Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JED

Rolex Datejust II 116333

Rolex Datejust 116333  

105 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony DJ z karbowanym bezelem choć nie powala wielkością to i tak przykuwa wzrok swoją postacią chyba najmocniej z wszystkich Rolexów :)

 

A te oba GMT na Twoim zdjęciu- jakie to średnice?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lewej:

40, 41, 42.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok. Aż z ciekawości przyłożyłem linijkę do ekranu. Z proporcji wychodzi jakby to DJ1 leżał w środku.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na środku, do DJII.

Zdjęcie jest mylące bo największy jest najdalej i odwrotnie.

 

Kurde, męczy mnie ten BLNR...


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, gdy idzie sie zegarek (w tym wypadku jeden z proponowanych w tym watku) kupowac, to isc kilka razy, poprzymierzac je, popatrzec na nie z roznych perspektyw i dopiero wtedy podejmowac decyzje. Osobiscie sie przekonalem, ze zegarek ktorego oglada sie na reklamach zupelnie inaczej czasem prezentuje sie w oczach ogladajacego gdy jest ogladany na zywo; i nawet taki ogladany na zywo zegarek jednego dnia moze czasem odbierany byc inaczej gdy sie go oglada/mierzy nastepnego dnia. Moze sie czasem okazac, ze ten ktory poprzedniego dnia wydawal sie ze bylby tym jedynym wlasciwym wyborem nastepnego dnia juz takim sie moze nie wydawac. Tak bylo w przypadku gdy ja zamierzalem kupowac dla siebie didzejaII. Jednego dnia bardzo podobal mi sie model z niebieska tarcza i juz bylem gotowy go kupic, ale nastepnego dnia, gdy pojechalem go nabyc, przegral po powtornych przymiarkach i porownaniach z tym ktorego kupilem czyli z tym z ivory tarcza; i to do tego stopnia przegral, ze sam sie sobie dziwilem ze w ogole bralem pod uwage tego z niebieska tarcza a nie od razu tego z ivory.

 

Ponizej dwie fotki mojego niekwestionowanego juz nigdy pozniej zwyciezcy:

 

datejusttwotone.jpg

 
datejusttwotone_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEDno jest pewne: DJ jest MEGA!!!

 

Problem z przymierzaniem jest taki, ze w PL zazwyczaj nic nie, a jak jest, to zaraz znika.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Kurde, męczy mnie ten BLNR...

Mierzyłeś go?

Na zdjęciach wyglądał super, przy przymiarce było ok ale już bez takiego efektu.

 

Mój głos na 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest na moim nadgarstku na zsjeciu powyzej.

Moj problem: mala tarcza.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj okazje porownac na zywo numery: 1, 2 i 5.

Jeden odpadl w przedbiegach, bo kolor czarny okazal sie strasznie mdly, taki "przykurzony".

Tutaj 2 vs 5:

sMa22n.jpg

 

Chcialbym wszystkim podziekowac za poswiecony czas.

Gdybym kupowal, to zegarek nr.2 - ale jednak sie nie zdecyduje.

Nie odpowiada mi kolor tarczy - jest zbyt mdly.

Nr.5, czyli niebieski, nie jest zly, ale przy nr.2 wyglada jak...biedny kuzyn.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba mi się podobają,  ale jednak wolałbym bransoletę jubilee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie, natomiast moja zona TYLKO jubilee ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj okazje porownac na zywo numery: 1, 2 i 5.

Jeden odpadl w przedbiegach, bo kolor czarny okazal sie strasznie mdly, taki "przykurzony".

Tutaj 2 vs 5:

sMa22n.jpg

 

Chcialbym wszystkim podziekowac za poswiecony czas.

Gdybym kupowal, to zegarek nr.2 - ale jednak sie nie zdecyduje.

Nie odpowiada mi kolor tarczy - jest zbyt mdly.

Nr.5, czyli niebieski, nie jest zly, ale przy nr.2 wyglada jak...biedny kuzyn.

Kup Omegę,nie są mdłe,i nie wyglądają na "biednych kuzynów"

Widać już Rolex fanom przestaje się podobać.... :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał kiedyś być Planet Ocean Big, ale też na żywo nie przypasowal...


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaznaczyłem nr 5. Chodziarz dużo lepiej by było gdyby "bezel" był gładki.  Moim zdaniem pozostałe datejust to by były dobre dla jakiegoś cygana np Don Wasyla. Bo taki kicz to tylko do cygana by pasował. Takie podwójne kolory to są dobre dla starych dziadków. I zawsze modele datajust kojarzyły mi się z zegarkami dla dziadków. Oczywiście to tylko moje zdanie.

 

Jak mierzyłem w salonie dj to w ogóle nie czułem na ręce ceny tego zegarka:-/ Jednak wisiało na nadgarstku brzemię wielkiego kiczu, mówię o wersji bi kolor, bo pozostałe wersje z jednokolorowego metalu są o niebo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z DJ jest moim zdaniem taka, ze wersja 36 mm to ponadczasowy wysublimowany klasyk ktory prezentuje sie znakomicie zarowno jako zegarek do stroju formalnego jak i bardziej swobodnego (szczegolnie wersja z gladkim bezelem). Osobiscie nawet preferuje poprzednia wersje 16200 (i nie dlatego, ze ja mam) niz obecna 116200 bo ma wiecej wspolnego "designersko" ze swoim pierwowzorem + ladniejszy gladki bezel IMHO. Dodatkowo w zestawie jest bransoleta jubilee. Miedzy innymi z tych powodow Rolex wciaz wersje 36 mm produkuje mimo, ze na dzisiejsze standardy i dla osob z wiekszymi nadgarstkami 36 mm to malo. Majac wersje 36 mm z zalozenia unika sie tego pietna "kiczu" i nawet wersja bicolor nie epatuje przesadnie na nadgarstku. 

 

DJ II niesety to juz natomiast nie ten sam zegarek i zgadzam sie, ze stal sie bardziej krzykliwy i "efekciarski" (po to np. nie tylko wieksza koperta ale i inne proporcje bezela).  Jest to oczywiscie odpowiedz Rolexa na potrzeby rynku i jest to model skierowany do innej klienteli - rowniez tej, ktora chce zeby wszyscy wiedzieli, ze na nadgarstku jest Rolex. Zegarek jest oczywiscie nadal swietny. Ja natomiast wolabym wersje 36 mm a jezeli chcialbym miec cos wiekszego to bym sie rozejrzal za Subem lub GMT.

 

Zerknijcie na to porownanie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosuje na zegarek nr 5. wg mnie wygląda najbardziej 'męsko' :) powyzsze są sliczne ale kolorystyka jest dla mnie typowo damska, moze dlatego tak czesto widac je na przegubach celebrytek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bardziej mi się podoba dj w wersji 36 mm bo jest ponadczasowy. Jednak dwukolorowego bym nie kupił. 

 

W tym modelu 41 mm 116334 jest indeks na godzinie dziewiątej który wygląda paskudnie. On w ogóle nie pasuje do pozostałych liczb. Założenie chyba było takie żeby równoważył datę która jest po prawej stronie ale wygląda to fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z DJ jest moim zdaniem taka, ze wersja 36 mm to ponadczasowy wysublimowany klasyk ktory prezentuje sie znakomicie zarowno jako zegarek do stroju formalnego jak i bardziej swobodnego (szczegolnie wersja z gladkim bezelem). Osobiscie nawet preferuje poprzednia wersje 16200 (i nie dlatego, ze ja mam) niz obecna 116200 bo ma wiecej wspolnego "designersko" ze swoim pierwowzorem + ladniejszy gladki bezel IMHO. Dodatkowo w zestawie jest bransoleta jubilee. Miedzy innymi z tych powodow Rolex wciaz wersje 36 mm produkuje mimo, ze na dzisiejsze standardy i dla osob z wiekszymi nadgarstkami 36 mm to malo. Majac wersje 36 mm z zalozenia unika sie tego pietna "kiczu" i nawet wersja bicolor nie epatuje przesadnie na nadgarstku. 

 

DJ II niesety to juz natomiast nie ten sam zegarek i zgadzam sie, ze stal sie bardziej krzykliwy i "efekciarski" (po to np. nie tylko wieksza koperta ale i inne proporcje bezela).  Jest to oczywiscie odpowiedz Rolexa na potrzeby rynku i jest to model skierowany do innej klienteli - rowniez tej, ktora chce zeby wszyscy wiedzieli, ze na nadgarstku jest Rolex. Zegarek jest oczywiscie nadal swietny. Ja natomiast wolabym wersje 36 mm a jezeli chcialbym miec cos wiekszego to bym sie rozejrzal za Subem lub GMT.

 

Zerknijcie na to porownanie

 

Troche sie tu wychyle (i byc moze co niektorym naraze...?  :) ) Dla mnie, te dwa didzeje powyzej sa ohydne. Ponure i bez wyrazu (i nie mam tu na mysli two-tone jednego z nich, bo taka kombinacje lubie). No i te ohydne (imo) markery w postaci rzymskich cyfr (ktore nigdy mi sie w zegarkach nie podobaly i ktore postrzegam jako wrecz brzydkie) jak i ta ohydna, marszczona tarcza w modelu 116231 czynia je odrzucajacymi. 

Jedyne co mi sie (poza rowniez i bi-kolorem) podoba w jednym z tych dwoch czasomierzy, to jubilee bransoleta w modelu 116231, jest ona bardzo fajna.

Jesli chodzi o typy bransolet w Djs, to uwazam ze dla modeli didzejow posiadajacych karbowana lupe (czyli tych jakby bardziej 'bizuteryjnych w moim odczuciu) bransoleta typu jubilee o wiele bardziej pasuje niz bransoleta typu oysterChcialbym zeby dla mojego two-tone modelu Dj'a II 41mm rowniez i jubilee byla dostepna (ale, niestety, jak narazie nie jest. Byc moze w przyszlosci...? Kto wie.). 

Mysle tez, ze modelom didzejow z gladka lupa (czyli takim mniej imo 'bizuteryjnym') bardziej pasuje bransoleta typu oyster. Ale, jak zwykl mawiac jeden z moich ulubionych stand-up komikow 'that's just my opinion and I could be wrong'  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porazka jest lustrzany bezel.

Dlatego sa 2 wersje ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie tu wychyle (i byc moze co niektorym naraze...?  :) ) Dla mnie, te dwa didzeje powyzej sa ohydne. Ponure i bez wyrazu (i nie mam tu na mysli two-tone jednego z nich, bo taka kombinacje lubie). No i te ohydne (imo) markery w postaci rzymskich cyfr (ktore nigdy mi sie w zegarkach nie podobaly i ktore postrzegam jako wrecz brzydkie) jak i ta ohydna, marszczona tarcza w modelu 116231 czynia je odrzucajacymi.  

 

Te polaczenia czarnej tarczy i bicoloru jest na pewno kontrowersyjne i nie do wszystkiego bedzie pasowalo. Natomiast widzialem tego w wresji 36 mm na zywo i powiem, ze zrobil na mnie piorunujace wrazenie. Do tego stopnia, ze zaczalem sie powaznie zastanawiac nad wyborem. Odstraszyla mnie jednak jego mala uniwersalnosc i cena :) Caly czas jednak uwazam, ze ta wersja zestawieniowa rowniez duzo lepiej wyglada w wresji 36 mm.

 

Natomiast co do indeksow rzymskich to co do zasady rowniez za nimi nie przepadam i w wiekszosci zegarkow nie wygladaja dobrze. Natomiast w DJ I, szczegolnie biorac pod uwage jego charakter jako dress watcha sa naprawde OK i nawet dodaja mu pewnej klasy. 

 

Ale moge nie byc za bardzo obiektywny w tych kwestiach :)

 

c45d7abea104cebcmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Datejust tylko na Jubilee :)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karbowany bezel w DJ2 rzeczywiście jest ordynarny ale jak popatrzyłem jaki gruby jest gładki, stalowy bezel w tym modelu to jednak wolałbym białozłoty. Tym bardziej, że gładki jak się porysuje na tej swojej gładkiej powierzchni to będzie jedna wielka popelina. Moje zdanie potwierdziła tylko moja żona tekstem: " Jak ma być Rolex to z karbowanym bezelem" :)

Tak więc tu zgodzę się zdecydowanie JED.

 

Natomiast podzielam też zdanie CookaPonurego żniwiarza - ogólnie jeśli chodzi o urodę Rolexów, spójność stylistyczną i jakieś tam wysublimowanie to którego modelu by nie porównać do odpowiednika od Omegi - jak dla mnie to jest przepaść.

 

Natomiast mimo to rozważam zakup Rolexa przez wzgląd na mechanizm ale w tej materii nie mam jeszcze wyrobionego zdania a duży wpływ na decyzję będą mieli kolega TeJot którego muszę w tematach technicznych zmolestować ( ;)  ) oraz mistrzowie Janusz Bilicki ( który na tę chwilę przychyla się zdecydowanie ku wyborowi Rolexa ) i Karol Doliński - muszę z nimi przy najbliższej okazji rozwinąć tę kwestię.

 

Kolega JED poprosił o sugestię w temacie doboru Rolexa DJ2 a tymczasem zgodnie ze świecką tradycją do dyskusji przykleja się już wątek konkurencyjności innej marki. Oby dalej w dobrej atmosferze :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw6666,

co wiecej, byly juz klasyczne wypowiedzi na temat Rolexow - czekac tylko, az znow wojna bedzie. :)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek Rolex Sea-Dweller 4000 116600 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarek w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stąd jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 1 s odchylenia.
       
      Cena 67 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.














    • Gość Bronzo
      Przez Gość Bronzo
      Sprzedam mój prywatny zegarek Rolex Submariner ref. 16610 z końcówki produkcji z 2009 roku.
      Stan 8/10 (bardzo dobry). Wygląda pięknie, jedynie ma niewielkie rysy na bransolecie, ale zdjęcia nie oddają tego jak ładnie prezentuje się na żywo.
      Model aluminiowy, jeden z najlepszych referencji. Zegarek kupiony na chrono24 w kwietniu 2022 przeze mnie.  Mechanizm na prawidłowym chodzie (zmierzone +2s). Ostatni serwis w 2019 roku. Sprzedaję pełen komplet z dokumentacją, broszurami oraz dodatkowymi przedmiotami jak kotwica, kalendarz, plastikowy ochraniacz na bezel. Zegarek do obejrzenia w Warszawie lub Poznaniu.
      Ze względu na wartość i to, że przedmiot jest używany to nie wysyłam zegarka a możliwy jest jedynie odbiór osobisty. 
      Cena 55 000 PLN 51 000 PLN
       







    • Przez cryuff
      Witam, szukam Rolex'a Datejust 36 Two Tone. Najlepiej Fluted Bezel + Jubilee + Pełny set.
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.