Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Edmund Exley

Konkurs z nagrodami - Ranking ulubionych firm Klubowiczów AD 2014

Rekomendowane odpowiedzi

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Zenith; miałem Captain Central Second, którego to jakośc wykonania bardzo mnie przekonała a  dodatkowo dokładnośc chodu  i dlatego chcę nabyc El Primero 1969 .

image-top.jpg

 

 


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko - Zenith - najlepsza wartość jakości do ceny.

 

Captain Central Second zakupiony od Krzyśka29, ale to bez znaczenia dla przyszłych pasjonatów, na zawsze u mnie.

 

Lepszej marki w odniesieniu do ceny nie znajdziecie, i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko - Zenith - najlepsza wartość jakości do ceny.

 

Captain Central Second zakupiony od Krzyśka29, ale to bez znaczenia dla przyszłych pasjonatów, na zawsze u mnie.

 

Lepszej marki w odniesieniu do ceny nie znajdziecie, i tyle.

Bez złosliwości -proponuje przeczytać pierwszy post w temacie:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby cook'owi zrobić dobrze:

 

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem:

 

Krótko - Zenith - najlepsza wartość jakości do ceny.

 

Captain Central Second zakupiony od Krzyśka29, ale to bez znaczenia dla przyszłych pasjonatów, na zawsze u mnie.

 

Lepszej marki w odniesieniu do ceny nie znajdziecie, i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie,szacunek dla organizotora zabawy to nakazuje,On ustalił/zasady ,a my uczestniczac zgadzamy sie ich trzymać..:-) :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rankingu ulubionych firm Klubowiczów AD 2014 zagłosowałem m.in. na firmę Jaeger-LeCoultre.

Który model zegarka produkowany przez tę firmę chciałbym mieć najbardziej i dlaczego?

 

Master Calendar

Jaeger-Le_wrrenrp.jpg

 

 

 

Ten zegarek to dla mnie ideał, absolut. Nie znajduję w nim niczego, co chciałbym zmienić.

 

Piękna koperta - charakterystyczna dla JLC, właściwa średnica, odpowiednia grubość, kapitalny profil uszu, zgrabnie ukryte przyciski.

Niektórzy twierdzą, że symetria to estetyka głupców - być może jestem głupcem, ale lubię kiedy na tarczy panuje równowaga. W tym przypadku pomimo nagromadzenia rocznego kalendarza i wskazania faz księżyca panuje ład i harmonia. Dzień miesiąca jest wskazywany poprzez dodatkową wskazówkę (tzw. pointer date) - od kiedy zobaczyłem w sieci zdjecia ze starych katalogów Orisa chciałem mieć przynajmniej jeden zegarek wykorzystujący to kapitalne rozwiązanie. Umieszczenie faz księżyca wewnątrz subtarczy małej sekundy wygląda rewelacyjnie - dodatkowo żadne ze wskazań nie traci na czytelności. Całości dopełniają klasyczne już indeksy i wskazówki typu dauphine. Minimalna ilość ubstancji luminesencyjnej poprawia czytelność nie ujmując całości ani krzty elegancji.

 

W tym zegarku zawarto moje ulubione komplikacje i ujęto je w piękną, minimalistyczną formę. Dodając do tego wysoką jakość wykonania, manufakturowy mechanizm i wspaniałą historię firmy otrzymuję dzieło skończone. Kiedy w 2013 roku pokazano ten zmodernizowany model, od razu zajął on zaszczytne pierwsze miejscena liście moich zegarkowych marzeń. Niestety na chwilę obecną cena tego wspaniałego czasomierza przekracza moje studenckie możliwości finansowe. Ponoć prawdziwa miłość to ta niespełniona...może jednak kiedyć będzie mi dane.

 

Trochę patetyczne mi to uzasadnienie wyszło. Nie będę jak Zbyszko z Bogdańca pojedynkował się z każdym kto śmie stwierdzić, że ów Master Calendar nie jest najpiękniejszym zegarkiem na świecie - co to, to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, udzielanie odpowiedzi zakończone - dziękuję wszystkim za udział w zabawie. Teraz Jury się naradzi, a wyniki niebawem zostaną ogłoszone w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przegapiłem konkurs :/

Wiele ciekawych wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurorzy dziękują wszystkim za udział w zabawie. Wszystkie odpowiedzi były ciekawe, wybór nie był łatwy, ale urok konkursu polega na tym, że ktoś musi wygrać. I oto wyniki:

 

pierwsza nagroda - ufundowany przez firmę EXOXE skórzany portfel:

Magik.

 

druga nagroda - ufundowane przez Pana Eugeniusza Szweda pióro kulkowe z nadrukiem Longines:

ricardo216

 

dwie trzecie nagrody - kalendarze ścienne:

Stierlitz

TeJot

 

sześć czwartych nagród [Jury zwiększyło pulę o jeden kalendarz] - kalendarze biurkowe:

maze123

Pawel2499

lec

cook

carcas7

cyklista

 

Gratulujemy!

 

W sprawie odbioru nagród prosimy o kontakt (przesłanie adresów do wysyłki):

- pierwsza i druga nagroda z Kol. Eugeniuszem Szwedem,

- trzecie i czwarte nagrody z Kol. ladek22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zwycięzcom.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za to wyróżnienie :) Radość tym większa, że Longinesa też bardzo lubię i do jednego z zegarków to pióro będzie świetnie pasowało :wub: Jeszcze raz dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje pięknie za wyróżnienie, kolegom za ciekawe wpisy i gratuluję wygranych, a oraganizatorom za zafundowanie fajnej zabawy :-)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyróżnień, bardzo ciekawe uzasadnienia wybranych zegarków.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziękuje za wyróżnienie oraz możliwość wzięcia udziału z ciekawym konkursie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Muszę zagrać w  totka,

może 3 trafię?

 

Dzięki!


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim upominków w konkursie - "Ranking ulubionych firm Klubowiczów AD 2014". Kalendarze od dawna są zapakowane i czekają, a będą rozesłane w poniedziałek, więc proszę o adresy. Wiadomości PW już rozesłałem!

 

Kolego cook, masz zapchaną skrzynkę PW i nie mogę Ci wysłać wiadomości. Opróżnij skrzynkę i wyślij mi adres na PW albo na majla [email protected]


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Dzięki serdeczne za wyróżnienie :). Gratuluję ciekawych postów, a organizatorom konkursu pomysłu na fajną zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy odebrali upominki jakie zostały wysłane za pośrednictwem poczty?

 

Nie mogę dotrzeć do kolegi cyklista. Kolega nie był na forum od 6 stycznia. Czy ktoś ma z kolegą cyklista kontakt mailowy?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem, raz jeszcze serdecznie dziękuję :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zdążyłem przed zamknięciem poczty, dziękuje ślicznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.