Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałeś że tylko Wielka Trojka pewnie tego nie robi, potrafię czytać ze zrozumieniem.

 

Z mojej strony koniec tematu.

Peace & Love

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obróbka urządzeniami CNC nie zwiększa tylko zmniejsza ilość niedoróbek.

Zwiększa ją niedostateczna kontrola jakości, niezależnie od procesu wytwarzania.

 

Michał, może Markowi chodziło o wielką trójkę rozpoznawalności, więc Omegę, Rolexa i coś tam jeszcze trzeciego :D


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw, nastepny co nie zrozumiał :)

Napisałem -uzywa i wypuszcza...:), co tylko potwierdziłeś-rozwijając zdanie :)

( niedorobki wystepują w gotowych zegarkach, więc logiczne-po kontroli :) )


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem znawcą , byłem przekonany że takie firmy jak Omega i Rolex nie produkują w Chinach, Ty błysnoles wiedzą że produkują tak jak wszyscy Szwajcarzy bo mają takie prawo ,więc chciałem tylko zapytać skąd masz takie informacje.

 

@Mazik77 zderzenie z prawdą może być bardzo bolesne, zwłaszcza dla kolekcjonera/pasjonata, który wydaje kupę kasy z pogranicza swoich oszczędności i możliwości na tzw "dobra luksusowe" bo przypomnę, że przywołana Omega nie jest w cenie bułek i nie jest potrzebna jak Chleb.

I później w tym "dobru luksusowym" tyle samo magii co w Adidas z Kambodży czy szafce made in w Ikea ;)

A że Marek nie ma danych marketingowych ze stemplem Omega to w obecnych czasach wydaje się być oczywiste - bo wstyd, bo w zegarku Omega tyle samo magii co w Seiko, jeden i drugi w mniejszym lub większym stopniu klepnięty w Chinach (tylko przepłacony x10) (uproszczenie po bandzie, bez wszczynania wojenki - ja w wielu tematach Seiko wytykam im już chińszczyznę i krzywiznę)

Jeżeli są pogłoski to raczej nie z trollowania w myśl zasady, że w każdej plotce jest odrobina prawdy.

W takich czasach przyszło nam żyć.

Myślisz, ze skąd tylu kolekcjonerów Vintage ? Bo tylko lubią starocie, czy może po prostu brzydzą się tandetą i chińską blachą o mniejszej zawartości cukru w cukrze ?

PozdrawiaM

 

http://forums.watchuseek.com/f20/omega-watches-100%25-swiss-642506-3.html

http://forum.tz-uk.com/showthread.php?264516-Quality-bracelets-Rolex-stands-out-from-the-crowd/page2

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, Twoje zdanie może być odczytane jako domysł, że zastosowanie CNC implikuje pojawianie się niedoróbek.

To racja, wnikliwa analiza składni Twojego zdania nie upoważnia do takiego wniosku.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw, częsci i tak są poddawane obrobce i kontroli ręcznej wiec...;)

 

 

 

 

 

Jest ok :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, zarówno pożądajac szlachectwa technicznego wypływającego ze szwajcarskiego czy japońskiego rodowodu kupujemy dziś najczęściej Chińczyka.

 

Natomiast Swiss Made gwarantuje 50% części oraz montaż, strojenie i kontrolę jakości szwajcarskie.

 

A Japończycy ile %?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie ma na to jasnych informacji, bez znajomości ich japońskiego prawa handlowego zapisanego w krzakach:

 

Ale w jednym słowie - nie pier**lą się. Fakt, że autoryzowany dealer nie sprzeda zegarka Seiko, który nie jest dopuszczony do obrotu w Japonii:

 

I przykład ostatniego wycieku, ale nie mogę znaleźć zdjęcia - po rozebraniu i ściągnięciu chapterring standardowy napis China

 

mowa o srpa021J

 

http://images.locanto.sg/1823171093/Seiko-X-Padi-Special-Edition-SRPA021J1-Made-In-Japan-Version_2.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160828/63c172889175e5caa7b2b8906683b8e8.jpg

Sumo:

http://forum.watch.ru/attachment.php?attachmentid=604088&d=1389091801

 

czyli od środka China, dla oka Made In Japan

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem kilka postow wyzej..:)

W Japonii mozna pisać made Japonia-nawet jak jest made Malezja pod warunkiem ze towar idzie na export....:)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7819-policzmy-monstery/page-51?do=findComment&comment=1863486

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że pisałeś, ale nie będę się wymądrzał z twoich cytatów.

Miałem gdzieś kiedyś fajny artykuł, ale przepadł, jak gospodarka japońska i ich Made in Japan stracił na wartości i wymiękł z powodu globalizacji chyba na początku lat 90'

musieli postąpić w sposób podobny do Szwajcarów, naginając prawo pod siebie, bo inne gospodarki zjadłyby ich na śniadanie (sprawa rozbija się również o zloża naturalne a raczje ich brak)

- Tyczy się to samochodów, motorów, telewizorów, zegarków i tysiąca innych produktów, które znamy z legend i doświadczenia minionych dekad ...

To, że Seiko kupiło Orient'a rownież ...

koniec OT

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na koniec też coś dodam :)

W 1981 roku Seiko zaproponowalo Omedze przejęcie by ich uratować przed tzw 'padaczką", do przejecia jednak nie doszlo, dzieki fuzji z gigantem Allgemeine Schweizerische ( i kredytom bankowym) Uhrenindustrie AG, firma wyspecjalizowana w produkcji oraz montażu mechanizmów i Ébauche (częściowo kompletnych mechanizmów), właściciel, za pośrednictwem swojej spółki córki GWC marek Longines, Rado, Certina oraz Mido.

Po wprowadzeniu istotnych cięć budżetowych działy R&D ASUAG i SSIH połączyły produkcję z ETA. Przedsiębiorstwa utworzyły holding ASUAG-SSIH w roku 1983.

Dwa lata później holding przejął prywatny inwestor Nicolas Hayek.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem kilka postow wyzej..:)

W Japonii mozna pisać made Japonia-nawet jak jest made Malezja pod warunkiem ze towar idzie na export....:)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7819-policzmy-monstery/page-51?do=findComment&comment=1863486

Reasumując - kupując Swiss Made często dostajemy 50% chińskich części, 50% szwajcarskich plus 100% szwajcarskiego montażu i kontroli.

 

Kupując Made in Japan - możemy dostać 100% Chińczyka klepanego na zlecenie Pana Japończyka.

 

Pozostaje wierzyć, że Pan Chińczyk z przysłowiowym szwajcarskim lub japońskim batem koło d*py, zwinniej drobi żółtymi paluszkami niż bez ww. bicza.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedobrzyłeś (tam tez są podobne procenty na cukier w cukrze), ale mam to w D

spróbuj sobie w obecnych czasach kupić dobry śrubokręt nawet zegarmistrzowski, o jakości takiej jak masz po dziadku - masz tylko jedną próbę, żeby ie zniszczyć główki śruby. Kupiłeś ? No nic, teraz pytanie gdzie tą śrubę zrobili  :P  B)

 

Łudzę się jeszcze całkiem jawnie, że kupując poniższe nie ma tam zupki chińskiej:

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż pytam jaki to procent przy Made in Japan? 0, 2, 20, 80?

 

Piękny filmik.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż pytam jaki to procent przy Made in Japan? 0, 2, 20, 80?

Piękny filmik.

A kto to wie Gustawie? :)

 

O, tu jedem prawdziwy japończyk, i jeden szwajcar.

Japonczyk jako ostatni recznie skladany model z 1969 roku,

Grand Seiko Hi-Beat 36000 cal. 4522-800( manual)

Szwajcar to Omega Chronostop 'Jumbo' z 1968 roku, cal 865 ( manual )

Tu chinczycy nie maczali palców :)

post-48316-0-99623000-1478994714_thumb.jpgpost-48316-0-67826000-1478994734_thumb.jpg

post-48316-0-30261000-1478994762.jpg

 

post-48316-0-20970200-1478994818_thumb.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa z głosów gawiedzi:

-podsumowanie wpisu nr 2:

http://www.thewatchsite.com/21-japanese-watch-discussion-forum/3631-pure-japan-made-watches.html

 

- Wpis nr 1 i 13:

http://forums.watchuseek.com/f21/origin-seiko-orient-watches-355551.html#post2652402

 

i jeden z ważniejszych artykułów czy nawet stron:

http://www.jcwa.or.jp/en/etc/history01.html

 

a jak zadasz mi pytanie, że nie podałem Ci konkretnie to dostaniesz w czajnik Piotr, nie wiem, nie będę zgrywał mądrzejszego od kogoś, kto to pisał przede mną, poza tym te art. są dosyć stare sprzed 10 lat,

 

poza tym ich gospodarka jest zlożona https://en.wikipedia.org/wiki/Manufacturing_in_Japan

a gdzieś jeszcze kiedyś czytałem, ze to zależy w którą stronę odbywa się transfer towarów...

 

Koniec OT po raz kolejny. Jedni i drudzy czy nawet trzeci kombinują, Firmy z rodzimą produkcją szczyciłyby się w niebo-głosy ...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"As for quality. most of seiko's production facilities for mass produced watches are automated. The manufacturing process has relatively little direct human input. The robots doing the assembly don't really care whether they use japanese or chinese electricity. Seiko applies the same standards in its factories regardless of where they are located."

[Jeśli chodzi o jakość,  większość zakładów  Seiko  produkujących masowo zegarki jest zautomatyzowane. Proces produkcji odbywa się przy niewielkim, bezpośrednim wpływie człowieka. Roboty  tak naprawdę nie obchodzi, czy używają oni japońskiego czy chińskiego prądu. Seiko stosuje te same standardy w swoich fabrykach, niezależnie od tego, gdzie się znajdują]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

No cóż..zaskoczony nie jestem.

'magasin 0001"- szkoda ze nie 0007, bo 7 oznacza u Bonda licencję na zabijanie...

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontekście najazdu na Yodę mnie to ubawiło. Znalazłem w linkach wrzuconych przez Burnsa.

Z drugiej strony Rolex czy Swatch Group to nie są dobre wujki, które chcą was uszczęśliwić robiąc zegarki, tylko korporacje dążące do maksymalizacji zysku. :)

 

EDIT: po numerze katalogowym części u wujka gugla wyskakuje ogniwo do brasnolety Omegi Planet Ocean 8500 20mm  ;D

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzilo o mnie :)

Tylko o to co się kupilo z przekonaniem o 'swiss made hight quality" ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, Chiny dokonały ogromnego postępu jeżeli chodzi o jakość wytworów swojego przemysłu, to nie to samo chińskie gówno co 20 lat temu, pewnie, że można by coś zrobić, lepiej, dokładniej w Europie czy USA, ale wszyscy liczą diengi i jesteśmy za drodzy jako siła robocza. Globalizacja...na szczęście Trump się za to weźmie ;)

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubawiłeś mnie tym Trumpem..Amerykanie większość produkcji uskuteczniają w Chinach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przebąkiwał coś o wysokich cłach na produkty spoza USA? ;) Coś mi się obiło o uszy.

Bym się wcale nie zdziwił, gdyby w taki sposób próbował uczynić Amerykę "Great again" dodstkowo, ma tak jak Chińczycy wylane w ocieplenie klimatu. Choć pewnie prędzej znajdą drugiego Oswalda i go odstrzelą niż to się stanie.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.