Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bony

Render i jego definicja na przykładzie indeksów Patka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magik.

"My":-) od Omeg/mamy klasę i brzydzimy sie prowokacją...:-)

Co innego Rolex:-) ,co temat zamknięty to nowy jak grzyb po deszczu się pojawia..:-)

 

Łatwiej kupić Roleksa, Panerai aniżeli Patka, Vacherona, AP. To i tematy wyrastają. Szkoda, że tak mało osób sięga do oferty np. Jaeger-LeCoultre.

 

Pisałeś też że ten COSC to pic na wodę, jeżeli zegarek nie chodzi w granicach certyfikatu to również podlega regulacji w ramach gwarancji, warto to zrobić przy okazji.

 

Nie jest to odosobniony przypadek. Tomek (Chronos24) mówił mi, że Rolex którego testował, ledwo mieścił się w granicach określonych certyfikatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej kupić Roleksa, Panerai aniżeli Patka, Vacherona, AP. To i tematy wyrastają. Szkoda, że tak mało osób sięga do oferty np. Jaeger-LeCoultre.

 

 

 

Ja bardzo lubię JLC, ale brak mi u nich divera o nieco mniejszym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lupki, to sie nie wypowiem, bo na zdjeciach nawet przesuniecie pod katem o milimetrzyk tworzy zupelnie inny kat padania i widzenia, choc na zdjeciu zegarek wyglada na idealnie i centralnie ulozony (poprobowalem ze swoim), wiec ciezko cos powiedziec, ale Ci wierze.

 

Natomiast co do lumy, to dziwie sie, bo np. u mnie jak klade zegarek na szafce przy lozku pod lampka na 0,5-1h przed zasnieciem, to nawet rano jak jest ciemno wszystko dobrze widac :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię JLC, ale brak mi u nich divera o nieco mniejszym rozmiarze.

Nie jest tak źle Memovoxy zarówno deepsea chrono ( 42 mm) jak i tribute to deepsea (40,5) to piękne zegarki tylko ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lupki, to sie nie wypowiem, bo na zdjeciach nawet przesuniecie pod katem o milimetrzyk tworzy zupelnie inny kat padania i widzenia, choc na zdjeciu zegarek wyglada na idealnie i centralnie ulozony (poprobowalem ze swoim), wiec ciezko cos powiedziec, ale Ci wierze.

 

Natomiast co do lumy, to dziwie sie, bo np. u mnie jak klade zegarek na szafce przy lozku pod lampka na 0,5-1h przed zasnieciem, to nawet rano jak jest ciemno wszystko dobrze widac :unsure:

 

 

To zależy do czego porównujesz.

Bo np. przy Seiko Monsterze to Sub nie świeci w ogóle. Ale np Omega SMP też świeci mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma w moim Subie swieci bardzo mocno i dlugo. TH Grand Carrera 17rs, Moonwatch czy chocby Portugalczyk swiecily o wiele slabiej i krocej. Ok - moze to nie sa Divery, jednak moja luma daje po oczach na maxa jak np. zejde ze slonca jakiegos pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię JLC, ale brak mi u nich divera o nieco mniejszym rozmiarze.

Tylko przyznajmy że większość dzisiejszych "diverów' to takie nurki jak suvy terenowe samochody..

Wszystko sie teraz robi "uniwersalne"

Zegarek do garnituru ,to do garnituru,a nie marketingowiec bedzie mowił ze Bond nosił co innego:-) :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo użytkownicy tych zegarków w większości nurkują ale np. w pościel .

Memovoxy akurat ze swoim WR 100 po zmianie paska nadają się też na wakacje nad wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

A sygnaturę na szkle daje się łatwo zauważyć niezależnie od pozycji zegarka?

 

 

Sygnaturę? Chodzi Ci o ten laserowy grawer korony na godzinie szostej?

Jeśli tak to nie rozumiem pytania. On jest tak mały, ze mi go pokazywali

pod mikroskopem jak odbierałem zegarek. Jest maciupki, gołym okiem widać tyle, ze jest ;-)

 

 

No to przynajmniej szkło masz oryginalne - dosłownie i w przenośni. Krzywa lupa to wtopa ale mniejsze powiększenie wygląda bardziej naturalnie ( a nie jak przysłowiowa Babcia zaglądająca przez dziurkę od klucza ) .Gdyby nie fakt że obniża to wartość zegarka przy odsprzedaży to można powiedzieć - miałeś fart.

Niekoniecznie szkło jest oryginalne. W fake'ach też "montują" znak korony. na godzinie 6. Sorry, ale jak patrze na zdjęcia tego suba, to pomyślałem, że jest to podróbka i do tego tania... Wymieniaj koniecznie ten zegarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał nicon. Jest u nich duży wybór garniturowców, wielkich diverów lub wielkich komplikacji.

Z garniturami to prawda ale ten podoba mi się nawet bardziej niż seamaster 300 niestety 2 razy wyższy koszt podoba mi się mniej

 

Kolego iKrawiec - logo na podróbkach jest wyraźnie większe , często położone bardziej nieco centralnie i co najważniejsze widać je dobrze niemal niezależnie od kąta widzenia

post-55792-0-98309900-1417440741.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Seamasterze 300 na TZ-UK jest zalozony nowy watek. Po przymiarkach, uzytkownicy bardzo negatywne odczucia o nim maja. Warto poczytac.

 

Jesli chodzi o JLC to ladny, ale z nutka vintage, mialem na mysli nowsze wzornictwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystalem dwa razy z serwisu w Berlinie w butiku Rolexa i moge polecic. Niektore rzeczy robia na miejscu wiec najlepiej zapytac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sie sprawa rozwiaze.

Te zdjecia ktore wkleil Bony to tez 2 roznych Subow wiec albo tak pierdziela na potege albo ...

Desmo nie zdziwilbym sie jakby nauczyli sie korone na szkle dobrze podrabiac bo jak juz dupki barwia sprezyne na niebiesko to wszystkiego bym sie spodziewal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Seamasterze 300 na TZ-UK jest zalozony nowy watek. Po przymiarkach, uzytkownicy bardzo negatywne odczucia o nim maja. Warto poczytac.

 

Jesli chodzi o JLC to ladny, ale z nutka vintage, mialem na mysli nowsze wzornictwo.

 Rozwinąłbyś genezę negatywnych odczuć? Wady wykonawcze czy konstrukcyjne? Rozważam zakup tego modelu.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Bony ten cyklop ma powiększenie....jak w podróbie z Tajwanu :P

 

Zakładam że to 100% oryginał, więc...

 

Bardzo mnie ciekawi co Ci powiedzą w DE. Jak przepuścili taki bubel jak cyklop to warto obejrzeć werk. Moim zdaniem tam też może być problem.

 

Znam ten ból - marketing i reklama a życie to dwie różne sprawy...

 

Przy czym to mnie zaskoczyło, Rolex ogólnie trzyma i trzymał wysoki poziom QC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Rozwinąłbyś genezę negatywnych odczuć? Wady wykonawcze czy konstrukcyjne? Rozważam zakup tego modelu.

 

Główny zarzut to za długie uszy, brak profilu i ogólnie negatywny odbiór "bryły" zegarka. Leży ponoć źle nawet na płaskich nadgarstkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oczko słabo powiększa i do tego gołym okiem widzisz znacznik szkiełka ... to niech zegarmistrz go otworzy. Nie wierzę w kumulację tylu wad w jednym egzemplarzu. Mam kilka zegarków z COSC, Rolex który dzień i noc pracuje nieprzerwanie od kilku lat ustawiam tylko przy okazji zmiany czasu zima - lato. Ten "rolex" który odkręcił zegarmistrz podczas warsztatów które organizowałem wew ma mechanizm na długie lata, szafirowe szkło i całą resztę nie do odróżnienia. Ale właśnie trochę mniej powiększa i koronka jest na szkle widoczna pod byle lupą.  

 

Zerknij na fotki które tam zamieściłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz jakoby rzeczony egzemplarz był falsyfikatem....?, i kolegę "oTajwanili"?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook, mi osobiście na to wygląda.Skoro Rolex sam te lupki również wytwarza to co by się musiało stać aby nagle im takie badziewia wyszły i w dodatku jeszcze krzywo osadzone na szkle+werk który nie trzyma COSC...

Mnie najbardziej jednak dziwi, że Kolega kupując ten zegar nie spojrzał na tarczę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny zarzut to za długie uszy, brak profilu i ogólnie negatywny odbiór "bryły" zegarka. Leży ponoć źle nawet na płaskich nadgarstkach.

 

Karol- SG musi coś z tym zrobić...Tobie przeszkadza polerka i brak daty, innym niedopasowana bryła a mnie tylko cena ... No to co z tego najłatwiej zmienić ; )

 

Kolega od Rolexa jakoś zamilkł. Mówiłem że prowokacja ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Też mi się wydaje nieprawdopodobne, aby taki gniot przeszedł kontrolę jakości.

Te cyklopy o identycznym powiększeniu jak ze zdjecia widuje sie w tzw lepszych podróbach Rolexa. Chociaż z tego co mi wiadomo poszli już z tym do przodu i dają 2.5x. Oczywiście nie w każdym podróbkowym workshopie zwracają na to uwagę :D

Najlepszej klasy podróby Rolexa wymagają oględzin bebechów bo z zewnatrz bardzo, bardzo trudno je odróżnić od oryginału. To pokazuje, na co stać podróbkowy biznes. 

Ale żeby retailer to puścił, nie wierzę. Za to jakaś witryna w stylu "perfect replicas online" już tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem, jestem, to żadna prowokacja;) Zdjęcia które załączyłem są tego samego zegarka.

Zegarek jest oryginalny i kupiony w AD. Moja przypadłość nie jest odosobniona, można poczytać na watchuseek i rolexforums.

Na Taiwanie nie produkuje się żadnych podrób. Kraj jest tak "cywilizowany i poukładany" że się wszystkie "  unie europejskie" chowają :)

Korony na godzinie 6 praktycznie nie da sie zobaczyć kołym okiem. Poza tym miałem w rękach naprawde wiele podrób rolka i innych zegarków.

Na  słynnej Bejiing road w Guangzhou można kupić każdej jakości. W takich za 1200zł jest eta, szafir, koronka tez jest wygrawerowana tylko inną techniką. Całość jest większa i wypalana laserowo z kropek, które też są dość spore i w dużych odstępach. Dodatkowo wszystkie są ze stali 316 a nie jak oryginał 904. W mojej ocenie branzolety z obu metali są nieco inne w obyciu. Takie odniosłem wrazenie. Być może bardzo subiektywne.
 

Podsumowując dyskusję:

-Zegarek jest oryginalny

-Tak rolex przepuszcza takie buble.

Link watchuseek

 

Pozostaje mi tylko zmagać sie z problemem dalej. Pozwoliłem sobie zadzwonić do Pieśkiewicza, nie uzyskałem totalnie żadnych konkretych informacji. Rozmawiając z Panem Pieśkiewiczem, odniosłem wrażeniem że rozmawia ze mną za kare. Jestem uczulony na takie traktowanie i utwierdziłem się w tym, że w polsce jakiekolwiek usługi serwisowe wołają o pomstę.

Napisze do Rolexa (jeszcze nie wiem dokladnie gdzie, więc prosze o info) opisze całe zajście i wyślę fotki i zobaczymy jak zaregaują.

W mojej ocenie powinno wyglądać to tak. U najbliższego partnera w tym wypadku kruk, powinien czekać na mnie nowy egzemplarz a stary powinni sobie zabrać. A co będzie? zobaczymy... Będę informował!

 

Jeśli chodzi o sprawę mojego przeoczenia owego defektu.  Zwyczajnie kupiłem zegarek. Przenigdy w świecie nie przypuszczałem nawet że takie coś może mieć miejsce. Takie przesunięcie cyklopa jak u mnie ma jakiś tam sens,. Patrzać na date pod kątem takim jak się patrzt zwykle na zegarek jest ona na środku.  Dopoiero kiedy porównałem go z GMT-masterem pilota zobaczyłem że coś nie gra.


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reakcja Pana Pieśkiewicza wcale mnie nie dziwi,to niestety taki typ człowieka i pomyśleć,że kiedyś było on jeden jedyny od Rolexa w PL. Zadzwoń do Kruka na pl.Konstytucji  w Warszawie,tam powinno być lepiej .


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk. Zegarek założony kilkanaście razy. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10. Wiem, że to kwestia gustu, ale dla mnie czarna tarcza w tym wypadku wygląda lepiej niż biała, jest super.
      W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Bielsko-Biała/Tychy
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena  43 500 zł.










    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  43 500 zł.



















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek Rolex Sea-Dweller 4000 116600 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarek w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stąd jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 1 s odchylenia.
       
      Cena 67 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.














×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.