Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o czasy, w których go opublikowali (cal.), zapewniam Cię, że nie chcieli się przyznać, że kupili licencję a szli w zaparte, że sami go całkowicie zaprojektowali - też jest art, o tym, ale nie ma sensu mi szukać skoro mówisz, że powszechnie wiadomo,

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo napisaliśmy o JP, gubiąc trochę dział szwajcarski - więc podsumuję - bo dla mnie to już jeden pies i wydra (zarówno dla JP jak i Swiss)  ;) (Swiss też mocna naginka, a 50% to tak naprawdę 50% z 50% czyli 25%) - definicja do definicji ;) :

 

A Swiss watch

Only when it is Swiss, may a watch carry the indications "Swiss made" or "Swiss", or any other expression containing the word "Swiss" or its translation, on the outside. According to Section 1a OSM, a watch is considered to be Swiss if:

its movement is Swiss; 
its movement is cased up in Switzerland; 
and the manufacturer carries out the final inspection in Switzerland.. 

A Swiss watch movement

As we have seen, to be Swiss, a watch must use a Swiss movement. According to Section 2 OSM, a movement is considered to be Swiss if:

it has been assembled in Switzerland; 
it has been inspected by the manufacturer in Switzerland; and 
the components of Swiss manufacture account for at least 50 percent of the total value, without taking into account the cost of assembly. 
If the movement fulfills these conditions, but the watch is not assembled in Switzerland, the "Swiss" indication may be affixed to one of the components of the movement. On the outside of the watch, may then only appear the "mouvement suisse" or "Swiss movement" indication. Section 3 § 3 OSM requires that the word "movement" appear in full, and be written in the same type-face, of identical size and colour, as the word "Swiss". 
 
 
i bardziej rzeczowo z artykułu, niż z forum:
 
Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę zgoła odmiennie.

 

(Swiss też mocna naginka, a 50% to tak naprawdę 50% z 50% czyli 25%) -

Co przez to rozumiesz?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja :)

Częsci co przyjezdzają z Chin do Szwajcarii i na pólce 'nabierają' 'szwajcarskości....znaczy papiery trzeba przygotować...

 

P.S O, widzę ze temat przeglada kolega od 'lewych' Rolexów, moze coś wniesie ciekawego do tematu ;):)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dowody na powyższy proceder?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja słowna o kontrolera zatrudnionego przez czołowego producenta szwajcarskiego.

Rozmowę slyszalo z 20 osób.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tata a Marcin powiedział, że jego Tata powiedział"

 

Sranie w banię. Coś jeszcze?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zmien ton wypowiedzi.

Albo rozmawiasz powaznie, albo jesteś 'na warstacie'.

Lub jest jeszcze temat 'Rolex', dalej mozesz bronic handlarza podrobek!

Zmien temat.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zmień. Konkrety proszę a nie farmazony.

A z "handlarzem podróbek" - po cienkim stąpasz lodzie. Uchylasz pokrywę od szamba w które sam za chwilę wpadniesz a potem będziesz płakał i błagał znowu o wyrozumiałość .

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zmień. Konkrety proszę a nie farmazony.

Ale jak, jak Ty pojecia nie masz? ;)

Kupileś kilka zegarkow marki 'na podniesienie libido' i uwazasz ze coś wiesz? :)

Otoż nie :)

Sam zmień. Konkrety proszę a nie farmazony.

A z "handlarzem podróbek" - po cienkim stąpasz lodzie. Uchylasz pokrywę od szamba w które sam za chwilę wpadniesz a potem będziesz płakał i błagał znowu o wyrozumiałość .

Oooo, szydlo z worka wylazlo....!!

Juz się ...jak to Ty nazywasz "pocę się jak pedofil w sierocincu" czy "zona kleknie do miecza za taki zegarek"...

 

Inteligencja KIM...

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, chyba masz dzisiaj zły dzień.

Do jakiego tematu nie wejdę, to się z kimś kłócisz...

Zupełnie nie wnikając kto ma rację - odpuść sobie dzisiaj ;)

 

A z tym handlarzem podróbek to zupełnie nie czaję o co biega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, żebym ja zaraz nie nazwał po imieniu co z Ciebie wychodzi.

 

To, że moja wiedza o zegarkach jest na takim a nie innym poziomie - nie sprawia, że łyknę jak młody pelikan każdy Twój bełkot.

 

Prosiłem o konkretne dowody na oszustwa w zakresie 50% wartości części szwajcarskich w Swiss Made.

 

Czekam.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dziś dzień prawdy :), ile mozna sobie gratulować nowych nabytków? :)

 

 

P.S No i nie zaraz 'gdzie nie wejdę" :).....zirytowalo mnie w innym temacie nazewnictwo typu 'brajtek', 'omesia"....zadna kłótnia, tylko norma staje się na forum wspolne spijanie z dziobka...byle prawdy nie mówić.

Słuchaj, żebym ja zaraz nie nazwał po imieniu co z Ciebie wychodzi.

To, że moja wiedza o zegarkach jest na takim a nie innym poziomie - nie sprawia, że łyknę jak młody pelikan każdy Twój bełkot.

Prosiłem o konkretne dowody na oszustwa w zakresie 50% wartości części szwajcarskich w Swiss Made.

Czekam.

Zapraszam, Warszawa, Targowek, zadzwoń godzinę wczesniej.

Chetnie się spotkam, z doswiadczenia wiem ze innaczej się rozmawia niz na forum. Milej.

No i agresją i straszeniem niczego nie zmienisz....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastet Yoda, już sobie przypomniałem za co dostałeś tego bana i jednak nic Cię to nie nauczyło.

Jesteś tak w sobie zakochany, że uważasz tylko swoja opinie za jedyną słuszna,reszta kolegów oczywiście nie ma o niczym pojęcia. A jak ktoś prosi Cie o jakieś konkrety to zaczynają się osobiste wycieczki i chamstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego przeszkadza Ci, że wszyscy są mili i uprzejmi?

W świecie powszechnego chamstwa nasze forum to miła odskocznia, mnie to nie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, Kozaczek się znalazł. A z czym byś chciał tym razem wyskoczyć, z doświadczeniem z ringu czy z klamką w plecaku? :D

Ktoś Tobie słusznie w wątku w którym Tobie przeszkadzał "brajtek", że to tylko i wyłącznie Twój problem.

 

Wrócisz łaskawie do tematu?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastet Yoda, już sobie przypomniałem za co dostałeś tego bana i jednak nic Cię to nie nauczyło.

Jesteś tak w sobie zakochany, że uważasz tylko swoja opinie za jedyną słuszna,reszta kolegów oczywiście nie ma o niczym pojęcia. A jak ktoś prosi Cie o jakieś konkrety to zaczynają się osobiste wycieczki i chamstwo.

Już lepiej się nie kompromituj...i poczytaj tylko temat, nic nie pisz bys znow nie cierpial ze chinszczyzny nakupileś.

A bana dostałem bo w dosadnych slowach nazwałem co sadzę o cześci udzielajacych się w temacie Rolexa.

Przeprosilem.

Nie kombinuj wiec, to ze ja wiem a Ty nigdy nie bedziesz miał pojęcia nie jest moją wadą.

Przykro mi, nie kazdy ma wiedzę-w odmiennosci do pieniedzy :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu czekam aż rozwiniesz te swoje rewelacje i podasz jakieś sprawdzonone informacje, a nie ten bełkot o produkcji w Chinach wszystkich szwajcarskich producentów poza Wielka Trojka, jednak jestem pewny że się nie doczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewien problem - nie odróżniasz pojęcia "dosadny" od "tępo-chamski". Bo można jeszcze być inteligentnie chamskim ale to już odrobinę wyższy poziom.

 

Przeprosiłeś i dziś wyzywasz od "handlarzy podróbkami"??

 

Kogo, myślisz że nabierzesz?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego przeszkadza Ci, że wszyscy są mili i uprzejmi?

W świecie powszechnego chamstwa nasze forum to miła odskocznia, mnie to nie przeszkadza...

Tomek, są mili bo wiedzą ze jesteś biznesmenem innaczej by innaczej gadali, wiekszość to bigoci ;)

Hahaha, Kozaczek się znalazł. A z czym byś chciał tym razem wyskoczyć, z doświadczeniem z ringu czy z klamką w plecaku? :D

 

zadzwon to Ci powiem.

W dalszym ciągu czekam aż rozwiniesz te swoje rewelacje i podasz jakieś sprawdzonone informacje, a nie ten bełkot o produkcji w Chinach wszystkich szwajcarskich producentów poza Wielka Trojka, jednak jestem pewny że się nie doczekam.

Wez Ty czlowieku poczytaj trochę albo idz spać i nie zabieraj glosu jak dorosli rozmawiaja bo nudzisz jak 3 letni bachor....

Masz pewien problem - nie odróżniasz pojęcia "dosadny" od "tępo-chamski". Bo można jeszcze być inteligentnie chamskim ale to już odrobinę wyższy poziom.

Przeprosiłeś i dziś wyzywasz od "handlarzy podróbkami"??

Kogo, myślisz że nabierzesz?

. Gustaw

Wyslalem Ci numer.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biznesmeni, a poprawniej przedsiębiorcy to najbardziej znienawidzona grupa ludzi w tym kraju, więc nie widzę tu związku.

 

Trochę się Marek zachowujesz jak osaczony zwierzak w potrzasku.

Kąsasz na prawo i lewo zupełnie bez sensu.

 

No dobra, ja wysiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Tomek, najlepsze jest to, że widzi z daleka potrzask,idzie, bliżej, blisko. I wsadzi nogę. I płacz. I tak po raz któryś.

 

Myśle, że sobie bombnął gorzoły.

I tak go trochę lubię i cenię :)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biznesmeni, a poprawniej przedsiębiorcy to najbardziej znienawidzona grupa ludzi w tym kraju, więc nie widzę tu związku.

 

Trochę się Marek zachowujesz jak osaczony zwierzak w potrzasku.

Kąsasz na prawo i lewo zupełnie bez sensu.

 

No dobra, ja wysiadam.

Tomek, nim wysiadziesz :)

Tak uczciwie, z reką na sercu-brak mi racji?

:D

Tomek, najlepsze jest to, że widzi z daleka potrzask,idzie, bliżej, blisko. I wsadzi nogę. I płacz. I tak po raz któryś.

Myśle, że sobie bombnął gorzoły.

I tak go trochę lubię i cenię :)

Ty, bohater, zadzwon, wyslalem Ci numer,to porozmawiamy, a nie utyskujesz na forum jak dziewica :)

A co do 'gorzoly'-cienki tekst.

Zyjecie w uludzie szwajcarskosci waszych zegarków, niech tak zostanie....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, napisałem już nie chodzi tu o to, czy masz rację, ta zawsze leży gdzieś po środku.

Chodzi o styl w jakim jej próbujesz bronić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.