Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bony

Render i jego definicja na przykładzie indeksów Patka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Classified

Ja tam nic nie widzę. Z drugiej strony ledwo dzis widzę bo mam zapalenie spojówek :P

 

Możesz dać jakiegoś linka do informacji nt tych krzywych indeksów? Z pewnością posiadacze Nautilusów muszą to zgłaszać/zauważać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

To wiem. Mnie interesuje czy w środowisku kolekcjonerów PP są na ten temat jakieś informacje? Coś na WUS itp? To mnie po prostu zainteresowało, czy wiele egzemplarzy ma taki feler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mnie ten obrazek Patka wygląda na 100% render więc pretensje kierowałbym raczej do grafika a nie zegarmistrza.

 

Wiesz co oznaczo slowo 'render'? W tym wypadku jest to odzwierciedlenie fotografii poczynionej zegarkowi ktory, gdyby posiadal rowno rozmieszczone indeksy, to byloby to widoczne na powyzszym 'renderze'. Co natomiast jest na nim widoczne, to dokladnie to co jest na zegarku ktory zostal sfotografowany, czyli krzywo rozmieszczone indeksy.

 

 

To wiem. Mnie interesuje czy w środowisku kolekcjonerów PP są na ten temat jakieś informacje? Coś na WUS itp? To mnie po prostu zainteresowało, czy wiele egzemplarzy ma taki feler?

 

Odwiedz ich websites to zobaczysz czy i, jesli tak, to co sie na ten temat tam mowi. Ja nie bylem w tym zainteresowany i nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co oznaczo slowo 'render'? W tym wypadku jest to odzwierciedlenie fotografii poczynionej zegarkowi ktory, gdyby posiadal rowno rozmieszczone indeksy, to byloby to widoczne na powyzszym 'renderze'. Co natomiast jest na nim widoczne, to dokladnie to co jest na zegarku ktory zostal sfotografowany, czyli krzywo rozmieszczone indeksy.

Po pierwsze, to wątpię, żeby ta grafika którą wkleiłeś powstała tak, jak mówisz i raczej jest to od początku do końca dzieło grafika, a po drugie, jakoś za chiny nie potrafię się dopatrzeć krzywych indeksów.

Sugeruję się fakturą tarczy i jej poziomymi liniami - wszystkie przeciwległe (lewo-prawo) indeksy znajdują się na tym samym poziomie, zarówno przy samym oznakowaniu minutowym, jak i na swoich drugich końcach. Również i prowadząc linie przez środek tarczy, krzyżują się one dokładnie na środku.

Więc sorry, ale indeksy na tej grafice nie są krzywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropki przy indeksie na 6tej narysowały się grafikowi krzywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@meinard

 

Ty (i inni zyczacy sobie zeby bylo tak jak Ty) widzisz to tak jak chcesz zeby bylo, a ja widze to po prostu tak jak jest, a jest tak, ze podluzne indeksy sa umiejscowione ('spaced') nierowno wzgledem malych punktowych indeksow, co zreszta wyraznie widac; a widac to jeszcze wyrazniej na powiekszonym zdjeciu:

 

5711_1_A_010.png
 
Biorac pod uwage plaszczyzne zegarka (jegominimalne przechyly w ta lub inna strone) nawet slabo widzacy moze zauwazyc ze indeksy te sa umiejscowione nierowno i zadne kombinowanie tu nie pomoze, sorry  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@meinard

 

Ty (i inni zyczacy sobie zeby bylo tak jak Ty) widzisz to tak jak chcesz zeby bylo, a ja widze to po prostu tak jak jest, a jest tak, ze podluzne indeksy sa umiejscowione ('spaced') nierowno wzgledem malych punktowych indeksow, co zreszta wyraznie widac; a widac to jeszcze wyrazniej na powiekszonym zdjeciu:

 

5711_1_A_010.png
 
Biorac pod uwage plaszczyzne zegarka (jegominimalne przechyly w ta lub inna strone) nawet slabo widzacy moze zauwazyc ze indeksy te sa umiejscowione nierowno i zadne kombinowanie tu nie pomoze, sorry  :)

 

Ja to zdjęcie widzę tak

post-48316-0-74560800-1417623748.jpgpost-48316-0-05718300-1417623852.jpgpost-48316-0-74949200-1417624054.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropki przy indeksie na 6tej narysowały się grafikowi krzywo.

 

A podluzne indeksy oznaczajace godz. 2, 4, 5, 7, 8 tez sie temu "grafikowi narysowaly" krzywo wzgledem indeksow punktowych (co wyraznie widac) ?  :D

Ponizej kilka definicji angielskiego wyrazu 'render':

1. To submit or present, as for consideration, approval, or payment: render a bill.
2. To give or make available; provide: render assistance.
3. To give what is due or owed: render thanks; rendered homage.
4. To give in return or retribution: He had to render an apology for his rudeness.
5. To surrender or relinquish; yield.
6.
a. To represent in verbal form; depict: "Joyce has attempted . . . to render . . . what our participation in life is like" (Edmund Wilson).
b. To represent in a drawing or painting, especially in perspective.
7. Computer Science To convert (graphics) from a file into visual form, as on a video display.
8. Music
a. To perform an interpretation of (a musical piece, for example).
b. To arrange: rendered the composition for string quartet.
9. To express in another language or form; translate.
10. To deliver or pronounce formally: The jury has rendered its verdict.
11. To cause to become; make: The news rendered her speechless.
12. To reduce, convert, or melt down (fat) by heating.
13. To coat (brick, for example) with plaster or cement.
 
Do tych co uwazaja ze 'render' tych wszystkich zdjec zegarkow na website PP to nie zdjecia, tylko jakies imaginatywne odzwierciedlenie wyobrazenia tego jak te zegarki postrzegaja computer people ktorzy umiescili je tam: czy Wy naprawde tak uwazacie? Czy naprawde uwazacie ze kazde z tych zdjec tych wszystkich zegarkow na tym website to 'artystyczna produkcja' raczej a nie najzwyklejszy 'rendering' poczyniony w celach informacyjnych w odniesieniu do tego co jest dostepne jesli chodzi o produktu firmy?
Pleeeez.
Ja slowo 'render' rozumiem w tym wypadku tak, jak uwazam ze powinno ono w angielskojezycznym swiecie byc (i generalnie jest, ewidentnie nie w mniemaniu wszystkich... :) ) rozumiane czyli tak, jak okreslne jest to w punktach od 1 do 5 wlacznie jak tez w punkcie 10 i 11, co z logicznego punktu widzenia ma najwiekszy sens w przypadku zegarkow przedstawionych na website PP w celach informacyjnych co do dostepnosci produktu niz mialyby odniesienie zawarte w punktach gdzie slowo 'render' nawiazywaloby do znaczenia takiego jakie niektorzy z Was przekonani sa ze jest/powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątkach związanych z Rolkiem przeważnie jest wesoło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

kto wygrał? :P

 

Ofiary są po obu stronach barykady, ale nie widze zwycięzcy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Render to obraz wygenerowany komputerowo, zazwyczaj z modelu 3D stworzonego w programie do projektowania. Rendery są pokazywane zanim powstanie fizyczny obiekt - pokazuje sie rendery budynków, samochodów, zegarków, czy innych obiektów. Nie są to zdjęcia jedynie wyświetlone przez komputer.

Nawet jeśli to oryginalnie były zdjęcia na których wzorował się grafik, to najprawdopodobniej odbyły one bardzo długą drogę do postaci na stronie, tak jak widać to przy tym Roleksie:

https://www.youtube.com/watch?v=VOD-88SNDCA

 

 

Na pokazanym przez ciebie zdjęciu Nautilusa indeksy faktycznie wyglądają na niesymetryczne względem kropek minutowych, jakby nie patrzeć i nie mierzyć. I przyznam że by mnie ruszyło gdybym kupił PP i stwierdził takie niedoróbki. Bardziej niż w Roleksie, bo jednak oczekiwania są tu proporcjonalne do ceny, i do pozycji marki w "piramidzie".

 

Ale i tak cook najlepiej podsumował co widać na zdjęciu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale i tak cook najlepiej podsumował co widać na zdjęciu ;-)

......i tego się trzymajmy :)

peace

post-48316-0-13081400-1417625632.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

(...)

Indeksy faktycznie wyglądają na niesymetryczne względem kropek minutowych, jakby nie patrzeć i nie mierzyć.

I przyznam że by mnie ruszyło gdybym kupił PP i stwierdził takie niedoróbki. Bardziej niż w Rolexie, bo jednak oczekiwania są tu proporcjonalne do ceny, i do pozycji marki w "piramidzie".

 

 

Thank you! Dokladnie na to probuje zwrocic uwage i ciesze sie ze wreszcie ktos poza mna to widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......i tego się trzymajmy :)

peace

attachicon.giflara.jpg

Sorry, ale ja bede sie trzymal znaczenia takiego, jakie w swiecie anglojezycznym postrzegane jest, w tym wypadku, jako najwlasciwsze i ktore okreslone jest w przedstawionych przeze mnie punktach ktore uwazam ze to znaczenie poprawnie definiuja  :)

 

jak najbardziej peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala powyzsza historia nie zmienia faktu, ze Rolex produkuje naprawde solidne zegarki o czym wielu z nas sie przekonalo a ilosc podobnych wpadek jest relatywnie nieduza w stosunku do wielkosci produkcji. Przypadlosci podobne a nawet bardziej zawstydzajace przydazaja sie tez duzo bardziej prestizowym firmom i w necie mozna znalezc mase na to przykladow. Nie zyjemy niestety w idealnym swiecie.

Oczywiscie chluby takie zdarzenia Rolexowi nie przynosza. Ciekaw jestem jak sie zachowaja w odpowiedzi na zgloszenie reklamacyjne. Caly czas tez uwazam, ze AD nie jest bez winy nawet jezeli to nie on bezposrednio przyczynil sie do takiego stanu zegarka (czego bym rowniez calkowicie nie wykluczal). Bylem kiedys odpowiedizlany za dystrybutorow duzo tanszych towarow i obowiazkiem dystrybutorow bylo rowniez dbanie o wizerunek marki takze poprzez wylapywanie przed sprzedaza i nie sprzedawanie towarow wadliwych, ktore jakims trafem przeszly QC. Tutaj wyraznie AD sprzedal towar z wada, ktora w latwy sposob powinnien zauwazyc wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda sroczka swój ogon chwali. Rolex ma wysoką jakość, ale nie wiem dlaczego trzeba tak wściekle bronić jak im się noga powinie (...)

Poza tym, ile kolego artme miałeś Rolexów? Jednego? Dwa? Jakie wnioski możesz na podstawie takiej marnej próby wyciągać?

Aaaaa.... czyli rozumiem, ze aby moc cos pisac "wiarygodnie" nt. konkretnej firmy zegarkowej, to nie wystarczy zakup jednego zegarka, tylko trzeba bylo ich miec... ile - 100? 200??? Nieeee... przeciez to tez nie da "wlasciwej proby" - absurd.

 

Swoje zdanie o konkretnej marce (KAZDEJ - nie tylko Rolex) jaka mialem i uzywalem, buduje dodatkowo w oparciu o rozmowy z innymi uzytkownikami, zagraniczne fora etc. Nie uwazam, ze Rolex jest guru zegarmistrzostwa ani tym bardziej, ze nie zdarza im sie wypuscic bubla - nigdzie tak nie pisalem i pisac nie zamierzam. AP RO ma swoje wady a i tak, to moj faworyt jednozegarkowy, co nie zmienia faktu, iz firme AP, rowniez pozycjonuje wysoko z calym jej "inwentarzem" B)

 

Jednak na Twoje stwierdzenie o "wscieklej obronie" Rolexa przez jej "fanatykow", to napisze jedno - to nie fanatycy atakuja innych, tylko Ci inni (nie posiadajacy nigdy Rolexa badz trafiajacy na kiepski egzemplarz) walą zawsze z grubej rury i jadą po bandzie po wszystkim i wszystkich na czym swiat stoi. Coz - tak samo jest z makami i pecetami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

War goes on.....?

 

A ja czekam aż wrócimy do tematu, czyli kolega Bony odnajdzie ratunek i naprawi swojego Rolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

War goes on.....?

 

 

tu poszukaj....

post-48316-0-50237400-1417634308.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadki się zdarzają każdej firmie. Rolex jest drogi i ma opinię niezawodnego więc oczekujemy od niego więcej. I słusznie - jeśli nie zaistniała w tym wypadku żadna z możliwych okoliczność ( podróbka lub działanie AD ) to słaba to wizytówka Rolexa i warto to adresować w imieniu klientów .

Ale niestety życie w przypadku Rolexa dostarcza aż nadto przykładów nadużyć i nie ma wolnego od podróbek rynku - cywilizowana część Azji nie jest tu wyjątkiem. W AD pracują tylko ludzie i też różne przypadki były tu wałkowane ( ostatnio także w Polsce choć dotyczyło to znacznie tańszego zegarka w oficjalnej dystrybucji)

A co do " szeptanego marketingu" - to forum jest bez wątpienia najbardziej prężnym i opiniotwórczym w tym kraju i jeśli sądzisz że jest wolne od rynkowych gierek to jesteś naiwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisalem Co mysle i tyle , Rokex klepie jedno i to samo . To wszystko w temacie to jest moje zdanie .

 

AC/DC od lat 70-tych też klepie jedno i to samo.

Co nie zmienia faktu, że to wielka kapela.

Więc taki zarzut nie ma zbyt wiele sensu.

Doskonałość nie wymaga poprawek, ponieważ lepsze jest wrogiem dobrego. :)

Żeby tylko jeszcze te manufakturowe roboty miały lepsze oko... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek Rolex Sea-Dweller 4000 116600 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarek w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stąd jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 1 s odchylenia.
       
      Cena 67 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.














    • Gość Bronzo
      Przez Gość Bronzo
      Sprzedam mój prywatny zegarek Rolex Submariner ref. 16610 z końcówki produkcji z 2009 roku.
      Stan 8/10 (bardzo dobry). Wygląda pięknie, jedynie ma niewielkie rysy na bransolecie, ale zdjęcia nie oddają tego jak ładnie prezentuje się na żywo.
      Model aluminiowy, jeden z najlepszych referencji. Zegarek kupiony na chrono24 w kwietniu 2022 przeze mnie.  Mechanizm na prawidłowym chodzie (zmierzone +2s). Ostatni serwis w 2019 roku. Sprzedaję pełen komplet z dokumentacją, broszurami oraz dodatkowymi przedmiotami jak kotwica, kalendarz, plastikowy ochraniacz na bezel. Zegarek do obejrzenia w Warszawie lub Poznaniu.
      Ze względu na wartość i to, że przedmiot jest używany to nie wysyłam zegarka a możliwy jest jedynie odbiór osobisty. 
      Cena 55 000 PLN 51 000 PLN
       







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.