Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

w zasadzie głównie zapięciem się różnią te bransolety. i właśnie znaczek w tym miejscu robi różnicę :)

 

Poza zapięciem i znaczkiem te bransolety różnią się jakością wykonania i detalami. Orient a Omega to jest jednak przepaść pod tym względem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mu to wytłumaczyłeś, bo Sokołow jest na forum od wczoraj. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazałem Orient Star Retrograde na podobnej, oryginalnej bransolecie to wszyscy pisali, że strasznie cygańska. Tutaj już nikt tak nie powie. Magia znaczka. :)

Oczywiście, cygańska, czy nie, detale i wykończenie bardzo mi się podobają.

 

Tu jest dział szwajcarsko-niemiecki. To w dziale japońskim takie bransolety wyglądają na cygańskie ;)

 

Poza zapięciem i znaczkiem te bransolety różnią się jakością wykonania i detalami. Orient a Omega to jest jednak przepaść pod tym względem.

 

Gdyby tak można było w świecie fizycznym oddać różnicę w dystansie pomiędzy wykonaniem tych bransolet i tymi różnicami w wykonaniu i detalach, to ta "przepaść" pewnie miałaby z 1 metr głębokości/szerokości.

 

de00002b_bracelet.jpg?w=800

 

No chyba, że mówimy o różnicach w cenie za taką bransoletę, to tak.

 

crossing%20the%20chasm.png


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest,że Japończycy potrafią dać wiele za niewiele :) To wynika głównie z tego,że bransolety,koperty ich zegarów produkowane są głównie w Chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest,że Japończycy potrafią dać wiele za niewiele :) To wynika głównie z tego,że bransolety,koperty ich zegarów produkowane są głównie w Chinach.

Natomiast szwajcarzy dają wiele, za wiele :), choć tez produkują w Azji :)

 

P.S Zegarek ladny, choć na żywo nie mialem okazji widzieć.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wewnątrz pół kilo uranu made by Oris.

Coś koło tego

064f7f8c2333.jpg

d1ea717f293b.jpg

139970ef08b7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wygląda jak projekt Roberta Oppenheimera. Gratulacje :)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast szwajcarzy dają wiele, za wiele :), choć tez produkują w Azji :)

 

P.S Zegarek ladny, choć na żywo nie mialem okazji widzieć.

 

masz jakieś sprawdzone info że Omega produkuje bransolety w Chinach ? czy tylko to Twoje domysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.Wrzucę na gumę bo te NATO to jakieś takie cienkie jak d..węża.Z resztą ja pasków NATO w ogóle nie znoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś sprawdzone info że Omega produkuje bransolety w Chinach ? czy tylko to Twoje domysły ?

Proszę czytać uważnie, napisałem -szwajcarzy, nie Omega.

Tak, mam :), choc to wiedza znana i powszechna wśród miłosników zegarkowych ( jaka jest wsród milosników bransolet-wiedzy nie posiadam)...-zadna tajemnica :)

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.rp.pl/artykul/986983-Na-ile-zegarek-szwajcarski-jest-szwajcarski-.html&ved=0ahUKEwin_rOux4LQAhXlE5oKHWR_CsgQFggeMAA&usg=AFQjCNEq6xlc8zKCUrkG8QeuVgLvHKCv6Q

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć firm produkuje w Chinach,z tego co pamiętam to Alpina,FC ,oris,stenek i kilka innych.Omega i rolex nie produkuje w Chinach..Patek też nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że masz jakąś konkretną informację że np Omega ma swoja fabrykę w Chinach w której produkuje takie częsci lub zleca to innej firmie w Chinach. Jakie są normy wiem, ale to nic nie wyjaśnia, bo jeden producent zrobi zegarek w Szwajcari w 50% inny w 90% a inny w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest konkretna informacja, (adresu się spodziewaleś ? ;) ) do konkretnego stwierdzenia, @akism pisał o japonczykach, ja o szwajcarach..( to nie wątek Omegi :) )

 

Co do tych 90 i 100% to jesteś niepoprawnym optymistą...:)

( poza 'Wielką Trójką" pewnie mało kto nie odwiedza Chin)

I nie sadzisz chyba ze producenci chwalą się na prawo i lewo ile i co produkują w Azji?

 

No i nie zgadzam się ze to nic nie wyjaśnia, wrecz przeciwnie, wyjaśnia wiele :)

 

Szwajcarzy zgodnie z obowiazujacym prawem w ich kraju "sciemniają" uzytkownikom produktu 'swiss made" aż (nie)miło.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zadna konkretna informacja że produkują w Chinach , tylko minimalne normy do spełnienia magicznego swiss made, przecież mogą je niektóre firmy spełniać w 10O%.

To nie temat na taką dyskusje ale skąd masz taką pewność że np Rolex zleca produkcję do Chin??? Nie mówię że tak nie jest. Prosiłem o jakiś dowód a nie Twoje domysły.

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno z Tobą rozmawiać :)- czego nie rozumiesz?

Napiszę duzymi literami :)

ROZMOWA TOCZY SIĘ CZY PRODUCENCI SZWAJCARSCY I JAPONSCY KORZYSTAJA Z PRODUKTOW WYTWORZONYCH W CHINACH?

TAK, NA DOKLADKĘ SZWAJCAROM PRAWO NA TO ZEZWALA, I NIE SĄ TO MOJE DOMYSLY TYLKO NORMY USTANOWIONE PRZEZ RZAD SZWAJCARSKI!

 

CZY ROBI TO FIRMA X CZY Y JEST POZA DYSKUSJĄ.

 

A Ty jak mantre powtarzasz-a to Rolex,a to Omega :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest poza dyskusja czy robi to firma z cz y? Właśnie to jest sedno.

Jak możesz do jednego worka "Szwajcarzy" wrzucać Tissota, Atlantica i Rolexa?

 

Nieważne, liczyłem że dowiem się coś ciekawego ale się przeliczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo padnę ;), bo fo firmy szwajcarskie! ;)

A o takich ( i japonskich) toczy się dyskusja, bez podziału na marki...

 

Poproszę może jakiegoś kolegę z wiekszym doswiadczeniem pedagogicznym i lzejszym piorem o pomoc, bo moje umiejętnosci by wytlumaczyc koledze sięgnely zenitu ;), dalej nie umiem....

 

Dziekuję.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny się robisz :) to jest forum miłośników zegarków czy samochodów że dyskusje wprowadzasz do takiego poziomu uogólnienia?

 

Ciężko Ci jest zrozumieć że firma X Szwajcarska robi zegarek w Chinach w 50% a firma z tez Szwajcarska wogle tego nie robi mimo że ma do tego prawo.

Na samym początku zadalem Ci konkretne pytanie bo chciałem się dowiedzieć czy może masz informację o produkcji Omegi w Chinach skoro toczyła się dyskusja o jej bransolecie( bo sądzę że masz sporą wiedzę) a Ty dyskusje sprowadziles na taki niski poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie nie obrazać!

 

P.S Zakup kilku drogich zegarkow nie czyni ich znawcą.

Koniec dyskusji, mam dość.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem znawcą , byłem przekonany że takie firmy jak Omega i Rolex nie produkują w Chinach, Ty błysnoles wiedzą że produkują tak jak wszyscy Szwajcarzy bo mają takie prawo ,więc chciałem tylko zapytać skąd masz takie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz!

NIGDZIE NIE PISALEM O OMEDZE ANI ROLEXIE!,

PISALEM O SZWAJCARACH I JAPONCZYKACH!

PRZECZYTAJ RAZ JESZCZE WSZYSTKO OD POCZĄTKU....

 

 

Ponizej dyskusja ( kilka postow) "jak to robią ' w Japonii

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7819-policzmy-monstery/page-51?do=findComment&comment=1863486


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Ja nie jestem znawcą , byłem przekonany że takie firmy jak Omega i Rolex nie produkują w Chinach

 

Przecież Marek nie napisał, że Omega czy Rolex produkuje w Chinach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.