Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Nowe BŁONIE !

Rekomendowane odpowiedzi

Echhh..


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Serwer nazwa.pl chyba właśnie nie wytrzymał obciążenia, bo sklep padł i nie wiem jakie tam są ceny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700zł za błoniaka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Konkretnie. Choć i tak lepiej niż Atlasy Copernicusa.
Miyota, szafir i minimalizm.
Koronka średnio mi pasuje do całości, nie jestem też przekonany do nowej czcionki napisu. Inicjatywa ciekawa, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce na rynku. W sumie ostatnio Błoniaki historyczne przędą coraz lepiej, może się okaże, że to złoty strzał - budżet w sam raz dla początkujących w korpo (konkurencja dla Tissota Couturiera), rodzima historia i garniturowa stylistyka promowana na uniwersalną (pasek rallye) - będę obserwować z ciekawością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Indeksy - choć nie nawiązują do historycznych - też całkiem zacne. W sumie nadruki wyglądają najsłabiej i właśnie ta nieszczęsna koronka - błyszcząca cebulka przy satynowanej kopercie mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się nikomu nie narażę, ale średnio mnie to przekonuje. Polski zegarek, a mechanizm japoński. Cena 1700, a masa Citizenów na tym mechanizmie, z szafirem i ładną tarczą kosztuje 50% tego. Czy to nie trochę takie żerowanie na sentymentach? Sprawdzenie ilu ludzi zapłaci spora kasę na napis "Błonie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się nikomu nie narażę, ale średnio mnie to przekonuje. Polski zegarek, a mechanizm japoński. Cena 1700, a masa Citizenów na tym mechanizmie, z szafirem i ładną tarczą kosztuje 50% tego. Czy to nie trochę takie żerowanie na sentymentach? Sprawdzenie ilu ludzi zapłaci spora kasę na napis "Błonie"?

Mam te same obawy co do ceny, czy aby chłopaki nie chcą hochlą dorobić się domku na Malibu i stu metrowego jachtu kosztem sentymentów Polaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

To też kwestia skali - wystarczy spojrzeć na formmeistera forumowego. Podobne parametry, około 1000zł i (póki co) bez nakładanych indeksów. Dodajmy do tego komercyjną marżę, modyfikowany rotor i już te 1500 około się niestety robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sami piszą /o ile to prawda/ ,nakład kosztów to  0,5 mln.

Zrobili 500 sztuk ,nr 001/500 idzie do ratusza w Błoniu.

Cena 1670 zł.,czyli na jach nie starczy.

Ja jestem na tak /odkładam kasę ,bo na Atlasa mnie nie stac ,a tego może dam radę/ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakład kasy. Coś pisać trzeba żeby zarobić. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie chce mi się w to wierzyć. Werk ile kosztuje w detalu? 150zł? Pasek 50zł? Citizen NH8301-03A też ma chyba szafir, ten sam mechanizm, na tarczy jeszcze masa perłowa. Nie wiem czy indeksy nakładane ale koszt to 155 USD na duty. Na takim werku to powinien być tani zegarek.

Nie jestem jakimś wielkim pasjonatem, ale zegarki Błonie to chyba nie były drogie zegarki? Moja babcia na wsi taki miała, a nie była zamożna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Gdyby to było takie proste, to każdy trzaskałby sobie zegarek by mieć jeden jedyny według swoich wymagań :) Niestety jest różnica pomiędzy 500 sztuk a 500 000 sztuk. Choć tak, zgadzam się, z perspektywy konsumenta jest to mniej istotne i cena po prostu boli (patrz: Atlas Copernicusa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym nie oszukujmy się, nikt tego za darmo nie robi, przecież to jest biznes, więc marża naturalnie też jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, Atlas miał bardzo atrakcyjną cenę w stosunku do tego co prezentował. Eta w wersji TOP, koperta i reszta nie były klepane w Chinach tylko w Niemczech i Szwajcarii. Jakościowo ten zegarek był bardzo dobry i bił wiele marek szwajcarskich.

 

A marudzenie na cenę tego pseudo błoniaka (który w ogóle mnie nie przekonuje) i wyliczenia "biznesowe" z tego wątku to niezły żart.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę wątpliwości ale jestem generalnie za!

Nasz "polski przemysł zegarmistrzowski" jest na tak wczesnym etapie rozwoju, że każde szarpnięcie i inicjatywa są na wagę złota..

 

Natomiast strasznie mnie zaskoczyła "porzucona" sytuacja prawno-patentowa marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Filipie, nie kwestionuje bynajmniej jakości Atlasa, o Copernicusie jak dotąd nie słyszałem żadnych negatywnych słów, jednak jak na nasze Polskie warunki cena była spora i w efekcie nastawiona głównie na biznesmenów szukających oryginalnego, polskiego z rodowodu zegarka.

Rolę omawianego tu Błonia widzę bardzo podobną, choć na niższej półce - z tego co widzę wokół siebie próg 1500-2000zł to właśnie taka kwota, którą gotów jest wydać niezafascynowany zegarkami pracownik, gdy chce kupić sobie dobry zegarek. I jak dla mnie to ta oferta jest właśnie do tych ludzi kierowana. Możesz mieć szwajcarskiego Couturiera (używam go, bo faktycznie jest na co drugim nadgarstku w większości korpo), ale możesz też mieć Błonie, coś kojarzącego się z Polską a może i zegarkiem ojca.

Czy ten zegarek jest techniczne i jakościowo tego wart? To się okaże (mnie też nie przekonuje, choć widzę potencjał dla samego pomysłu i pozycjonowania).

Sama cena jednak nie jest moim zdaniem wzięta z kosmosu - tak jak pisałem wystarczy zobaczyć ile kosztuje zegarek od QV, który jest robiony z pieczołowitością i niskomarżowo, a następnie powiększyć tę cenę o w pełni komercyjną marżę i chęć takiego zwrotu z inwestycji, by zamówić kolejną partię zegarków. Przy takiej percepcji moim zdaniem cena nie jest zaskakująca.
 

Tak czy inaczej - powrót Błonia był jedynie kwestią czasu w świetle ostatniej mody na powroty (choćby Unitra z naszego rynku), co z tego powrotu wyjdzie - zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filipie, nie kwestionuje bynajmniej jakości Atlasa, o Copernicusie jak dotąd nie słyszałem żadnych negatywnych słów, jednak jak na nasze Polskie warunki cena była spora i w efekcie nastawiona głównie na biznesmenów szukających oryginalnego, polskiego z rodowodu zegarka.

 

Cena na pewno nie była spora ;) - przy tej jakości i zegarek nie miał odpowiadać na potrzeby ludu tak jak xicorr :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

NeoBłonie fajne (choć koronka do zmiany), ale co najmniej 2 x za drogie w porównaniu do Formmeistera od QV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inicjatywa godna pochwały, choć zastanawia mnie jak wygląda sprawa z prawami do nazwy

 

dla mnie koronka do zmiany, jakby od innego zegarka była

 

uszy jakieś mikre w porównaniu z kopertą, no i napis Poland niesymetryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa fajna, ale cena z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.