Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

no to ja też się pochwale;)

duży wymiana,a mała z allegro (taniej niż Dogma :( )

post-3565-0-82898000-1330641994.jpg

8)

 

 

feleksc, mam identyczna Felca jak Twoja ta mala z prawej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
feleksc, mam identyczna Felca

 

siostra?

:(

strzelaj foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-3565-0-24823500-1330642028.jpg<

post-3565-0-75317000-1330642026.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

fajna

chyba nowszy model

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11

Zakupiłem ostatnio coś takiego:

 

post-0-0-60092700-1330642125.jpg

 

post-0-0-31447000-1330642127.jpg

 

post-0-0-18974600-1330642129.jpg

 

Wydaje mi się że to pasówka.

Ale chodzi tak że w całym domu go słychać ;):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

seth11

piękna

duże to?

 

a ja dziś taki ":

post-0-0-03494900-1330642131.jpg

post-0-0-17517600-1330642132.jpg

podoba mi sie ten styl

 

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11

Ma 43mm śrenicy bez koronki. Koperta przyniszczona. Dekiel dorabiany. Toczony z jakiegoś aluminium. Tarcza nie byłaby zniszczona, gdyby nie to że ktoś ją przymocował na śruby. Ale mechanizm jest piękny, i ten jego dzwięk.

 

Teraz muszę znależć tylko fachowca który zrobi go tak jak powinien być zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seth 11 - gratuluję Cymy jest ciekawa a na fotkach z allegro wyglądała duuużo gorzej .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11

A i opis był kiepski.

W sumie liczyłem się z tym że to może być pasówka.

Ale nie żałuję :wink: I ten dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

wocio19

swietny

jak bedziesz miał chwile to pstryknij środeczek :wink:

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi też ostatnio udało się wylicytować zegarek, którego długo już szukałem i wielokrotnie nieskutecznie licytowałem:

 

Blancpain, 30-stolatek ale w jakim stanie !

NOS, czyli po naszemu pułkownik 8)

43mm średnicy, 17 wysokości i rozmiar paska 22mm - całkiem aktualne rozmiary.

 

(...)

.

 

To chyba ten, który na ebayu oferowano jako rzekomo przeznaczony dla polskiej marynarki Wojennej..pewno dlatego, ze literki mW na dekielku?


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 nowe nabytki opisane oddzielnie, wiec podaje linki, aby postów nie dublować:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=11820

oraz

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=11735

 

Muszę sie pochwealic, ze ta ostatnie marka w klubowym pojedynku wygrała w Omegą..

 

A wracając do kupionego przez klod100 Blanncpain'a,- przymierzałem się poważnie, poniewaz zachwalano go tam jako model zamówiony przez nurków naszej Marynarki Wojennej, do zakupu podobnego (czy identycznego) zegarka oferowanego na ebay-u. Swoimi kanałami sprawdziłem, że w ostatnich 30 lat takie zamówienie ani nie było składane, ani nawet negocjowane. Za PRL-u uzywano Amfibii, teraz jest mieszanka z przewagą Seiko.

MW na deklu , ktore wprowadzic mogło w błąd uzywane jest przez Breitlinga do oznaczania numeru referencyjnego modelu zegarka.

Prosze zauwazyc, ze WSZYSTKIE 6 szt !! dziś oferowanych Blancpain'ów tego modelu na niemieckim eBay'u maja oznaczenie na deklu MW, z tym ,ze MW 7005 pojawia się dwukrotnie .

 

Przykro mi, jesli te informacje mogły Kol. klod100 rozczarować, ale chyba lepiej znac prawdę..


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, faktycznie,..cofnałem się :wink:

Ale tez uzupełniłem moje rozeznanie, które rozpoczałem jakis miesiąc temu, gdy rozważałem licytowanie takiego "polskiego" Blancpain'a.

Jestem teraz z 99,9% pewnością przekonany, że legenda o przeznaczeniu tych zegarków dla polskiej MW jest bajką wymyslonych przez znajacych się na rzeczy składaczy,która uwierzytelnić ma ich i pomóc w sprzedażyskładaków, byc może w duzej części robionych z oryginalnych części (choć tu wcale nie ma żadnej pewności).

 

Na marginesie:

1. mozna obecnie (tak jak i od kilku miesięcy, praktycznie bez przerwy) kupic na niemieckim eBay'u az 6 szt tych rzekomo "polskich" Blancpain'ów,- szalenie dziwny wysyp przeciez dośc rzadkiego zegarka!

2.Warto zapoznac się z opisem wyjątkowo uczciwego eBaisty na

http://cgi.ebay.com/Vintage-Blancpain-Fift...ViewItemZegarek wprawdzie bez tych oznaczeń MW (bo duzo wczesniejszy ma dekielek), ale czy nie mozna wniosków i z tego pewnych wyciągnąć.

 

A poza tym, szczególnie dla kogoś, kto tak jak ja w latach 70-tych też w handlu zagranicznym siedział (i miał z armia do czynienia) ta legenda i oznaczenia inwentaryzacyjne wjskowe na zegarkach będących jeszcze w posiadaniu zachodniego producenta,- to się zupełnie kupy nie trzyma!


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na przechwałki :-) Wreszcie odebrałem parę zegarków od zegarmistrza i znalazłem czas na zrobienie kilku fotek.

 

Na początek, to co już widzieliście tyle, że z nową koronką i po konserwacji mechanizmu, co akurat nie robi dla was różnicy, ale dla mnie owszem ;-)

Dogma:

post-1412-0-78014200-1330643735.jpg

 

Mój pierwszy prawdziwy kwadrat - Nivada w złoconej kopercie Plaque G 20, o dziwo, nie powycieranej (nie wiem jakim cudem, bo zegarek nosi ślady używania i dla zegarka w takim stanie przetarte złocenie to norma) :shock:

post-1412-0-08888100-1330643737.jpg

 

Co wy na to? Stara Betima o bardzo rasowym wyglądzie, ale niestety tylko z zewnątrz. Mechanizm maksymalnie prosty 3/4 płytowy "sztyfciak". Ilośc kamieni:0. Wychwyt kołkowy - tyka jak mały traktor i na noc muszę go zamykac w skrzynce taki jest głośny :)

Z jakich lat może pochodzić ten zegarek? Ja obstawiam 1920', ale może być nowszy stylizowany...

post-1412-0-57503700-1330643738.jpg

 

Na koniec hit ostatnich miesięc jeśli chodzi o moją kolekcję. Roamer, który pewnie na dłużej zagości na moim nadgarstku. Kupiony okazyjnie na targu (30zł) i oddany do konserwacji (kolejne 30zł). Koperta jest nieoryginalna, ale "z okresu" - prawdopodobnie w latach 1950' lub 1960' zastąpiła złotą, która poszła na przetop :)

post-1412-0-25601900-1330643740.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

Roamerek

piękny

co do kwadratu to mogłeś u zegarmiszcza

poogladać dekiel wewnątrz dawniej/często grawer był z rocznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czas na przechwałki :-) Wreszcie odebrałem parę zegarków od zegarmistrza

 

(...)

 

Od zegarmistrza :?: :!: ,-- dlaczego :?: przeciez tak ładnie sam czyscisz i konserwujesz ( bez ironii :!: )

Co najwyżej mógłbym Ci zasugerowac stosowanie Moebiusa 9010,- bardziej uniwersalny i wolniej starzeje sięod tego, który który używałes w opisywanym czyszczeniu, a do spręzyn syntetyk samochodowy do skrzyni biegów,- b. wielu zegarmistrzów to robi, opisywane tez jest to w sieci, a i parametry w zasadzie takie same jak w D-5.

A zegarki b.ładne, -cieszy mnie, ze nie ja jeden kupuje mało znane, nieistniejace juz często marki, ładnie zrobione, solidne i niedrogie.

A Dogma (rasowa) pewno z Wehrmachtwerkiem?


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Wocio zegary naprawde wypas a Betima :shock: - musze poszukac zegarka w takim stylu i z taką ilością lat na koncie. Gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jest Betima czu Blutima?

 

Nie mniej - jest świetna.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już go pokazywałem na forum

ale jak wszyscy się chwalą to ja też

 

post-946-0-06861800-1330643856.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem teraz z 99,9% pewnością przekonany, że legenda o przeznaczeniu tych zegarków dla polskiej MW jest bajką wymyslonych przez znajacych się na rzeczy składaczy,która uwierzytelnić ma ich i pomóc w sprzedażyskładaków, byc może w duzej części robionych z oryginalnych części (choć tu wcale nie ma żadnej pewności).

 

Widzisz, tu wolę się nie odzywać, albowiem w latach 70 - 80 MON (i prawdopodobnie MSW też) dysponował własnym biurem do spraw cichego importu. Kontaktując się z ITWL i WITU spotkałem sporo sprzętu, sprowadzanego na 100% z pominięciem central HZ - i nie zawsze chodziło o sprzęt "gorący". W latach ograniczeń COCOM nawet korzystaliśmy z ich usług.

 

Za Twoją tezą o fałszerstwie przemawia sposób oznakowania tych Blancpainów: mianowicie wojsko NIGDY nie nanaosiło (ani nie zlecało naniesienia) oznaczeń wyłącznie na zamknięciach, deklach itp elementach ruchomych; oznaczenia musiały być umieszczone na obudowach lub szkielecie, a w przypadku zegarków na kopercie. W spisach sprzętu pod aktualnym numerem ewidencyjnym był podawany numer na sprzęcie, numer seryjny nadany przez producenta, jednostka na stanie któerj był sprzęt, a nawet numer jednostki dokonującej odbioru technicznego (słynne OTK).

 

A poza tym, szczególnie dla kogoś, kto tak jak ja w latach 70-tych też w handlu zagranicznym siedział (i miał z armia do czynienia)

 

MEX?

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od zegarmistrza :?: :!: ,-- dlaczego :?: przeciez tak ładnie sam czyscisz i konserwujesz ( bez ironii :!: )

Co najwyżej mógłbym Ci zasugerowac stosowanie Moebiusa 9010,- bardziej uniwersalny i wolniej starzeje sięod tego, który który używałes w opisywanym czyszczeniu, a do spręzyn syntetyk samochodowy do skrzyni biegów,- b. wielu zegarmistrzów to robi, opisywane tez jest to w sieci, a i parametry w zasadzie takie same jak w D-5.

A zegarki b.ładne, -cieszy mnie, ze nie ja jeden kupuje mało znane, nieistniejace juz często marki, ładnie zrobione, solidne i niedrogie.

A Dogma (rasowa) pewno z Wehrmachtwerkiem?

 

Na razie nie czuję się jeszcze tak pewnie, żeby ryzykować czyszczenie zegarka, do którego części zamienne nie są łatwo osiągalne (w razie gdybym coś zepsuł). Trenuję wciąż na ruskach.

Ostatnio kupiłem oliwę Moebius 9000 - myslę, że dobrze zda egzamin. Co do sprężyn to dotychczas, nie otwierałem bębnów, bo nie wiem czym to zrobić, żeby nie poniszczyć. Poza tym boję sie, ze jak mi sprężyna wypadnie to nie będę w stanie jej z powrotem umieścić i zamknąć.

Poza tym faktycznie lubię wyszukiwać ładne zegarki zapomnianych marek - tym bardziej, że są dużo tańsze niż zegarki uznanych w Polsce marek takich jak Atlantic czy Delbana, a bywaja nawet lepsze od nich i do tego bardziej oryginalne. Wkrótce postaram sie wkleić zdjęcia mechanizmów - na prawdę nie mają się czego wstydzić te zegarki :-)

 

O jest Betima czu Blutima?

Nie wiem jak na prawde się nazywa ten zegarek... Z zewnątrz rewelacja, a w środku szkoda gadać :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio kupiłem oliwę Moebius 9000 - myslę, że dobrze zda egzamin.

 

Wojtek > Na pewno lepsze do łożysk i wychwytu niż 9040.

 

pg> Czy 9000 to coś między jedynką a dwójką?

 

Co do sprężyn to dotychczas, nie otwierałem bębnów, bo nie wiem czym to zrobić, żeby nie poniszczyć. Poza tym boję sie, ze jak mi sprężyna wypadnie to nie będę w stanie jej z powrotem umieścić i zamknąć.

 

Zupełnie spokojnie podważ pokrywę przytępionym wkrętakiem przez otwór na obwodzie. Mastępnielekko obróć oś wstecz, by się "odhaczyła" i wyjmij. Sprężynę możesz rozwinąć od środka, przytrzymując w dłoni. Zakładasz zaczynając od zewnętrznych zwojów, nie zwracając uwagi na zewnętrzny hak - przy nakręcaniu sam znajdzie zaczep. Zakładając oś zwróć uwagę czy ucho sprężyny łapie zaczep na osi - wewnętrzny koniec b. często jest miękki i prostuje się przy wyjmowaniu. Pokrywa powinna wskoczyć przy ściśnięciu palcami - jeśli nie chce, sprawdż czy oś dobrze siedzi w otworach i ściśnij imakami lub płaskimi szczypcami przez drewienka lub paski grubegoi PCV.

 

Poza tym faktycznie lubię wyszukiwać ładne zegarki zapomnianych marek - tym bardziej, że są dużo tańsze niż zegarki uznanych w Polsce marek takich jak Atlantic czy Delbana, a bywaja nawet lepsze od nich i do tego bardziej oryginalne. Wkrótce postaram sie wkleić zdjęcia mechanizmów - na prawdę nie mają się czego wstydzić te zegarki :-)

 

POd powyższym podpisuję się wszystkimi czterema łapami :)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.