Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja pogratuluję masz dobry gust jestem ciekawy, po jakim czasie wywalisz ten fajny ori pasek, który odsłania teleskopy. Ja już po pierwszym dniu uznałem, że tego nie odzobaczę

Dzięki.
Sam pasek bardzo mi się podoba.
To znaczy kolor mi się bardzo podoba. Jest piękny i idealnie pasuje do koloru tarczy. Ale poza kolorem to już faktycznie zaskakująco słabo. A właściwie to dramat. Chyba pierwszy raz mi się zdarzyło, żeby oryginalny pasek nie był dopasowany do szerokości uszu. W Eposie albo w Glycine to jest perfekcyjne spasowanie. Nawet Chińczycy potrafią zazwyczaj o to zadbać. Po drugie, otwory na teleskopy w pasku mają średnicę jak u divera od Zelosa. A teleskopy są cieniutkie. Na skutek tych dwóch czynników pasek nie dość, że jest o milimetr za wąski to jeszcze lata na teleskopach na boki jak szalony . Może spróbuję z grubszymi teleskopami, ale to rozwiąże tylko połowę problemu. Do tego jeszcze dochodzi sprzączka. Zwykła sprzączka. Rozumiem, że to może wynikać z chęci pozostania wiernym oryginałowi, ale jakieś zapięcie motylkowe aż się prosi o użycie. Szkoda sztywnego krokodyla wyginać przy zakładaniu i ściąganiu, bo długo biedak nie pociągnie.
Najchętniej założyłbym mu taki sam pasek jak ori, tylko po prostu dobrze dopasowany i z motylkiem.
Po urlopie będę się nad tym zastanawiał. No i w tym przypadku Aliexpres nie będzie raczej lekarstwem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mroova napisał(-a):

Odpuściłeś ceramikę z powodu wskazówek ?

Miałem oczywiście na myśli stalowego 3706 😄

3705 z racji wywindowanych cen i unikalności nie nadaje się do noszenia na codzień. Miałem już ceramiczne zegarki i żaden nie zagościł na dłużej... choć gdzieś w głowie tli się pomysł zakupu Radiomira Black Seal w ceramice. Kto wie...😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Dzięki. emoji106.png
Sam pasek bardzo mi się podoba. emoji6.png
To znaczy kolor mi się bardzo podoba. Jest piękny i idealnie pasuje do koloru tarczy. Ale poza kolorem to już faktycznie zaskakująco słabo. A właściwie to dramat. Chyba pierwszy raz mi się zdarzyło, żeby oryginalny pasek nie był dopasowany do szerokości uszu. W Eposie albo w Glycine to jest perfekcyjne spasowanie. Nawet Chińczycy potrafią zazwyczaj o to zadbać. Po drugie, otwory na teleskopy w pasku mają średnicę jak u divera od Zelosa. A teleskopy są cieniutkie. Na skutek tych dwóch czynników pasek nie dość, że jest o milimetr za wąski to jeszcze lata na teleskopach na boki jak szalony emoji85.pngemoji37.pngemoji35.png. Może spróbuję z grubszymi teleskopami, ale to rozwiąże tylko połowę problemu. Do tego jeszcze dochodzi sprzączka. Zwykła sprzączka. Rozumiem, że to może wynikać z chęci pozostania wiernym oryginałowi, ale jakieś zapięcie motylkowe aż się prosi o użycie. Szkoda sztywnego krokodyla wyginać przy zakładaniu i ściąganiu, bo długo biedak nie pociągnie.
Najchętniej założyłbym mu taki sam pasek jak ori, tylko po prostu dobrze dopasowany i z motylkiem.
Po urlopie będę się nad tym zastanawiał. No i w tym przypadku Aliexpres nie będzie raczej lekarstwem emoji6.png.

 

Kurde, smutne trochę. Od takiej marki można by oczekiwać, że doświadczenie z bezpośredniego obcowania z produktem będzie nawet lepsze niż to, co sobie obiecujemy oglądając zdjęcia. A tu taki dysonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zegarki z serii heritage mają klasyczne klamerki więc trudno mieć pretensję do producenta że zachował klasyczną klamerkę w zegarku który jest w stylu vintage. Co do paska to wynika to z konstrukcji koperty idących pod kątem uch i umiejscowienia otworów na teleskopy, tak to opracowano, a pasek w dolnej części uch nie ma przecież luzu, więc nie jest to aż takie problematyczne - ja opracowałem na to sposób robiąc paski, ale też nie zdarzyło mi się przez 6 lat jak sprzedawałem Longinesy aby któryś z klientów zwrócił uwagę przy zakupie Flagshipa i żeby był to problem. 

 

PS. W Twoim zegarku ten pasek mam wrażenie odrobinę ma wymiar na minus co zmultiplikowało efekt niedopasowania. Ale nie przejmujcie się, w F.P.Journe czy innych markach za kilkadziesiąt tysięcy euro też często widziałem takie kwiatki😆 Im droższy zegarek tym mniejszy jest to problem. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie zegarki z serii heritage mają klasyczne klamerki więc trudno mieć pretensję do producenta że zachował klasyczną klamerkę w zegarku który jest w stylu vintage. Co do paska to wynika to z konstrukcji koperty idących pod kątem uch i umiejscowienia otworów na teleskopy, tak to opracowano, a pasek w dolnej części uch nie ma przecież luzu, więc nie jest to aż takie problematyczne - ja opracowałem na to sposób robiąc paski, ale też nie zdażyło mi się przez 6 lat jak sprzedawałem Longinesy aby któryś z klientów zwrócił uwagę przy zakupie Flagshipa i żeby był to problem. 

Klasyczna klamerka i nawiązanie do historycznych modeli to mi przyszło do głowy i to ma sens. Funkcjonalnie nie jest najpraktyczniejsze, ale w jakiś sposób uzasadnione. Natomiast wydaje mi się, że pasek pomimo lekko skośnych uch/uszu mógłby spokojnie być nieco szerszy i mieć bardziej spasowane otwory do średnicy teleskopów. W porównaniu do innych zegarków, to dość zauważalne. Troszkę szkoda, bo pod innymi względami, to piękny pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można pisać o mało funkcjonalnym rozwiązaniu które miało miejsce przez większość czasu produkcji zegarków naręcznych na świecie i nadal stanowi większość produkcji na świecie;) 

A pasek faktycznie jest jakościowo fajny, choć ta jasna nić średnio pasuje i psuje ten zegarek. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że klasyczna klamerka nie jest najpraktyczniejsza miałem na myśli żywotność paska. Przy zwykłej klamerce pasek przetrwa dużo krócej niż przy zapięciu motylkowym. Ciągłe „łamanie” przy zakładaniu i zdejmowaniu dość sztywnego w końcu paska musi dać efekt. Samo zapinanie i odpinanie jest oczywiście praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zawsze dokupić motylka Longinesa.

Zwykła klamra "no name" podejrzewam nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie lezy, gratuluje zakupu rewelacyjnego zegarka - niech sie dobrze nosi! Jak pierwsze wrazenia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Panowie nowych nabytków. Flagship i Nomos zdecydowanie trafiają w mój gust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym Piękny ten Nomos. I wspaniały, minimalistyczny i dyskretny mechanizm. Gratulacje!

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Nomosa. Bardzo fajny i bardzo ciekawy. No i z ręcznym naciągiem, który bardzo lubię.
Szacun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Nomosa - dobrze leży!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zaczynam myśleć o jakimś Nomosie, to widzę tylko te długaśne ucha i szybko przechodzi :) Tak czy inaczej, jeden z bardziej podobających mi się modeli, gratulacje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, evilym napisał(-a):

No i jest. Doczekałem się :)

Tym Nomosem mogę odhaczyć kilka pozycji w mojej skromnej kolekjci:

 

W końcu zegarek z jasną tarcza 

W końcu zegarek z cyframi na tarczy 

W końcu zegarek z ręcznym naciągiem

W końcu coś Niemieckiego (Glashütte) 

 

Obawiałem się kilku rzeczy (że za mały, że za długie i odstające uszy, że duży L2L), ale jest ok 👍 szkoda tylko, że nie miałem wpływu na pasek (rozmiar M) bo gdybym miał, wybrałbym S. Ale już kilka casualowych do mnie leci, więc będzie niebawem zabawa z wybraniem czegoś na lato 🏖️

 

Wielkie dzięki @cordi7 za wskazanie zakupowego źródła oraz @Osy123 za wcześniejszą możliwość "pomacania" Nomosa :)

Gratuluję Cluba 👍

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Swietnie lezy, gratuluje zakupu rewelacyjnego zegarka - niech sie dobrze nosi! Jak pierwsze wrazenia?

 

Jeżeli się naczytasz o czymś i naoglądasz recenzji przez ponad pół roku, to pierwsze wrażenia są takie, jakby to był mój zegarek od lat i tylko został wyciągnięty gdzieś z zakamarków szuflady po dłuższym leżakowaniu :)

Na żywo nie stracił nic z pięknych internetowych grafik i zdjęć. Prezentuje się bardzo dobrze. Pasek jednak za długi 😟 będę musiał zamówić coś do niego (chyba, że da się jakoś skrócić pasek?🤔 )

Może ktoś doradzi?

 

I jeszcze raz dzięki, bo to Ty mnie, już jakiś czas temu, nakierowałeś na serię Cluba z cyframi arabskimi :) (tarcza California totalnie mi nie leży i chyba minie trochę czasu zanim  się do niej przekonam).

 

14 godzin temu, Gio napisał(-a):

@evilym Piękny ten Nomos. I wspaniały, minimalistyczny i dyskretny mechanizm. Gratulacje!

Dzięki :) jedno z założeń nowego nabytku, było właśnie to, aby czasomierz był minimalistyczny, nierzucający się w oczy i pasował do "stroju roboczego" czyt. business casual.

 

11 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Co zaczynam myśleć o jakimś Nomosie, to widzę tylko te długaśne ucha i szybko przechodzi :) Tak czy inaczej, jeden z bardziej podobających mi się modeli, gratulacje !

Chyba kwestia przyzwyczajenia :) Faktycznie - na początku mogą wydawać się dziwne, ale po dłuższym opatrzeniu w ogóle nie traktuję tego jako wady a wręcz zaletę jako znak rozpoznawczy marki. Zawsze można skorzystać z jednoczęściowych pasków (materiałowy czy nawet skórzany nato lub perlon). Jak wpadną w moje ręce inne paski, to zaprezentuję :P

 

12 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Gratuluję Nomosa - dobrze leży!

Dzięki - na zdjęciu wydaje się większy a to jest 36mm 😮

 

13 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Gratuluję Nomosa. Bardzo fajny i bardzo ciekawy. No i z ręcznym naciągiem, który bardzo lubię. emoji7.png
Szacun. emoji106.png

Dzięki! Jestem ciekaw mojego podejścia do nakręcania... Wczoraj pokręciłem kilka obrotów i odpuściłem 😬


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Łukasz_M napisał(-a):

PXL_20210722_151512827.thumb.jpg.5182f459fbf4e66e6046954fc02453d3.jpg

 

Fajna wykładzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Podoba mi się :) 

Artur, to fajny zegarek jest i chyba się polubimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PXL_20210723_053246015.thumb.jpg.f6852df80a4c1a5d758aa4f5ba6e6dcd.jpg

 

11 godzin temu, Gio napisał(-a):

Fajna wykładzina.

 

Przydaje się, jak się wrzuca do bagażnika ubłocone buty z budowy, mokra kurtkę, kask, rolki, buty do biegania itp. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cepiano napisał(-a):

To pokaż go😁

Przecież zdjęcia masz wyżej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.