Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Nowe BŁONIE !

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, 3 lata przygotowań do produkcji itp., ale projekt... z wahnikiem się postarali, nie powiem. Wskazówki i owszem, ładne. Koperta mnie nie przekonuje, choć zegarek to trójwymiarowa rzecz, wiec trzeba by na żywo zobaczyć. Koronka - zgadzam się, z innej parafii. Tarcza... ładna, w starym stylu... ale ten zegarek to pod względem projektowym nic niesamowitego. Za to cena, jak na zwykłą miyotę pakowaną w stalową kopertę w Hong-Kongu - wysoka. Pytanie brzmi, czy to realna próba reaktywacji marki, czy raczej chęć sprzedania niedrogiego zegarka za wysoką cenę dzięki starej marce. Jakoś w ogóle nie przekonują mnie próby reaktywacji wszystkiego - a to Warszawa, a to Syrena, a to teraz Błonie... Co innego manufaktura Prim - zegarki w całości wytwarzane w Czechach, przez Czechów z czeskich części, a do tego w miejscu, gdzie była oryginalna fabryka Prima. Podobnie nie czepiałbym się wspomnianego kilka stron wcześniej wrzesińskiego Tonsilu. Tu i tu jest pewna ciągłosć, której nie ma w pozostałych przypadkach. Tak samo jak szwajcarskie Hamiltony to wciąż "te" Hamiltony, ale chińskie Elginy z Elginem nie mają nic wspólnego i to wcale nie dlatego, że Hamiltony są szwajcarskie :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Piszemy do chińczyka żeby dał nam napis błonie na tarczy
2. Dał lepszy pasek
3. Ewentualnie lepszą kopertę i szkło szafirowe.
4. Robimy marketing

http://www.alibaba.com/product-detail/mechanical-watch-use-the-Miyota-8215_2011724039.html

Profit?


Śmieszy mnie to jak robią otoczkę super mechanizmu ze zwykłej miyota za 15 dolarów.

Edytowane przez Super_kulka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miyota 82xx to jeden z najlepszych automatów w historii świata. Prosty, tani, niezawodny i dokładny. Wady? Brzydki i mało "prestiżowy". Niemniej, gdybym chciał produkowac tani automat z "pełnym" deklem i prawie nie miec reklamacji z powodu usterek mechanizmu - wybrałbym 82xx. To bardzo dobry, bardzo trwały automat niemal nie do zajechania.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że jest zły. Twierdze po prostu że śmieszne jest dodawanie do niego otoczki prestiżu czy nie wiadomo czego. Plus wołanie za zwykły zegarek, przy tak tanim mechanizmie tyle pieniędzy jak nie wiadomo za co. Wiadomo produkt jest wart tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Piszemy do chińczyka żeby dał nam napis błonie na tarczy

2. Dał lepszy pasek

3. Ewentualnie lepszą kopertę i szkło szafirowe.

4. Robimy marketing

 

http://www.alibaba.com/product-detail/mechanical-watch-use-the-Miyota-8215_2011724039.html

 

Profit?

 

 

Śmieszy mnie to jak robią otoczkę super mechanizmu ze zwykłej miyota za 15 dolarów.

 

Ale jaja przecież te zegarki są prawie identyczne.

Piętnaście dolców to tak na szybko ok. 55-60 złociszy, jak to się ma do 1700 złotych  :);):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że jest zły. Twierdze po prostu że śmieszne jest dodawanie do niego otoczki prestiżu czy nie wiadomo czego. Plus wołanie za zwykły zegarek, przy tak tanim mechanizmie tyle pieniędzy jak nie wiadomo za co. Wiadomo produkt jest wart tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić.

 

Właśnie... zwykły zegarek. O ile pamiętam Magrette na 8215 nie było aż tak znowu wiele droższe (hmm. choć trochę droższe było ;) ) a zegarek dużo bardziej zaawansowany...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej, gdybym chciał produkowac tani automat z "pełnym" deklem

 

A propos dekla, podoba się komuś ten zegarek od d..py strony? Rozumiem, że chcieli się "narodowym" wahnikiem pochwalić ale ten mechanizm nie nadaje się pod szklany dekiel. Nie mogli już dołożyć do 9015? Wygląda jak Timexy za 3 stówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mechanizmu i jego trwałości to chyba nikt nie ma wątpliwości, pytanie czy taki surowy mechanizm nadaje się pod szklany dekiel w "prestiżowym" łoczu ;)

 

Cytat za Bankier.pl:

"...Michał Dunin: Pomysł na markę Błonie wziął się stąd, że od lat interesuje się zegarkami mechanicznymi oraz automatycznymi i tą pasją zaraziłem Maćka. Myśląc kilka lat temu nad własnym produktem, który chcielibyśmy stworzyć, decyzja padła więc właśnie na zegarki. Mieliśmy w głowie, że Błonie to była jedyna polska firma produkująca zegarki w Polsce, chociaż w dużej mierze na radzieckich przejściach..."

 

Run! Przyznaj się to ty powiedziałeś :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat brzmi dobrze, ale... mógłbym wyjechac do USA. Założyć małą firmę. poprosić Chińczyka, żeby mi zrobił Beijinga Beihai (to ten z szatonkami, mikroregulacją i szlifem "genewskim"), ale z białą, imitującą porcelanę, tarczą i sygnaturą Rockford since 1873... I koniecznie Rockford Watch Co, USA na mechanizmie. Tylko po co? Ani to Rockford, ani to USA. Niestety, nie podobają mi się takie pomysły...

 

Inaczej byłoby, gdybym pojechał do Rockford i tam otworzył firmę realnie produkującą zegarki. Wtedy since 1873 byłoby przegięciem, ale nawiazanie do dawnego producenta już o wiele bardziej uzasadnione.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt.

Polska firma.

Niszowa.

Cena.

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt.

Polska firma.

Niszowa.

Cena.

 

Zadziwiający zbieg okoliczności, że osoba która ma 4 posty , niedawno zarejestrowania na forum,  wychwala zegarek którego jeszcze nikt nie zdążył kupić z wiadomych powodów. Czy to naprawdę nie jest widoczne,  że to jest dalszy ciąg promocji tego zegarka na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ciekawe, niszowe projekty w korzystnej cenie ma Polak: Quadrifoglio Verde. I markę wyrabia swoimi rękami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiający zbieg okoliczności, że osoba która ma 4 posty , niedawno zarejestrowania na forum,  wychwala zegarek którego jeszcze nikt nie zdążył kupić z wiadomych powodów. Czy to naprawdę nie jest widoczne,  że to jest dalszy ciąg promocji tego zegarka na forum. 

 

Mam nadzieję, że to jeden ze pomysłodawców. Może po przeczytaniu tego wątku weźmie sobie do serca to o czym tu piszemy i nie zrobi podobnej kichy przy projektowaniu pozostałych reaktywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam nadzieję, że Marcin nie będzie miał mi za złe, że skorzystałem ze zdjęć z jego postu, ale do rzeczy...

QV zamieścił dwa poniższe zdjęcia w zupełnie innym wątku i zupełnie innym kontekście (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/112093-polacy-wy-przekl%C4%99ci-barbarzy%C5%84cy/page-7), w którym chodziło o nieposzanowanie dla architektury i zabytków kultury, ale mnie ten obraz od razu skojarzyły się z reaktywacją marki Błonie. :D

 

Jedyne co nie pasuje, to ceny neobłonie, które nie są dyskontowe. ;)

 

 

Ryiuel.jpg

 

z pozdrowieniami dla reaktywatorów :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

design zegarka to sprawa mocno kontrowersyjna ,

wg mnie nawet bym się skusił ze względu na Błonie ale cena ...

upss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to jeden ze pomysłodawców. Może po przeczytaniu tego wątku weźmie sobie do serca to o czym tu piszemy i nie zrobi podobnej kichy przy projektowaniu pozostałych reaktywacji.

 

Jeden z pomysłodawców pewnie nie, ale na pewno jeden z ich znajomych po fachu. Co akurat łatwo wyszukać choćby na Facebook'u ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o reaktywacji Błonia, (której design nie jest ani ciekawy, ani nie oddaje rzeczywistego wyglądu zegarków z dawnej fabryki w Błoniu),  tego zegarka nie można porównywać z Polską marką Copernicus, której modele mają szafirowe szkiełka, piękne wykończenie, wysoką jakość wykonania i SZWAJCARSKI mechanizm w wersji wykończenia TOP. Owszem cena jest dużo wyższa, ale wygląd i wykonanie jest perfekcyjne.

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Edytowane przez odCzasu doCzasu

Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Skoro mowa o reaktywacji Błoni, (której design nie jest ani ciekawy, ani nie oddaje rzeczywistego wyglądu zegarków z dawnej fabryki w Błoniu), tego zegarka nie można porównywać z Polską marką Copernicus, której modele mają szafirowe szkiełka, piękne wykończenie, wysoką jakość wykonania i SZWAJCARSKI mechanizm w wersji wykończenia TOP. Owszem cena jest dużo wyższa, ale wygląd i wykonanie jest perfekcyjne.

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Agnieszko, nie Błoni tylko Błonia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się zgadzam, atlasy to zupełnie inna półka wykonania.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość run

Copernicus to zdecydowanie inna półka. W kolarstwie jest kategoria 'entry level' czyli najtańsze rowery ale już nadające się do startów. Gdyby była taka kategoria w zegarkach to zaliczyłbym do niej nowe Błonie. Zgadzam się, że za taką cenę są lepsze zegarki ale po to reaktywowano Błonie, żeby na nich zarabiać. 

Po paru dniach widzę trochę wad. Nie podobają mi się paski, będę z pewnością wymieniał. Kopertę już pierwszego dnia otarłem i może być podatna na porysowania, a tego bym bardzo nie chciał. Nie rozumiem też decyzji o schowaniu datownika, zdecydowanie wolałbym korzystać ze wszystkich funkcji mechanizmu. Ogólnie wolałbym wydać drugie tyle alby mieć produkt nieco bardziej premium. Mam nadzieję, że następny model będzie o przynajmniej jedno oczko wyżej.

 

Generalnie jestem zadowolony i o to chodzi w zegarkach, mają cieszyć właściciela. Podoba mi się pomysł na reaktywację niedziałającej marki, czerwony wahacz, nietypowa tarcza. Do stylu 'korpo-elegancja' idealny. Gratuluję też forumowym detektywom. Wejście w mój profil, przeklikanie się na bloga gdzie są wszystkie informacje to wyczyn godny Rutkowskiego. Mam taką zasadę, której nauczył mnie były szef, że jak się coś pisze w sieci to potem powinno to przejść w realu przez gardło i jej się trzymam.

 

Przepraszam za jakość zdjęć, postaram się dorobić kilka w lepszej jakości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.