Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bony

Render i jego definicja na przykładzie indeksów Patka

Rekomendowane odpowiedzi

 

To nie jest tak, że jest jedno dobre znaczenie którego należy się trzymać. Masz tutaj cały artykuł o renderingu w kontekście grafiki komputerowej: http://en.wikipedia.org/wiki/Rendering_%28computer_graphics%29 Zauważ że w ogólnym słowniku nie było w ogóle tej definicji. Ja użyłem tego w formie rzeczownika a nie czasownika, bo mianem 'renderu' w żargonie grafików komputerowych jest właśnie efekt końcowy renderingu, jesteśmy na polskim forum więc wydaje mi się że mogę pisać tak jak się tego używa w Polsce. Z resztą 5 razy wyjaśniłem o co mi chodziło więc nie wiem dlaczego się tak tej definicji uczepiłeś. Ja twierdzę, podobnie jak już chyba 3 innych kolegów w tym wątku że ten obrazek Patka ze strony nie powstał ze zdjęcia, a nawet jeśli to grafik go tak mocno obrabiał że ze zdjęcia wejściowego niewiele zostało.

Sorry, nie przekonales mnie swoim wywodem. Ja nadal rozumiem slowo render tak, jak nalezy znaczenie tego okreslenia byc w przypadku tego zegarka na website PP rozumiane, czyli jako zapodanie (rendering) cut-and-paste (bo na to mi to wyglada) fotografii tego zegarka w celach informacyjnych informujacych potencjalnego klienta o dostepnosci tego konkretnie modelu i uwazam, ze doszukiwanie sie innego znaczenia slowa render w tym wypadku, takiego jakie Ty sobie wyobrazasz ze musi w odniesieniu do fotografii tego zegarka byc, jest out of whack. 

Co do tego ze jest to polskie forum i tego jak jest okreslenie 'render' rozumiane i uzywane w Polsce, to jest to w przypadku zdjecia zegarka z website PP malo wazne. Co jest wazne, to ze jest to angielskie slowo i ze znaczenie jego moze i powinno, w zaleznosci od sytuacji, byc roznie pojmowane i niczym mnie nie przekonales ze akurat w tym przypadku slowo render powinno byc rozumiane w taki sposob w jaki Ty bys chcial zeby bylo, nie ma na rozumienie tego w Twoj sposob najmniejszego dowodu tudziez powodu, tym bardziej ze widac ze zegarek z website PP jest wiernym oddaniem zdjecia fizycznego modelu tego zegarka ktory jedyna 'obrobka' jakiej zostal on poddany jest metoda 'cut-and-paste.

Co do "efektu koncowego renderingu" to wcale niekoniecznie musi nim byc jakas dodatkowa artystyczna kreacja poczyniona przez grafika komputerowego, efektem koncowym renderingu moze rowniez byc np. zdjecie zrobione zegarkowi i umieszczone/zapodane (rendered) na website/na forum, jakas czesc ogolnego obrazu ktorego cut-and-paste podobizna zostala dostarczona/zapodana na website/forum. Wszystko to jest forma renderingu i takie rendered 'rendery' wcale nie musza miec cokolwiek wspolnego z poczynieniem przez grafika komputerowego zmian wizerunku czegos co jest rendered i tak wlasnie jest w przypadku dyskutowanego zegarka na website PP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozwodzicie się nad renderem.. Tak czy inaczej takie fotki jak ta patka, powstają bazowo z fotografii, ale dzieli się to wszystko na warstwy, dodaje tekstury np. szczotkowania, gradient światła itp. i końcowy efekt z rzeczywistym zdjęciem ma niewiele wspólnego poza rzutem, także podawanie tego zdjęcia w kontekście tego ze patek też robi błędy, jest śmieszne, bo te indeksy dodano pewnie na koniec i były w formie cyfrowej ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym kilka postow wyzej ,podalem przyklady....to nie:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna i znowu bajzel, a mnie interesuje zachowanie serwisu i oryginalność zegarka - czego raczej nie dowiem się już z tego śmietnika!

Nie możecie sobie zakładać osobnych tematów na takie pierdoły w odpowiednim dziale ?

Gdzie Rolex tak syf !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie przekonales mnie swoim wywodem. Ja nadal rozumiem slowo render tak, jak nalezy znaczenie tego okreslenia byc w przypadku tego zegarka na website PP rozumiane, czyli jako zapodanie (rendering) cut-and-paste ...

"Render" ma w tym przypadku takie znaczenie jak podał nicon.

 

Jak na razie poza swoją opinią nie podałeś wiarygodnego podparcia swojej interpretacji.

 

To co podałeś jako definicję "render" ze słownika j.angielskiego dotyczy czasownika "to render", a nie rzeczownika.

Czasownik "to render" oznacza w szczególności przetworzenie czegoś na potrzeby wyświetlenia - na przykład czynność dekodowania pliku graficznego, np. JPEG, i wykonanie na podstawie informacji w nim zawartych odpowiednich przekształceń w celu wyświetlenia (decyzja o jakości, skalowanie, korekta kolorów, inne dopasowanie do cech wyświetlacza). Może też oznaczać związane z tym rzeczy np. "this monitor renders colors more blue", czyli "ten monitor wyświetla/oddaje kolory jako bardziej zaniebieszczone". W programach np. obróbki filmów czy zdjęć jest przycisk "render", który oznacza wykonanie wszelkich transformacji zleconych przez użytkownika i wykonanie formy ostatecznej (czyli "rendera") filmu wynikowego.

 

Odczasownikowy "render" to efekt "renderowania", czyli w efekcie grafika komputerowa, przeciwieństwo zdjęcia. Nie spotkałem się nigdy z definicję "Render to rowniez kopia wersji czegos".

 

 

Ojej, ależ Rolex wywołuje zacięcie w ludziach ;-) Gorzej niż z "koronką", "główką" i "pokrętłem" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ależ Rolex wywołuje zacięcie w ludziach ;-) Gorzej niż z "koronką", "główką" i "pokrętłem" ;-)

 

Ale to nie o Rolka juz sie rozchodzi tylko o render PP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

No to jak będzie z tematem wątku, czyli serwisem i wymianą? Bony, wiesz już coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

"Render" ma w tym przypadku takie znaczenie jak podał nicon.

Jak na razie poza swoją opinią nie podałeś wiarygodnego podparcia swojej interpretacji.

To co podałeś jako definicję "render" ze słownika j.angielskiego dotyczy czasownika "to render", a nie rzeczownika.
Czasownik "to render" oznacza w szczególności przetworzenie czegoś na potrzeby wyświetlenia - na przykład czynność dekodowania pliku graficznego, np. JPEG, i wykonanie na podstawie informacji w nim zawartych odpowiednich przekształceń w celu wyświetlenia (decyzja o jakości, skalowanie, korekta kolorów, inne dopasowanie do cech wyświetlacza). Może też oznaczać związane z tym rzeczy np. "this monitor renders colors more blue", czyli "ten monitor wyświetla/oddaje kolory jako bardziej zaniebieszczone". W programach np. obróbki filmów czy zdjęć jest przycisk "render", który oznacza wykonanie wszelkich transformacji zleconych przez użytkownika i wykonanie formy ostatecznej (czyli "rendera") filmu wynikowego.

Odczasownikowy "render" to efekt "renderowania", czyli w efekcie grafika komputerowa, przeciwieństwo zdjęcia. Nie spotkałem się nigdy z definicję "Render to rowniez kopia wersji czegos".


Ojej, ależ Rolex wywołuje zacięcie w ludziach ;-) Gorzej niż z "koronką", "główką" i "pokrętłem" ;-)

Dokladnie wiem co slowo render (w swiecie anglojezycznym) oznacza i zdaje sobie sprawe w jakich sytuacjach moze to slowo (bez wzgledu na to czy bylby to rzeczownik czy czasownik) byc uzyte.

Jesli chodzi o grafike komputerowa o ktorej Ty, nicon, cook jak i inni nawiazujecie piszac ze takiej grafice podlegaja zdjecia zegarkow zamieszczanych na websites zegarkowych, to nie przecze ze tak jest (cut-and-paste tez jest forma elektronicznej ingerencji), ale sprowadza sie taka obrobka cyfrowa zazwyczaj jedynie do retouch'u oryginalnego zdjecia, gdzie affected w efekcie takiej obrobki moze byc ostrosc zdjecia, cieniowanie zdjecia, jego barwa, cropping... etc,. Ale nigdy nie bedzie taka obrobka obejmowala 'rozpalcelowania' takiego obiektu z oryginalnego zdjecia na 'czynniki pierwsze' i powtornego piece by piece skladania go w calosc. 

To, co Ty teraz sugerujesz i co sugeruja osoby wymienione powyzej (i co sprowadza sie w sumie do tego ze indeksy w tym zegarku PP dlatego sa nierowno poukoladane bo byly one osobno dodawane i ze grafik komputerowy ktory je dodawal umiescil je nierowno) jest po prostu smieszne i dopuszczac sie takiego ridiculous kombinowania w ramach proby udowadniania ze taka firma jak PP jest nieskazitelna jesli chodzi o jej produkty jest jeszcze bardziej smieszne  :)

 

Ale faktycznie, sprawa dotyczy Rolexa, a nie PP i czas chyba juz to przykrocic. Ale wiesz jak to jest, jeden doda to, drugi tamto i zaczyna byc tak jak jest. Nic nie jest perfekt  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co Ty teraz sugerujesz ... co sprowadza sie w sumie do tego ze indeksy w tym zegarku PP dlatego sa nierowno poukoladane bo byly one osobno dodawane i ze grafik komputerowy ktory je dodawal umiescil je nierowno

Nie sugeruję i nie próbuję ratować, skupiałem się tylko na semantyce słowa "render".

Efekt (niedoróbka) jest akurat taki sam - niezależnie czy się pomylił grafik, czy pracownik nakładający indeksy wizerunek firmy cierpi. Dobrze jeśli krzywo jest tylko grafice.

 

Przyznam że (mimo przykładów z innych dziedzin) wierzyłem że w zegarkach ludzie bardziej się przykładają do dbałości o szczegóły. Tematom takim jak ten jestem o tyle wdzięczny że mnie sprowadzają na ziemię.

 

Trzymam kciuki za korzystne rozwiązanie sprawy przez założyciela tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okropnie krzywy musi być ten Patek w rzeczywistości , skoro interweniujący grafik nie zdołał go wyprostować .

Ten trafnie dobrany przykład , rzuca korzystne światło na przedmiotowe w tym wątku Rolki , które są przecież przeważnie proste .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mód mógłby zmienić temat wątku na "Render i jego definicja na przykładzie indeksów Patka"?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderator,nie módorator:-) :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, piszę za "pomocą" Tapatalk


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mód bez tapatalka może co najwyżej powyrzucać mułowato wyrenderowane bzdury, które pojawiły sie nie na temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco popieram.

 

Albo niech zmieni zasady: najpierw piszemy kilkanaście stron, a później nadajemy temu dziełu tytuł. Tak często tematy są mylące, że ciężko się czyta Forum.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Moderator ma poczucie humoru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nasuwa sie pytanie:

skoro na Tajwanie kultura serwisowa i organizacja jest tak o niebo lepsza niz w UE i autor tematu przebywa tam czesto to chyba logicznym jest kontakt z bardziej fachowym i nastawionym na klienta punktem. Po co jakies zabawy z panem P. czy innymi? Chyba tylko po to zeby rozżalony sprzedawca nie popelnil seppuku w akcie protestu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega @bony przestał się odzywać. Ja tam nie znam się na podróbach, ale jak bym zobaczył rolexa z takim ch... powiększeniem, to bym go... nie kupił  :lol:

 

Tą przypadłość zauważył już kolega @Eugeniusz Szwed...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ale za to cały czas bywa na Tajwanie w interesach. I zamiast zanieść go do retailera i wyjaśnić sprawę szuka serwisu w EU?

No i wg niego Tajwan jest wolny od podróbek.

Ciekawe. 

Bony, mi chodzi po głowie pytanie...wyartykułuję je. JAK TY MOGŁEŚ NIE ZOBACZYĆ TEGO CYKLOPA? Przecież to ślepy by dojrzał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

....powiedział Lawnowerman....po czym skasował wątek. Good night.

 

A tak na serio - wydaje mi się, że ani ten Patek ma krzywe indeksy, ani Bony pisał na serio...taki temat kuriozum. Poza tym nadal nie widzę i nie słyszę nigdzie informacji o tym modelu PP i jego rzekomo krzywo osadzanych elementach tarczy. Zakładam więc, że to kompletna fikcja dopóki ktoś tu, w tym wątku, nie przedstawi dowodów na to, że model Nautilus ma krzywo osadzane indeksy. I zrobi to na podstawie przykładu przynajmniej jednego modelu włacznie ze zdjeciami hi-res. Wszystko inne to pustosłowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek Rolex Sea-Dweller 4000 116600 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarek w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stąd jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 1 s odchylenia.
       
      Cena 67 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.














    • Gość Bronzo
      Przez Gość Bronzo
      Sprzedam mój prywatny zegarek Rolex Submariner ref. 16610 z końcówki produkcji z 2009 roku.
      Stan 8/10 (bardzo dobry). Wygląda pięknie, jedynie ma niewielkie rysy na bransolecie, ale zdjęcia nie oddają tego jak ładnie prezentuje się na żywo.
      Model aluminiowy, jeden z najlepszych referencji. Zegarek kupiony na chrono24 w kwietniu 2022 przeze mnie.  Mechanizm na prawidłowym chodzie (zmierzone +2s). Ostatni serwis w 2019 roku. Sprzedaję pełen komplet z dokumentacją, broszurami oraz dodatkowymi przedmiotami jak kotwica, kalendarz, plastikowy ochraniacz na bezel. Zegarek do obejrzenia w Warszawie lub Poznaniu.
      Ze względu na wartość i to, że przedmiot jest używany to nie wysyłam zegarka a możliwy jest jedynie odbiór osobisty. 
      Cena 55 000 PLN 51 000 PLN
       







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.