Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

LSE, świetny Longines, tarcza cudo.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobrze widzę, że położyłeś zegarek koło głośnika? Mam nadzieję, że nie namagnesowałeś już tego zegarka. ;)

 

 

 

Klawo. Ciekawe, czy zostanie na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zależy od Seiko, ale jak na Szwajcara to całkiem nieźle.

Ja miałem SUN023P1, który świecił tak jasno, że w nocy robił za latarkę. Był jednak za duży, więc poszedł do ludzi  :D  Obecnie z roli latarki bardzo dobrze wywiązuje się żółw srp773  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LSE, świetny Longines, tarcza cudo.

Dziękuję, cieszy, jak cholera. :)

 

Dobrze widzę, że położyłeś zegarek koło głośnika? Mam nadzieję, że nie namagnesowałeś już tego zegarka. ;)

 

 

Klawo. Ciekawe, czy zostanie na długo.

Istvan, jak zwykle, słodko-gorzki, lubi "ukłuć". Ale... znowu Cię rozczaruję, to tylko dekoracja. ;)  :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo ostatnio namagnesowałem swojego SDGM. Powodem była bliskość czasomierza z wibrującą komórką. Oczywiście gratuluję zakupu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo ostatnio namagnesowałem swojego SDGM. Powodem była bliskość czasomierza z wibrującą komórką. Oczywiście gratuluję zakupu. ;)

Nie, no, żartujemy sobie. :) Wprawdzie mam wykształcenie humanistyczne, ale przez dobre dwadzieścia parę lat "robiłem w muzie" ;), więc jakieś tam względne pojęcie o takich sprawach mam. Szczerze mówiąc, dłuższą chwilę walczyłem z myślami o SDGM takim, jak te Twoje, ale na razie zwyciężył snobizm ;). Cóż, nie można (a przynajmniej ja nie mogę) mieć wszystkiego... :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem SUN023P1, który świecił tak jasno, że w nocy robił za latarkę. Był jednak za duży, więc poszedł do ludzi  :D  Obecnie z roli latarki bardzo dobrze wywiązuje się żółw srp773  ;)

Przy Krzysztofie książki nie poczytasz. Wymienione Seiko na pewno świecą intensywniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w komplecie z ruskimi zegarkami wpadło kilka swissów. W tym taki staruszek.

post-27093-0-37642100-1506630813_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano ostro, bo to jest mój styl. Ten typ trójkątnych indeksów, plus wskazówki w stylu miecze/dauphine to czysta, ponadczasowa klasyka. Do tego bardzo fajne połączenie stali i złoconych indeksów/wskazówek i słoneczny szlif w srebrze. Genialne na żywo.

 

Gdybym projektował zegarki, to właśnie na desce kreślarskiej powstałoby coś podobnego.

 

Teraz ten Conquest mocno konkuruje z Omegą Seamaster, którą mam w bardzo podobnym stylu i chyba ją wygryzie na nadgarstku (w sensie Omega trafi pewnie na bazarek). Walka co prawda reedycja vs. prawdziwy vintage, ale jest to tak bardzo zbliżony zegarek do oryginału, że nie ma wstydu. Jak leżał w futerale podczas festiwalu w Łodzi obok pozostałych zegarków z epoki, to "przechodniom" (którzy w większości myśleli, że to zegarki na sprzedaż) się oczy świeciły, bo biorąc pod uwagę dobry stan pozostałych egzemplarzy w mojej mini-kolekcji myśleli, że to też jest vintage w świetnym stanie zachowania ;)

 

Co do rozmiaru, to jest 35mm ale optycznie znacznie większy od 34,5mm Omeg które też mają masywne koperty, tak samo np. Datejust 36mm wypada przy nim wizualnie na mniejszego.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Gratuluje klasyka! Kiedy na bazarku ? :)

Jutro. Koniec 2015 r. Duze pudlo, komplet papierow, cena 4999 zł. Moj zegarek, nie byl robiony, jest plomba itd...

Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.