Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Osiem

Fani " Z Archiwum X" łączcie się :)

Rekomendowane odpowiedzi

X-Files,

to serial ktory (mnie) zawsze trzyma w napieciu. Ostatnio nawet wlaczylem jeden odcinek i ogladalem z zaciekawieniu (oczywisicie byl juz obejrzany wczesniej).

Najlepsze jest to, ze mimo iz ten serial powstal tak dawno temu, to dalej sie go oglada. No i Agent Moulder, ktory jest tam najlepszy. Smiesznie sie go porownuje do Hank'a Moody-ego z Californiaction :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki art na fali elektryzujących wiadomości o reaktywacji serii:

 

http://joemonster.org/art/30797/Rzeczy_ktorych_nie_wiedziales_o_kultowym_serialu_Z_archiwum_X_

 

Co dziwne, niektórzy wspominają, że oglądając po kilku latach znane im odcinki czują zażenowanie, ale w sumie nie wiem czym spowodowane, bo jak pisałem wcześniej, serial trzymał wysoki poziom - zażenowanie to można czuć oglądając horrory z lat 80. które człowiek bał się oglądać w podstawówce, a teraz sztuczna krew i gumowe potwory co najwyżej śmieszą. (Żenujący jest dla mnie też Walking Dead, mimo, że to w świeży serial).

 

Myslę, że nowe serie mają szansę być naprawdę ciekawe, jeśli wzięli by się za nie ludzie tacy jak wspomniany Vince Gilligan. W tym czasie niektóre serie podniosły poprzeczkę w kwestii tego co i jak można pokazać w filmie, więc spodziewałbym się, że nowe Archiwum też korzystałoby z nowych wzorców na serial mocniejszy, bardziej nieprzewidywalny, bardziej zakręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki art na fali elektryzujących wiadomości o reaktywacji serii:

 

http://joemonster.org/art/30797/Rzeczy_ktorych_nie_wiedziales_o_kultowym_serialu_Z_archiwum_X_

 

Co dziwne, niektórzy wspominają, że oglądając po kilku latach znane im odcinki czują zażenowanie, ale w sumie nie wiem czym spowodowane, bo jak pisałem wcześniej, serial trzymał wysoki poziom - zażenowanie to można czuć oglądając horrory z lat 80. które człowiek bał się oglądać w podstawówce, a teraz sztuczna krew i gumowe potwory co najwyżej śmieszą. (Żenujący jest dla mnie też Walking Dead, mimo, że to w świeży serial).

 

Myslę, że nowe serie mają szansę być naprawdę ciekawe, jeśli wzięli by się za nie ludzie tacy jak wspomniany Vince Gilligan. W tym czasie niektóre serie podniosły poprzeczkę w kwestii tego co i jak można pokazać w filmie, więc spodziewałbym się, że nowe Archiwum też korzystałoby z nowych wzorców na serial mocniejszy, bardziej nieprzewidywalny, bardziej zakręcony.

Zgadzam się absolutnie. Dla mnie byłoby superm gdyby była kontunuacja. Dla mnie Archiwum, to stan umysłu :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko z niusów nie wiadomo czy Duchovny cały sezon będzie obecny, chociaz w starych sezonach bywały tez dobre odcinki z samą Scully praktycznie, gdzie Mulder pojawiał się na chwilę podczas rozmowy telefonicznej. Optymistycznie nastawiony jestem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zachwycony, od rana świetny humor :)

 

I mnie wprawiłeś przy okazji w dobry humor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już kiedyś przeglądałem ten link, dzięki za wrzutkę.

Ciekawe jak będzie z tym 10 sezonem. Czy uda im się utrzymać klimat. Moim zdaniem powinni wrócić do klasyki i zerwać z nieudanym 8 i 9 sezonem. Poza tym wiek już tez inny aktorów, więc ciekawe, jak to się potoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kręcą już nowe odcinki, nie mogę się doczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, zdaje się, że o ile nic nie pokręciłem to sezon ma być cała jedna długa historią, coś na wzór True Detective

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś jednak. Ma być kontynuowany wątek mitoligiczny z głównymi pistaciami, oraz monsters of the week, czyli wszystko po staremu. To bardzo duży plus. Konwencja się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale jak to miałby być miniserial, to po prostu nie będą mieli się jak wyrobić, żeby robić i wątek mitologiczny, i pojedyncze epizody z nim nie związane. Za dobrze by było, choć chciałbym, żeby odcinków było jak najwięcej.

 

Gdyby wzięli świeże pomysły a odcinki stylem przypominały epizody z pierwszych 3-4 sezonów (a nie późniejszą kaszankę z Doggetem), to na nowo można by się było cieszyć serią, bo formuła według mnie nie powinna się zestarzeć - to nie Knight Rider, który w XXIw. może jedynie śmieszyć.

 

Obawiam się jedynie o te świeże pomysły, ale skoro ma to być mini serial, to reżyserzy może wzięli jakieś najnowsze teorie spiskowe (może WTC??  :ph34r: ), dorzucili ufoludki i historię Muldera, i wyszła im z tego jedna mocna historia akurat na miniserial???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekaliśmy się :) Jak Wasze opinie po pierwszym odcinku nowego sezonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Lista płac niemal pełna. Nurtuje mnie, czy statek kosmiczny napędzany energią zero po lekkim uszkodzeniu zostanie sprowadzony do Polski i wyklepany przez naszych blacharzy. No i ta inwigilacja społeczeństwa. Czyżby i u nas już się zaczęło?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam z komentarzem do jutrzejszej drugiej części. Chyba lepiej będzie oceniać to jako całość. Na chwilę obecną mam delikatne wrażenie że na siłę chce się nam wmówić że jest to cięższe niż jest na prawdę, tak aby wpasowac się w starą konwencję.

 

Chociaż może to tylko ja się postarzałem od czasu jak ostatnio x-files oglądałem :)

Więcej jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekaliśmy się :) Jak Wasze opinie po pierwszym odcinku nowego sezonu?

gdzie można obejrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Fox. Leci w kółko przemieszany ze starymi seriami.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem 2 odcinki, choć miały dawny klimat, a ja kiedyś byłem fanem tego serialu, to dzisiaj są juz zupełnie nieciekawe i nudne. Kiedyś były wyjątkowe, po tych latach, które minęły ich wyjątkowość spowszedniała.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem 2 odcinki, choć miały dawny klimat, a ja kiedyś byłem fanem tego serialu, to dzisiaj są juz zupełnie nieciekawe i nudne. Kiedyś były wyjątkowe, po tych latach, które minęły ich wyjątkowość spowszedniała.

Może to my byliśmy młodsi i chcieliśmy wierzyć? A tak bardziej serio ja ostatnio oglądałem w tv którąś kinowke i mimo że sam film slaby to jednak to specyficzne poczucie humoru oraz duet Anderson Molder sprawiło że nie uważam tego za stracony czas.

 

No i dramat - nie mam FOX:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też piczekam na dzisiejszy odcinek, ale mam rozchybotane emicje. Chwilami czuję klimat, a chwilami mam wrażenie, że zaraz wyskoczy Stallone i zrobi jakąś sieczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial mojej młodości, zapisuję się do klubu!  :P

Mojej też. Witaj w klubie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba było nieźle. W drugim odcinku już wyraźnie poczułem klimat. Brakuje mi tylko identyfikatorów FBI. Mam wrażenie, że oni się jakoś kryją, jest wrażenie, że nie do końca chyba działają oficjalnie, nie wiem czy tak ma być. Ogólnie odcinek na plus. Zobaczymy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.