Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Z takim przebiciem....czyli prawda że pierwszy milion trzeba ukraść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studiuję prawo włąsności intelektualnej, mogę poszukać stosownego paragrafu na ofertę tego pana od "Omegi"..

Ciekawi mnie, jakby zareagował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupi ktoś za 8$ a potem sprzedaje po 4000 PLN na allegro:

http://allegro.pl/baw-zegarek-meski-omega-seamaster-i5116591492.html

I to jest smutne...pocieszę, że mój Rolnix skończy jako żartobliwy prezent dla znajomego ;)

 

ps. Nie zgodzę się, że pierwszy milion trzeba ukraść, ale to tylko moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Prawa Własności Przemysłowej :

Art. 305. 1. Kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym
znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega
grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.
1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do
towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy
do lat 5

Choć najprościej można by podciągnąć to pod Kodeks Karny, rozdział XXXV Przestępstawa przeciwko mieniu :

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wyślę zaraz stosownego maila do allegro i do sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że to podróba. W takim razie 286 par. 1 kk jak najbardziej. O ile on wie, że to podróba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem :D

Ponad to polski przedstawiciel Omegi mógłby się domagać zadośćuczynienia za naruszenie dobrego imienia firmy... (zegarek za piękny nie jest)

Gdybym miał więcej czasu, to mógłbym znaleźć z tuzin przepisów obciążających dość konkretnie sprzedawcę, z wielu różnych działów PWI.

Choć myślę, że tyle wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest smutne...pocieszę, że mój Rolnix skończy jako żartobliwy prezent dla znajomego ;)

ps. Nie zgodzę się, że pierwszy milion trzeba ukraść, ale to tylko moje zdanie...

Tylko kolegę uświadom żeby go nie kusiło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Prawa Własności Przemysłowej :

Art. 305. 1. Kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym

znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega

grzywnie.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.

1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do

towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy

do lat 5

Choć najprościej można by podciągnąć to pod Kodeks Karny, rozdział XXXV Przestępstawa przeciwko mieniu :

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wyślę zaraz stosownego maila do allegro i do sprzedawcy.

 

Co do prawa własności przemysłowej, zanim się coś napisze to najpierw lepiej coś przeczytać :

 

Dz.U. 2014 poz. 1645 art. 5 pkt. 2 , 20 , 21 i 23.

 

Prawo własności przemysłowej nie ma zastosowania do tej aukcji.

 

Co prawda w ustawie o własności przemysłowej  art3. pkt 2 mówi :

 

"Przepisy ustawy dotyczące przedsiębiorców stosuje się odpowiednio również do osób prowadzących działalność inną niż gospodarcza, a także do jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej" - jednakże dalej czyn sprzedającego (wystawienie aukcji) nie wyczerpuje definicji wprowadzenia do obrotu.

 

I  przepis będzie miał inne brzmienie - tekst ujednolicony z 10 grudnia 2014 roku (wejdzie chyba w marcu czy kwietniu bo nie sprawdzałem czy już opublikowany) :

 

"Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2". - z tym że wg. wykładni stosowanych przez sądy  musi być to działanie celowe i świadome. Polskie prawo nie ma uniwersalnej definicji obrotu i to tez komplikuje sprawy. Czy jednorazowa sprzedaż (do której tu jeszcze nie doszło) jest obrotem czy nie. Jest to podobnie jak sprzedaż paliw na obrót którymi wymagana jest koncesja ale incydentalna sprzedaż np. nadwyżki magazynowej nie jest ścigana. Przepis w tym brzmieniu ułatwi walkę ale z hurtownikami, w kwestiach jednostkowych nic nie zmieni bo to mała szkodliwość społeczna jest.

 

Art. 286. § 1 - bardzo ciężki do udowodnienia w tym przypadku, nikt do Ciebie nie dzwoni, nie namawia do zakupu, przedmiot jest zniszczony. Ten artykuł dotyczy przestępstw umyślnych - a tu przy tym stanie zegarka spróbuj to udowodnić , tzw. "nie wiedziałem" bo zegarek stary, pełno takich w takich cenach itd... nie każdy musi się na wszystkim znać co sprzedaje jak jest używane. Dlatego też UC zatrzymuje np. na bazarach tylko nowe przedmioty oznaczone podrobionymi znakami towarowymi a używanych nie bo nie ma jak tego ugryźć. Znać się ma wprowadzający do obrotu i producent jak rzecz jest nowa ale "kowalski" sprzedający rzecz używaną, której jest nie wiadomo którym właścicielem nie musi.

 

Tutaj kupującego chroni tylko możliwość zwrotu przedmiotu w ciągu 14 dni od zakupu , ale czy kasa wróci to już inna sprawa. Jak przedmiot był  by w licytacji i ktoś by kupił to po herbacie albo długi proces cywilny.

 

"Ponad to polski przedstawiciel Omegi mógłby się domagać zadośćuczynienia za naruszenie dobrego imienia firmy... (zegarek za piękny nie jest)" - to już jest całkowita bzdura. Jeżeli by się komuś chciało to chyba pełnomocnikowi Swatch Group lub firmie bezpośrednio.  Przedstawiciel Omegi - co to takiego ?

 

Nie pisze tego dlatego że popieram sprzedaż podróbek ale po to żeby przypadkiem ktoś nie skopiował Twoich rozważań i nie wysyłał po ludziach bo sobie kłopotów narobi i również po to żeby uważać na to co sie kupuje a nie płakać po zakupie.

Edytowane przez dwatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prawa własności przemysłowej, zanim się coś napisze to najpierw lepiej coś przeczytać :

 

Dz.U. 2014 poz. 1645 art. 5 pkt. 2 , 20 , 21 i 23.

 

Prawo własności przemysłowej nie ma zastosowania do tej aukcji.

 

Co prawda w ustawie o własności przemysłowej  art3. pkt 2 mówi :

 

"Przepisy ustawy dotyczące przedsiębiorców stosuje się odpowiednio również do osób prowadzących działalność inną niż gospodarcza, a także do jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej" - jednakże dalej czyn sprzedającego (wystawienie aukcji) nie wyczerpuje definicji wprowadzenia do obrotu.

 

I  przepis będzie miał inne brzmienie - tekst ujednolicony z 10 grudnia 2014 roku (wejdzie chyba w marcu czy kwietniu bo nie sprawdzałem czy już opublikowany) :

 

"Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2". - z tym że wg. wykładni stosowanych przez sądy  musi być to działanie celowe i świadome. Polskie prawo nie ma uniwersalnej definicji obrotu i to tez komplikuje sprawy. Czy jednorazowa sprzedaż (do której tu jeszcze nie doszło) jest obrotem czy nie. Jest to podobnie jak sprzedaż paliw na obrót którymi wymagana jest koncesja ale incydentalna sprzedaż np. nadwyżki magazynowej nie jest ścigana. Przepis w tym brzmieniu ułatwi walkę ale z hurtownikami, w kwestiach jednostkowych nic nie zmieni bo to mała szkodliwość społeczna jest.

 

Art. 286. § 1 - bardzo ciężki do udowodnienia w tym przypadku, nikt do Ciebie nie dzwoni, nie namawia do zakupu, przedmiot jest zniszczony. Ten artykuł dotyczy przestępstw umyślnych - a tu przy tym stanie zegarka spróbuj to udowodnić , tzw. "nie wiedziałem" bo zegarek stary, pełno takich w takich cenach itd... nie każdy musi się na wszystkim znać co sprzedaje jak jest używane. Dlatego też UC zatrzymuje np. na bazarach tylko nowe przedmioty oznaczone podrobionymi znakami towarowymi a używanych nie bo nie ma jak tego ugryźć. Znać się ma wprowadzający do obrotu i producent jak rzecz jest nowa ale "kowalski" sprzedający rzecz używaną, której jest nie wiadomo którym właścicielem nie musi.

 

Tutaj kupującego chroni tylko możliwość zwrotu przedmiotu w ciągu 14 dni od zakupu , ale czy kasa wróci to już inna sprawa. Jak przedmiot był  by w licytacji i ktoś by kupił to po herbacie albo długi proces cywilny.

 

"Ponad to polski przedstawiciel Omegi mógłby się domagać zadośćuczynienia za naruszenie dobrego imienia firmy... (zegarek za piękny nie jest)" - to już jest całkowita bzdura. Jeżeli by się komuś chciało to chyba pełnomocnikowi Swatch Group lub firmie bezpośrednio.  Przedstawiciel Omegi - co to takiego ?

 

Nie pisze tego dlatego że popieram sprzedaż podróbek ale po to żeby przypadkiem ktoś nie skopiował Twoich rozważań i nie wysyłał po ludziach bo sobie kłopotów narobi i również po to żeby uważać na to co sie kupuje a nie płakać po zakupie.

Oczywiście, jeszcze za bardzo zaawansowany w tych sprawach nie jestem, za mało czasu temu zagadnieniu poświęciłem, lecz dobrze zdaję sobie sprawę z tego, jak różni się praktyka od teorii w tej kwestii.. Nie będę się ustosunkowywał do znacznej części Twojej wypowiedzi, bo oczywiście masz rację, jednak chcę zwrócić uwagę na jeden fakt, otóż znam przykład takiej sprawy, gdzie bodajże Zenith pozwał kogoś za sprzedaż zegarka z dorobiona tarczą, która ich zdaniem znacząco odbiegała standardem wykonania od tej oryginalnej. Sprzeczanie się o pełnomocników, przedstawicieli, tudzież innych koordynatorów sensu nie ma, ponieważ nie wiem, kto się zajmuje u nich takimi rzeczami, ani kto tym wszystkim zarządza. Nie interesowało mnie to zbytnio. Jednak nawet z Twojej wypowiedzi wynika, że jakby się znalazł bardoz upierdliwy prokurator, to dałoby się taką sprzedaż podróbki pdciągnąć pod wyszczególnione przez mnie paragrafy. Merytorycznej dyskusji nie podejmę, jestem dopiero na pierwszym roku, nie mam do tego odpowiedniego jeszcze zaplecza.

Pozdrawiam i dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd.

Edytowane przez DukeNukem1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bracie ! jestem nowy i zaglądam od początku , czeka mnie długi marsz zanim przerobię te 344 strony ;)

Edytowane przez supreme666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, po pewnym czasie nieobecności powracam z nowym nabytkiem :D

 

Certina DS-2

 

Certina DS-2

 
zdjęcia nie najlepsze - z kom, i robione na szybko bo zegarek dopiero co przyszedł ;)
Edytowane przez i_ds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2602%2020150226_071733_zpsfb1tsopy.jpg


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy w nim widzicie?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.