Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JED

Rolex Datejust II 116333

Rolex Datejust 116333  

105 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Noszenie przez faceta ( w roku 2014 ) o przeciętnym nadgarstku zegarka 36 mm to dla mnie szczypta staroświeckości czy tradycjonalizmu którą sam reprezentuje w innych aspektach - poszedłszy przed ślubem po buty z premedytacją i ku zgrozie mojej kobiety wybrałem kształt buta modny 5-10 lat wcześniej. I nie było opcji, żebym się przekonał do aktualnego wzoru.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego desmo.

Nikogo i nijak nie traktuje - to nazywa sie WLASNA OPINIA.

I gdybys Ty tak pomyslal - Ty, a nie stereotypy - to tez bylaby tylko Twoja wlasna opinia.

I nic wiecej.

Nie rozumiem wiec szukania drugiego dna - Tobie moze nie miescic sie w glowie, jak ja moge nosic np. 46mm - i dla mnie nie bedzie to zaden protekcjonalizm.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmotywowala mnie dyskusja i poszedlem na przymiarki. Wrzucam na szybko zdjecia na moim nadgarstku 17,5 cm

 

b08a546f3e8621e3med.jpg

 

aad406e1c0c6e076med.jpg

 

f9e766b8ab0c7511med.jpg

 

I zdecydowany zwyciezca (wersja 36 mm)

 

3de57d7dbe317509med.jpg

 

Generalnie utwierdzilem sie w swoim oczywiscie subiektywnym przekonaniu, ze Rolex uginajac sie pod presja trendow i wprowadzajac wersje 41 mm zmasakrowal DJ. Na szczescie pozostawil wersje 36 mm. Jak dla mnie DJ tylko w tej wersji. (i nie chodzi tylko o to, ze na moim malym nadgarstku lepiej lezy).

 

Natomiast SUB to jest jak najbardziej to :) Tu wiekszy rozmiar jest jak najbardziej odpowiedni. @JED moze jesli DJ w wersji 36 mm jest ci za maly a w wersji 41 mm to nie do konca to, to lepiej pomyslec o SUB-ie?

Ja najchetniej bym przygranal GMT - Master II z czarno-niebieskim bezelem. Okres oczekiwania na ten model to, UWAGA, 1,5 roku!!!

 

6f6edcb95679da30med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Ja najchetniej bym przygranal GMT - Master II z czarno-niebieskim bezelem. Okres oczekiwania na ten model to, UWAGA, 1,5 roku!!!

Rolex uprawia ściemę z tymi terminami oczekiwania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa przyczyny to nie wiem. Zapewne polityka marketingowa Rolexa tez tu gra swoja role. Tak czy inaczej fakt jest taki, ze u tego AD na SUB-a musialbym czekac do marca, na GMT z czarnym bezelem miesiac a na ten z bezelem czarno-niebieskim 1,5 roku (i jest juz mala kolejka chetnych na liscie oczekujacych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkują zegarki w milionach egzemplarzy a tu kolejka na półtora roku....,ze niby taki wyjatkowy i luksusowy:-) :-)

Powiedz ze w takim wypadku kupisz Omegę:-) ,zobaczymy czy czas oczekiwania się zmieni...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze ten okres oczekiwania moze tez wynikac z charakterystki rynku luxemburskiego. Dobra luksusowe sprzedaja sie tu bardzo dobrze i szybko. Mysle, ze jezeli bym poszedl i chcial stosowac sztuczki takie jak dzialaja pewnie w Polsce (typu "bo kupie Omege") to by wzruszyl ramionami i zaprosil nastepnego klienta na moje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego desmo.

Nikogo i nijak nie traktuje - to nazywa sie WLASNA OPINIA.

I gdybys Ty tak pomyslal - Ty, a nie stereotypy - to tez bylaby tylko Twoja wlasna opinia.

I nic wiecej.

Nie rozumiem wiec szukania drugiego dna - Tobie moze nie miescic sie w glowie, jak ja moge nosic np. 46mm - i dla mnie nie bedzie to zaden protekcjonalizm.

Dlatego pytając o miejsce w dużej głowie pytałem tak naprawdę o OTWARTOŚĆ na inne opinie. Otóż ja rozumiem że będąc dużym i lubiąc duże rzeczy, złoto, bmw i mercedesa chcesz złotego wielkiego Roleksa i mnie to w tym wypadku nie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd wziąć wielkiego Roleksa?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GMT batman nie wygląda na Twoim nadgarstku na " mały" poza tym zawsze możesz poprośić o pomoc jakąś firmę tuningującą Rolki żeby zrobili Ci coś na bazie np nowego Explorera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maze123

GMT BLNR byl do kupienia tydzien temu w Gdansku - zobacz na zamieszczone zdjecie.

Ale przyznaje, ze mnie to zaszokowalo, bo ten zegarek jest nieosiagalny "na swiecie", a tu prosze, lezal.

Ale juz nie lezy.

;)

Submariner, to ostatni model Roleksa, jaki bym kupil, a Deep Sea ma 44mm, ale ma mala tarcze - dlatego mam Explorer II. :)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maze123

GMT BLNR byl do kupienia tydzien temu w Gdansku - zobacz na zamieszczone zdjecie.

Ale przyznaje, ze mnie to zaszokowalo, bo ten zegarek jest nieosiagalny "na swiecie", a tu prosze, lezal.

Ale juz nie lezy.

 

f*ck. Chyba musze czesciej jezdzic do Polski. A czy to oznacza ze sprzedali wystawowego? Bo tu w Luxembourgu jednego maja zawsze na wystawie i jak ci sie spodoba to trzeba czekac. Chcialem ich naciagnac na sprzedaz tego wystawowowego ale nie chcieli nawet sluchac.

 

Widizalem, ze napisales, ze najlepszy w Gdansku to zielony DD, a on ma 36 mm  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieli wystawowego - moglem go nabyc, ale przez mala tarcze, ktora wydawala sie jeszcze mniejsza przy EX II, nie kupilem.

Ale bezel robi kosmiczna robote! :)

 

Tak, wiem, ze to 36mm, ale jest PRZEPIEKNY, po prostu klasa i kwintesencja Rolexa.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Zmotywowala mnie dyskusja i poszedlem na przymiarki. Wrzucam na szybko zdjecia na moim nadgarstku 17,5 cm

 

b08a546f3e8621e3med.jpg

 

aad406e1c0c6e076med.jpg

 

f9e766b8ab0c7511med.jpg

 

I zdecydowany zwyciezca (wersja 36 mm)

 

3de57d7dbe317509med.jpg

 

Generalnie utwierdzilem sie w swoim oczywiscie subiektywnym przekonaniu, ze Rolex uginajac sie pod presja trendow i wprowadzajac wersje 41 mm zmasakrowal DJ. 

Ja rzeklbym ze wrecz przeciwnie. Uwazam, ze wprowadzajac wersje Dj'a 41mm firma Rolex zrobila dobra robote czyniac mozliwosc wyboru dla klientow preferujacych wieksze czasomierze z tej linii Dj'ow, jest to imo tylko na plus dla firmy.

Co do zaprezentowanych na powyzszych fotkach zegarkow, to uwazam ze ten ze zdjecia drugiego od gory najlepiej prezentuje sie na nadgarstku, choc przyznam ze ten 36mm tez wyglada bardzo fajnie. Gdyby jednak mial wybierac z tych pokazanych powyzej model dla siebie, to bylby to wlasnie ten ze zdjecia drugiego od gory.

 

 

@maze123
GMT BLNR byl do kupienia tydzien temu w Gdansku - zobacz na zamieszczone zdjecie.
Ale przyznaje, ze mnie to zaszokowalo, bo ten zegarek jest nieosiagalny "na swiecie", a tu prosze, lezal.
Ale juz nie lezy.
;)

Bede tu chyba jedyny, wsrod szanownej forumowej zegarkowej bunch'y milosnikow Rolexa, ktory sie (pewnie) narazi wychylajac sie ze swoja opinia na temat GMT BLNR, piszac, ze te konkretnie kolory bezela w BNLR ujmuja mu wiele z jego uroku. Jesli mialbym doszukiwac sie jakichs screw-ups poczynionych przez ta szanowna firme, to jednym z takich screw-ups byloby wlasnie wypuszczenie modelu GMT Master II o takich konkretnie kolorach bezela jakie ma BLNR  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede tu chyba jedyny, wsrod szanownej forumowej zegarkowej bunch'y milosnikow Rolexa, ktory sie (pewnie) narazi wychylajac sie ze swoja opinia na temat GMT BLNR, piszac, ze te konkretnie kolory bezela w BNLR ujmuja mu wiele z jego uroku. Jesli mialbym doszukiwac sie jakichs screw-ups poczynionych przez ta szanowna firme, to jednym z takich screw-ups byloby wlasnie wypuszczenie modelu GMT Master II o takich konkretnie kolorach bezela jakie ma BLNR  :)

 

Toć to czysta herezja! Sluchać sie nie godzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy, gust każdy ma swój, a nad nimi się nie dyskutuje.

A przynajmniej, nie powinno.

 

Niemniej jednak to, jak popularny jest ten model, a wręcz jak pożądany, pozwala mniemac, że "screw-up" to nie był. :)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjeciach ja bym kupil GMT BLNR, w sobote bylem w Gal. Mokotów byl, problem w tym ze mierzyłem go zdejmujac mojego portugalca i zakladajac GMT i…… 

 

Zdecydowanie za mały, jak bede szedl kupiowac GMT to musze zabrac ,mojego tudora BB. 

 

W temacie DJ 36, rozmiar spoko dla kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@Jed

Jak szukasz GMT (będąc zdecydowany), od ręki sprowadzony, to mogę pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

A tak na marginesie...śrebny DJ jest fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ 36mm jest najbardziej właściwym.

Kiedyś były modne buty z dużymi czubkami, podeszwy na 'sloninie', skarpety do kolan, węzły krawata większe od pięści, ogromne szopy na głowie, wielkie okulary itp głupoty. Czas zweryfikował te pomysły, podejrzewam, że także w temacie zegarków niedługo wróci normalność.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideałem dla mnie jest niebieski 116000.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Świetnie wygląda na bransolecie. Na nato ma militarny look explorera, a z kolei na granatowym aligatorze wygląda prawie tak elegancko jak nowy day date na pasku.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-a, za najbardziej uniwersalny "charakter"  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk. Zegarek założony kilkanaście razy. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10. Wiem, że to kwestia gustu, ale dla mnie czarna tarcza w tym wypadku wygląda lepiej niż biała, jest super.
      W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Bielsko-Biała/Tychy
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena  43 500 zł.










    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  43 500 zł.



















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek Rolex Sea-Dweller 4000 116600 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarek w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stąd jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 1 s odchylenia.
       
      Cena 67 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.














    • Gość Bronzo
      Przez Gość Bronzo
      Sprzedam mój prywatny zegarek Rolex Submariner ref. 16610 z końcówki produkcji z 2009 roku.
      Stan 8/10 (bardzo dobry). Wygląda pięknie, jedynie ma niewielkie rysy na bransolecie, ale zdjęcia nie oddają tego jak ładnie prezentuje się na żywo.
      Model aluminiowy, jeden z najlepszych referencji. Zegarek kupiony na chrono24 w kwietniu 2022 przeze mnie.  Mechanizm na prawidłowym chodzie (zmierzone +2s). Ostatni serwis w 2019 roku. Sprzedaję pełen komplet z dokumentacją, broszurami oraz dodatkowymi przedmiotami jak kotwica, kalendarz, plastikowy ochraniacz na bezel. Zegarek do obejrzenia w Warszawie lub Poznaniu.
      Ze względu na wartość i to, że przedmiot jest używany to nie wysyłam zegarka a możliwy jest jedynie odbiór osobisty. 
      Cena 55 000 PLN 51 000 PLN
       







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.