Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Osiem

Fani " Z Archiwum X" łączcie się :)

Rekomendowane odpowiedzi

* * * UWAGA! Post może zdradzać szczegóły wątków serialu * * * 

 

No, ja po drugim odcinku spodziewałem się jeszcze mocniejszej akcji w klimacie walki z tajnymi rządami, próbującymi przejąć władzę nad USA, miałem nadzieję, że ten indio-amerykanin będzie właśnie odpowiedzialny za wywołanie kryzysu finansowego o którym mówili w pierwszym odcinku, a tu nagle zrobił się z tego odcinek, który równie dobrze mógłby nie być związany z głównym tematem - ot, historia rodzeństwa rozdzielonego w przeszłości, nad którym eksperymentował rząd. Niby trochę związane z ogólnym spiskiem, ale właściwie bez tej energii jakiej możnaby się było spodziewać po zakończeniu odcinka pierwszego, kiedy to Skinner chciał się natychmiast spotkać z dwójką naszych bohaterów. Każdy myślał, że koniec się zbliża, a drugi odcinek sprawia wrażenie odrębnego bytu. Dodatkowe retrospekcje z Mulderem i jego synem dodatkowo spowalniają akcję, która mam nadzieję, że sie jeszcze rozkręci i zakończy wybuchowym finałem w wielkim stylu, bo zostały już tylko 4 odcinki by tego dokonać. Nie chciałbym się zawieść na nowej produkcji, bo zrealizowana jest w dobrym stylu. Chyba, że czeka nas więcej sezonów.

 

Co do minusów pierwszego odcinka, to jakoś tak wyczuwałem niepotrzebny patos w niektórych scenach, niepotrzebną emocjonalność i tkliwe wyznania. Nie pasowało mi to do tego, że serial zaczyna się niejako od początku, a bohaterowie wygłaszają deklaracje, jakbyśmy już byli w połowie nowego sezonu.

 

Na plus to, że już w drugim odcinku czuć stare archiwum X, te same stroje, te same zachowania. Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do braku nawiązania do spisku i kontynuacji 1 odcinka, to jest to normalne w myśl konwencji monster of the week. Wiadomo, że wątek główny (mitologiczny) przeplata się z luźnymi przypadkami potworaków.

Ja jak bym się miał przyczepić to brakuje mi tego mroku. Jest za dużo jasnych scen, światła,słońca. Brakuje tych scen wieczornych/nocnych z deszczem, mgłą itd, ale mam nadzieję, že się rozkręci. Mam przeczucie, że to nie ostatni sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, monster of the week, ale czy jest na nie czas przy 6 odcinkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, monster of the week, ale czy jest na nie czas przy 6 odcinkach?

Najwyraźniej jest. Tak też wypowiadali się twórcy. Chcieli w ten sposób zachować konwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja w końcu obejrzałem. Wrażenia zupełnie na świeżo, gdyż ledwie kilkanaście minut temu zakończyłem oglądanie "dwupaka". Ogólnie, nie jest źle... Jest nawet całkiem dobrze =]. Ale postaram się sprecyzować, a jako, że nie da się solidnie omówić tego serialu, bez wejścia w w wątki fabularne, zatem ostrzegam:

 

UWAGA!!! DALSZE ROZWAŻANIA MOGĄ ZE SOBĄ NIEŚĆ NIEPROSZONĄ DAWKĘ SPOILERÓW!!!

 

Pierwszy odcinek, ogromne emocje i wyczekiwania. Zirytowało mnie to obszerne wprowadzenie wygłoszone przez Moldera, ale cóż, serial był chwilę nieobecny i adresowany jest nie tylko dla starych wyjadaczy, więc to można, ale także trzeba wybaczyć. Za to już pierwsze ujęcia i praca kamery charakterystyczne dla klasycznych sezonów sprawiają, że czuję się jak w domu. Przyczynia się także do tego znana wszystkim czołówka. Jednaj w miarę postępu akcji czuję się trochę zagubiony. Postaci wydają się troszkę wyrwane ze swoich ról. Może postarzałem się, może też oni się postarzeli, ale nie są już tymi samymi ludźmi. Ciężko mi to opisać, to takie ogólne wrażenie, pytanie czy to efekt zamierzony, czy nie. Fabuła... Scenarzyści krążą ciągle w okół spisku i rządowych matactw to jasne, jest to także podszyte realiami i obawami dnia dzisiejszego, za co spory plus. Ogólnie, uważam, że całkiem zgrabnie wybrnęli ze scenariuszowej gafy, jaką zafundowano nam w 8 i 9 sezonie (superżołnierze). Dotyczy to także dosyć fajnie wygładzonemu wątkowi syna pary agentów, który powraca w drugim odcinku. Prowadzenie jednak historii w pierwszym odcinku jest dosyć, nie wiem, jak to ująć, ostre? brutalne? Chodzi o to, że scenarzyści starają się szybko wprowadzić nas w historię, serwują parę banalnych zagrań, bo sezon krótki i trzeba się wyrobić z czasem. Zakończenie na plus, bardzo w stylu Archiwum, świadkowie i dowody znikają jak kamfora. I kropka nad i- jeden spory minus... Palacz. Postać znakomita, ale moim zdaniem jego czas przeminął. Myślę, że ostatni odcinek 9-go sezonu nie pozostawia złudzeń i niedomówień, co się z nim stało. Należałoby wprowadzić tu nową postać, przeca Syndykat, miał szersze macki i nawet kilka twarzy drugoplanowych mieliśmy okazję poznać. Odcinek kończy obawa, że cały miniserial, będzie rozciągniętym filmem i nie zobaczę pary agentów przy pracy, rozwiązujących "zwykłe" sprawy.

Na szczęście drugi odcinek sprawia mi sporą radość, gdyż mamy okazję prześledzić jedną sprawę. Tworzy ona zamkniętą całość mimo poruszania głównych wątków (jak np. wspomniany syn), ale nie mogę wyzbyć się wrażenia, że tu także wszystkie nitki prowadzą do jednego kłębka, i przy finale sezonu zobaczymy, że jest to jednak część całości, a nie oderwany wątek. Tego typu badania przewijały się już (Projekt Eva, Adam, jeżeli dobrze pamiętam) i pewnie zostanie to podpięte pod główny nurt. Duży plus za ten odcinek, bohaterowie są w końcu sobą, dobra fabuła i klasyczne prowadzenie akcji, trochę "mocnych" obrazów (chore dzieci), które też są cechą Archiwum i niezły klimat. Ktoś zarzucił, że brak mroku... Może i tak... Były jednak odcinki pozbawione tego elementu i wypadały dobrze. Stare Archiwum żonglowało przecież konwencjami i nieraz był horror, thriller, kino noir, dramat, kryminał lub nawet kino lat 30-tych. Myślę, że jeszcze nie widzieliśmy wszystkiego, co twórcy zaplanowali na ten sezon.

Reasumując, jak zwykle się rozpisałem, jestem zadowolony. O ile po pierwszym odcinku nie czułem się w pełni kontenty, to po drugim odcinku jestem uspokojony i nie mogę doczekać się wtorku =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcusfff bardzo trafny komenrarz. O mroku to ja pisałem, ale fakt, mam nadzieję, że w następnych odcinkach go nie zabraknie. Ja bym jeszcze na plus zaliczył dobrą robotę FOX za dobranie tego samego lektora. Mówcie co chcecie, ale ten lektor jest dla mnie częścią serialu, a jego głos zawsze kojarzy mi się z archiwum x.

Mając cały serial na dvd bodajże od 5 sezonu zmienia się lektor. Niby jest dobrany podobnie, ale musiało minąć trochę czadu zanim go jakoś zaakceptowałem, choć nie zrobiłem tego do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lektora nie zwróciłem uwagi,  być może właśnie dlatego, że był taki jak potrzeba i przyszło mi to naturalnie. Co do FOX, nie oglądam tego kanału często i nie wiem, czy to norma, czy tak jest tylko przy Archiwum, ale odcinki są STRASZLIWIE pocięte przez reklamy. Przeszkadzało mi to w odbiorze i skutecznie wybijało z rytmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lektora nie zwróciłem uwagi,  być może właśnie dlatego, że był taki jak potrzeba i przyszło mi to naturalnie. Co do FOX, nie oglądam tego kanału często i nie wiem, czy to norma, czy tak jest tylko przy Archiwum, ale odcinki są STRASZLIWIE pocięte przez reklamy. Przeszkadzało mi to w odbiorze i skutecznie wybijało z rytmu.

Ja na lektora zwróciłem uwagę i szczerze mówiąc modliłem się żeby był ten sam, bo doświadczyłem różnicy i to nie było fajne. Co do reklam, ja też FOX-a nie oglądam (wyjątek to oczywiście Z archiwum X), ale reklamy w trakcie to niestety zmora naszych czasów i coś czego nienawidzę. Z drugiej strony nich reklamują ten syrop - w końcu dzięki niemu dane nam jest obejrzeć tak szybko nowy sezon. Wybaczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po obejrzeniu dwóch odcinków. Jest dobrze, widać że powoli się rozkręca, pytanie czy tylko starczy im czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie jak Kolega Osiem, że nie jest to ostatni sezon serialu. Wydaje mi się, że twórcy zdecydowali się na miniserial, by wysondować widzów i rynek, czy gotowi są na powrót Archiwum. Myślę, że to co się dzieje skłoni ich do nakręcenia dalszych przygód.

Zobaczymy, co stanie się w najbliższym odcinku a myślę, że będzie to prawie na pewno odcinek mitologiczny. Niestety nie obejrzę jego premiery, gdyż będę oglądał w kinie Nienawistną Ósemkę =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po obejrzeniu dwóch odcinków. Jest dobrze, widać że powoli się rozkręca, pytanie czy tylko starczy im czasu?

 

Mi też się spodobał - udało się im odbudować klimat sprzed lat,

Pewnie duża zasługa w przywróceniu oryginalnych aktorów ...

No a Scully - bdb. ponaciągana plastycznie, kto wie czy nie wygląda lepiej niż wtedy.

 

Najlepsze, że widzowie przez ponad 20 lat zachodzili w głowę gdzie, czy i jak jest z UFO

a Ona tym czasem z Mulderem pyk, pyk na boku - no ładnie  :P  :D  B)

Kosmici - tiiiaaaa - cały Świat wkoło jednego, góra dwóch rzeczy kręci się :lol:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Panowie? Jesteśmy po kolejnych dwóch odcinkach i stwierdzam, że jest bardzo dobrze. Ilość mroku w Archiwum teraz na moje oko się zgadza, bo w ostatnich dwóch epizodach było go niemało.  =] Czwarty odcinek to powrót do tego co najlepsze w starszych odsłonach. Trzeci, to również utarte w Archiwum autoironiczne i prześmiewcze podejście do tematu. Podoba mi się nowy sezon, twórcy jadą przekrojowo przez wszystkie czynniki, które profilowały ten serial. Najgorzej, jak dla mnie ciągle wypada pierwszy odcinek, ale myślę, że się polepszy, jak zobaczymy dalszą część historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze :)

Sam się łapie na tym jak często się uśmiecham wobec smaczków serwowanych nam przez autorów. Dialog nie będę biegać po schodach, zróbmy to po staremu, ja kiedyś biegałam nawet w szpilkach - bomba.

 

Z drugiej strony, czy oficjalnie jest dalej zapowiadanych tylko 6 odcinków? Bo to by znaczyło, że zostały dwa do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byłem w błędzie, gdyż sądziłem, że ma być 8 odcinków =[. Wydaje mi się, że oglądalność i recenzje są na tyle pozytywne, że twórcy nie poprzestaną na miniserii. Za dużo też włożyli sił, by zwołać starą gwardię i przywrócić do życia serial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też chyba co sezon miało już nie być kolejnych - i też nie mogli się powstrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest super. Wczorajszy odcinek, to po prostu stare, dobre archiwum x :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scully wciąż cudowna  :wub:

 

Ja czekam na cały nowy sezon i dopiero obejrzę.


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6402-0-42593600-1455122303_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość naw3

Osobiście bardzo mi się podoba ten sezon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci odcinek był super. Horror kategorii (Z?) z lat 50. Parodia w najlepszym stylu tych wcześniejszych, zwykle co najmniej jedna taka w serii się pojawiała.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci odcinek był super. Horror kategorii (Z?) z lat 50. Parodia w najlepszym stylu tych wcześniejszych, zwykle co najmniej jedna taka w serii się pojawiała.

Dokładnie. Widać, że trzymają konwencję. Twórcy odrobili lekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi skubańcy usunęli FOXa z kablówki.

Można gdzieś (legalnie za opłatą) obejrzeć w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na cda.pl są wrzucane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit

Pomylilem seriale.

Przepraszam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.