Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

s3pp dzięki, faktycznie obfity, ale też przy okazji rujnujący budżet . Udało mi się na koniec roku zapełnić całe swoje pudełko i kupić wszystkie zegarki jakie miałem w głowie. Chwilowo jestem że tak to ujmę "zaspokojony" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s3pp dzięki, faktycznie obfity, ale też przy okazji rujnujący budżet . Udało mi się na koniec roku zapełnić całe swoje pudełko i kupić wszystkie zegarki jakie miałem w głowie. Chwilowo jestem że tak to ujmę "zaspokojony" :)

Hehe "chwilowo" ;) życzę, żeby ta chwila trwała jak najdłużej :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.

Jakiś tydzień temu (w czasie świątecznych porządków) "odnalazłem" w szpargałach stoper Omegi, który przywiozłem na początku lat 90-tych z Norwegii (podarował mi ją emerytowany przedstawiciel firmy Omega). Leżał sobie spokojnie w szuflandii ponad 20 lat...

Omega ta jest strasznie dziwna (żaden ze znajomych zegrmistrzów nie ma pojęcia do czego mogła służyć) - jest wyskalowana nie do 60-ciu jednostek (sekund) a do 100. Sprawdziłem, że w czasie minuty wskazówka pomiarowa wykonuje 16,5 obrotu. Jeden z zegarmistrzów stwierdził, że może jest to specjalistyczny stoper wojskowy, inny - że sportowy, tyle że nie wie do jakiej dyscypliny.

Może ktoś z szanownych Forumowiczów oświeci mnie co to za zegarek, czy jest kompletny (czy jedynie częścią czegoś) i czy warto zostawić go sobie jako np. rodzinną pamiątkę (lokatę kapitału) - stoper jest sprawny.

Jestem na forum całkowicie nowy - nie mam większego pojęcia o zegarkach oraz o zwyczajach panujących na forum. Dlatego, jeżeli popełniam (lub popełnię) jakiś nietakt - prosze o wyrozumiałość i ewentualną reakcję.

Z góry dziękuję za kożdą konkretną odpowiedź.

B33

post-87498-0-65787000-1450708063.jpg

post-87498-0-20098600-1450708250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.

Jakiś tydzień temu (w czasie świątecznych porządków) "odnalazłem" w szpargałach stoper Omegi, który przywiozłem na początku lat 90-tych z Norwegii (podarował mi ją emerytowany przedstawiciel firmy Omega). Leżał sobie spokojnie w szuflandii ponad 20 lat...

Omega ta jest strasznie dziwna (żaden ze znajomych zegrmistrzów nie ma pojęcia do czego mogła służyć) - jest wyskalowana nie do 60-ciu jednostek (sekund) a do 100. Sprawdziłem, że w czasie minuty wskazówka pomiarowa wykonuje 16,5 obrotu. Jeden z zegarmistrzów stwierdził, że może jest to specjalistyczny stoper wojskowy, inny - że sportowy, tyle że nie wie do jakiej dyscypliny.

Może ktoś z szanownych Forumowiczów oświeci mnie co to za zegarek, czy jest kompletny (czy jedynie częścią czegoś) i czy warto zostawić go sobie jako np. rodzinną pamiątkę (lokatę kapitału) - stoper jest sprawny.

Jestem na forum całkowicie nowy - nie mam większego pojęcia o zegarkach oraz o zwyczajach panujących na forum. Dlatego, jeżeli popełniam (lub popełnię) jakiś nietakt - prosze o wyrozumiałość i ewentualną reakcję.

Z góry dziękuję za kożdą konkretną odpowiedź.

B33

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95587-stoper/?view=findpost&p=1058275

 W momencie dokładniejszego pomiaru czasu niż jedna sekunda, przechodzi się na system dziesiętny,

pamiątka tak, lokata nie, kompletny

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwim-q-une3JAhWC_XIKHcefAvEQFgg5MAM&url=http%3A%2F%2Fkalkulator.jednostek.pl%2Fgodzinowy&usg=AFQjCNEseCi5mkhrQOcCePFaEFuYRoZdpA

Zegarmistrze-fachowcy co się zowie :P

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i gratuluje nabytkow.

Musze sie przyznac, ze przez przegladanie tego tematu, zaczalem sie wlasnie nakrecac zeby sobie sprawic prezent gwiazdkowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wczorajszy nabytek :D

Graty. Jaki rozmiar?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i gratuluje nabytkow.

Musze sie przyznac, ze przez przegladanie tego tematu, zaczalem sie wlasnie nakrecac zeby sobie sprawic prezent gwiazdkowy :D

To nic nowego, większość z nas nakręca się celowo, by później zrobić sobie prezent. ;) A na co padnie w Twoim przypadku?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupie, daje slowo,ze wrzuce relacje, ale na razie wole nic nie deklarowac, poniewaz buzdet ktory mam, moze byc spozytkowany na cos innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44mm

Znaczy męski.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli się nie myle to damski był tylko w kwarcu.

A to nawet nie wiedziałem.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nawet nie wiedziałem.

38mm ma mniejsza wersja kwarcowa. Zeby nie było, niektórzy noszą ten rozmiar, to już zależy od wielkości nadgarstka i własnych upodobań. Mi idealnie pasuję większy 44mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda początek mojej przygody z zegarkami w nowym pudełku:)

 

PS. Nie wiem dlaczego zdjęcia załączam się w pionie...

post-71221-0-96733900-1450824882_thumb.jpg

Edytowane przez dezet73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek Ramona 25 kamieni w automacie...

Do malej renowacji.

 

Nowy nabytek Ramona 25 kamieni w automacie...

post-87478-0-41739000-1450865201_thumb.jpg

Edytowane przez zibi2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot Chrono  E662 z 1998 roku w idealnym stanie, niestety duża sekundowa wskazówka okazała się złamana.

 

12391459_429549513911239_396261289048283

Edytowane przez Funky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do malej renowacji.

Nowy nabytek Ramona 25 kamieni w automacie...

Z naciagiem automatycznym, nie 'w automacie" , to nie Słomczyn :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG201512_sxssxew.jpg

Mozliwe ze Omega

 

Prima Homis Watch, mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest za zegarek. Mam nadzieję że dobry dział bo na mechanizmie widnieje napis SWISS Made

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciepły,jeszcze w folijkach.Dziś odebrałem.

b331042269eb.jpg

0ca89a82f3bd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty nowinek.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.