Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JED

Rolex Datejust II 116333

Rolex Datejust 116333  

105 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli bicolor to numer 3, miałem ten zegarek i na żywo wg mnie wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjeciach


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za mala dygresje ale zawsze mam takie wrazenie, ze DJ II zagubil gdzies te genialne proporcje, ktore sa w wersji 36 mm. Chodzi mi przede wszystkim o bezel, ktory niezaleznie o tego czy jest karbowany czy gladki to w wersji 41 mm jest jakis przesadnie duzy i rzucajacy sie w oczy w stosunku do reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Swój głos oddałem na numer 5-widziałem, przymierzałem i w tym zestawieniu moim zdaniem wygrywa uniwersalnością.

Chociaż, gdyby nr 1 nie miał rzymskich indeksów to wybór byłby trudniejszy. Rolex to jedyna marka, którą mógłbym mieć w bicolorze. SubC i GMTII w wersji stal/złoto/czerń masakrują!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passero, w arabskiej wersji cyfry nie są złote i ta luma źle wyglada.

A podkreślę, że kocham lume. ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Passero, w arabskiej wersji cyfry nie są złote i ta luma źle wyglada.

A podkreślę, że kocham lume. ;)

Może źle się wyraziłem, ale nie chodziło mi o arabskie indeksy, tylko takie jak w nr 2 :)

Nawiasem mówiąc, 2 również daje radę.

Myślę, że nie powinieneś sugerować się naszymi opiniami, bo od początku było do przewidzenia, że wygra 5-to bardzo bezpieczny wybór. Ten typ zegarków powinno się kupować sercem, nie głową...więc słuchaj swojego serca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 jest moim oryginalnym wyborem, od około roku.

Ale ze lubię złoto... ;)

 

Wiadomo, że kupiłbym to, co mnie się podoba - wiec pewnie nic, bo nie będę potrafił dokonać wyboru 100%-owego.

 

Ankieta ma na celu poznanie Waszych gustów i opinii.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich dual-tone ktore pokazales, zdecydowanie nr. 2 (i to wcale nie dlatego ze go mam. Kupilem tego wlasnie a nie innego bo uwazam ze jest on najladniejszy ze wszystkich pozostalych z serii DjII).

Wszystkie przedstawione przez Ciebie mierzylem i nr. 2 bije wszystkie inne na glowe w prezentowaniu sie na nadgarstku (do fancy ubioru), co spowodowalo ze wlasnie tego wybralem a nie innego.

Nr. 5 tez jest fajny, ale... do nr. 2 mu wizualnie, zywo (na nadgarstku) duzo mu brakuje (imo)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie byłby fancy ubiór...

Ale, jak już wiele razy pisałem - skoro nosilem Navitimer World do krótkich spodni i Crocsow, to mogę i dual-tone ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak (skoro nie do fancy ubioru) to moze pomysl nad alternatywa do tych powyzszych w postaci jakiegos DJII z gladka lupa ('bezelem')? Bo z karbowana bardziej raczej taki Dj pasuje do fancy outfitu (jest to tylko moja subiektywna opinia oczywiscie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na nr 5. Jeżeli koniecznie ma być bicolor, to wybrałbym nr 2. Dla mnie te wersje DJ II są jednak zbyt błyszczące, choć przyznaję, że bardzo ładne i efektowne. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem w zeszłym tygodniu w Hiszpanii około 10 egzemplarzy DJ2 i w rzeczy samej niebieski jest w realu mało wyrazisty. Nie określiłbym go jako granatowy wprawdzie ale zdecydowanie brak mu wyrazu.

         Natomiast indeksy prostokątne - kształtem i wielkością nijak to nie konweniuje ani ze wskazówkami ani z niczym - są po prostu w rzeczywistym odbiorze ordynarne.

         Z kolei tarcza rzymska z indeksem prostokątnym na godz. 9 - domyślam się, że chodziło o nadanie tarczy symetrii w kontekście daty na godz.3 - efekt jest taki, że ww. indeks wygląda na kompletnie "wyrwany z kontekstu", "nie z tej parafii".

 

 

Mój faworyt jeśli chodzi o DJ2:

rolex-oyster-perpetual-datejust-2-roleso


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledze wyżej bardziej podoba mi się pokazana przez niego wersja, niżeli te z ankiety.

Ale w ankiecie głos na 5!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak (skoro nie do fancy ubioru) to moze pomysl nad alternatywa do tych powyzszych w postaci jakiegos DJII z gladka lupa ('bezelem')? Bo z karbowana bardziej raczej taki Dj pasuje do fancy outfitu (jest to tylko moja subiektywna opinia oczywiscie).

Bron mine boze przed tym lustrzanym bezelem! ;)

 

Mierzyłem w zeszłym tygodniu w Hiszpanii około 10 egzemplarzy DJ2 i w rzeczy samej niebieski jest w realu mało wyrazisty. Nie określiłbym go jako granatowy wprawdzie ale zdecydowanie brak mu wyrazu.

         Natomiast indeksy prostokątne - kształtem i wielkością nijak to nie konweniuje ani ze wskazówkami ani z niczym - są po prostu w rzeczywistym odbiorze ordynarne.

         Z kolei tarcza rzymska z indeksem prostokątnym na godz. 9 - domyślam się, że chodziło o nadanie tarczy symetrii w kontekście daty na godz.3 - efekt jest taki, że ww. indeks wygląda na kompletnie "wyrwany z kontekstu", "nie z tej parafii".

 

 

Mój faworyt jeśli chodzi o DJ2:

 

Jesli w tym zegarku kolor tarczy jest taki,jak w wersji srebrnej, to odpada.

Cyfry - piekne.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie z netu, ale chyba oddaje klase nr.1...

127805717.3MlBaJK9.szIMG_1509.jpg


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3, na żywo miażdży każdą inną :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys - jest szal.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3, na żywo miażdży każdą inną :)

 

  

Widzialem kiedys - jest szal.

 

O kobiecie rozmawiacie?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o so chodzi?  :rolleyes:


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w tym zegarku kolor tarczy jest taki,jak w wersji srebrnej, to odpada.

Cyfry - piekne.

 

rolex-oyster-perpetual-datejust-2-roleso

 

 

Zdecydowanie inny kolor, opisany przez producenta jako "Rhodium" miast "Silver". Świetnie współgra ze szczotkowaną, stalową powierzchnią, chyba lepiej niż srebrny.

 

rolex-oyster-perpetual-datejust-2-roleso


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorna grafika kompletnie nie oddaje rzeczywistego koloru:

DSC_0209.JPG


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście.

 

Natomiast na ręku zdecydowanie "Rhodium" wygląda inaczej niż "Silver". Tak jak na zdjęciu - bardziej mieni się szlifem słonecznym.

 

W ankiecie zagłosowałem zdecydowanie na "1" za jego wyrazistość. Zielony byłby moim nr 2. ale wyjęty z przysłowiowego "tyłka" indeks prostokątny przyprawiałby mnie o ustawiczny niepokój ;)

 

Ja osobiście kierowałbym się w doborze następującą przesłanką - nosząc białozłotą obrączkę, srebrne okulary i łańcuszek, białozłote spinki - wybiorę rhodium.

Nosząc ww. elementy z żółtego złota - bez wahania pobrałbym "1" z ankiety. Doskonale się z nimi skomponuje - nie będąc przy tym tak "cygański" jak zegarki w całości z żółtego złota.

Tym bardziej, że w przypływie inwencji twórczej spasuje się zarówno z czarnym ( tarcza ) jak i z brązowym paskiem ( żółte złoto ).

 

Zdjęcia DJ2 zazwyczaj nie do końca oddają również jego cechy, która nieco różni go od DJ1. Mianowicie  bezel DJ2 proporcjonalnie jest sporo grubszy względem całkowitej średnicy niż przy DJ1. Sprawia to, że ten zegarek jest jeszcze bardziej pretensjonalny/wyrazisty/oczojebny/efektowny. Niepotrzebne skreślić :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3, na żywo miażdży każdą inną :)

 

:-) :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście.

 

Natomiast na ręku zdecydowanie "Rhodium" wygląda inaczej niż "Silver". Tak jak na zdjęciu - bardziej mieni się szlifem słonecznym.

 

W ankiecie zagłosowałem zdecydowanie na "1" za jego wyrazistość. Zielony byłby moim nr 2. ale wyjęty z przysłowiowego "tyłka" indeks prostokątny przyprawiałby mnie o ustawiczny niepokój ;)

 

Ja osobiście kierowałbym się w doborze następującą przesłanką - nosząc białozłotą obrączkę, srebrne okulary i łańcuszek, białozłote spinki - wybiorę rhodium.

Nosząc ww. elementy z żółtego złota - bez wahania pobrałbym "1" z ankiety. Doskonale się z nimi skomponuje - nie będąc przy tym tak "cygański" jak zegarki w całości z żółtego złota.

Tym bardziej, że w przypływie inwencji twórczej spasuje się zarówno z czarnym ( tarcza ) jak i z brązowym paskiem ( żółte złoto ).

 

Zdjęcia DJ2 zazwyczaj nie do końca oddają również jego cechy, która nieco różni go od DJ1. Mianowicie  bezel DJ2 proporcjonalnie jest sporo grubszy względem całkowitej średnicy niż przy DJ1. Sprawia to, że ten zegarek jest jeszcze bardziej pretensjonalny/wyrazisty/oczojebny/efektowny. Niepotrzebne skreślić :)

Tez mysle, ze 1 jest mocno wyrazista - te zlote cyfry na czarnym tle - wspanialy kontrast.

Ale kazda z wersji bicolor jest w 1000% zbyt "cyganska" przy moim stylu ubioru (a do tego mam Mercedesa i BMW, jestem nienajmniejszy i lysy (z wyboru) ;)))) )

To moze powinienem kupic caly zloty?  :D 

Co wiecej, nie wyobrazam sobie DJII na zadnym pasku - karbowany bezel jest zbyt polyskliwy i wg mnie, to by dobrze nie wygladalo.

Ale byc moze mam zbyt mala wyobraznie i sie myle.

 

Co do srednicy i wielkosci, to chetnie przytulilbym cos wiekszego ;)

 

Tutaj, chyba slabo widoczna, roznica w wielkosci - bardzo chcialbym GMT, ale roznice w wielkosci vs Explorer II widac dosyc mocno.

DSC_0208.JPG

Bo tak naprawde, to nie wielkosc koperty, a tarczy swiadczy o jego "wielkosci".

Co wiecej, DJII wyglada na najmniejszy w tym towarzystwie. :blink:


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk. Zegarek założony kilkanaście razy. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10. Wiem, że to kwestia gustu, ale dla mnie czarna tarcza w tym wypadku wygląda lepiej niż biała, jest super.
      W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Bielsko-Biała/Tychy
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena  43 500 zł.










    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  43 500 zł.



















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek Rolex Sea-Dweller 4000 116600 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarek w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stąd jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 1 s odchylenia.
       
      Cena 67 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.














    • Gość Bronzo
      Przez Gość Bronzo
      Sprzedam mój prywatny zegarek Rolex Submariner ref. 16610 z końcówki produkcji z 2009 roku.
      Stan 8/10 (bardzo dobry). Wygląda pięknie, jedynie ma niewielkie rysy na bransolecie, ale zdjęcia nie oddają tego jak ładnie prezentuje się na żywo.
      Model aluminiowy, jeden z najlepszych referencji. Zegarek kupiony na chrono24 w kwietniu 2022 przeze mnie.  Mechanizm na prawidłowym chodzie (zmierzone +2s). Ostatni serwis w 2019 roku. Sprzedaję pełen komplet z dokumentacją, broszurami oraz dodatkowymi przedmiotami jak kotwica, kalendarz, plastikowy ochraniacz na bezel. Zegarek do obejrzenia w Warszawie lub Poznaniu.
      Ze względu na wartość i to, że przedmiot jest używany to nie wysyłam zegarka a możliwy jest jedynie odbiór osobisty. 
      Cena 55 000 PLN 51 000 PLN
       







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.