Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Łyski

Gdzie Rezydują Radzieckie Zegarki czyli...

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba skoczę w niedzielę to napiszę jak poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazary w Radomiu na "Koreju" są ogólnie słabe byłem kilka razy i nic nie kupiłem. W moim uznaniu to nie opłaca się jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korej to w czwartki i można kupić wszystko od gołębi pocztowych po wietnamski garnitur. W dawnych M1 jest raz w miesiącu giełda. Ale osobiście nigdy nie byłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i byłem, pocałowałem klamkę bo giełda wyjątkowo, jak nigdy przeniesiona na trzeci weekend w tym miesiącu. 

Niech to ... przejechałem 200km tam i nazad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze i trzymając się tematu, Radom to zapomniane przez Boga blokowisko. Taka sypialnia Warszawy. Niby ma Radom wszystko co potrzebne do sukcesu ale... Sąsiedztwo molocha z północy nie jest dla niego dobre. Szlifowałem tam bruk od 1999 do 2006 i wiem swoje. We czawarki targowisko na tzw. Korei, bazar na Radomiaku. I ta nieszczęsna giełdą w dawnym M1. Niby jest gdzie i powinno być co. Jak będę w Pionkach u mamy to może uda się zahaczyć i o Radom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze miałem właśnie zamiar się wybrać do Bytomia, ale żona że nie, bo daleko, bo są inne bliżej itd.

Jak mi wynalazła (żona) Radom to pomyslałem, że troche bliżej granicy to może i radzieckich zegarków będzie więcej - no chyba pojadę jeszcze raz zobaczyć tylko tym razem wcześniej przedzwonię i się upewnię.

@drobny - dlaczego piszesz dawne M1? M1 nadal tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się chyba teraz carefurem mieni czy innym auchanem. Dawniej to był supermarket i galeria handlowa M1. Prawda jest taka, że przez długi czas to była jedyna galeria handlowa w Radomiu i chyba w promieniu 50 km nie było dla niej innej alternatywy! Po drugiej stronie ulicy straszy blokowisko Prędocinek w moich czasach zapuszczanie się tam było jak wycieczka do dżungli w samych slipach. Na innym z osiedli, na Borkach, przyjezdnych witał napis: "Witaj w krainie gdzie obcy ginie." Ech Radom! Radom to nie jest miasto to stan umysłu! Okolice centrum też nie należały do najbezpieczniejszych. Na juwenalia w Radomiu miejscowi gliniaże wyciągali z magazynu "skota" i nim wykonywali kilka przejazdów - tak na wszelki wypadek. Do dziś komenda wojewódzka policji dla Mazowsza nie jest zlokalizowana w Warszawie tylko w Radomiu. Wojtas ja mam dzięki Tobie podróż sentymentalną dziś. Ech były czasy! I jak pewnie zauważyłeś. Radom to miasto tysiąca rąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakbym wiedział to bym Ci pstryknął pare fotek :), faktycznie nie można powiedzieć żeby Radom zachwycał, jeszcze taka szarobura pogoda, M1 nadal się zwie M1, tylko Praktiker zamknięty jak wszędzie. A na marginesie to z Pionek mam kolegę a w Brzezinkach rodzina żony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zamknę oczy i obrazy wracają, jak bym dopiero wyjechał. Widzisz, wszyscy z tamtąd uciekają... Z miłości, z biedy, każdy powód dobry żeby wiać. Tam nie ma przyszłości. Pozdrów mojeg ziomka, zapytaj go czy do "City cafe" w Pionkach chodził... Ech Wojtas toś mi niedzielę zafundował! Nawet sobie sprawy nie zdajesz. Wspomnienia ożyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień wraca z delegacji to zapytam o te cafe i pozdrowie. Pionki nieduże to pewnie się znacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przyjeac w sobote do Bytomia, było co oglądać ;) pogoda dopisała, to i wystawców było sporo

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Przemek, tniesz moje serce tępym nożem. 

;) Następnym razem, będąc tak blisko już nie odpuszczę tego Bytomia. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Jako, że w lecie potyram trochę po Bieszczadach blisko granicy, to ciekaw jestem, jak tam z zaopatrzeniem w ruski jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w lecie potyram trochę po Bieszczadach blisko granicy, to ciekaw jestem, jak tam z zaopatrzeniem w ruski jest?

:D

 

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Heh... czyli łatwiej misia na szlaku niż amfibię spotkam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... czyli łatwiej misia na szlaku niż amfibię spotkam :-)

Dokładnie. Zwierzyny nie brakuje nawet niekoniecznie aż w Bieszczadach ale zegarkowo pustynia :D  https://www.o2.pl/artykul/drapieznik-miedzy-blokami-w-sanoku-najpewniej-jest-to-wilk-6220268915394177a

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawziąłem się i dziś zrobiłem drugie podejście do Radomia. "Giełda" staroci się dziś odbywa, ale ... 

 

Ze względu na ostatnio ujawniony sentyment kolegi DrobnyPijaczek do tego miasta postanowiłem strzelić pare fotek, zza kierownicy, ale oczywiście wyłącznie podczas postoju. Na końcu info o samej giełdzie, zapraszam, choć wartość ten materiał chyba może mieć wyłącznie dla kolegi DP.

 

Ciekawe znaki :blink:

post-98656-0-20245000-1518870977_thumb.jpg

 

Coś dla ciała :rolleyes:

post-98656-0-47890200-1518871056_thumb.jpg

 

Coś do zrobienia :(

post-98656-0-62550500-1518871110_thumb.jpg

post-98656-0-59331100-1518872028_thumb.jpg

 

Spokojne zakątki ^_^

post-98656-0-84505300-1518871173_thumb.jpg

post-98656-0-09231100-1518871190_thumb.jpg

 

Monumentalne budowle :huh:

post-98656-0-98687100-1518871262_thumb.jpg

 

Dalekie perspektywy ^_^

post-98656-0-74352000-1518871312_thumb.jpg

 

I M1 :(

post-98656-0-66824900-1518871345_thumb.jpg

 

A w nim :angry:

post-98656-0-86104800-1518871365_thumb.jpg

 

Bardziej stoisko niż giełda z antykami na którym znalazłem dokładnie jeden mechaniczny zegarek, był nim Wostok w kiepskim stanie.

 

Ale na szczęście na ręku był :D

post-98656-0-88259200-1518871446_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałeś chyba ulicą 25 czerwca, dalej Słowackiego do Wojska polskiego. Być może mijałeś gmach komitetu wojewódzkiego podpalony w '76 (przy 25 czerwca). Aleś mi prezent zrobił...

Jak startujesz ze świateł z pole position to zwrócić uwagę na znak informujący - zamykaj dźwięku w aucie na zamek bo miejscowi kradną bagaż z auta.

Tak mi jeszcze do głowy przyszło, że chyba na wiosnę jest jarmark w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Byłem raz za młodego ale miałem straszliwego kaca i tylko się umęczyłem ale o szczegóły to najlepiej Romana zapytać on z Puław to ma tyle co nic.

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech

Radom, miasto sexu i biznesu  :D

Też trochę znam te Radomskie zakamarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Czy ktoś kupował kiedyś w tym sklepie?

http://moscowwatch.com

 

Mają ciekawe zegarki , ale niektóre coś dziwnie wyglądają

Temat pewnie na forum zegarków rosyjskich i radzieckich , ale zauważyłem , ze niektóre modele maja takie same tarcze ale inne dekle.

Kolejne wyglądają tak samo ale w środku inny mechanizm :

Przykład : seria rosyjskich zegarków poświęconych pilotów (Chkalov , Kozakov itp)

Najpierw pod marka poljot z mechanizmem made Cccp , potem Marka Pilot z mech miyota 8215 , potem znowu poljot ale z miyota itd

Następnie już w innej kopercie pod nazwa Aviator lub z deklem przeszkolonym , można się pogubić.

Czy ktoś merytorycznie jest w stanie posegregować i oznaczyć dany zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałeś chyba ulicą 25 czerwca, dalej Słowackiego do Wojska polskiego. Być może mijałeś gmach komitetu wojewódzkiego podpalony w '76 (przy 25 czerwca). Aleś mi prezent zrobił...

Jak startujesz ze świateł z pole position to zwrócić uwagę na znak informujący - zamykaj dźwięku w aucie na zamek bo miejscowi kradną bagaż z auta.

Tak mi jeszcze do głowy przyszło, że chyba na wiosnę jest jarmark w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Byłem raz za młodego ale miałem straszliwego kaca i tylko się umęczyłem ale o szczegóły to najlepiej Romana zapytać on z Puław to ma tyle co nic.

W Kazimierzu w zasadzie w kazdy weekend (może poza zimą) jest jarmark na małym rynku. Jednak zegarków jak na lekarstwo a ceny przebijają "zatokę" Nigdy nic tam nie kupiłem a sprzedający nastawiaja się na bogatych turystów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W te wakacje wybraliśmy sie z kolegami na pare dni do kazimierza. Patrze, ryneczek. Zachodze, pytam sie ile za zwyklutką rakiete a facet śpiewa mi 300zł :)


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

...a tak a ciekawości: jak bazarek jest w takim przykładowym M1 to od marca w te wolne od handlu niedziele będzie po bazarku? Bo chyba centrum handlowe zamknięte będzie... U nas w Rybniku i Wodzisławiu bazarku pod chmurką, to się jakoś podzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.