Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fanaconea

Daniel Wellington - opłaca się?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)
Od bardzo dawna szukałam swojego wymarzonego zegarka i znaleźć nie mogłam. Moim ideałem jest prosty, klasyczny zegarek z indeksami, bez żadnych udziwnień, diamencików itp. Znalezienie takiego klasyka okazuje się być prawie niemożliwe ;) No i własnie dzisiaj zobaczyłam go na ręce pewniej dziewczyny, więc dowiedziałam się co to za marka. Jak w tytule - jest to Daniel Wellington, konkretnie ten model: http://www.czaszegarkow.pl/daniel-wellington-classic-sheffield-kremowy-skora-o36-mm-p-19501.html
Jak dla mnie perfekcyjny. I tu właśnie prośba do wszystkich zegarkowych znawców - opłaca się? Zegarek jest dość drogi, jak na moją studencką kieszeń ;) i jeśli decydowałabym się na zakup, to muszę być w 100% pewna, że warto : > Co o nim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Klasyczna modówka, czyli historia taka jak wszędzie - technicznie warty z 50zł, resztę płacisz za wygląd i markę. Jak to dla Ciebie ok, to warto. Jak wolisz 100% ceny przeznaczyć na wartość techniczną to lepiej rozejrzeć się za czymś od Seiko/Citizena/Lorusa/Pulsara w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego sie spodziewałam, że raczej cena jest mocno nieadekwatna co do jakości ;) Zależy mi na jakości i to bardzo, chciałabym, zeby zegarek wytrzymał co najmniej 7 lat. W takim razie znowu muszę zacząć poszukiwania od nowa. Dzięki za radę :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 lat bez zbędnych kosztów szansę wytrzymać ma Seiko albo Orient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Polecałbym na przykład klasyka gatunku, Orienta Bambino: http://www.longislandwatch.com/Orient_ER24005W_Dress_Watch_p/er24005w.htm

Też prosta, jasna tarcza, automatyczny mechanizm i zegarek bardzo dobrze oceniany przez użytkowników - da się go dorwać w Twoim budżecie :)

Ewentualnie jakiś vintage - tutaj wybór będzie większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w tej cenie dostaniesz zegarki z szafirowym szkiełkiem.

Powyższy Orient to zacny zegarek, ale raczej Ci nie podejdzie. Jeśli szukasz fashion pomyśl o CK. Daruj sobie Korsy, Lagerfeldy i inne marki odzieżowe, bo jakosci tam nie znajdziesz.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skageny są podobne


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Przede wszystkim w tej cenie dostaniesz zegarki z szafirowym szkiełkiem.

Powyższy Orient to zacny zegarek, ale raczej Ci nie podejdzie. Jeśli szukasz fashion pomyśl o CK. Daruj sobie Korsy, Lagerfeldy i inne marki odzieżowe, bo jakosci tam nie znajdziesz.

Akurat CK jest jeszcze gorszy od zegarka z pierwszego postu - jakość gorsza, a cena dwa razy wyższa, bo CK i słis. Już nawet Armani jest lepszym wyboru od Kleina pod względem jakości...

 

Skageny, Beringi i Obaku są podobne z fashion. Berigna miałem i wykonanie dobre, a przy okazji szafir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tytanowego skagena i też nie jest źle w tej cenie.

chyba najlepiej będzie dołożyć parę zł i poczekac na forumowy bauhaus


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie Ty widziałeś Armani dobrze wykonane, bo dla mnie CK miażdży je pod każdym względem.

 

Jeżeli twierdzisz, że CK jest gorszy od zegarka z pierwszego postu, to napisz który CK jest gorszy?

 

Za 600 pln sprzedawca oferuje, zegarek w przeciętnej stalowej kopercie o fatalnej wodoszczelności, z mechanizmem , który w hurcie kosztuje 15 PLN, do tego szkło ma mineralne.

Trudno mi za 600 PLN znaleźć gorszego CK-eja, choć nie toleruje żadnych fashion.

 

Natomiast drogi Mateuszu Orient , który przedstawiłeś to świetny zegarek (poza szkłem), ale jest męski i automatyczny, co niekoniecznie Paniom się musi podobać.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Forumowy bauhaus z tego co ostatnio sprawdzałem to jednak znacznie grubszy zegarek, a i do 36mm szerokości będzie mu trochę brakowało niestety.

@Tik Tak: opieram to na własnych (no, z drugiej ręki) doświadczeniach - trzy Panie w rodzinie miały CK. Miały. W jednym w trakcie pisania na komputerze wypadło szkło, w drugim poszły trzy paski w dwa miesiące - wszystkie się rozkleiły, w trzecim - tydzień temu, parę dni po gwarancji, odpadły śrubki mocujące pasek do koperty.

Armaniego natomiast sam miałem przez 6 lat i korzystałem z niego jako edc do wszystkiego, łącznie z szermierką, rowerem itp i poza jedną ryską na tarczy radził sobie świetnie i nie miałem z nim żadnych technicznych problemów. Bardzo dobrze wykonana koperta, bezel obracał się pierwszorzędnie, testy szczelności przechodził bez problemu - poszedł do ludzi i pewnie dalej świetnie daje sobie radę.

 

Ponadto swego czasu sprzedawałem obie te marki i pamiętam też ile było zgłoszeń gwarancyjnych na jednej i drugiej marce.

Z dwojga złego więc zawsze będę za Armanim, a nie za CKejem.

 

Choć zgodzę się, CK zdecydowanie bardziej damski (zarówno od Armaniego jak i Orienta).

Dlatego też faktycznie Bering/Skagen może być dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedzi i wszystkie propozycje :) Przejrzałam każdą i niestety nie znalazłam nic dla siebie. Mój zakres toleracji w stosunku do odstępstw w wygladzie mojego wymarzonego zegarka jest bardzo mały, wręcz chyba nie istnieje ;) No ale z tym muszę poradzić już sobie sama. Albo zdecyduję sie na pięknego i fatalnego jakościowo Wellingtona za 600zł (co jest absolutnie niepraktyczne), albo będę zmuszona kupić dobry zegarek, który mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanaconea - dziewczyno, bierz Daniela! Najważniejsze żeby Ci się podobał. Wątpię abyś usłyszała od koleżanek - "Oooo jaki ładny zegarek, ale w środku kiepski". Czyż nie?  :) . Działać będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Poza tym nie przeszkadzałbym z tą fatalnoscią wykonania - jasne, wnukom raczej go nie przekażesz, ale kilka lat raczej bez problemu powinien wytrzymać, a i do 7 może dobije, to nie bazarowy szmelc, a po prostu tani, prosty kwarc z kosztownym logotypem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel Wellington produkuje minimalistyczne zegarki bez zbędnych udziwnień, które są bardzo uniwersalne. Właśnie to mnie w tych zegarkach uwiodło - ich prostota. Nie wiem dlaczego, ale bardzo mocno rozpowszechniony (jeśli chodzi np. o zegarki i ubiór) jest trend bogatych zdobień, efektywnych i licznych dodatków, krzykliwych nie zawsze pasujących kolorów, wyeksponowanych logotypach czy nazwach marek ubrań które mamy na sobie. Nierzadko bywa, że nazwisko znanego projektanta, czy nazwa marki pokrywa 70% t-shirta. W tym momencie zadaje sobie pytanie: dlaczego ?? Przecież zgodnie ze znanym powiedzeniem Armaniego: "mniej znaczy więcej" i faktycznie ta zasada się sprawdza bo zegarki DW znajdują przecież sporą rzeszę nabywców. Jest bardzo dużo zegarków które reprezentują o niebo wyższy poziom techniczny i jakościowy niż DW, a nie cieszą się tak dużą popularnością. Co jest tego powodem? Według mnie właśnie ich design. Podsumowując, życzę sobie oraz wszystkim miłośnikom zegarków, tego aby producenci szli właśnie w tym kierunku, w kierunku takim w jakim idzie projekt forumowego zegarka: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116819-zapisy-na-zegarek-forumowy-formmeister-bauhaus-automatyczny/ Zachęcony właśnie wyglądem zdecydowałem się zapisać. Rozważałem zakup DW, ale zdecydowałem, że to za dużo pieniędzy jak na tylko ładnie wyglądającą "bateryjkę". Może w przyszłości zdecyduje się na zakup gdy DW pozostając przy swoim designie wypuści coś bardziej "wartościowego" i nie będzie to kosztowało fortuny. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja argumentacja mnie nie przekonuje. Minimalistyczna tarcza nie gwarantuje jakości. Dla mnie to zwykle tanie chinole z logo , które temu czy tamtemu pozwolą nabić w butelkę paru klientów. Innymi słowy DW to żaden producent zegarków i zapewne nawet nie ma wpływu na design czy jakość :)

 

Generalnie jestem negatywnie nastawiony do wszystkich marek fashion i innych, które zegarków nie produkują lecz zlecają za wielkim murem dając logotyp. Efekt jest taki, że podróbka MK czy innego DW wychodzi z tej samej fabryki , w tej samej jakości tylko kosztuje 10 USD.

 

Za 500-600 złoty można naprawdę kupić przyzwoicie zrobiony zegarek z szafirem, mniej lub bardziej minimalistyczny wyprodukowany przez dawcę logo.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumiałeś ;) . Ja nie próbuje przekonać kogoś do tych zegarków tylko powiedziałem co o nich myślę i na koniec podkreśliłem, że cena jest nieadekwatna do tego co oferują, dlatego też nie zdecydowałbym się na zakup. 

 

Ciężko się nie zgodzić, że za tą cenę można znaleźć dużo lepiej wykonany zegarek i z lepszymi bebechami, aczkolwiek jeśli chodzi o kwestię wyglądu to sprawa nie jest już tak oczywista. Ciężko o naprawdę ładny prosty i minimalistyczny zegarek który będzie uniwersalny (nie tylko do garnituru). Prawda jest taka, że większość producentów próbuje się jakoś wyróżnić na rynku zegarków i dodaje jakieś udziwnione niepotrzebne elementy które będą podkreślały indywidualność i niepowtarzalność ich produktu. Jaki jest efekt ? Otrzymujemy dziwadło, albo zegarek który jest "jednozadaniowy" czyli pasuje tylko do określonych sytuacji czy stroju. Myślę, że skoro każdy producent idzie tą drogą to swojego rodzaju niszą którą powstała jest właśnie ten "uniwersalny minimalizm" którą firma DW wypełniła doskonale, aczkolwiek nie przypadła do gustu miłośnikom zegarków ze względu na swoją słabą techniczną stronę ;) 

 

Pragnąłem powiedzieć to, że moim cichym marzeniem jest, aby producenci zegarków szli w podobnym kierunku co DW jeśli chodzi o design. Przecież jak widać na rynku sporo jest świetnych, jeżeli chodzi o technikalia mechanicznych zegarków w takich samych lub niższych cenach, czemu by więc nie sprawić żeby również wyglądały dobrze ? 

 

Rzecz ma się nie tylko zegarków. Życzę powodzenia temu kto chce znaleźć np. w galerii handlowej najzwyklejsze, najbardziej klasyczne czarne oxfordy do garnituru. Nie wiem czy to wszystko jest zdeterminowane tym, że ludzie nie dostrzegają piękna jakie niesie ze sobą prostota ? 

 

Wiesz, może DW tak jak to powiedziałeś są tanimi chinolami, ale cieszą się chyba dużo większym powodzeniem niż jakakolwiek marka fashion zegarków, także coś w tym jest. Może ludzie chcą tak wyglądających zegarków ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę też zaznaczyć, że również nie jestem zwolennikiem marek fashion ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vlepek

Mojej kobiecie tez podobal sie DW i nawet zaczeła na niego chorowac.

Na moje szczęscie udalo mi sie jej przemówic do rozsądku ze nie warto kupywac tego typu zegarkow.

Kupiła sobie piękne kobiece seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej kobiecie tez podobal sie DW i nawet zaczeła na niego chorowac.

Na moje szczęscie udalo mi sie jej przemówic do rozsądku ze nie warto kupywac tego typu zegarkow.

Kupiła sobie piękne kobiece seiko

Gratuluje, odwieść kobietę od czegoś to nie lada wyczyn hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o naprawdę ładny prosty i minimalistyczny zegarek który będzie uniwersalny (nie tylko do garnituru). 

 

Niszę w branży o której wspomniałeś zapełniła w dużym stopniu marka Skagen.

Przeglądnij sobie dokładnie te zegarki...jest duża szansa, że coś wybierzesz.

 

http://www.skagen.com/gb/en/women/products/watches.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niszę w branży o której wspomniałaś zapełniła w dużym stopniu marka Skagen.

Przeglądnij sobie dokładnie te zegarki...jest duża szansa, że coś wybierzesz.

 

http://www.skagen.com/gb/en/women/products/watches.html

 Hmmm przejrzałem ale jednak nie trafiają do mnie te zegarki (mówię tylko o wyglądzie). Dla mnie zegarek do garnituru to np. Junghans maxbill czy Atlantic seabase (kwarc ale za to nie jest drogi ;) ). Swoją drogą ten Atlantic to dobra alternatywa dla DW, aczkolwiek nie do końca gdyż uważam, że Atlantic jest trochę mniej uniwersalny tj. będzie pasował idealnie do granatowego eleganckiego garnituru, ale nie będzie już zbytnio pasował do t-shirta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.