyk, w stałym związku - moja towarzyszka z radością korzysta z zawartości moich skrzynek. Na stanie również dwójka szkrabów (13 i 5). Starsza latorośl ostatnio zabrała mi śliczną Rakietę (dotychczas nosiła zarię kwarca) młodszy upodobał sobie kieszonkę mołni i twierdzi, że jest jego. :D

Poza tym jak każdy PH - dużo gadam, lubię dobrą książkę lubię czasem coś wyczarować z niczego (np półka na przyprawy z deski boazeryjnej itp.)

OK. Koniec zanudzania - witam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z zawodu technik mechanik obróbki skrawaniem. Mam też mgr,a czyli jak to kolega wcześniej pisał fizol (mgr= magazynier) po pracy budowlanka w czasie wolnym rodzinka i survival

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

Jestem Piotrek, mieszkam w woj. Opolskim i jestem jednym z młodszych użytkowników forum (2 klasa liceum), ale myślę, że mnie za to nie zjecie :rolleyes:

Zegarkami (głównie radzieckimi) zainteresowałem się całkiem niedawno podczas wizyty u wujka, który pokazał mi swoje zbiory.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

Jestem Piotrek, mieszkam w woj. Opolskim i jestem jednym z młodszych użytkowników forum (2 klasa liceum), ale myślę, że mnie za to nie zjecie :rolleyes:

Zegarkami (głównie radzieckimi) zainteresowałem się całkiem niedawno podczas wizyty u wujka, który pokazał mi swoje zbiory.

 

Pozdrawiam

W końcu ktoś z Opolszczyzny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę już zarejestrowany jestem na forum, więc wypadałoby w końcu coś o sobie napisać:

Student 3 roku filologii rosyjskiej, nie posiadam typowej kolekcji zegarków, mam tylko 2 rakiety które noszę, oczywiście planuję z czasem powiększyć ilość posiadanych radzieckich zegarków, ale muszę natrafić na takie które czuje, że muszę je kupić. Co oczywiście nie jest łatwe bo często ktoś zgarnie przede mną.

Interesuje się kinem wschodnim, uwielbiam twórczość W. Wysockiego, mam 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

W końcu ktoś z Opolszczyzny :D

Ja pochodzę z Opolszczyzny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

też się ujawnię:

Lat czterdzieści i cześć, a dokładnie - 46.

Jestem kierowca 40- tonowego bombowca. Ale latam praktycznie po obcych landach, także nic nikomu  z szanownego grona na głowę nie zrzucę ;).

Z tego powodu też, mimo że czytam to forum od kilku lat to mało się wypowiadam, bo w większości czasu jestem niestety poza domem.

Aaaa zegarki, no cóż.....zaczęło się od Rakiety na I komunię /szukam takowej do zbioru, bo stara zaginęła w akcji/, potem przez lata gościło na ręce trochę radzieckich, kwarcowych i japońskich. Teraz  próbuję stworzyć kolekcję, która będzie jakby moją podróżą w czasie od dzieciństwa do teraz. Wielka ona nie jest- ale cieszy oko i ucho- większość to zegarki mechaniczne.

 

Z ostatniej chwili: choroba postępuje- dokupiłem nowe skrzyneczki na następne sztuki............żona jeszcze mnie nie pakuje za drzwi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!
Jestem Łukasz, lat 26. Z praktyki i wykształcenia artysta. 

Jestem konserwatywnym wyznawcą naręcznych zegarów radzieckich (w tej chwili jak szalony poluję na Kirowskie i Stolicznyje) i amerykańskich (marzenie to dowolny wojskowy Waltham, albo Elgin ze "shrapnell guardem"), wyłącznie z naciągiem manualnym.
Poluję na zegarki do skutku, wybierając sobie jeden konkretny. Każdy kupuję na jakąś okazję. Zacząłem od okazjonalnego Kirowskiego z giloszowaną kopertą.
Na razie szczególną ozdobą mojej skromnej kolekcji jest tak zwany "Mir z Mirami" (słowo "pokój" w tłumaczeniu na 4 języki). 

Moją ambicją jest zbudowanie warsztatu i nauczenie się restauracji tarcz zegarków i może w przyszłości - wykonania własnych. Życzcie mi panowie powodzenia, bo nie jest to pomysł na biznes, tylko na hobby.  :D 


A i mam jeszcze inną pasję - ołowiane żołnierzyki (cynowe). W miarę skromnych możliwości finansowych zbieram formy do odlewania. Wyprzedzając pytanie nie mam własnej armii - wszystko co odleję, zaraz rozdaję przyjaciołom i profesorom na uczelni.

 

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 26lat i jestem...rolnikiem.

Prowadzę gospodarstwo rolne pod Siedlcach. Od zawsze coś zbieram.Kiedyś były to monety, później filatelistyka.Obecnie zbieram przede wszystkim tablicę rejestracyjne,dokumenty rejestracyjne takie jak dowody rej.,prawa jazdy,pozwolenia itp.,zdjęcia zwiazane z motoryzacja i rolnictwem.oprócz tego emblematy rowerowe,rowery Polskie,felgi do Super samochodów ,i wszystko co jest związane z marką Mercedes. Zegarki to moja nowa pasja. Ale już zaczynają mnie kręcić. Co do mojego zbioru "motoryzacyjnego" będę chciał otworzyć muzeum po nowym roku na mojej stronie rusza muzeum wirtualne. Zapraszam na moją stronę ale materiały na niej są okrojone ze względu na brak czasu. Www.pysio-pl8s.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.