Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Nowe BŁONIE !

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem w Galerii Mokotów i przechodząc obok stoiska  z zegarkami zobaczyłem nowe błonie. Zegarek leżał w masywnej skrzynce/szkatule, sam zegarek wydawał się nieco za duży, delikatnie za gruby jednak to co szczególnie zwróciło moją uwagę to tarcza, która autentycznie przypadła mi do gustu a już jej kolor i sposób odbijania się światła wprawiły mnie w lekki zachwyt. Gdyby nie jego rozmiary to poważnie bym się zastanowił nad zakupem. Pomimo krytyki przedsięwzięcia cieszę się, że na naszym rynku jednak pojawiają są ludzie z incjatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo krytyki przedsięwzięcia cieszę się, że na naszym rynku jednak pojawiają są ludzie z incjatywą.

 

Bardziej pasowało by powiedzenie "prywatna inicjatywa" które mi kojarzy się z cwaniactwem w PRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki to ma rozmiar?

średnica i wysokość coś ala diver(chyba spokojnie 40mm srednicy) a styl i prostota cyferblatu sugeruje bardziej garniturowca. Pasek raczej sportowy, pasuje do rozmiarów ale nie do tarczy. Przynajmniej mam takie odczucia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo męski. Dla mnie 40-42mm to maximum tego, co mogę założyć. A garniturowe to koniecznie poniżej 40mm, bo mi odstają ;)

 

A co do polskich marek - Polpora, Copernicus są drogie, ale faktycznie kapitalne. Atlasa zdecydowanie widziałbym u siebie, gdyby mnie było stać... Gerlach... nie mogę się przekonać. Pomysł ambitny, projekty - różne, część modeli interesująca, wykonanie chińskie, montaż w Polsce, co się chwali. Może się podobać, ale jakoś każdemu z ich zegarków czegoś brakuje...

Z budżetowych marek nie mogę się doczekać gdy na własne oczka zobaczę Xicorr'a 125p - moim zdaniem bardzo obiecujący :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idą w rynek zagraniczny, wszystko po angielsku i chińsku. B mi też od razu z Bostokiem się skojarzyło, szkoda że od ruskich nie wzięli mechanizmu (tylko by wahnik w kolor patriotycznej pomarańczy pomazali i gotowe) wyszło by jeszcze taniej. 

Za 50zł bym tego nie kupił. 

A ja bym jeszcze dołożył Breitlinga....

post-43347-0-50836500-1419703176_thumb.jpg

post-43347-0-11520600-1419703192_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Werk chiński, koperta chinska , B na wachniku od Breitlinga hm...to dlaczego Błonie jest w dziale polskich zegarków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko ale to jednak inne logo :)

 

 

Wyskrobane w Tapatalk


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko ale to jednak inne logo :)

 

 

Wyskrobane w Tapatalk

 

Tak to prawda. Ale... pamiętacie sprawę Cinzano i Cin Cin z początku lat dziewięćdziesiątych?

 

"Podobieństwa, czyli identyfikator"

http://www.wolnywidzew.friko.pl/rzeczka/Complex%20Andrzeja%20Pawelca.htm

Edytowane przez Wagro56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla tych, którym się ten produkt podoba, ale dla mnie to zmarnowanie naszego brandu, to tak jak z Junakiem. Ktoś ma prawa do naszych historycznych marek i wali chinszczyzne, bez ambicji na cos naprawdę ambitnego. Ale jak mówią biznes to biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem z ciekawości na ich profil na facebooku i widzę, że pokasowali wszystkie negatywne lub chłodne komentarze na temat zegarka. Nie ma już między innymi mojego zapytania o to jak na tym zegarku można odczytać czas. Panowie tym samym stworzyli nie fan page'a tylko reklamę wątpliwego przedsięwzięcia, które ludzie niestety firmują swoimi twarzami klikając "like".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie,

 

Na wątku z naszym wywiadem zamieściliśmy różne warianty tarcz w kolorze ecru i czarnej. Jadnak wszystkie wasze opinie chcieliśmy zgromadzić w tym miejscu.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszych propozycji:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118208-zegarki-błonie-wywiad-z-właścicielami-firmy-błonie-sp-z-oo/?p=1446597

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/118208-zegarki-błonie-wywiad-z-właścicielami-firmy-błonie-sp-z-oo/?p=1446602

Edytowane przez Zegarki Błonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestandardowa podziałka powoduje, że głupieję patrząc na tarczę, ale propozycje z podziałką standardową (np. poz. 8 i 11), lub bez podziałki minutowej (wyobraźnia działa, poz. 9 i 10) są zdecydowanie warte rozważenia. Wahnik w bardziej stonowanym kolorze też (IMO) robie lepsze wrażenie. Mogłyby wyjśc fajne garniturowce. Czerwona wskazówka sekundnika raczej pod wersję specjalną/okolicznościową, z odpowiedni dopasowanym paskiem, jak pisali koledzy wcześniej.

 

Edit: numerki mi się pomyliły :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Jest postęp... 8a,8b, 9a i 11a to już bardzo ciekawe propozycje i być może ładnie by mi kolekcję bauhausowych uzupełniły. W czarnych tarczach zdecydowanie wskazówki wszystkie srebrne lepiej wyglądają. Czarny wahnik  jest jednak tragiczny i kojarzy się ze spojlerem z opla calibry pomalowanym "szwarcmatem". Niech będzie srebrny z perlagem i to byłoby ładne rozwiązanie.

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych pierwszych postach widać, że raczej minimalizm wam się podoba - krótsze indeksy albo brak.

 

A nie zaciekawiły was te ciemne, grafitowe wskazówki i indeksy na tarczy ecru nr 10?

Czerwień ewentualnie na wskazówce sekundowej, a co z wariantem nr 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Moim zdaniem pvd na wskazówkach i indeksach nie pasuje stylistycznie do zegarka - to stricte sportowe/modowe elementy, zaś zegarek jako całość znajduje się bardziej w kategorii minimalizm/smart casual. Wersja z czerwienią mogłaby być ciekawa jako drobna limitka z odpowiednio dopasowanym paskiem rallye, ale ogółem najlepsza moim zdaniem jest wersja z krótkimi indeksami i srebrnymi detalami - najbardziej spójna z ogólną estetyką i stylistyką oryginalnych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pvd na wskazówkach i indeksach nie pasuje stylistycznie do zegarka - to stricte sportowe/modowe elementy, zaś zegarek jako całość znajduje się bardziej w kategorii minimalizm/smart casual. Wersja z czerwienią mogłaby być ciekawa jako drobna limitka z odpowiednio dopasowanym paskiem rallye, ale ogółem najlepsza moim zdaniem jest wersja z krótkimi indeksami i srebrnymi detalami - najbardziej spójna z ogólną estetyką i stylistyką oryginalnych modeli.

 Ciekawe spostrzeżenia, dzięki!

 

Mateuszu, a nie byłeś może obejrzeć obecnego modelu na żywo? Może koronka by do Ciebie "przemówiła" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Galeria Mokotów wciąż nie jest mi po drodze, szczególnie od kiedy prawie zamknęli wołoską, ale w końcu uda mi się tam dojechać i zobaczyć na wyrób. Na podstawie zdjęć z chęcią zobaczyłbym coś cieńszego, bardziej przylegającego do zegarka i w takim samym wykończeniu jak sama koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilogram wersji kolorystycznych i zrobi się z tego modówka jak jakiś wellington. '"Boże chroń królową"  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilogram wersji kolorystycznych i zrobi się z tego modówka jak jakiś wellington. '"Boże chroń królową"  

 

Spokojnie, nie będziemy robić ani Benettonu, ani Wellingtona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się podoba 7. normalna podziałka i przede wszystkim czytelny. w 1 i 3 taki sam kolor wskazówek jak linie na tarczy są mylące. może na żywo wygląda to lepiej, ale ja kupując zegarek chcę wiedzieć że będzie czytelny na pierwszy rzut oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.