Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

nikox85

 

Co do Atlantic'a to tarcza i mechanizm opisane przez małe "a", natomiast koronka i dekiel przez duże "A".

Choć widziałem podobny egzemplarz z różnicami w wielkości liter w logo i na koronce to raczej nie jest to argument przemawiający za pełną zgodnością tego zegarka.

 

 

Na koronce nic nie widać a dekiel jest opisany przez małe a. Zegarek jest raczej z lat 60-tych na mechanizmie  UNITAS 6300. Raczej bym stawiał, że to nie Super de luxe tylko Original. 

Nie jestem znawcą ale mi się wydaje, że w tym zegarku mogła być zmieniona tylko tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koronce nic nie widać a dekiel jest opisany przez małe a. Zegarek jest raczej z lat 60-tych na mechanizmie  UNITAS 6300. Raczej bym stawiał, że to nie Super de luxe tylko Original. 

Nie jestem znawcą ale mi się wydaje, że w tym zegarku mogła być zmieniona tylko tarcza.

 

OK. Widzę że kolega Kamagong piszę o Adriaticu. Też tak myślę że tarcza powinna być od Atlantica, tylko już nie wiem od jakiego. Nawet na tym forum było zdj. z tym mechanizmem w super de luxe.

Było by miło jak by ktoś powiedział jaka tam tarcza powinna być.

 

 

Co do Atlantic'a to tarcza i mechanizm opisane przez małe "a", natomiast koronka i dekiel przez duże "A".

Choć widziałem podobny egzemplarz z różnicami w wielkości liter w logo i na koronce to raczej nie jest to argument przemawiający za pełną zgodnością tego zegarka.

 

A co do Atlantica z #11681 to w takim stanie kupiłem go od pewnej staruszki, która ten zegarek miała po mężu. Więc wątpię aby staruszkowie coś kombinowali przy nim.

A jeśli tarcza była by myta to nie powinno być zabrudzeń w zaokrąglonych cyfrach, a tutaj zabrudzenia są.

Edytowane przez nikox85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8916310_IMG_20170725_115942.jpg

8916729_IMG_20170725_113329.jpg

8916730_IMG_20170725_115921.jpg

8916731_IMG_20170725_115835.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że JLC tu kiedyś zaprezentuję, to bym dotychczas nie pomyślał. A jednak :D

 

gallery_65341_3226_12425.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gratuluję!

 

Że JLC tu kiedyś zaprezentuję, to bym dotychczas nie pomyślał. A jednak :D

 

Pokaż werk. Będziesz coś przy nim robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż werk. Będziesz coś przy nim robił?

 

Jeszcze sam go nie otwierałem. Tutaj zdjęcie od poprzedniego właściciela.

 

dd763d3ae93757b2.jpg

 

Zegarek jest świeżo po serwisie zegarmistrzowskim na 12 miesięcznej gwarancji. Zobaczymy jak z dokładnością chodu, ale póki co ładnie trzyma czas od nakręcenia.

 

Koperta w bardzo dobrym stanie, z wyraźnymi liniami. Tarcza z patyną jak na zdjęciach. Martwiłem się że na żywo nie będzie to dobrze wyglądać, ale przy kolorze tarczy całość się ładnie uzupełnia i wygląda zacnie :D

 

@piotrek39

 

Wielkie dzięki. Zakup niespodziewany ale udany ;)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy "Szwajcarzy" trafił mi się taki Edox w atrakcyjnej cenie (niesprawny) i dziś odebrałem go od majstra. Pięknie śmiga. Jako, że specjalizuję się w ruskach to może ktoś poratuje jakimiś informacjami na jego temat. Sam się dowiedziałem że jest z lat 70? Oznaczenia na mechanizmie: E7047, e7521. 7 jewels. Na dekielku 755 1000

 

TK1Hr8C.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

kilka dni temu dołączył Tissot, niby zwykły kwarc, ale cieszy ;) Zakup trochę pod wpływem emocji, zainteresowań pod kątem tego co robię - oficjalny zegarek Tour de Pologne 2017. Kiedyś z tego powodu rozważałem Festinę w wersji Tour de France jako taki gadżet. W tamtym wyścigu raczej nigdy się tak nie wkręcę, a tu póki co się udaje od jakiegoś czasu ;) W tym roku Tissot został oficjalnym chronometrażystą wyścigu TdP i pojawił się ten zegarek, stwierdziłem, że powinienem go mieć ;) Festina miała zaletę w postaci bransolety, tu tylko pasek i to trochę nietypowy ze względu na kształt koperty, ale przyjemnie się nosi.

Na szybko fotka:

 

Tissot_001.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sebaa_75

"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku gratulacje.

 

Marzenie każdego zegarkomaniaka: "dwa zegarki w jednym" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup trochę pod wpływem emocji, zainteresowań pod kątem tego co robię - oficjalny zegarek Tour de Pologne 2017. Kiedyś z tego powodu rozważałem Festinę w wersji Tour de France jako taki gadżet. W tamtym wyścigu raczej nigdy się tak nie wkręcę, a tu póki co się udaje od jakiegoś czasu ;)

Jako kto udaje Ci się wkręcać w TdP? Pytam bo jestem fanem kolarstwa, mam za sobą trudy oglądania przez 3 tyg TdF :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Jako kto udaje Ci się wkręcać w TdP? Pytam bo jestem fanem kolarstwa, mam za sobą trudy oglądania przez 3 tyg TdF :)

 

Jeżdżę motocyklem jako marshall przy zabezpieczeniu trasy, trochę jeździłem jako foto i raz jako motocykl sędziowski. Generalnie jest to dość ciężka i odpowiedzialna praca, trzeba bardzo uważać, ale przygoda i frajda niesamowita.

 

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

HR chyba przełom lat 70-80, co?

 

4fc925f7e63ddfa3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulcain Nautical Heritage

Jakie to ładne i nietuzinkowe. Gratuluję.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulcain Nautical Heritage

 

Piekny!

Czekam na zdjecia w innych "wariantach paskowych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ten Tag by mnie wyleczył ze wszystkiego...

Super !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mniejszych i większych perypetiach, w końcu jest :)b400396f3d82ff5756dcd9250b93737d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w tym zegarku intrygującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekvintage

 

Vulcain piękny Gratuluje.

 

Spatz

 

Gratuluje Taga to fajny zegar jest.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.