Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

domurst

Zegarek typu open-heart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Postanowiłem, że zapytam bez ceregieli o czasomierz typu open-heart, jako że zegarki wspomniane w tytule leżą poza obszarem mojego zainteresowania (kwestia wyglądu i, nie ukrywajmy, możliwości finansowych) a ja nie mam bladego pojęcia gdzie i czego szukać.

 

O poradę prosi znajomy, który chce sobie zrobić prezent z okazji okrągłych urodzin. Nie ma właściwie żadnych wymagań poza tym, że mechanizm "ma być widać", no i żeby zegarek był "prestiżowy", czytaj szwajcarski. Budżet do ok. 4000 zł.

 

Na razie wpadł mu w oko Edox - https://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Edox,3939- i wobec tego jeszcze jedno pytanie - czy ta marka jest dostępna poza Apartem?

 

Wdzięczny będę za linki do proponowanych czasomierzy.

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem Edox jest tylko w aparcie bo zdajesie mają na niego

a) wyłączność

B) ceny z kosmosu (przynajmniej w salonach)

 

Mozesz poszperać za jakimś Frederique Constantem. Mają w swojej ofercie wiele zegarków "z dziurą"

Wg mnie jakościowo są dosyć porównywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać określenie prestiżowy i szwajcarski nadal idą w parze :)

 

Ja doskonale wiem, że nie zawsze tak musi być, ale jednak osobę niezorientowaną, która w życiu nie nosiła zegarka, trudno będzie przekonać do wydania takiej sumy za zegarek z Japonii... Co by o szwajcarach nie mówić to jednak zbudowali sobie markę, której rozpoznawalności nie doścignie nikt przez najbliższe dziesięciolecia.

 

Wszędzie gdzie oglądam Constanty są one grubo powyżej budżetu, więc jeśli znacie miejsca, gdzie można je kupić taniej to będę wdzięczny za podzielenie się.

 

W budżecie znalazłem jeszcze kilka Orisów - jak wypadają jakościowo w relacji do marki Edox?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zegarek od dwóch lat i jak dotąd mi się nie znudził, choć wielu twierdzi, że tego typu zegarki szybko przestają cieszyć. Za Hamiltonem przemawia miedzy innymi to, że kształt "otwarcia" jest specyficzny i niespotykany. Na plus również dobry stosunek ceny do jakości zegarka, na minus, że w środku jest "tylko" ETA 2428-2, - tylko choć znowu wielu uważa ten mechanizm za bardo dobrego woła roboczego.  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie. Okazuje się że znalezienie szwajcara w tym typie we skazanym budżecie wcale nie jest takie proste... Stanęło ostatecznie na Edoxie z pierwszego posta. Udało się go wyrwać za nieco poniżej 4000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny dylemat, dlatego też pozwoliłem sobie podpiąć się pod ten temat.

 

Zastanawiam się czy 43 mm w Edoxie to trochę nie za dużo jak na garniturowca.

Interesuje mnie Edox Les Vauberts 85014 3 NIN.

 

Macie jeszcze jakieś propozycje do powiedzmy 5 k.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.