Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marc_42

Zegarek z GPS-em

Rekomendowane odpowiedzi

CASIO Oceanus OCW-G1000-1A2JF z GPS-em

bardzo piękny zegarek, grać w zielone i niebieskie kolory na tarczy.
Limitowana edycja 500 sztuk.
 
0_14951e_6adc8812_XL.jpg
 
0_149525_aabf8a97_XL.jpg
 
0_149526_fefc3b27_XL.jpg
 
0_149527_4208c03b_XL.jpg

 

 

0_149528_224aa3d9_XL.jpg

 

0_14952b_63b673c9_XL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CASIO Oceanus OCW-G1000-1A2JF z GPS-em

bardzo piękny zegarek, grać w zielone i niebieskie kolory na tarczy.
Limitowana edycja 500 sztuk.

Fajna maszynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CASIO Oceanus OCW-G1000-1A2JF z GPS-em

bardzo piękny zegarek, grać w zielone i niebieskie kolory na tarczy.
Limitowana edycja 500 sztuk.
 
Wspaniała gra kolorów :)
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem, że ten najnowszy G-Shock MRG-G1000B-1A mnie najbardziej za serce lub nadgarstek chwyta :

 

 

Zaczynam zmieniać zdanie na temat  G-shock (-ów) zwłaszcza tych z GPS-em - są bardzo ładne - moje grat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz. Ja też coraz bardziej przekonuję się do G.

A ten na zdjęciu @blacktube jest dla mnie genialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem, że ten najnowszy G-Shock MRG-G1000B-1A mnie najbardziej za serce lub nadgarstek chwyta :

 

Casio-G-Shock-MR-G-MRG-G1000-watch-4.jpg

 

 

Całkiem całkiem... ale ten krzykliwy napis "Global Positioning System" na środku tarczy mogli sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega trochę namieszał jednak. Typowy odbiornik nic nie wysyła do satelity. Smartfony to zupełnie inna bajka ale i one do satelity nic nie wysyłają.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że urządzenie (czy to smartfon, navi, czy zegarek) określa sobie położenie na podstawie odczytu danych z satelity, która jedynie informuje go gdzie zostały one "wysłane"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszytko jakby odwrotnie. To odbiornik określa swoją pozycję na podstawie sygnałów z satelit. A nie satelity określają jego pozycję. Z telefonem jest inaczej. Telefon wysyła dane o parametrach sygnału stacji bazowych które są w jego zmasięgu tak by sieć mogła nim odpowiednio zarządzać i utrzymać transmisję. Ale transmisja nie jest przez satelitę.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to mylisz pojecia

gps w telefonie (w sensie nawigacja) moze dzialac bez modulu gps bo dziala po sieci komorkowej (po danych)

 

zegarek z gps pewnie jest do znalezienia ale nie po satelicie.

pewnie po jakiejs skomplikowanej triangulacji na bardzo malym obszarze ale tak to niemozliwe

 

telefon z gps znajdujesz po sieci gsm po logowaniu do bts


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - tak żeście w tej chwili mi namieszali, że już się pogubiłem.

Wiem od dawna jedno, że telefon można "namierzyć".

Ale żeby zegarek namierzać? - no chyba, że ma "pluskwę".

I tutaj w wyjaśnienia szanownego Moderatora bardziej wierzę - od samego początku tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peri to o czym mówisz to a-gps, jest używany do szybszego zlapania fixa za pomocą transmisji danych, ale nie jest to obowiązkowe, bez tego też złapie tylko trochę dłużej mu to zajmie.

Nie, nie mówiłem o a-gps.

W każdym standardowym rozwiązaniu odbiornik nie nadaje nic do satelity. Z satelitów tylko odbiera, a wysyła zawsze po sieci naziemnej np. GSM. Tak działają np. urządzenia do monitoringu floty w samochodach. W a-gps sieć komórkowa dosyła do odbiornika dodatkowe informacje pomocne w złapaniu fixa.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Powrócę do tematu, ale trochę od innej strony. Zastanawiałem się nad kupnem zegarka z GPS w celu mierzenia pokonanej odległości podczas marszu, ale jak się okazuje niektórzy producenci czasomierzy postanowili wykorzystywać go nie w pełni. W zegarkach które były tu omawiane jak dla mnie to po prostu zbędny bajer. Pewnie ten kto jedzie na wyprawę do amazońskiej puszczy zabierze ze sobą kwarcowy czasomierz i osobno odbiornik GPS.

 

Czy ktoś może wie jak wygląda sprawa zużycia baterii (czy akumulatora) w przypadku zegarków które tutaj były pokazywane? Jest jakaś różnica między tym co oferuje np. Garmin Forerunner ? Według producenta Garmin w trybie GPS działa do 8 godzin, w trybie uśpienia 5 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jak wygląda sprawa zużycia baterii (czy akumulatora) w przypadku zegarków które tutaj były pokazywane? Jest jakaś różnica między tym co oferuje np. Garmin Forerunner ? Według producenta Garmin w trybie GPS działa do 8 godzin, w trybie uśpienia 5 tygodni.

 

Wydaje mi się, że akumulatorki mają ładowanie poprzez układ solarny, Dlatego nie wydaje mi się aby producent ujawił jakie jest zużycie, może i podadzą, ale to będzie wartość srednia.. Wszystko zależeć będzie od stopnia nasłonecznienia i obchodzenia się z takim zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.