Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piter70

Japońskie marki zegarkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,szukałem ale nie znalazłem.Chodzi mi o listę japońskich marek zegarkowych - mam tu na myśli firmy które produkują lub produkowały  zegarki na serio i to zegarki z prawdziwego zdarzenia pod własnym szyldem.Trzech Króli nie będę tu wymieniał - wiadomo.Casio też.Spokojnie można dopisać Ricoh'a i Fuji Time, jest kilka takich brandów jak Lorus,Pulsar,Alba,Q&Q,Perfect -marki należące do tych większych producentów ale tymi firmami nigdy się nie interesowałem.Spotkałem a w zasadzie miałem zegarek z automatycznym mechanizmem Morioka Tokei wyprodukowany dla Hondy (sprzedałem go chyba koledze Lawnoverman-głupi ja... :wacko: ) przez jakiś czas firma ta próbowała działać na własną rękę ale prawdopodobnie kupiło ją Seiko.Gdzieś ktoś coś o markach Tonika,Urika,Myama...

Liczę na was i waszą wiedzę.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem o niezależnych manufakturach,jakoś tak bardziej ze Szwajcarią się kojarzą ale zrobiło na mnie wrażenie-szczególnie działalność tego pana z pierwszego linka Hajime Asaoka . Co do dużych producentów to jeszcze przypomniałem sobie że  jakieś dwadzieścia parę lat temu miałem zegarek marki Sharp,taki czarny plastik z kwarcem w środku,nic szczególnego ale wtedy to było coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie szukam ale ciekawi mnie jak wielu jest/było producentów japońskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Z elektronicznych były zegarki Sanyo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie googlowalem, ale perfect i QnQ nie są chińskie?

 

Wysłane z z1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie produktu tak,ale znaki towarowe należą do tych większych Japończyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do kogo należy marka Perfect? :) Bo googiel nic nie wie, albo źle szukam, zaciekawiło mnie to, nie powiem. Tak jak Q&Q wiedziałem, że należy do Citizena tak myślałem, że Perfect wymyślili sobie Chińczycy tak jak wiele różnych no-name produktów typu Huanghohang, albo Hungwell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

 

A czy coś więcej niż sam spis japońskich marek? Może jakieś opinie o Kentex - nie tyle design bo on faktycznie jest baaardzo atrakcyjny, a o jakości mechanizmów, historii marki etc.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do kogo należy marka Perfect? :) Bo googiel nic nie wie, albo źle szukam, zaciekawiło mnie to, nie powiem. Tak jak Q&Q wiedziałem, że należy do Citizena tak myślałem, że Perfect wymyślili sobie Chińczycy tak jak wiele różnych no-name produktów typu Huanghohang, albo Hungwell.

Baza Urzędu Patentowego RP wskazuje, że na obszarze RP prawo ochronne do słownego znaku towarowego "Perfect" m.in. na zegary posiadają dwa podmioty:  PERFECT Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sp. z o.o. oraz "VOLANTIS" Grzegorz Szczypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

 

A czy coś więcej niż sam spis japońskich marek? Może jakieś opinie o Kentex - nie tyle design bo on faktycznie jest baaardzo atrakcyjny, a o jakości mechanizmów, historii marki etc.?

QuadrifoglioVerde jest lub był ich dystrybutorem na PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.