Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Morion

Citizen Chronomaster CTQ57-0953 vs Grand Seiko Sbgf021

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna recenzja i szczegolowe zdjecia osobiscie wybral bym seiko zazdroszcze możliwości obcowania z obydwoma modelami jednoczesnie ciekawe czy ta bransolete faktycznie byli w stsnie tak odnowic czy dali nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to pierwszy mój post na forum.

 

Jestem na etapie szukania zegarka. Podobaja mi sie GSy , szczególnie model SBGX061 w którym brakuje mi lumy.

Grand Seiko Sbgf021 można jeszcze nowy kupić ? Obawiam sie ze zostaly tylko z rynku wtórnego . Sama recenzja super  .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi dzięki temu tekstowi zdecydowałem się na kupno recenzowanego Chronomastera.

 

Moja sztuka wymagała odświeżenia oraz wymiany baterii. Koperta oraz luneta były mocno porysowane, zewnętrzny antyrefleks miał rysę na pół cm. 

Bransoleta była jak nowa, więc nie trzeba było nic z nią robić.

 

Zgodnie z tym co pisał Morion w procesie musi pośredniczyć sklep sprzedający zegarek (u mnie był to Higuchi).

 

W kilku miejscach czytałem, że taki serwis jest bezpłatny, ale nie mogę tego potwierdzić pomimo tego, że gwarancja została uznana. 

Otrzymałem informację, że za polerowanie oraz jakiekolwiek wymiany zawsze trzeba było ponosić koszty. 

 

Citizen domyślnie wymienia tylko baterię, o szerszy zakres trzeba wnioskować. Na początku stwierdzono, że zegarka nie da się odpowiednio wypolerować, ale na moją ponowną prośbę K. Higuchi ogarnął stosowną naprawę.

 

Efekt końcowy jest rewelacyjny, zegarek wygląda nieskazitelnie. Szkło oraz najprawdopodobniej cała koperta wraz z denkiem zostały wymienione na nowe. Na denku jest folia, do tego napisy na nim różnią się od oryginalnie zamontowanego. Koperta jest bez skazy, a wcześniej miała ubytki.

 

Jeśli ktoś będzie chciał zdecydować się na tego typu operację to poniżej są koszty:

 

Wymiana baterii i sprawdzenie chodu oraz regulacja dokładności - 50 USD

 

"Odświeżenie" koperty - 180 USD

 

Wymiana szkła - 70 USD

 

 

Zegarek był w serwisie 5 miesięcy, ale gdybym się zdecydował tylko na wymianę baterii i szkła to czas byłby skrócony do 3-5 tygodni. 

 

 

Poniżej zdjęcia przed i po:

 

PRZED:

 

P1420349.jpg


P1420350.jpg


P1420353.jpg


P1420355.jpg


P1420370.jpg


P1420371.jpg

 

PO:

 

P1490127.jpg


P1490128.jpg


P1490134.jpg


P1490135.jpg


P1490136.jpg


P1490137.jpg


P1490138.jpg

 

P1490158.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zegarek , teraz wygląda jak nowy 

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny ten Citek..😍 Zazdroszczę i jednocześnie gratuluję tak naprawdę nowiutkiego zegara. 😉🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę trzeba było czekać,  ale warto bo efekt końcowy bardzo pozytywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie go zrobili, dobrze wiedzieć.

Swoją drogą ktoś go musiał bardzo poniewierać, ja mam m.in. bardzo podobny model tylko z ciemną tarczą i mimo kilku już lat u mnie a wcześniej u poprzedniego właściciela nadal wygląda nie gorzej niż Twój po odświeżeniu. Duratect jest bardzo wytrzymały, znacznie bardziej niż np. powłoka w Oceanusach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej renowacji, to nawet nasz kolega Konrad by się nie powstydził 🙂 Chociaż z tytanem to chyba grubsza technologia. Piękny zegarek.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.