Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pawel2499

Górska działalność klubowiczów

Rekomendowane odpowiedzi


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do butów, mam dwie pary - na lato licowe, bezmembranowe Scarpy, na zimę Meindle z membranką. Bardziej preferuję Scarpę, bo mają genialne kopyto, jak na moją nogę, ale i Medle nigdy krzywdy mi nie zrobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kolegom zaproponować POLSKĄ firmę - tak tak POLSKĄ. FIrma nazywa się DEMAR produkuje obuwie ochronne, wojskowe, turystyczne i dla myśliwych. Kupiłem jako pierwsze buty robocze z podnoskami, membranowane na super podeszwie w wyprzedaży za - 70 zł ;) to były woły robocze, w góry i na co dzień przez dwa lata. Trzy lata temu kupiłem takie- http://www.demar.com.pl/pokaz-produkt/26/1/extreme kupiłem jako 2 gatunek z powodu delikatnego zadrapania w dwóch miejscach na bucie za 279zł

Jak dla mnie absolutnie rewelacyjne buty - stosunkowo lekkie, o doskonale tłumiącej podeszwie, w najgorętsze lato stopa nie wonieje niewłaściwie. Dobrze stabilizujące staw skokowy, a podeszwa wytrzymała co w moim przypadku ma znaczenie (ponad 2 m wzrostu i 125 kg wagi). Schodziłem w nich wiele szlaków, a na co dzień po okolicznych lasach z mamutami i do pracy czasem. Przez cały czas używania jedynie urwałem za mocnym wiązaniem zaczep sznurówki - wymiana 5 zł.

Z butami wiązała się śmieszna choć bolesna historia. Gdy kurier mi je przywiózł latem - gorąco założyłam na nogi psy na smycze i w las... wróciłem z odrapanymi stopami... myślałem że się wścieknę...a potem wyjąłem z butów zapasową parę wkładek skórzanych;) profilowanych.... Jeszcze tego wieczoru, buty zupełnie inaczej leżały, cudnie i wygodnie.... W październiku poleciały ze mną do Norwegii, oczywiście piszczały na lotnisku z powodu ilości zaczepów na sznurówki ;)

A jak Norwegia to ...

 

 

post-78685-0-58142200-1424093585_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krywoj! To z Ciebie kawał chłopa jest! Spodziewam się, że zegarki z kopertami w rozmiarze raczej powyżej 40 nosisz. Też okruszkiem nie jestem (1,90m/83kg), ale przy tobie wyglądałbym pewnie jak przedszkolak. ;):D

 

Dzięki za link! Ciekawa oferta, nie wiem jak w góry, bo nie potrafie ocenić, czy to obuwie jest faktycznie wyspecjalizowane do zaawansowanej turystyki górskiej, ale widzę tam bardzo fajne propozycje do wędkowania i wyprawy w las. Tym bardziej, jeśli chwalisz sobie jakość i wygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) wiesz problem z paskami bo obwód nadgarstka 22cm i jakoś te klasyczne vintage 35mm wyglądają na małe....  

Co do butów - z doświadczenia 30 letniego chodzenia, łażenia, szwendania się (zwłaszcza jak byłem te 20kg młodszy) wiem że buty są wyspecjalizowane w zależności czy pasują ;)

Jak mówiłem obecnie mam 3 pary tej firmy (jedne jeszcze nie chodzone - tak na zapas) na żadnych się nie zawiodłem. Kiedyś miałem wypasione SALOMON'y  na contagripie - fajnie się chodziło ale podeszwa stopy bolała.

Te buty mogę z czystym sumieniem polecić. 

Zresztą każdy szwendający się wybierając sobie buty kieruje się raczej wygodą, a mniej katalogiem ;)

Jakież to cudeńka w katalogach bywają.... w Dolomitach moje demarki się sprawdziły się...

A wybór butów mają naprawdę fajny

post-78685-0-94527200-1424101306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weekend w Taterkach 

zaczął się w MOKu pochmurnie ale skończył na hali słonecznie :)

 

31028494096449445309.jpg

 

54476124166851979040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś doświadczenia z Tyrolu Wschodnniego? Tzn.gdzie najlepiej się zatrzymać : Lenz , Huben czy Matrei in Osttirol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

weekend w Taterkach 

zaczął się w MOKu pochmurnie ale skończył na hali słonecznie :)

 

...

 

Pieknie! To się nazywa weekend! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceprostrada, szedłeś z piątki do Moka czy w drugą stronę, a może na wrota, w każdym razie Żabi Koń w chmurach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piątki,zahaczyłem jeszcze o szpiglasowy ale jak tu nie zahaczyć, rzut bertem przeca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wypad, tęsknię za Tatrami, napisz gdzie byłeś, co robiłeś, jakie warunki i czy tłok na szlaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre szlaki w tatrach słowackich jesczcze pozamykane więc wybrałem polskie taterki

troche śniegu jeszcze było:
post-64980-0-60469900-1434284147_thumb.jpg

a tu w drodze na świnicką przełęcz :)

post-64980-0-59822500-1434284425_thumb.jpg

Pozdrawiam ^_^

Edytowane przez Starsky001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tatry na wiosnę najpiękniejsze i jeszcze puściutko, kiedyś zawsze w maju robiłem sobie kilka samotnych dni i chodziłem od schroniska do schroniska,

a w słowackie dobrze że nie pojechałeś bo od 15 października do 15 czerwca są zamknięte :)

Edytowane przez Pawel2499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa ja od kilku lat wybieram się do Austrii na ichne ferraty czyli klettersteig ale jakoś nie mogę dotrzeć może w tym roku się uda ale szansa niewielka niestety

a jadąc do Dachstain warto zatrzymać się w górach martwych i przejść Sisi podobna przepiękna droga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, żeby nie padł to ja też coś dorzucę - niestety bez zegarka ale był Seiko 5 Military :)

 

DSCF0762_zpsbu5q3no0.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

 

Ładne, gdzie to?

Zamiast odpowiedzi - mała, chociaż duża, podpowiedź ;)

 

DSCF0678_zpsntzxkpxu.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

 

Hm, "photo not found" i ładny kotek...? Pomimo szczerych chęci nie dostrzegam związku :)

 

Żeby nie robić OT, wstawię coś swojego, choć raczej z tych starszych...

post-58904-0-59627100-1434305245_thumb.jpg

Edytowane przez k2cl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Pomimo szczerych chęci nie dostrzegam związku :)

 

.

 

Himalaje. Panorama z okolic klasztoru Tyangboche - po prawej Ama Dablam, centralnie grupa Everestu - południowa ściana Lhotse, szczyty Nuptse a nad nimi wystający, dymiący wierzchołek Everestu. W zbliżeniu - Everest od strony południowej.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - ale żadne z tych zdjęć teraz mi się nie wyświetla (wcześniej działała przynajmniej panorama, gdzieś na etapie dodawania "podpowiedzi" obydwie fotografie zniknęły...). Jako że fotka zacna, może warto ją wrzucić na inny hosting?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.