Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Nowe BŁONIE !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz Dąbrowski

Z tego co widziałem to wszystkie zdjęcia poza produktowymi juz usunięte z fejsa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że założony efekt osiągnęli. Strach odpalić jakiekolwiek media, bo od razu Błonie dają po oczach (np. wczoraj w TVP INFO był reportaż jakim sukcesem cieszą się reaktywowane marki - Błonie, Unitra, Relaxy itp.)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po napisaniu do nich @, 10 min. później dostałem przeprosiny że nie chcieli mnie urazić i oczywiście usuną fotki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tragedia... serce boli że pomimo świetnego pomysłu poszli w tak tandetnie wyglądający projekt, który z daleka wygląda bardziej na chińczyka niż polski zegarek

 Fakt, wygląda jak blaszane zegarki które widywałem w dzieciństwie na odpustach pod kościołem :)


Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mało co ma wspólnego z polską produkcją, pewnie dlatego nie ma "made in.." tylko samo Poland co nawiązuje tylko do nazwy skąd się wywodzi marka :)

Ciekawi mnie jeszcze ten licznik na stronie informujący ile zostało jeszcze dostępnych sztuk, dość szybko "maleje"...


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że obydwaj Panowie dokładnie wiedzą w co weszli i dokładnie wiedzą ile na tym projekcie można zarobić. Obydwaj są młodzi, kreatywni i z tego co jest o nich napisane w Internecie można wywnioskować że mają już spore doświadczenie i spore osiągnięcia, mówiąc krótko, to profesjonaliści jeden od reklamy a drugi od grafiki siedzący już dość długo w branży. Myślę również, że ta "reaktywacja" zegarków z Błonia jest podzielona na kilka etapów a każdy etap to limitowana seria innego modelu.

Moim zdaniem Panowie celują swój produkt do takiej grupy społecznej dla której cena w relacji do jakości jest do zaakceptowania i efekt tego widać po sprzedaży jaką mają.

Jeżeli w następnych etapach zlecą wyprodukowanie wszystkich modeli zegarków produkowanych kiedyś w Błoniu, to w ten sposób stworzą dla kolekcjonerów całą kolekcję reaktywowanych zegarków z Błonia, a sami powiększą stan kont o kilka "baniek" każdy.

Jestem przekonany, że cały ten projekt zakończy się sukcesem a dodatkowym bonusem będzie zastrzeżony wzór marki "Błonie".

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę za na tej serii, opierającej swój sukces na marketingu, relatywnej świeżości pomysłu i niewielkiej w sumie grupie docelowej, projekt się zakończy. Zobaczymy :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie ,ale bardzo mnie to ciekawi.

W tym wątku był poruszony temat patentu do nazwy Błonie.

Jak do tego ma się taka totalna malowanka?

 

http://allegro.pl/zegarek-polski-blonie-16-kamieni-i4824359744.html

 

Przecież takiego modelu nie było .

Nie jest to więc renowacja starego modelu tylko nowe Błonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta malowanka (o ile nie byłoby to np. Stolicznyje z wykonaną nową tarczą) a tylko "fantazyjnie" odnowiony oryginał, nazwę Błonie nosi legalnie. Ten zegarek został nią ok. 50 lat temu tak zgodnie z prawem oznaczony. Nie jest nowym produktem. Jeżeli na oryginalnej Omedze będę miał kaprys dokonać renowacji polegającej na umieszczeniu na tarczy czy to dodatkowej podziałki czy nawet własnej podobizny, to nie tworzę nowej Omegi i nie muszę pytać o zgodę właściciela marki.

Kwestia dalszej sprzedaży takiego zegarka jako oryginalny może już być materią na spór prawników, ale tak na szybko uważam, że też nie powoduje jakichś roszczeń na linii sprzedający - właściciel marki. To nadal nie jest nowe Błonie.

 

P.S.

Swoją drogą, jak już zauważyliście - jakość wykonania napisu Błonie jest w tej malowance niepokojąco dobra. :(

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze caly ten projekt to jest tzw "ślizganie się na czyjejś........":-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że gdyby reaktywatorzy nie "zbezcześcili" kultowej marki to pomimo ceny w tym temacie przeważałyby pozytywne wpisy. Ciekawe czy koperta tego zegarka to produkt na zamówienie czy z katalogu?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja uważam, że my tu sobie utyskujemy na "lokalnym gruncie" , a we wszystkich mediach robione jest halo nt. "wielce udanej reaktywacji kultowej polskiej marki" - i to jest najbardziej w...e!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat "reaktywacja" może wyjść na dobre wszystkim polskim "producentom" bo goście wpompowali dużo kasy w reklamę. Więc pozytywnym odpryskiem dostaną też pozostali.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Akurat "reaktywacja" może wyjść na dobre wszystkim polskim "producentom" bo goście wpompowali dużo kasy w reklamę. Więc pozytywnym odpryskiem dostaną też pozostali.

Oby chociaż to! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat "reaktywacja" może wyjść na dobre wszystkim polskim "producentom" bo goście wpompowali dużo kasy w reklamę. Więc pozytywnym odpryskiem dostaną też pozostali.

Takiego typu reaktywacje to dobrze wychodzily w matrixie...takie są prawdziwe...:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Akurat "reaktywacja" może wyjść na dobre wszystkim polskim "producentom" bo goście wpompowali dużo kasy w reklamę. Więc pozytywnym odpryskiem dostaną też pozostali.

 

Ja nie widziałem pompowania pieniędzy w reklamę.

To co widzę, to promocja. Raczej darmowa, choć wymagająca sporego wkładu pracy.

Czy ktoś widział typowe reklamy, cz tylko artykuły?

 

Władysław

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że obydwaj Panowie dokładnie wiedzą w co weszli i dokładnie wiedzą ile na tym projekcie można zarobić. Obydwaj są młodzi, kreatywni i z tego co jest o nich napisane w Internecie można wywnioskować że mają już spore doświadczenie i spore osiągnięcia, mówiąc krótko, to profesjonaliści jeden od reklamy a drugi od grafiki siedzący już dość długo w branży. Myślę również, że ta "reaktywacja" zegarków z Błonia jest podzielona na kilka etapów a każdy etap to limitowana seria innego modelu.

Moim zdaniem Panowie celują swój produkt do takiej grupy społecznej dla której cena w relacji do jakości jest do zaakceptowania i efekt tego widać po sprzedaży jaką mają.

Jeżeli w następnych etapach zlecą wyprodukowanie wszystkich modeli zegarków produkowanych kiedyś w Błoniu, to w ten sposób stworzą dla kolekcjonerów całą kolekcję reaktywowanych zegarków z Błonia, a sami powiększą stan kont o kilka "baniek" każdy.

Jestem przekonany, że cały ten projekt zakończy się sukcesem a dodatkowym bonusem będzie zastrzeżony wzór marki "Błonie".

 

dobrze czasem mądrego poczytać. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

 

Ja nie widziałem pompowania pieniędzy w reklamę.

To co widzę, to promocja. Raczej darmowa, choć wymagająca sporego wkładu pracy.

Czy ktoś widział typowe reklamy, cz tylko artykuły?

 

Władysław

Nie wierzę, że te teksty na onetach itd. ktoś napisał za free.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właściciele są z firmy zajmującej się promocją.

- ja uważam, że mogli to zrobić za free (w sensie kasy), ale sporo się musieli napracować.

pozdrawiam,

Wladysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że właściciele nie napiszą czegokolwiek o swoim produkcie na forach zegarkowych. Tacy z nich pasjonaci...kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

A co mają tu pisać? To nie jest projekt zegarmistrzowski, my jesteśmy antyklientem - targetem są osoby szukające oryginalnego, eleganckiego zegarka z polskich charakterem - im mniej wiedzą o zegarkach tym lepiej. Takich osób nie brakuje, więc szansa na sukces jest (choć na fb właśnie się przyznali niewprost, że "oszukiwali" z ilością pozostałych w sprzedaży egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon Prokop tworząc markę nie miał problemu z pisaniem na forum, a zdawał sobie sprawę, że kwarce to nie jest ulubiony napęd. Panowie od Neobłoni mogli na etapie projektowania otworzyć wątek, przywitać się i byś otarci na krytykę :)

Xicorra Circle zakupiłem ze względu na miejsce składania i nietypowy pomysł, choć zegarek nie jest idealny.

Edytowane przez Apa13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Myślę, że kazus Leona mógł ich "nieco" zniechęcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest na ich podstronie na FB, którą czyta zapewne o wiele więcej osób niż forum, i to jest na pewno dla nich istotniejsze niż zdanie jakiejś grupki złowrogich napaleńców tutaj.

 

 


Jak już pisaliśmy, sercem zegarka jest japoński mechanizm Miyota. Produkt składany jest w Hong Kongu przez firmę, w której powstają również zegarki innych znanych marek, takich jak Bulova, czy Emoprio Armani. Zegarek został zaprojektowany w Polsce, a każda sztuka jest ręcznie regulowana przez polskiego zegarmistrza.

Zarówno cena zegarka, jak i jego design nie muszą odpowiadać każdemu. Jest to produkt dedykowany miłośnikom nie tylko tradycji, ale również prostej elegancji, wiadomo jednak, że jego cechy nie przypadną do gustu wszystkim.

 

Segment docelowy przyjmuje natomiast z radością powstanie polskiego zegarka Błonie i wierzy że jest tak dobry jak na obrazkach. Segment docelowy nie ma pojęcia o istnieniu miłośników oryginalnej marki, czy o powstaniu książki - dla nich "przez 50 lat nikt się tym nie interesował".

 

 


Piękna odpowiedz. Zegarek i cała otoczka sa świetne. Ja jako początkujący miłośnik zegarków jestem pełen podziwu a także zadowolenia i dumy, ze mamy wreszcie polski, dobry czasomierz. Oczywiście nie miałem go w ręku i cieżko wyrokować na podstawie zdjec i opisów, ale wierze, ze jest tak dobry, na jaki wyglada  :-)

...

Piękna rzecz... Chciałbym zobaczyć go na ręce mojego mężczyzny a może któregoś dnia i na mojej... KLASA!

...

Tak trzymać. Piękna akcja z reaktywacja firmy o której zapomniano i która przez 50 lat nikogo nie interesowała!

 

To co my robimy dyskutując to jest bicie piany, w dużej mierze wynikające pewnie z żalu za przegapioną szansą na inną reaktywację marki "Błonie".

Ewentualnie może się okazać że jesteśmy opłacani przez konkurencję:

 

 


Proponuję nie odpowiadać na debile komentarze typu:
... w stylu Junaka
... pewnie w Chinach

.... jaka cena itd
Komentarze kopiowane z innych portali. Jak dla mnie szeroka akcja konkurencji.

 

No i oczywiście nagle się okazało że zegarków dostępnych jest ponad 100 sztuk. Wygląda na to że były zwroty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.