Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość anger76

Biały klasyczny garniturowiec - Seiko Sarb 035 vs Orient Star WZ0021DV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anger76

Założyłem bransoletę, którą nadesłał mi sprzedawca Sarba. Początkowo nie zamierzałem nosić go na bransolecie, ale w kontekście przyszłej sprzedaży postanowiłem ją dokupić. Muszę przyznać, że bransoleta robi świetne wrażenie (masywne, pięknie szczotkowane ogniwa) i jak mi napisał sprzedawca "na bransolecie SARB nie wygląda już jak popierdułka" :). Jest to zegarek, który wygląda niepozornie, a o jego doskonałości decydują niuanse, niedostrzegalne dla laika. Genialny wykrój koperty, świetny vitnydżowy odcień tarczy (perła w szlifie słonecznym), niezwykle cienka sekundowa wskazówka. Nie wspominam już o 55 godzinnej rezerwie i 100 m WR. Całość tworzy niezwykle spójną, ascetyczną całość.

 

Poszedłem do zegarmistrza w moim małym miasteczku, takiego co 90% czasu w pracy zajmuje się wymianą bateryjek i zakładaniem pasków. Trzeba było założyć i skrócić bransoletę, nie chciałem  pocharatać SARBA bo wygląda na nowy. Zegarmistrz myślał, że to nówka sztuka. W pewnym momencie zapytał mnie czy to drogi zegarek. Mówię mu, że z Japonii za 1500 z terenu Europy trzeba zapłacić często ponad 2 koła. A on mi mówi, że dopiero co sprzedał Seiko 5 za 300 zł. Że niby kupując Sarba nie zrobiłem interesu życia :) to ja mu mówię, że to wyższa klasa, żeby spojrzał na kopertę, że WR wysokie, że rezerwa chodu wynosi 55 godzin. A on za cholerę nie mógł zrozumieć, jak ktoś może płacić 1500 za zegarek, którzy od Seiko 5 różni się tylko dwoma kamieniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Bo to rozpusta jest... :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Na początku zaczął nim szurać po blacie, jak podałem cenę to ruchy fachowca od razu stały się nieco wstrzemięźliwsze i  przyznał, że zaczął się pocić, tym bardziej, że do Sarba teleskopy ciężko wchodzą.

 

Wrzucił na wibrograf i kiedy wyszła taka sama odchyłka w trzech pozycjach zrozumiał, że mechanizm chyba jest niekiepski. Mówił nawet coś o regulacji...

Ale to chyba rzeczywiście już nie u niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza wam, brak indeksu na godz. 3, przy okienku daty w sarbie?  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

No rzeczywiście, nie ma indeksu! Różnym ludziom przeszkadzają różne rzeczy, znam faceta który nie umówi sie z dziewczyną jeśli pierwszy palec u stopy (W sensie ten najgrubszy) jest krótszy niż kolejne. W sumie mi też chybaby to przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza wam, brak indeksu na godz. 3, przy okienku daty w sarbie? :huh:

Pewnie trudno się odnaleźć

Ale na serio, mi zupełnie to nie przeszkadza :) okienko daty rekompensuje ten brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, każda sójka swój ogonek chwali. 

Sam po dylematach czy SARB czy OS wyszarpnąłem OSa

 

post-60176-0-74613900-1429022083_thumb.jpg

 

post-60176-0-87954900-1429022109_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

opowiedz o wrażeniach, nie kiś tego w sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jest to idealny garniturowiec.

Wysokie polerowane indeksy sprawiaja, że nie jest nudny jak np: http://www.zegarkionline.pl/images/produkty/600x600/FREDERIQUE_CONSTANT/FC_303S6B6__Kopiowanie_.jpg gdzie na tarczy jest jakos tak pusto.

Wyprofilowana koperta powoduje, że na moim płaskim nadgarstku przyzwoicie sie układa.

Lekko kremowa tarcza idealnie pasuje do roli jaka będzie u mnie pełnił (alternatywy były trzy: czarny, niebieski i bordowy, wszystkie super).

Obecnie wszystko wskazuje na to ze robi +8 sekund na dobę, ale to nowy zegarek więc jeszcze poczekajmy.

Bransoleta jest z pełnych ogniw, ale jakaś taka lekka, co nie da dla mnie znaczenia bo i tak pasek będzie.

Rozmiar też idealny, mam dwa zegarki 42 mm średnicy, ten ma 39 mm i dla eleganckiego zegarka jest super.

 

Na pytania chętnie odpowiem.

 

Jak zmienię branse na pasek zrobię mu sesje zdjęciową i będzie galeria.

 

Odniosę sie jeszcze do Orienta Senator / Vintage z mojego podpisu. Tamten był naprawdę pięknym zegarkiem, lecz nie dla mnie, był taki zbyt hmmm vintage.... moze zbyt oficjalny. Czułem sie za młody na ten typ zegarka ;) Z tym nie ma tego problemu jest idealnie dopasowany do mojego wyobrażenia o eleganckim klasycznym czasomierzu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Miałem granatową wersję i bardzo miło ją wspominam, troszki żałuję pochopnej decyzji o sprzedaży :(

 

Na nadgarstku leżał lepiej niż Sarb...

 

Chętnie obejrzę galerię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem SARBa i zdecydowanie denerwowało by mnie jego odstawanie od mojego nadgarstka (pewnie taki mam kształt). 

 

Przez zegarek który sprzedawałeś nie mogłem spokojnie spać bijąc się z myślami, brac czy nie. Finalnie chyba podjąłem dobrą decyzję kupując biały, ale nie mierzyłem granatowego, więc na 100% nie jestem pewien. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale to kompletna głupota, aby stawiać osądy na temat zegarka, którego się nie miało w ręku, o oglądaniu nie wspominając. Jeśli naprawdę uważasz, że FC ma płaskie indeksy i jest "nudno" na tarczy to tylko potwierdzasz moją tezę - nie widziałeś go na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale to kompletna głupota, aby stawiać osądy na temat zegarka, którego się nie miało w ręku, o oglądaniu nie wspominając. Jeśli naprawdę uważasz, że FC ma płaskie indeksy i jest "nudno" na tarczy to tylko potwierdzasz moją tezę - nie widziałeś go na żywo.

Spokojnie, nie chciałem nikomu zrobić przykrości. Ten zegarek jak wieeeele innych przymierzałem w ciągu ostatniego pół roku kiedy intensywnie szukałem alternatywy dla trudno dostępnego OSa WZ0021DV. Z tego co pamiętam zawracałem o niego głowę paniom w Blue City. Pierwsze co mi sie w nim nie spodobało to źle leżał na moim nadgarstku który jest koscisty i nierówny (zegarek natomiast dośc płaski co uwydatniało kiepski kształt nadgarstka - ostawał). A druga sprawa to według mnie mnie nudna tarcza, jakies takie chudziutkie wskazówki, indeksy albo niższe niż w OSie, albo sprawiały takie wrażenie poprzez inny szlif.

 

Reasumując - zegarek nie dla mnie, co nie znaczy, że komus innemu nie będzie sie podobał. 

 

PS bez mierzenia to własnie OSa kupiłem  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten OS na pewno nie jest lepiej wykonany od FC Index, a już na pewno nie od Clear Vision, którego nieustannie noszę od paru ładnych miesięcy. Nie wprowadzaj nikogo w błąd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem ze OS jest lepiej wykonany. Napisałem ze jest inny i w swojej inności bardziej mi odpowiada. Inna koperta - dla mnie lepsza, inna tarcza - która mi się bardziej podoba. Wykonanie FC jest bardzo dobre, ale wolę na swoim ręku OSa i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qniczynka, a mialbys okazje porownac go z Sarbem035 na zdjeciach itp? Czy do Seiko nie masz dostepu?

Co do brakujacego indeksu w Seiko, okienko daty idealnie go zastepuje. W OS troche za ciasno jest z indeksem i data.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak go porównać, chyba, że spotkałbym kogoś kto ma SARB035. Wtedy sesja porównawcze będzie :) 

 

Co do indeksu to chyba dobrze ze jest wybór OS / SARB bo mi sie właśnie z indeksem bardziej podoba, wiec dla każdego coś sie znajdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten OS na pewno nie jest lepiej wykonany od FC Index, a już na pewno nie od Clear Vision, którego nieustannie noszę od paru ładnych miesięcy. Nie wprowadzaj nikogo w błąd. ;)

Napisz może parę słów na czym polega to lepsze wykonanie.  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiss made....  :lol:  :lol:  :lol: oj sie uśmiałem. Serio rozbawiłeś mnie.

 

A na poważnie w sumie tez jestem ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC Clear Vision - świetnie wyprofilowana koperta z pięknymi szlifami, szafirowe szkło z antyrefleksem, pałeczki trytu na wskazówkach, zakręcana koronka plus 100 metrów wodoszczelności, śruby na dekielku. Kto nie miał w ręku, niech nie bawi się w trolla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.