Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

Kto jest kto? Czym się zajmują kolekcjonerzy radzieckich zegarków?

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarków mam ok 50 szt.rosyjskich 2szt. Tu na bazarkach nie kupisz a na ebay starsze nie są drogie ale wysyłka czasem droższa niż zegarek. Opłaca sie nowe kupować bo wysyłka czasem jest free ale z czasem kolekcja się zwiększy.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!

To i może ja nareszcie się przedstawię.

Mam na imię Dominik chodzę do pierwszej technikum na kierunek technik elektryk, więc siłą rzeczy pracy jeszcze nie mam☺ Ogólnie to bardzo lubię samodzielne robić naprawy przy swoich zegarkach oraz wszelkie prace złotej rączki u siebie w domu i też oczywiście sprawy elektryczne. Myślę, że to by było na tyle co mam o sobie do opowiedzenia ☺☺☺☺☺.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu "młoda krew"    :)

Witaj w dziale radzieckim ale nie tylko. Zapraszamy do włączanie się w dyskusje i do większej "aktywności" na forum.

Życzę Ci miłej i nieustającej przygody z zegarkami  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Nie do końca jestem przekonany czy określenie kolekcjoner radzieckich zegarków do mnie pasuje ;) Ot parę sztuk mam, w większości zakupionych na forum -- dzięki wszystkim za udane transakcje.

 

O sobie - z wykształcenia technik-ekonomista, pracuję w branży IT. Kiedyś typowa sprzętówka i składanie kompów na Windowsie 95, NT, 98 (ehh to były czasy), obecnie przy systemach typu CMS i B2B oraz dedykowanych rozwiązaniach dla klientów.

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pójde za ciosem wympiełqra. Mazywam się Jakub i chodzę do pierwszej klasy liceum na profilu matematyczno-geograficznym :)

Edytowane przez Kossutiusz99

Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Witaj w brygadzie fanów ruskich Kossutiusz99  :)

Cieszy fakt, że młode pokolenie pochyla się nad takimi zabytkami techniki jak zegarki mechaniczne.

Chociaż u mnie jak się córcia 17 letnia pochyliła nad walizką ze skarbami, to mi... sprywatyzowała na dziko staruteńkiego Prima i Seiko stare 5  :D . Czyli jednak nadzieja na sensowne pasje w narodzie nie ginie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Witaj w brygadzie fanów ruskich Kossutiusz99  :)

Cieszy fakt, że młode pokolenie pochyla się nad takimi zabytkami techniki jak zegarki mechaniczne.

Chociaż u mnie jak się córcia 17 letnia pochyliła nad walizką ze skarbami, to mi... sprywatyzowała na dziko staruteńkiego Prima i Seiko stare 5  :D . Czyli jednak nadzieja na sensowne pasje w narodzie nie ginie!

Najważniejsze, że zostaną w rodzinie. :wub:

Jak nie zgubi :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja, chociaż jestem z wami już długo.

 

Jak wiadomo, mam na imię Daniel, lat 22.

 

Interesuję się radiofonią w szerokim tego słowa znaczeniu. W szczególności uwielbiam radiofonię AM(fale długie, średnie i krótkie) Zafascynowany jestem nieodżałowaną radiostacją długofalową z Konstantynowa koło Gąbina z najwyższym w świecie masztem 646 metrów, która to nadawała Program I na częstotliwości 227kHz-225kHz

 

Po za tym uwielbiam i używam poważnie na co dzień stary sprzęt RTV(głównie HI-FI) Gramofony, magnetofony szpulowe, amplitunery, telewizory lampowe i oczywiście najróżniejsze radioodbiorniki wszelkiego typu. 

Do dziś oglądam telewizję na czarno-białym, lampowym TV Ametyst 1012(niemalże jak nowy) z 1971r. 

Współczesnego osobiście nie posiadam. W ogóle jestem świrem i mega konserwą :) Młodym człowiekiem geriatrią :D Jedyne co dopuściłem do siebie z XXI w. to komputer(no i telefon ale dopiero w 2013r. służy głównie w celach służbowych)

A więc dopiszę jeszcze tutaj, że lubię sobie czasami pograć w jakieś dobre gry! 

 

Interesuję się jeszcze muzyką(Jestem wielkim fanem Gary'ego Numana - Może ktoś zna) Słucham też dużo muzyki z PRLu. Uwielbiam Annę Jantar, Niemena, Breakout, Bajm, Maanam, i wiele, wiele innych.

 

Co za tym idzie, kolekcjonuję płyty winylowe(tylko, mam tylko dwie płyty CD)

 

Interesują mnie też tramwaje(chociaż nie aż tak jak kiedyś) piwo rzemieślnicze(tzw. "Craft") 

Lubię też modernizm w architekturze.

 

Zawodowo jestem szczęśliwym Listonoszem - Kocham swoją pracę i nie zamienię jej na żadną inną. 

 

Kto wie, może kiedyś komuś przyniosę jakiś zegarek :) !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 22 latka to jesteś ciekawą postacią - ten telewizor przyznam mnie wręcz zszokował ale jak tak lubisz to czemu nie  :)

 

 

 

 

Zawodowo jestem szczęśliwym Listonoszem - Kocham swoją pracę i nie zamienię jej na żadną inną. 

 

Zazdroszczę - najważniejsze w życiu to właśnie zadowolenie z tego co się robi tak aby nie zmuszać się do pracy tylko czekać na kolejny dzień - kiedyś też tak miałem teraz niedobrze mi się robi na myśl o kolejnym dniu pracy.

Intensywnie próbujemy wdrożyć nowy pomysł - raczej wyjdzie nie wiemy tylko czy przyniesie korzyści na tyle duże aby godnie z tego żyć 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel - skoro lubisz stary sprzęt, to pewnie spodoba Ci się taki widok:

 

post-2232-0-08866800-1514294593_thumb.jpg

 

Thomson (Fonica) PA428, Sony CDP 101 i Majak 120. Wszystko w miarę sprawne, choć trochę nadgryzione zębem czasu ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się spodoba! :) Szczególnie Thompson-Fonica!

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Piękne masz zainteresowania i ciekawy, niebanalny  sposób na życie Danielu! 

Mieć w dzisiejszych czasach taki pozytywny zakręcony nieco styl to rzecz bardzo cenna!

Zawód masz niełatwy,  bo ja co prawda lubię przebywać w plenerze.... ale  nie aż tyle. Druga sprawa, że w całym natłoku ludzi spotykanych pewnie w pracy gagatków toksycznych jest nie mało.  Ludzie się jacyś mega roszczeniowi zrobili i to w banalnych sytuacjach... Jak to mówił mój ś.p ojciec :"...dawno strasznej biedy i wojny  nie było".  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadik, teraz ci przytocze taką moja obserwacje, mimo to że jestem młody to odnosze wrażenie ze sie niektórym w d@pach poprzewracało


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszystkie płyty Jara ale na CD - koncert z Chin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Majak to iście epicka maszyna. Razem z przesyłką zapłaciłem tyle, że dobrego japońskiego klasyka by mozna kupić. Ale to realizacja starego marzenia sprzed wielu lat. Jak to w Sajuzie - piękny projekt, ale fatalne materiały. Natomiast bardzo przyzwoicie gra. Choc wiadomo - to tylko kaseciak :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Majak to iście epicka maszyna. Razem z przesyłką zapłaciłem tyle, że dobrego japońskiego klasyka by mozna kupić. Ale to realizacja starego marzenia sprzed wielu lat. Jak to w Sajuzie - piękny projekt, ale fatalne materiały. Natomiast bardzo przyzwoicie gra. Choc wiadomo - to tylko kaseciak :)

 

I takie coś bardzo szanuję! 

 

Natomiast mi kopara opada nad Thompsonem! Zwłaszcza że jego ceny powalają. Unikacik. Oj, jak chętnie bym coś takiego przytulił u siebie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne z Was świry. Ja na elektronice nie znam się w ogóle, ale wizualnie bardzo podoba mi się taki stary sprzęt audio. Muzyką się interesuje mocno i kiedyś na spokojnie chciałbym sobie porównać i posłuchać różnić w odbiorze dźwięku na takim właśnie starszym sprzęcie...

 

Daniel z tym TV to mnie rozwaliłeś. Może do Teleexpressu Cię zgłosimy. Mają tam ten kącik osób pozytywnie zakręconych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja też ;)

Mam na imię Adam.

Z wykształcenia i zawodu automatyk. Trochę programista, trochę serwisant, trochę projektant, ostatnio nawet elektryk okrętowy :D

Z zamiłowania gitarzysta, kaletnik, okazjonalnie nożorób i kolekcjoner noży, obecnie zafiksowany na radzieckich zegarkach do których sam szyję sobie paski ;).

Kolejny krok - pasówki i tytanowe klamerki do pasków ale to już w zasadzie "w produkcji" a w sferze marzeń (jak na razie) własna tarcza do własnej pasówki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja też ;)

Mam na imię Adam.

Z wykształcenia i zawodu automatyk. Trochę programista, trochę serwisant, trochę projektant, ostatnio nawet elektryk okrętowy :D

Z zamiłowania gitarzysta, kaletnik, okazjonalnie nożorób i kolekcjoner noży, obecnie zafiksowany na radzieckich zegarkach do których sam szyję sobie paski ;).

Kolejny krok - pasówki i tytanowe klamerki do pasków ale to już w zasadzie "w produkcji" a w sferze marzeń (jak na razie) własna tarcza do własnej pasówki :).

No to sporo zainteresowań ale też "fachów" :)

Pochwal sie i paskami i klamerkami w odpowiednich wątkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś napiszę o sobie. :)

 

Mam na imię Łukasz mam 32 lata. W 2005r skończyłem technikum elektroniczno informatyczne.

Obecnie studiuję na wydziale Budowy Maszyn i Informatyki kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. ( pop przerwie 15 lat od technikum) :D

Pracuję jako operator prasy krawędziowej CNC jak i również programista i kontroler. (uwielbiam pisać programy)

Jeśli chodzi o zegarki, to interesowały mnie już od małego, zawsze coś zbierałem, rozbierałem, wymieniałem baterie. A zaraził mnie tym dziadek (śp) który chodził na bazarek i kupował od "ruskich" jakieś zegarki. Miał ich sporo, a teraz ja to jakby kontynuuję. :) Nie mam ich zbyt wiele, bo może z 12 sztuk, ale od czegoś trzeba zacząć.

Interesuję się też starymi rzeczami, ubraniami, gadżetami, pomadami do włosów czy starymi golarkami i brzytwami.( chociaż się nie golę bo mam brodę) :)

Uwielbiam styl vintage i retro. Do teraz gram w gierki i emulatory z C64 czy Amigi 500 :) nienawidzę nowych gier. 

Prócz zegarków kolekcjonuję także stare buty vintage adidas, nike czy reebok. 

 

Pewnie coś by się jeszcze znalazło, ale może w przyszłości. 

pozdro Łukasz. 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pora i na mnie... Z wykształcenia jestem między innymi geologiem ale studia zdecydowanie humanistyczne spowodowały że ponad 11 lat wychowuję naprawdę niegrzecznych chłopców.

Uwielbiam stare zegarki z rosyjskich przede wszystkim Mołnie i pasówki z nich robione. Nie krywam że głównie ze względu na gabaryty...ponad 2m wzrostu...

Do tego na forum zaraziłem się paskoróbstwem i lubię surowe skórzane paski z metalowymi elementami zdobionymi. Skórę farbuje, tnę, kleję, szyję... ciągle się uczę, marzy mi się zrobienie tarczy do którejś z moich Mołni... Lat już ponad czterdzieści na świecie chodzę... Jakby miał ktoś problem z dzieciakiem i szukał porady to się polecam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pora i na mnie... Z wykształcenia jestem między innymi geologiem ale studia zdecydowanie humanistyczne spowodowały że ponad 11 lat wychowuję naprawdę niegrzecznych chłopców.

 

Zakopujesz ich pod ziemią?? :D :D

 

Witaj :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.