Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kicaj157

Atlantic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ostatnio znalazłem fajną pamiątkę po moim dziadku, lecz mam kilka pytań odnośnie jego.

Po pierwsze co to za model, na cyferblacie widnieje tylko napis worldmaster lecz nic więcej, próbowałem znaleźć podobny lecz nigdzie mi się to nie udawało. Po drugie czy sam cyferblat jest oryginalny, ciekawi mnie to,że na mechanizmie ETA1100 widnieje napis 17 jewels a na tarczy 21, możliwe, że cyferblat jest od innego zegarka.

Wiem też że sama bransoleta na pewno nie jest oryginalna.

Chciałbym go naprawić, może odnowić cyferblat, kupić pasek Atlantica i używać go jako dosyć fajnego garniturowca.

Proszę o dodanie od siebie jakie macie na temat tego czasomierza.

Dziękuję i pozdrawiam Pawel :)

Dodaje zdjęcia:

20141220 182636

DSCN3759

DSCN3775

DSCN3761

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza to tzw. tarcza "warszawska". Rzemieślnicza produkcja z lat PRL. 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie odpowiedziałeś sobie na pytanie. Tarcza nie jest oryginalna. To jest tak zwana tarcza typu "warszawskiego" czyli zamiennik stosowany przez rodzimych zegarmistrzów w latach siedemdziesiątych, wtedy nie było możliwości zdobycia oryginalnych części zamiennych i warszawscy rzemieślnicy produkowali tarcze zamienne dla Atlanticów, Delban i innych "szwajcarów", ale wykorzystując ten sam wzór indeksów we wszystkich modelach. Stąd różnica w ilości kamieni na mechanizmie i tarczy.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w wersji tuningowanej. Z "fosforem" :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można zdobyć oryginalna tarcze, i ile to ewentualnie kosztuje. chyba ze może zachować tą co mam? Na jakim modelu jest wzorowana ta tarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pierwowzór. Niestety nie mój. Zdjęcie z aukcji, która odbyła się jakiś czas temu.

Model bardzo rzadki w takim stanie. W miarę często można je spotkać ale z tarczami w słabej kondycji lub po renowacji.

post-60800-0-92111400-1420669670_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można zdobyć oryginalna tarcze, i ile to ewentualnie kosztuje. chyba ze może zachować tą co mam? Na jakim modelu jest wzorowana ta tarcza?

Skoro to ma być pamiątka, to ja bym zachował tą, która jest. To z taką twój dziadek chodził, a nie z oryginalną w końcu. A ten zamiennik to też kawałek historii zegarmistrzostwa. I Polski. Nie było oryginalnych zamienników, więc trzeba było kombinować i dorabiać, jak się właściwa tarcza zniszczyła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę oddać moja tarcze do renowacji, i ile to ewentualnie kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac nie wiem jak chcialbys aby ta renowacja wygladala?

Czego po niej oczekujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ma być pamiątka, to ja bym zachował tą, która jest. To z taką twój dziadek chodził, a nie z oryginalną w końcu. A ten zamiennik to też kawałek historii zegarmistrzostwa. I Polski. Nie było oryginalnych zamienników, więc trzeba było kombinować i dorabiać, jak się właściwa tarcza zniszczyła...

Popieram.

Albo chce się nosić zegarek który jest częścią historii po dziadku albo przywraca się do oryginalności.

Ja bym go zostawił takim jaki jest. Bądź co bądź to pamiątka po dziadku a nie jakaś tam kolejna sztuka w kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jak kolega chcialby zrobic renowacje tarczy warszawskiej:> to bylby chyba pierwszy przypadek w historii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Czasem na Allegro pojawiają się same tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z taką twój dziadek chodził, a nie z oryginalną w końcu

Ale chyba nie nabył go z taką tarczą? Pierwotnie pewnie chodził z oryginalną i gdyby nie sytuacja pewnie dalej trzymałby się jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie nabył go z taką tarczą? Pierwotnie pewnie chodził z oryginalną i gdyby nie sytuacja pewnie dalej trzymałby się jej.

Chodzi o sentymentalną wartość tej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Jak myślicie, gdzie mogła przebiegać renowacja cyferblatu? 

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.