Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nekja

SYGNATURY NA SZKLE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Interesuje mnie temat sygnatur na szkłach w zegarkach. Wiem że Omega od lat 50'tych stosuje znakowanie na środku szybki w formie małego loga, ale czy tyczy się to wszystkich modeli zegarków tej firmy niezależnie od zastosowanego materiału użytego do produkcji szkła?
To samo pytanie tyczy się Rolexa, który umieszcza małą koronkę na godzinie szóstej. 
I jeszcze jedno pytanie, jakie jeszcze firmy sygnują swoje szkła i jak to wygląda. 
Dziękuję bardzo i pozdrawiam :)
poniżej kilka przykładów 

post-65021-0-53076300-1417170985_thumb.jpg

post-65021-0-83442900-1417170986_thumb.jpg

post-65021-0-13502800-1417170988_thumb.jpg

post-65021-0-14188600-1417170989_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy. Informacji o znakowaniu mało. Jest to jeden z elementów pomagających odróżnić podróbki od oryginałów. Jak Ci się udało zrobić te fotki ? W przypadku Rolexa nawet jeśli się wie jak wygląda koronka i gdzie jej szukać to bez szkła powiększającego praktycznie nie do znalezienia. W podróbce widać ją bez problemu. Jest też trochę inna i naniesiona na szkle a nie w nim.

Co do Omegi jeśli masz wiedzę napisz coś więcej o tym. Może inni Klubowicze też coś wiedzą ?

 

----- x -----

 

Wszystkie te zegarki ze zdjeć są "dobre" ? Ostatni bardzo przypomina egzemplarz który przyniosłem i który rozbieraliśmy podczas ostatnich warsztatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Universal Geneve zdobił swoje zegarki logiem na szkiełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 Wiem że Omega od lat 50'tych stosuje znakowanie na środku szybki w formie małego loga, ale czy tyczy się to wszystkich modeli zegarków tej firmy niezależnie od zastosowanego materiału użytego do produkcji szkła?

 

 

 

Temat ciekawy. Informacji o znakowaniu mało. Jest to jeden z elementów pomagających odróżnić podróbki od oryginałów. 

Rzeczywiscie temat ciekawy.

Co do drugiej cześci wypowiedzi- i tak ,i nie :)

Bywa dość często[np vintage Omega] ze szkiełka są wymienione na nieoryginalne,co nie czyni zegarka podróbką,a tylko "stanem zachowania" odbiegającym od oryginału. :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy. Informacji o znakowaniu mało. Jest to jeden z elementów pomagających odróżnić podróbki od oryginałów. Jak Ci się udało zrobić te fotki ? W przypadku Rolexa nawet jeśli się wie jak wygląda koronka i gdzie jej szukać to bez szkła powiększającego praktycznie nie do znalezienia. W podróbce widać ją bez problemu. Jest też trochę inna i naniesiona na szkle a nie w nim.

Co do Omegi jeśli masz wiedzę napisz coś więcej o tym. Może inni Klubowicze też coś wiedzą ?

 

----- x -----

 

Wszystkie te zegarki ze zdjeć są "dobre" ? Ostatni bardzo przypomina egzemplarz który przyniosłem i który rozbieraliśmy podczas ostatnich warsztatów

 

Byłem bardzo zdziwiony, że ani na forum ani w innych źródłach nie mogę znaleźć na ten temat informacji, co do zdjęć nie są mojego autorstwa (brałem je z netu bez specjalnego dbania o źródło - jeśli to nie zgodne z regulaminem, i prawem autorskim dajcie znać to je usunę. Być może nie na wszystkich fotkach są oryginalne zegarki)  Fajnie by było spróbować zrobić zdjęcie dwóch sygnatur rolka dla porównania - oryginalnego i podróbę - rozmawialiśmy na temat tych różnic na ostatnich warsztatach, fajnie było by się tą wiedzą podzielić na forum. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno, jakiś czas temu nosiłem się z zamiarem kupna Omegi Seamaster 300, gdy napisałem do sprzedającego czy szkło posiada sygnaturę odpowiedział mi, że "szkło w tym modelu jest szafirowe i nigdy nie było sygnowane" - wiec temat drążę.. bo wydawało mi się że wszystkie współcześnie produkowane zegarki tej marki posiadają sygnaturę, ale że jestem nowy, nie znam się, pytam was bardziej doświadczonych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili trzysetkę i Moonwatcha z szafirami i nie widzę żadnego sygnowania na szkle. Miałem wcześniej Railmastera i też nie było chyba, więc możliwe, że szafiry nie są sygnowane, a pozostałe szkła są- tak zgaduję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich

I jeszcze jedno pytanie, jakie jeszcze firmy sygnują swoje szkła i jak to wygląda. 
 

Eterna

Movado

UG

Roamer


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega sygnuje plexi, na szafirze wypukłe logo byłoby trudne do wykonania.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega sygnuje plexi, na szafirze wypukłe logo byłoby trudne do wykonania.

 

Patrz poniżej....a raczej powyżej ;)

http://allegro.pl/omega-seamaster-calendar-oryginalne-szkielko-29-6-i4816075758.html

http://allegro.pl/omega-seamaster-oryginalne-szkielko-28-6-rachunek-i4816075772.html

vintage

Brand Omega Model Seamaster 300m Reference 166.034/27159xxx Metal Stainless Steel Movement Cal.552 Band Omega steel mesh bracelet Clasp Omega steel buckle Case Steel - 40mm ex crown Dial Black with luminous hands & markers Bezel Bi-directional Glass Plexi Glass Water Resistant 300m Condition Very Good Circa

1968

 

 

new

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&ved=0CFAQFjAJ&url=http%3A%2F%2Fchronos24.pl%2Ftest-omega-seamaster-300%2F&ei=hR95VNOeA4fUOdT4gNAE&usg=AFQjCNGDSTrhxSXQLLkHkSiP5rrw_y8nBA

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCkQFjAB&url=http%3A%2F%2Fzegarkiclub.pl%2Fforum%2Ftopic%2F43790-szkielko-do-omegi%2F&ei=6CJ5VLu4L8qfPd3rgKAF&usg=AFQjCNENlWF3Q-_apDWbjHAPzNR32PBloQ


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś butiku Omegi, powiedzieli mi, że już nie stosują znakowania na szkiełku, jedyny model jaki ma logo na szkle to Moonwatch Apollo 11 45th Anniwers ale on ma nadruk z powodu nietypowego cyferblatu, wiec to trochę inna bajka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.