Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bercikk5

DOXA -nie kupujcie dla własnego dobra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat powstaje za namową pewnej osoby aby przestrzec innych zanim kupią nowa Doxe.

Jestem posiadaczem Doxy ethno, miałem z nią przejścia pod postacią reklamacji ale wiadomo zdarza się. Ostatnia sytuacja jest jednak nie do pomyślenia. Zegarek chodził dość krótko, mimo noszenia zegarka dosyć intensywnie przez cały dzień nie wytrzymywał 24 godzin. Myślałem, że jednak i tak noszę go zbyt krótko żeby naciągnąć mechanizm do końca więc zakupiłem rotomat. Ustawiłem go na około 3 tyś obrotów na dobę i zostawiłem zegarek w nim na dwa dni. Po wyłączeniu rotomatu zegarek chodził przez 21 godzin. Zegarek dałem na reklamację żeby usunąć usterkę. Zegarek wrócił nie naruszony z pismem iż działa dobrze. Sprawdziłem znowu w rotomacie rezerwę chodu i znowu wynosiła 21 godzin.
Złożyłem pismo o niezgodności towaru z umową i zażądałem zwrotu pieniędzy.
Po 13 dniach Pani z classic watch dzwoni do mnie i mówi że zegarmistrz stwierdził iż zegarek ma 25 godzinną rezerwę chodu i wszystko jest w porządku a więc wniosek odrzucono. Mowie jej że przecież zegarek powinien mieć 38 godzinną rezerwę chodu a ta Pani się mnie pyta zdziwiona skąd ja mam taka informacje. Powiedziałem że jest to jasno określone w instrukcji sellity która można ściągnąć z oficjalnej strony producenta. Dalej upierając się że wszystko jest ok powiedziała dziękuję do widzenia i się rozłączyła nie dopuszczając mnie do słowa. Po prostu szczyt chamstwa. Oddzwoniłem mówiąc o jej chamskim zachowaniu i że prześle im instrukcje sellity na maila skoro jej nie maja i tak zrobiłem. Za jakiś czas oddzwania do mnie Pani i mówi że się konsultowała z fachowym zegarmistrzem który powiedział że te 38 godzin to jest maksymalny czas działania a więc 25 godzin jest ok. Nie dowierzałem że mówi to FACHOWY zegarmistrz ponieważ skoro w instrukcji pisze 38 godzin to po pełnym naciągnięciu sprężyny powinien chodzić blisko 38 godzin. Pani mi mówi iż zegarmistrz powiedział żeby naciągać zegarek koronka do oporu. Powiedziałem przez telefon że przecież jak tak bede robił cały czas to popsuje mechanizm to usłyszałem odpowiedź że tak trzeba robić.

Dla mnie to jest kpina, bo ludzie którzy pracują w classic watch nie mają pojęcia o czym mówią.
Rezerwa chodu 25 godzin jest ok?
Dokręcanie koronką do oporu za każdym razem?

Rozłączanie się jak jeszcze klient mówi?

 

Temat powstał za namową pewnej osoby aby się zastanowiły dwa razy zanim wybiorą doxe.

Tak wiem nie jest to zegarek za +10000 zł ale takie rzeczy jakie tu opisałem nie są dopuszczalne w żadnej firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem nie jest to zegarek za +10000 zł ale takie rzeczy jakie tu opisałem nie są dopuszczalne w żadnej firmie

 

a co za różnica za ile jest zegarek? podana rezerwa chodu jest zwykle orientacyjna i najczęściej zaniżona. ale nie po to producent ją podaje, żeby tak skrajnie się różniła.

spróbuj napiać do producenta / oficjalnego zagranicznego serwisu z pytaniem czy taka różnica jest zgodna z ich standardami i ewentualnie później opisz im sytuacje - może coś pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed złożeniem pisma o zwrot pieniędzy wraz z sprzedawca pisaliśmy maila  do Doxy w Szwajcarii ale do tej pory nic nie odpisali. 
Rozmawiałem z sprzedawca i szef salonu będzie dzwonił do osób na wyższym stanowisku w classic watch żeby załatwić sprawę, ponieważ sprzedawca przyznaje mi racje i mówi że takie zachowanie nie powinno mieć miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa to może nie nawyższa półka ale jednak uznana marka. Ich suby są słynne na całym świecie. Ja poprosiłbym kontakt do przełożonego tej pani i z nim porozmawiał. Ona ewidentnie po chamsku i nieumiejętnie Cię spławia. Nie poddawaj się i walcz o swoje bo masz racje. Trzymam kciuki.

 

Bartek


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę pisał w temacie jak się sytuacja będzie rozwijała. Właśnie szef salonu będzie tam dzwonił, patrząc jak classic watch traktuje zwykłego klienta to on będzie miał większa siłę przebicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie Doxę kupiłem parę lat temu - miała być z szfirowym szkłem. Niestety gdzieś po roku - szkiełko się "porysowało". Zareklamowałem w sklepie - gdzieś po 2 tygodniach mi go oddali, dołączając informację, że szkiełko nie było szafirowe, tylko mineralne.

Szkoda było nerw psuć, nie dochodziłem swego - nie był to duży zakup - dałem za niego gdzieś 750 PLN.

Jednakże ktoś mnie oszukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a byłeś z zegarkiem u zegarmistrza?

może przed następną rozmową z serwisem daj go na wibrograf.

wygląda na problem ze sprężyną. a po sprawdzeniu może wyjdzie coś jeszcze.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem o tym ze sprzedawca i problem jest taki ze autoryzowany serwis może nie respektować wyników od zewnętrznego zegarmistrza. No ale sam autoryzowany serwis przyznał że zegarek ma rezerwę chodu 25 godzin (chociaż u mnie chodził około 21) tylko problem w tym że twierdzą że to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezgodność  towaru z umową. Szkoda nerwów, nie wykłócaj się ze sprzedawcą tylko udaj się do powiatowego rzecznika praw konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma dokręcanie i raz go nakręcisz do oporu w celu sprawdzenia ile pochodzi nic mu się nie stanie (koronką wypadałoby kręcić powoli). To oczywiście tylko dla własnej ciekawości. Może wahnik go z jakiś powodów nie nakręca bo coś jest z nim źle.

Wtedy miałbyś powody do naprawy gwarancyjnej, ale skoro już tak postępują nie podążaj tą drogą pod żadnym pozorem bo dopiero zaczną Ci się schody,

Tylko niezgodność towaru z umową.

Jest do tego formularz, sklep powinien go posiadać. Jak nie wydrukuj swój.

W przypadku dalszych problemów zasięgasz porady:

- Polubowny Sąd Konsumencki

i dopiero sprawa do Rzecznika,

Ponieważ Rzecznik rozpoznaje sprawę, wystosowuje pismo pod karą nieodpowiedzenia 2tys. zł - a wszystko przeciąga się w czasie, na każde pismo z tego co pamiętam strona ma czas 14dni na odpowiedź.

Korporacje tez wiedzą jak się z nim uporać.

 

Ja dostałem pismo, że wymiana płyty głównej przez Nokię jest traktowana/rozumiana jako nowy telefon.

Odpowiedź Rzecznika - jeżeli Nokia tak robi tzn. że tak jest i dla Rzecznika sprawa jest zamknięta.

Chciałem nowy telefon - dostałem nowy telefon (czyli stary telefon z wymienioną płytą główną) - myślałem, że się posikam ze szczęścia  :D  :lol:  :(  :(  :(

Na pytanie czy używany samochód z nową skrzynią biegów jest nowym samochodem dostałem odpowiedź, że jeżeli się z tym nie zgadzam mam założyć sprawę w Sądzie.

 

Nie popadałbym w samozachwyt bo idąc tym tropem możesz dostać swój zegarek porysowany przez serwis ze zmienionym mechanizmem i będzie to już nowy zegarek, więc twoje roszczenie zostanie spełnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze składałem reklamacje ale ostatnio złożyłem właśnie wniosek o niezgodność towaru z umowa i właśnie ten wniosek został odrzucony uzasadniając że zegarek z rezerwa chodu 25 godzin jest ok.

Jutro mam dostać informacje z salonu co udało się załatwić przez rozmowę z classic watchem, jeśli nic nie da się zrobić to idę do Rzecznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. Z tego co wiem to automatu nie dokreci się koronką do oporu. :) . Doxa/Selita wymyśliła nową konstrukcję?

Te 25 godzin to totalna ściema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się dziwię, akurat Sellity nie mam żadnej, ale wszystkie automaty z dokręcaniem, czy to Ety, czy Miyoty, czy Seiko, a i Orienty które przeszły przez moje ręce nie miały dokręcania do oporu  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma dokręcanie i raz go nakręcisz do oporu w celu sprawdzenia ile pochodzi nic mu się nie stanie (koronką wypadałoby kręcić powoli). To oczywiście tylko dla własnej ciekawości. Może wahnik go z jakiś powodów nie nakręca bo coś jest z nim źle.

Wtedy miałbyś powody do naprawy gwarancyjnej, ale skoro już tak postępują nie podążaj tą drogą pod żadnym pozorem bo dopiero zaczną Ci się schody,

Tylko niezgodność towaru z umową.

Jest do tego formularz, sklep powinien go posiadać. Jak nie wydrukuj swój.

W przypadku dalszych problemów zasięgasz porady:

- Polubowny Sąd Konsumencki

i dopiero sprawa do Rzecznika,

Ponieważ Rzecznik rozpoznaje sprawę, wystosowuje pismo pod karą nieodpowiedzenia 2tys. zł - a wszystko przeciąga się w czasie, na każde pismo z tego co pamiętam strona ma czas 14dni na odpowiedź.

Korporacje tez wiedzą jak się z nim uporać.

 

Ja dostałem pismo, że wymiana płyty głównej przez Nokię jest traktowana/rozumiana jako nowy telefon.

Odpowiedź Rzecznika - jeżeli Nokia tak robi tzn. że tak jest i dla Rzecznika sprawa jest zamknięta.

Chciałem nowy telefon - dostałem nowy telefon (czyli stary telefon z wymienioną płytą główną) - myślałem, że się posikam ze szczęścia  :D  :lol:  :(  :(  :(

Na pytanie czy używany samochód z nową skrzynią biegów jest nowym samochodem dostałem odpowiedź, że jeżeli się z tym nie zgadzam mam założyć sprawę w Sądzie.

 

Nie popadałbym w samozachwyt bo idąc tym tropem możesz dostać swój zegarek porysowany przez serwis ze zmienionym mechanizmem i będzie to już nowy zegarek, więc twoje roszczenie zostanie spełnione.

 

Chyba automatu nie da się nakręcić koronką "do oporu", ale mniejsza z tym.

 

Z tego co mi wiadomo sprzedawca może doprowadzić przedmiot do stanu "zgodnego z umową" również poprzez nieodpłatną naprawę.

Co więcej, przepisy są tak skonstruowane, że chronią także sprzedawcę przed nieuzasadnionymi roszczeniami (nie twierdzę że tak jest w tym przypadku). Dlatego nikt nie zmusi nikogo do udzielenia zgody na polubowny sąd konsumencki.

 

Rady w stylu "tylko niezgodność towaru z umową - wtedy muszą oddać pieniądze" proponuję zachować dla siebie, bo nikt nic nie musi, a konsumenci słuchający takich złotych myśli, powielanych przez media itp. boleśnie się zderzają z rzeczywistością :(


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co Wy opowiadacie ?

Na przykładzie Seiko:

Dokręcając koronką ręcznie, naciągniecie sprężynę na maksa.

A to, że koronka nadal się kręci, to tylko po to, że przeskakuje jakaś "dźwignia", która nie pozwoli przekręcić i zerwać tej sprężyny. (nie ma punktu oporu jak w zegarku z ręcznym naciągiem, bez rezerwy chodu nie widać kiedy ten punkt osiągnęliśmy, ale można go usłyszeć) 

Podobnie jak wahnik pracuje czas cały, nawet gdy sprężyna jest już naciągnięta. (jedno z drugim jest powiązane)

 

A co do sposobów:

w gwarancji to gwarant określa warunki,

w niezgodności towaru z umową określa to ustawa - czyli przepisy powinny być bardziej znormalizowane.

A to, że któraś ze stron manewruje między nimi to już pokarm i praca dla Sądów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, wiemy, że można na maksa, tylko się nie wie kiedy :). Co do Doxy. Przestał bym z nimi gadać przez telefon, choć zachował bym ślad po tym ponieważ obowiązuje 30 dni (lub miesiąc) od ujawnienia wady jej zgłoszenia. Dalej na piśmie zgłoś reklamacje o niezgodności z umową (naprawa, jak nie to zwrot pieniędzy).Mają 14 dni na odp. jeśli jej brak reklamacja uznana. Jak nie uznają reklamacji to tylko sąd. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wie się kiedy??... w popularnych Etach wyraźnie czuć końcowy opór i można dokręcać oczywiście nie jest to wskazane ale raz na jakiś czas to żaden problem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna ma zaczep cierny, który ślizga się po bębnie i wlasciwie nie ma problemu zeby nakrecic do konca. proponuje nakrecic koronka kilkanascie razy i zobaczyc jak bedzie chodzic. W razie problemu lepiej bedzie zglaszac niezhodnosc z umowa.

Przepraszam za brak polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna ma zaczep cierny, który ślizga się po bębnie i wlasciwie nie ma problemu zeby nakrecic do konca. proponuje nakrecic koronka kilkanascie razy i zobaczyc jak bedzie chodzic. W razie problemu lepiej bedzie zglaszac niezhodnosc z umowa.

Przepraszam za brak polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się  :P wiadomo że można nakręcić tak, by miał pełną rezerwę, ale padło sformułowanie "do oporu" - czego się nie da zrobić, bo właśnie tego oporu nie ma  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opór pisałem o tym przed chwilą...nakręcałeś w ogóle jakąś np. Ete?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem, ale Doxa Ethno? Przecież to zwyczajnie brzydki zegarek... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opór pisałem o tym przed chwilą...nakręcałeś w ogóle jakąś np. Ete?

Jaki jest sens dyskutowania z kimś, kto jako argument przytacza swoje własne słowa sprzed chwili? To ja mógłbym odpowiedzieć: "nie ma oporu, pisałem o tym przed chwilą" - taka sama waga, tyle samo sensu ;)

Nie będę się licytował kto ile Et w życiu nakręcił, ale przed chwilą nakręciłem jedną i żadnego oporu nie stawiała, koronka cały czas kręci się tak samo, ja nie czuję różnicy, ani nie potrafię wyczuć momentu, w którym jest już nakręcona maksymalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opór pisałem o tym przed chwilą...nakręcałeś w ogóle jakąś np. Ete?

 

 

Jaki jest sens dyskutowania z kimś, kto jako argument przytacza swoje własne słowa sprzed chwili? To ja mógłbym odpowiedzieć: "nie ma oporu, pisałem o tym przed chwilą" - taka sama waga, tyle samo sensu ;)

Nie będę się licytował kto ile Et w życiu nakręcił, ale przed chwilą nakręciłem jedną i żadnego oporu nie stawiała, koronka cały czas kręci się tak samo, ja nie czuję różnicy, ani nie potrafię wyczuć momentu, w którym jest już nakręcona maksymalnie

Pobijcie się najlepiej :D

Wniosek jeden-Eta ma dwa mechanizmy ,z "wyczuwaniem" i "bez" :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.