Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem ostatnio taki para-militarny zegarek. Ciekawi mnie jego mechanizm, automat na 22 kamieniach, jak jest napisane na deklu "made by Sturm". Rozpoznaje ktoś taki mechanizm ? Chodzi bardzo ładnie.

post-32684-0-66466000-1379603861.jpg

post-32684-0-40180800-1379603863.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie razem ze starym kredensem zakupiłem też zegar stojący. Skrzynia została wykonana przez zakład stolarski który wykonał też kredens.

Mechanizm jest sygnowany. Sygnatura przedstawia ptaka lub dwa, stojące na symbolu MT wpisany w wieżę . Po lewej stronie znajduje się napis suum po prawej cnigue. Ale pewności nie ma co do wyrazów ma problem z odczytaniem. Na verku jest wybity numer 2680. Na przedniej płycie jest wybita 20 w lewym dolnym rogu. Mebel i zegar  został zbudowany w 1914 roku. Czy któryś z kolegów spotkał się z taką sygnaturą albo posiada wiedzę na temat tej sygnatury?

W załączeniu fotka.

 

Pozdrawiam Ryszard 

post-52139-0-77962500-1379877960_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da radę dokładniejsze zdjęcie zrobić? bliższe, wyraźniejsze :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalizm i puryzm. Piękny. Gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny na forum :) gratulacje! I jeszcze dzisiejsza data... warto czekać na datę z "czwórką". Czwórka jest piękna :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki OT - chciałbym się pochwalić pewną perłą, którą udało mi się wygrać w konkursie organizowanym przez AP oraz AP Club Polska. Wyjątkowe wydawnictwo o tematyce jedynej słusznej w tych progach :)

post-55584-0-33745400-1380104195_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Gratuluję :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że cena niemała..Patrząc jednak na wartość dodaną jaką jest prestiż IWC daje nieco więcej niż zenek.Sam także kupiłbym zenitha bo lubie tę manufakturę..

 

to stwierdzenie jest moim zdaniem mocno ryzykowne i niczym nie poparte...

 

w zależności od modelu...kraju ..i subiektywnej oceny :)

 

czasami można kupić taniej w promocji... ;)

http://www.ebay.com/itm/Zenith-Academy-Tourbillon-Quantieme-Perpetuel-Mens-Watch-65-1260-4033-77-C611-/160864367379?pt=Wristwatches&hash=item2574437313

 

 

w Polsce IWC pewnie jest wyżej

 

 

zgadzam się w pełni ze Sneer'em... jest to kwestia modelu...subiektywnej oceny...ale przede wszystkim kraju...

 

Zenith w Polsce nie jest aż tak popularny i rozpropagowany jak zegarki IWC Schaffhausen, które jako jedne z niewielu zachodnich pojawiały się na naszym rynku w latach 70' i 80'

 

Prawada jest taka, że obie manufaktury są już na tak wysokim poziomie, że sprzeczanie się, która jest "wyżej" to dyskusja czysto akademicka...

 

Dla mnie osobiście Zenith ma większy prestiż...a w tej cenie o której była mowa, mając do wyboru EP albo ING nie wahałbym się nawet sekundy...

 

EP z legendarnym in-housem..... wybór oczywisty :)

 

najlepiej jeszcze z 1969 ;)

 

pozdrawiam

 

C.

Edytowane przez Caliber 89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Movado Zenith na pasku Hirsh

 

post-59212-0-06571000-1380122708_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez kerajek

Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i na lepiej pasującym (wg mnie) pasku od Nick'a

 

post-59212-0-08168900-1380122852_thumb.jpg

 

Czekam na opinie czy Wam się też bardziej widzi na tym pasku, czy jeszcze czegoś brakuje jak na mój nadgarstek?

Edytowane przez kerajek

Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mało klasyczna koperta sprawia że wygląda na za mały, ale tarcza się świetnie prezentuje. Jakie oznaczenia ma mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mało klasyczna koperta sprawia że wygląda na za mały, ale tarcza się świetnie prezentuje. Jakie oznaczenia ma mechanizm?

 

Moim zdaniem też wyglądał na za mały, teraz jest już lepiej. Mechanizm cal. 2572, ja go nie rozbierałem, więc więcej nie wiem.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim.

Jakies konkretniejsze zdjęcia postaram sie zrobić jak dotrze reszta zestawu - szkła, bransoleta i katalog Junghansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek :rolleyes: (resztę fotek w galerii)

 

 

a02614200a6a9d11m.jpg

Edytowane przez LCQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie same superlatywy. Nie pasuje mi tylko data na "6". Taka dziurawa "6"


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie same superlatywy. Nie pasuje mi tylko data na "6". Taka dziurawa "6"

 

też mi się wydwało to dziwne, chodź umieszczenie datownika w innym miejscu zaburzyło by trochę jego wygląd. Na żywo to kompletnie nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z pewnością jest bardzo fajny, a zastosowany układ indeksów jest "wyraźny". Problem tkwi w moim tradycjonalizmie, i zacofanych kryteriach oceny :( trudno się przełamać do nowych, innych  rozwiązań. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data między 3, a 6 rozwiązałaby problem. W tej chwili to fatalnie wygląda. Sam zegarek wygląda fajny i gdyby to poprawili, to bym zdecydowanie nosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data między 3, a 6 rozwiązałaby problem. W tej chwili to fatalnie wygląda. Sam zegarek wygląda fajny i gdyby to poprawili, to bym zdecydowanie nosił.

 

 

nie zgadzam się z tym, tak jak napisałem wyżej, zaburzyło by to wygląd, kierowali się chyba prostotą i przejrzystością :-)

 

 

Zegarek z pewnością jest bardzo fajny, a zastosowany układ indeksów jest "wyraźny". Problem tkwi w moim tradycjonalizmie, i zacofanych kryteriach oceny :( trudno się przełamać do nowych, innych  rozwiązań.

 

 

dlatego warto mieć kilka dobrych zegarków ;-)

Edytowane przez LCQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.