Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

Kto jest kto? Czym się zajmują kolekcjonerzy radzieckich zegarków?

Rekomendowane odpowiedzi

Sygnowane MB, złote(chodź to nie czesto:) i z zieloną tarcza. Dla reguły chciałbym mieć w kolekcji coś polskiego ale bez zapierania się założenia mam inne :) marginesem moja córka lubi zegarek od ciebie nosić heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Z tej strony Tomek. Na karku mam trzy krzyżyki, a zajęcie mam dosyć nietypowe bowiem jestem projektantem gier komputerowych. Póki co dopiero się rozkręcam w temacie zegarków (wrzucę na forum fotki swoich zapewne jakoś niebawem), ale wpadłem się przywitać. 

Podoba mi się cała otoczka związana z Zimną Wojną i wygląd niektórych starych "rusków" więc czuję, że jest spora szansa, że zabawię tu chwilę. Pewnie głównie w roli czytelnika / przeglądacza. Fajnie, że jest takie forum i taki dział. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół żartem, pół serio jak będziesz tworzyć postać do gry czy też przedmiot to możesz wzorować się na radzieckich zegarkach :) witamy przy okazji

 

Napisałem z MEIZU MX4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Z tej strony Tomek. Na karku mam trzy krzyżyki, a zajęcie mam dosyć nietypowe bowiem jestem projektantem gier komputerowych. Póki co dopiero się rozkręcam w temacie zegarków (wrzucę na forum fotki swoich zapewne jakoś niebawem), ale wpadłem się przywitać.

 

Podoba mi się cała otoczka związana z Zimną Wojną i wygląd niektórych starych "rusków" więc czuję, że jest spora szansa, że zabawię tu chwilę. Pewnie głównie w roli czytelnika / przeglądacza. Fajnie, że jest takie forum i taki dział.

Witamy na Forum w dziale radzieckim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja napiszę, niektórzy mnie pewnie kojarzą, niektorzy nie :) Agnieszka, lat prawie 30 (:o), mama dwójki dzieci, z wykształcenia budowlaniec, z zawodu handlowiec branża budowlana, chwilowo na dłuższym urlopie. Zainteresowania: hmmm brafitting :D, slow fashion, materiałoznawstwo, siłownia, zegarki, lubię jeść, spać i kupować ( jakie to babskie ). W wolnej chwili piszę bloga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja, bo tak czytam i się dziwię...

 

Historia w pigułce:

 

Po podstawówce chciałem iść do ekonomika, ale Mamuśka wiedziała lepiej i skończyłem tech. mechaniczne, Pod koniec technikum stwierdziłem, że NIE będę fizolem :D  i skończyłem informatykę (inżynierię oprogramowania). Gdy przyszło do pracy to pierwszy rok jako informatyk a potem szybki awans na członka zarządu za zasługi, jedna firma, druga i aktualnie trzecia po tych zarządach się bujam. Wszystkie związane z paliwami i transportem... Wiekowo to "40-"

 

Zainteresowania zegarki od komunii kiedy dostałem poljota większego niż moja ręka (w kolekcji do dziś) w średniej (lata 90-te) miłośnik CASIO kupowałem taniej by sprzedać drożej i tak poczynając od 30zł skończyłem na 250zł za ABX-53 jako funkiel nowy (w kolekcji do dziś). Generalnie kręcą mnie starocie... wszystko co vintage... no i Enicary


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jestem juz ponad dwa lata, a każdy z nas pewnie starał się wyobrazić sobie drugą stronę. Ja przynajmniej tak! I teraz dziwię się w pozytywnym znaczeniu tego słowa... :) to bardzo miłe uczucie gdy dowiadujemy się więcej o osobach z którymi rozmawiasz o wspólnym hobby i prostujesz wcześniejsze wyobrażenia. Chyba też tak macie?

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie, ze zastanawiam się czasem co kto robi po drugiej stronie, czym się interesuje, gdzie żyje, ot taka ludzka ciekawość ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na uczelni, (statystyka) w Krakowie. Ruskie imponują mi swoją długowiecznością i "uniwersalną" urodą. Podobają mi się coraz bardziej. Złowiłem już kilka sztuk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierania się już dluuugo by tu coś o sobie napisać...bo nie lubię o sobie gadać ;) Po niku wiecie jak mam na imię i na nazwisko, więc co ją będę się przedstawiał ;) Ale...27 letni mega przystojny, pół łysy blondyn o niebieskich oczach ( żoną mówi, że to kolor oczu martwej świni...kochana jest ). Z zawodu fryzjer, po 7 letnim stażu pracy, ale mi się znudziło i tak po wielu latach prac na budowach za gramanicą trafiłem do szpitala w Szczecinie :) Pracuje jako kierowca "rakiety" i rozwożę materiał tzw. sterylnych na operację. Dodatkowo wyworze zwłoki na tym samym szpitalu :) Z zamiłowania motocyklista od 5 roku zycia :D Fan czasu i czasomierzy... Od małego miałem bzika na zegarki. Dla czego radziecki? Bo ich oryginalność pobudza do rozszerzania horyzontów ;) Dawniej fascynowały mnie szwiceary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Wielbicielki i Wielbicieli analogowych czasomierzy radzieckich i rosyjskich. Z tej strony melduje się przedstawiciel administracji w służbach archiwalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na uczelni, (statystyka) w Krakowie.

 

Dobrze rozumiem, że zajmujesz się zawodowo analizami statystycznymi (statystyka matematyczną)? Pytam, bo sam trochę zajmuję się analizą statystyczną :) Jeśli wolno zapytać - która uczelnia? UR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem stolarzem - moja robota jest prosta 

Biorę dużą deskę rżnę i wychodzą małe  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, Michał, 28, z zawodu programista, pracuje dla jednego z zachodnich portali pracy. Z wykształcenia muzyk, gram w jazzowym bigbandzie. Zegarki radzieckie sa w moim posiadaniu od kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

To i ja napiszę co nie co o sobie. Imie widać, wiek taż. Zaraz żeby nie było to rocznik nie ilość wiosen. :D

Zawód wyuczony: maszynista offsetowy - 3 lata przed wojskiem pracowałem w zawodzie

Zawód wykonywany: od 20 lat w mundurze - odczytuje czarne skrzynki ze śmigłowców.

Uwielbiam wszystko co rosyjskie. Zegarki, książki, muzyka, film. W końcu słowiańska dusza w obu narodach to co się dziwić. Z zainteresowań to jeszcze zostaje modelarstwo redukcyjne (chociaż dawno nic nie kleiłem, ale ciągnie strasznie) i jazda na rowerze.

To chyba tyle.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dorzucę kilka słów o sobie :-). Emeryt wojskowy, z zamiłowania i wykształcenia historyk po UMK w Toruniu, poszukiwacz, ciułacz wszystkiego co stare, zafascynowany epoką wiktoriańską, przewodnik po górach świętokrzyskich i twierdzy modlińskiej, fotografia ( głównie stara architektura) zamki, pałace, dwory ale głownie polskie zamki :-) Trochę renowacja starych mebli, ale tylko na własne potrzeby :-) choć znajomi namawiają mnie abym sie tym zajął na szerszą skalę. Chyba na razie tyle :-)

Pozdrawiam - Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.