Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bony

Render i jego definicja na przykładzie indeksów Patka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chwilkę mnie tu nie było;)

Mam dość nietypowy problem. W lipcu stałem się właścicielem Rolexa submariner'a kupionego u autoryzowanego dilera (link do strony rolexa)

 

Problem polega na tym, że cyklop nie jest centralnie nad datą i do tego jego powiększenie pozostawia wiele do życzenia.

 

Zbadałem temat na watchuseek i rolexforums i ludzie twierdzą, że tak im się zdarza. W autoryzowanym serwisie powinni to wymienić.

Tylko teraz nasuwa się pytanie gdzie? Serwis Pieśkiewicz reklamuje się jako autoryzowany serwis. Problem w tym, że strona rolexa mówi, że jest tylko

autoryzowanym sprzedawcą. Dopuszczam fakt, że mylę pojęcia centrum serwisowego z serwisem :) Mimo wszystko na temat Pieskiewicza słyszałem

ogrom skrajnych opinii. Najgorsze jest to, że te negatywne pochodziły od osób zorientowanych w temacie, a pozytywy od casualowych klientów.

 

Ma ktoś doświadczenia z serwisami za miedzą. Czy da się w Niemczech umówić na serwis i załatwić to w jeden-dwa dni?

Chodzi mi o wymianę w ramach gwarancji.

 

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas

Bony
 

 

 

post-5227-0-34418600-1417362155_thumb.jpg

post-5227-0-10916300-1417362156_thumb.jpg


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracałeś się może do sprzedawcy ? Na stronie pisze , że "pomaga" w sprawach serwisowych . Może umości Ci drogę do serwisu  w Europie ?

A swoją drogą  -  nie ma zegarków idealnych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj z tytułu niezgodności z umową, zażądaj wymiany na nowy. Niech w nowym będzie tak jak ma być. Nie lepiej tak? Zabawne są takie niedoróbki w zegarku tej klasy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepiej nowy. Nie wiem tylko jak z zastosowaniem przepisów. Zegarek nie był kupiony w Polsce, a reklamacja na podstawie niezgodności towaru z umową to przepis Polski. Pyza tym to tylko cyklop, auta tez nowego nikt Ci nie da bo szyba pęknięta.

 

Zgadzam się, niedoróbki są i to jest skandal. Marząc latami o Rolexie, miałem w głowie zegarek idealny.

Pomijając cyklop zawiodłem się i to bardzo.

-Luma kiepska

-data nie zmienia sie idealnie o 24:00 ( i to jest standard, sprawdzałem)

-szkło mogłoby być grubsze i troszkę wystawać.

-cyklop ma zewnętrzny AR, rysnąć go można już pierwszego dnia.

-mało precyzyjne ustawianie czasu. Wskazówka minuty sobie pływa podczas nastawiania.

-Z tym cosc to też pic na wodę.

-Pudełko jak w mojej pierwszej certinie

i masę innych szczegółów.

Wiem, pierdoły, ale płacąc tyle za tak prosty zegarek oczekuje się perfekcji!

 


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O perfekcji zapomnij , ludzie i tak stoją w kolejkach podobno , więc o co chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego cos przesadzasz mocno.

Lupka ma AR ale na szkle pod nia wiec nic nie "rysniesz"

Mialem kilka Rolexow i zadna wskazowka nie plywala to samo z trzymaniem czasu. Oczywiscie mogles miec pecha z tym COSC choc to dziwne.

Data zmieniala sie roznie ale max 3min po polnocy

Luma? Jest slaba w porownaniu do jakiego zegara?

Szklo nie wystaje? Hmmm to po co kupiles Suba. Trzeba bylo kupic SD i nie mial bys lupki a i szklo by wystawalo.

Co do lupki to podczas zakupu tego nie widziales?

Pudelko Rolex ma rzeczywiscie nijakie.

W sumie to takie powiekszenie mi sie podoba tyle ze lupka wyglada na za duza teraz.

Odsylaj do AD gdzie kupiles i niech wymieniaja. Bedzie najszybciej wg mnie i koszty przesylki pokryja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego cos przesadzasz mocno.

Lupka ma AR ale na szkle pod nia wiec nic nie "rysniesz"

Mialem kilka Rolexow i zadna wskazowka nie plywala to samo z trzymaniem czasu. Oczywiscie mogles miec pecha z tym COSC choc to dziwne.

Data zmieniala sie roznie ale max 3min po polnocy

Luma? Jest slaba w porownaniu do jakiego zegara?

Szklo nie wystaje? Hmmm to po co kupiles Suba. Trzeba bylo kupic SD i nie mial bys lupki a i szklo by wystawalo.

Co do lupki to podczas zakupu tego nie widziales?

Pudelko Rolex ma rzeczywiscie nijakie.

W sumie to takie powiekszenie mi sie podoba tyle ze lupka wyglada na za duza teraz.

Odsylaj do AD gdzie kupiles i niech wymieniaja. Bedzie najszybciej wg mnie i koszty przesylki pokryja.

 

Cyklop ma AR po obu stronach, tak wynika z dokumentacji rolexa (patrz foto).

Przynajmniej mój miał, zanim nie kazałem jej spolerować, po zadrapaniu ciężko było odczytać datę.

Luma jest słabsza od Seiko za 1000zl.

Co do szkła, to kwestia gustu, ja lupkę chciałem. SD to kompletnie inny zegarek (większy, cięższy).

Lupka z tym powiększeniem wygląda tandetnie.

Zegarek kupiłem na Tajwanie i po to są serwisy na całym świecie, żebym go tam nie wysyłał. :-)

Dlatego szukam kogoś kto ma doświadczenie z jakimś niemieckim serwisem.

 

GMTmaster06.jpg


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Wiadomo, że lepiej nowy. Nie wiem tylko jak z zastosowaniem przepisów. Zegarek nie był kupiony w Polsce, a reklamacja na podstawie niezgodności towaru z umową to przepis Polski. Pyza tym to tylko cyklop, auta tez nowego nikt Ci nie da bo szyba pęknięta.

 

Zgadzam się, niedoróbki są i to jest skandal. Marząc latami o Rolexie, miałem w głowie zegarek idealny.

Pomijając cyklop zawiodłem się i to bardzo.

-Luma kiepska

-data nie zmienia sie idealnie o 24:00 ( i to jest standard, sprawdzałem)

[…]

-mało precyzyjne ustawianie czasu. Wskazówka minuty sobie pływa podczas nastawiania.

 

Wiem, pierdoły, ale płacąc tyle za tak prosty zegarek oczekuje się perfekcji!

 

Fajnie się to czyta :). Nie będę Cię tu zarzucał argumentami technicznymi, ale zapodam coś z własnych doświadczeń. Mój AP RO za jeszcze większą kasę, nie ma startu do lumy Roleksa. AP świeci krótko i niezbyt intensywnie. Miałem kiedyś IWC Ingenieur Vintage i też mistrzem świata w tym względzie nie był. Co do daty - w żadnym z zegarków, które miałem, a miałem ich sporo (IWC - kilka różnych modeli, Breguet, JLC, AP) data nie przeskakiwała idealnie o 24:00. Co do mało precyzyjnego ustawiania czasu - żebyś widział jak wskazówka minutowa "pływała" w moich Vacheronie PC albo IWC Portuguese Automatic. Zresztą każdy Patrimony oparty na kalibrze 1400 ma ten sam problem. W Breguet Marine nie było dużo lepiej. AP RO jest najbliższy ideału ze wszystkich zegarków, które miałem. Jak ustawiasz czas, najlepiej jest "pojechać" bardziej wskazówką minutową do przodu, a później cofnąć na indeks na którym chcesz wskazówkę ustawić. Podczas wciskania koronki, może nastąpić przeskok i jest to zupełnie normalne. Jeszcze większa zabawa jest wówczas, gdy chcesz, aby wskazówka minutowa idealnie pokrywała się z każdym indeksem, gdy sekundnik przekracza 12 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się to czyta :). Nie będę Cię tu zarzucał argumentami technicznymi, ale zapodam coś z własnych doświadczeń. Mój AP RO za jeszcze większą kasę, nie ma startu do lumy Roleksa. AP świeci krótko i niezbyt intensywnie. Miałem kiedyś IWC Ingenieur Vintage i też mistrzem świata w tym względzie nie był. Co do daty - w żadnym z zegarków, które miałem, a miałem ich sporo (IWC, Breguet, JLC, AP) data nie przeskakiwała idealnie o 24:00. Co do mało precyzyjnego ustawiania czasu - żebyś widział jak wskazówka minutowa "pływała" w moich Vacheronie PC albo IWC Portuguese Automatic. Zresztą każdy Patrimony oparty na kalibrze 1400 ma ten sam problem. W Breguet Marine nie było dużo lepiej. AP RO jest najbliższy ideału ze wszystkich zegarków, które miałem. Jak ustawiasz czas, najlepiej jest "pojechać" trochę wskazówką do przodu, a później cofnąć na indeks na którym chcesz wskazówkę ustawić. Podczas wciskania koronki, może nastąpić przeskok i jest to zupełnie normalne.

 

 

Jest to mój pierwszy "drogi zegarek" także jestem wyczulony ;)

 

Jestem w stnanie wybaczyc lume w AP RO, bo to nie typowy diver, to samo tyczy sie IWC. Co do ustawiania czasu, podobnie robie w rolku.

Z Vacheronem nigdy nie miałem doczynienia poza butkiami :)

 

P.S. Jestem tu prawie 7lat i nadal "nowy użytkownik", pewnie ma to coś w spólnego z moją zatrważającą ilością postów:)


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiles na Taiwanie wysylkowo pierwszy drogi zegarek? Taki deal byl?

SD jest rowniez w rozmiarze Suba ale fakt kilka gram ciezszy i jest dzieki 2mm wiekszej grubosci.

Trzeba dzwonic do DE i tam zasiegnac opinii. Jak chcesz to pomoge Tobie poprzez znajomego AD z Wloch. Moge zadzwonic ale bedzie konieczna wysylka(Ty chcesz chyba samemu sie wybrac do DE tak?).

Mnie by chyba trafil szlag jakbym taki zegar dostal. Az sie wierzyc nie chce ze lupke spierdzielili. Mi to wyglada na powiekszenie x1,5.

Seiko ma rzeczywiscie super lume ale nie uwazam aby ta w Subie byla slaba. Testy to potwierdzaja. Ja mialem lepsza tylko w IWC AT2000

A AP RO z diverem nie ma nic wspolnego. Nurek od AP to ROO Diver. Inna seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, aż taki kozak nie jestem żeby wysyłkowo rolka kupować. Robie interesy na Taiwanie:)

Tak chce jechać, jestem często w DE. Jutro zadzwonie do Kolonii, zobaczymy co powiedzą.

Dużo ludzi zgłasza, że takie teraz montują. Mniejsze powiekszenie i

zdażają sie przesunięte w prawo jak u mnie. Kontrola jakości szwankuje!

Nawet w nowym pepsi GMT, który wiadomo ile kosztuje. Choć tam robot

nie patrzy czy składa rolka w stali czy złocie, szkiełka idą z tego samego koszyczka;)


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, brak mi slow i szkoda Ciebie. Mysle ze jak sie umowisz u jakiegos AD w Niemczech ktory ma serwis to bez problemu wymienia Ci to. To przeciez tylko kwestia nowego szla z normalna!! lupka. Ten Twoj przez ta lupke na pierwszy rzut oka wyglada jak podrobka :-)

Z tym zawsze oszusci mieli problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sygnaturę na szkle daje się łatwo zauważyć niezależnie od pozycji zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Choć tam robot

nie patrzy czy składa rolka w stali czy złocie, szkiełka idą z tego samego koszyczka;)

 

 

Taka "manufaktura":-) :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Desmo - też pomyślałem, że dealer uszkodził szkiełko i podmienił na aftermarket...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sygnaturę na szkle daje się łatwo zauważyć niezależnie od pozycji zegarka?

 

 

Sygnaturę? Chodzi Ci o ten laserowy grawer korony na godzinie szostej?

Jeśli tak to nie rozumiem pytania. On jest tak mały, ze mi go pokazywali

pod mikroskopem jak odbierałem zegarek. Jest maciupki, gołym okiem widać tyle, ze jest ;-)


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden zegarek nie zmienia daty o 24. Moj rozpoczyna proces okolo 11:20 a konczy przed 12!, dokladnie 2-3 minuty. W omedze maja problemy z wskazowkami i ich wypozycjonowaniem, nigdy nie sa rowno :).

Nie spodziewalbym sie wiecej od Rolexa niz innych marek. Najgorzej ze jesli to naprawa zegarka a nie wymiana na nowy to cale szkielko? Czy beda rozkrecac i przesuwa zeby pasowalo idealnie? Ja nie czulbym sie komfortowo ze zegarek za grube pieniadze idzie na serwis po miesiacu/dwoch i jest przez kogos rozkrecany. Z serwisem bywa roznie i czasem wraca i trzeba wysylac ponownie bo ocos zle zlozyli itp.

Tak czy siak majac zegarek za tyle pieniedzy powinni dac ci nowy bo jak naprawa gwarancyjna to zniknie na miesiac badz dwa patrzac po innych forach i watchuseek. Napisz do Szwajcari i tamtego centrum serwisowego i zobacz co odpisza.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stateless - mechanizm 3135 ma natychmiastową zmianę daty, dzieje się to w ułamku sekundy. U mnie dokładnie 2 minuty po północy

 

@Bony - zaskoczyłeś mnie tą informacją o AR na lupce. Mój egzemplarz ma dwa lata, nie był jakoś szczególnie lekko traktowany, a na lupce nie ma najmniejszej ryski, przed chwilą to sprawdziłem.

Grawer korony na szkiełku ma ok. 2 mm wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienią tylko szkiełko z lupką. To się wiąże z rozebraniem zegara i ponownym testem na szczelność. Robiłem to jak wymieniałem szkiełko u siebie na to z wersji bez daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos malo prawdopodobne wydaje mi sie zeby taka niedorobka wyszla z manufaktury. Rolex ma bardzo zautomatyzowana produkcje i kontrole jakosci na bardzo wysokim poziomie. Raczej stawialbym na to, ze cos sie wydarzylo juz u dystrybutora. Slyszalem juz historie o "wadach" Rolexow, ktore definitywnie powstaly poza fabryka. Problem z AD jest taki, ze sprzedaja zegarki, ktore nieraz lezaly u nich nawet kilka lat. Szczegolnie w przypadku sporych znizek mozna nabrac pewnych watpliwosci (generalnie na aktualne modele z kolekcji znizek nie ma). Najczesciej jak kupujesz aktualny model to AD zamawia go u Rolexa i jak przychodzi to ty dostajesz ten z wystawy a nowy trafia na wystawe itd. Dlatego wiele zalezy od tego jak solidny jest AD. Ja chyba na zakup na Taiwanie bym sie nie zdecydowal. 

Chyba na twoim miejscu napisalbym do Szwajcarii co nalezaloby zrobic w takiej sytacji a przy okazji dalbys im do myslenia czy tego AD nie powinni czasem przeswietlic bo psuje renome marki - nawet jezeli sami sie do wady nie przyczynili to nie powinni wadliwego egzemplarza sprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałm i mam rolexy i każdy miał coś spieprzone. Przy nakładzie ok 1000 000 sztuk nie da się prowadzić kontroli na poziomie cel. Nawet częsta kalibracja maszyn wymiana no nowe nie pomaga, jeżeli tolerowane marginesy nałożą się na siebie - powstaje bubel.

 

Rolex w mojej prywatnej opinii odbiega precyzjją kontroli od tańszej omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnaturę? Chodzi Ci o ten laserowy grawer korony na godzinie szostej?

Jeśli tak to nie rozumiem pytania. On jest tak mały, ze mi go pokazywali

pod mikroskopem jak odbierałem zegarek. Jest maciupki, gołym okiem widać tyle, ze jest ;-)

No to przynajmniej szkło masz oryginalne - dosłownie i w przenośni. Krzywa lupa to wtopa ale mniejsze powiększenie wygląda bardziej naturalnie ( a nie jak przysłowiowa Babcia zaglądająca przez dziurkę od klucza ) .Gdyby nie fakt że obniża to wartość zegarka przy odsprzedaży to można powiedzieć - miałeś fart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary jak piszesz, że pokazywali Tobie sygnaturę na szkle jak go odbierałeś to nie zauważyłeś takiego babola jakim jest krzywo osadzona lupka? Przecież to na kilometr widać. :rolleyes:

Jesteś z Wrocławia zapraszam na kawę, jestem ciekaw tak to w realu wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee to pewnie prowokacja Omegowiczów - taka retorsja za wczoraj ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee to pewnie prowokacja Omegowiczów - taka retorsja za wczoraj ; )

"My":-) od Omeg/mamy klasę i brzydzimy sie prowokacją...:-)

Co innego Rolex:-) ,co temat zamknięty to nowy jak grzyb po deszczu się pojawia..:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek Rolex Sea-Dweller 4000 116600 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarek w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stąd jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 1 s odchylenia.
       
      Cena 67 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.














    • Gość Bronzo
      Przez Gość Bronzo
      Sprzedam mój prywatny zegarek Rolex Submariner ref. 16610 z końcówki produkcji z 2009 roku.
      Stan 8/10 (bardzo dobry). Wygląda pięknie, jedynie ma niewielkie rysy na bransolecie, ale zdjęcia nie oddają tego jak ładnie prezentuje się na żywo.
      Model aluminiowy, jeden z najlepszych referencji. Zegarek kupiony na chrono24 w kwietniu 2022 przeze mnie.  Mechanizm na prawidłowym chodzie (zmierzone +2s). Ostatni serwis w 2019 roku. Sprzedaję pełen komplet z dokumentacją, broszurami oraz dodatkowymi przedmiotami jak kotwica, kalendarz, plastikowy ochraniacz na bezel. Zegarek do obejrzenia w Warszawie lub Poznaniu.
      Ze względu na wartość i to, że przedmiot jest używany to nie wysyłam zegarka a możliwy jest jedynie odbiór osobisty. 
      Cena 55 000 PLN 51 000 PLN
       







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.