Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

@edi17: swietnie wyglada ten Breitling, naprawde. Jak nie jestem fanem tej marki, to Twoj zegarek wywarl na mnie duze, pozytywne wrazenie. Chyba umiesz robic zdjecia :smile:.

 

@ossomac: ladna omesia, opisz jej historie. Czy ona ma "stale teleskopy"?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ossomac cieszę się że zdecydowałeś się ją kupić! zasługuje na wiele troski i dobrego traktowania. Choć znam jej historię to chętnie poczytam. Łap za pióro eee.... tzn. za komputer!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam ja juz 9 dni :)

2c6ad1dbaf2379bb.jpg

 

miło mnie zaskoczyła dokładnoscia po 9 dniach +4 sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Witek Z

Kurcze! Tak patrzę na tę Omegę i patrzę i nie wiem, czy to zdjęcie jest jakieś nieteges czy moje oko straciło precyzję, ale tarcza wygląda dość dziwnie... te indeksy jakieś nierówne, napis niedomalowany... Przepraszam, nie czepiam się, ale czy tylko mi się ona dziwna wydaje?

W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt? Nie chciałbym używać słowa ?Podróba? (nie szerzmy paniki na forum), ale faktem jest, że to dziwna wersja. Przepraszam za porównanie, ale przypomina mi (tylko wyglądem) zegarek, który kupiłem w pośpiechu za 20 zł, (tzw. ?jednorazówka?).

Oczywiście jestem laikiem (jak już wcześniej mówiłem) więc nienależny przykładać wagi do mojej wypowiedzi?


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze! Tak patrzę na tę Omegę i patrzę i nie wiem, czy to zdjęcie jest jakieś nieteges czy moje oko straciło precyzję, ale tarcza wygląda dość dziwnie... te indeksy jakieś nierówne, napis niedomalowany... Przepraszam, nie czepiam się, ale czy tylko mi się ona dziwna wydaje?

W

to złudzenie fota była robiona kom. bez lampy i jeszcze zmniejszona

to chyba juz bardziej wszystko wyjasni

dbf924991e64c65f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Witek Z
silnik forum jest lipa zmniejsza foty i je zniekształca

tu pod tym linkiem powinno być lepiej

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...991e64c65f.html

 

Noooo! To zupełnie inna rozmowa. Przepraszam, ale na tych zdjęciach forumowych to naprawdę wyglądało... dość dziwnie:) Piękny zegarek. Dla mnie za "nowy". Ale za 20 lat na pewno znajdzie się i w moich gablotach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Witek Z

Certina Argonaut 280. Dopiero co przyszła. Szkło porysowane, Ale za to bardzo kozacki parciany pasek (zauważyłem, że nikt nie podaje cen zakupu - dla mnie to ważna rzecz, ale nie będę się wychylał, bo może to nietakt :) )

 

post-0-0-42199800-1331026208.jpg

 

Cyma NavyStar Cymaflex - czarna jak noc. Bardzo piękna koperta. Bardzo fajnie wygląda na ręku - dużo lepiej niż na zdjęciu

 

post-0-0-74422100-1331026209.jpg

 

No i król prostoty :) Mam jakąś dziką satysfakcję jak patrzę na tego Longinesa. To jest 100% zegarka i 0% blichtru. No i sekunda na 6 :)

 

Ale z tym zegarkim wiąże się pewna historia. On jest u mnie w rodzinie od dawna. Nosił go mój dziadek. I kiedyś poszedł w nim do Świerku do Instytutu Atomistyki. Jak wszedł to wszystkie liczniki zaczęły wariować. Okazało się, że wypełnienie wskazwek było... radioaktywne.

(zamieszczam w nowościach, bo niedawno wyremontowałem)

 

 

post-0-0-38225800-1331026211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek Z - mam bardzo podobną Certinę - żeby nie powiedzieć że identyczną tzn ma jasną tarczę, logo inne © ale koperta itd identyko - obecnie nie mam jej pod ręką żeby zrobić foto (za jakieś 2 tyg może się uda) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Witek Z: witamy w klubie milosnikow zegarkow vintage. Fajne sikorki. Czy jestes w stanie datowac ich lata produkcji. Certinka jest ekstra!

 

@Gorz: ladna (ladny?) Favre-Leuba. Firma wcale nie taka malo znana. Jedna z najstarszych firm zegarkowych na swiecie. Szczyt ich popularnosci to lata 60-te. Produkowali wtedy okolo 600-700 tysiecy zegarkow rocznie. Mieli wlasne mechanizmy (m.in z dwoma bebnami, tak jak w Slawie) - ten werk jest dosc poszukiwany przez kolekcjonerow. Gros ich produkcji to byly jednak zegarki z mechanizmem 1152 (wzorowanym na AS 1687/1688) - mechanizm zaprojektowany wspolnie przez Doxe, Eberharda, Favre-Leuba, Girard-Perregaux i Zodiaca. Mam taki ale czeka na nowy cwiertnik. Potem firma cienko przedla, ale podobno od paru lat ma nowe zycie i skupia sie na produkcji malych serii drozszych zegarkow.

 

 

Dzis ode mnie cos takiego. Zegarek dostalem jako prezent. Po zdjeciu dekla pokazalo sie cos takiego. Bardzo dziwne kolo balansu. Czy to jest w ogole wychwyt kotwicowy?

 

c95011a6f0461015.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Witek Z

Gorz - prześliczny!!

 

Zbyszke

Z zegarków, które prezentowałem w tym temacie na przestrzeni ostatnich kilku stron to datowanie wygląda tak:

 

Certina - 1969

Cyma Navystar ?

Longines - 1949

Girard Perregaux - 1957

Moser - lata piędziesiąte, tak myślę, ale z Moserami nigdy nic nie wiadomo ;)

Omega Geneve - 1971 (dobry rocznik :P )

Omega Dynamic ??

Eterna - siedemdziesiąte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Witek Z

Gorz - rozumiem, że kupiłeś ją od mamgcollection ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale dawno nie zaglądałem do tego wątku i właśnie teraz uderzyło mnie to po oczach ;)

 

a ja jako ze jestem maxymalista nie zadowole sie rosyjskim zlomem,

 

Mam niejasne wrażenie, że aspirujesz do czegoś, czego kompletnie nie rozumiesz. I nie jestem pewien, czy przypadkiem nie powinienem postawić znaku równości pomiędzy Twoim rozumieniem słowa maksymalista (pisownia się kłania), a rozumianym dosłownie znaczeniem słowa "snob".

 

drodzy forumowicze do pewnych rzeczy trzeba dorosnac, a wtedy nikomu niec nie trzeba udowadniac. zrozumielismy sie??

 

Nie zrozumieliśmy się.

 

Jak wspominali już moi przedmówcy, musisz się jeszcze wiele nauczyć. To Forum skupia miłośników zegarków i możesz być pewien, że pobudek, dla których powiększamy swoje kolekcje jest tyle, ilu nas jest tutaj. Ja zadowalam się rosyjskim złomem, bo odczuwam przyspieszone bicie serca widząc wysłużonych starych wiarusów - Bóg jeden raczy wiedzieć, ile w swoim kilkudziesięcioletnim zegarkowym życiu widzieli i jakie historie mogliby opowiedzieć. Realizuję swoją pasję kolekcjonera nie z pobudek snobistycznych, ale dla swojego dobrego samopoczucia (a przy okazji poznałem fajnych ludzi, ukłon w Waszą stronę Panie i Panowie). Nie uważam też, aby ci, których stawiasz w opozycji do swojego maksymalizmu byli choćby odrobinę gorsi od innych klubowiczów. Nawet jeśli zbierają zegarki radzieckie tylko dlatego, że na inne ich nie stać. Swego czasu w innym wątku napisałem, że lepiej mieć jakiekolwiek hobby, nawet najbardziej finezyjne :P , niż z pasją realizować życiowe powołanie udowadniając innym na każdym kroku swój status materialny. Prywatnie jestem trzydziestolatkiem na dorobku, co nie oznacza, że nie mógłbym sobie pozwolić na dobrego szwajcara (dobrze, że żona tego nie czyta). Mimo to zbieram radzieckie.

 

BTW, Twoje wywody o piciu dobrej kawy (z tą zalewaną to walnąłeś, jak łysy grzywką), słuchaniu winyli itp. ubawiły mnie, jak nigdy. O (jak Ty to nazywasz) klasie, świadczy życiowa postawa, a nie posiadanie przedmiotów. Często klasę widzę w uczynkach i słowach ludzi prostych i niezamożnych, jeszcze częściej za to nie widzę jej u nuworyszy.

 

Dobra, nie wylewam więcej żółci, bo zepsuję miły wieczór i kolegom i sobie.

Przemyśl to, co napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem od sprzedawcy sprzedawcy z Indii nie pamiętam w tej chwili nazwy


Gorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

Certina Argonaut 280.

-faktycznie Mariusz ta twoja identyko ale napisów

no i wskazówki inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwia Omesia swietna ! Nie pisz tutaj powaznie - to droga w jedną stronę - nie ma odwrotu - szkoda marnować zycie ! :rolleyes: Jak mozesz to podaj numerek z werku - ciekaw jestem z ktorego jest roku .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.