Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

need44 masz rację, sorry pisałem w dwóch wątkach i dlatego ten błąd, przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis ode mnie cos takiego. Zegarek dostalem jako prezent. Po zdjeciu dekla pokazalo sie cos takiego. Bardzo dziwne kolo balansu. Czy to jest w ogole wychwyt kotwicowy?

 

Tak - zdaje się że Niemiec albo Otero - lata 70, cylindrów na rękę już nie było :) - wychwyt szwajcarski W wolnej chwili poszukam. Ciekawa sztuka.

 

Ten ma wychwyt kotwicowy, muszę sobie przypomnieć w któym jeszcze takie koło mam, to sprawdzę. W paru zegarkach Sicura miałem takie same.

 

Oj, chyba "kołek" Bettlacha - ale kotwicowy - fakt :P

I rzadki - niewiele ich ocalało. To były interesujące konstrukcje - mimo braku kamieni i sztancowanej konstrukcji działały nawet do 5 - 8 lat.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mbubu
Zbyszke, takie koło często spotykałem w tańszych werkach. Się wie, "Swiss quality" :)

 

Tyle, że wiadome jest przecież, że w bloku komuchów było pewien podział. Ciężarówki budowlane produkowali w ZSRR, autobusy dla bloku dostarczali głównie Węgrzy, a tanie zegarki DDRówek. Blok miał byc jednym tworem gospodarczym. Tylko dlatego w fabrykach radzieckich nie wyłaził taki chłam. Gdyby jakiś głupawy aparatczyk uznał, że nie w DDRówku miały być klepane buksiaki a w najznamienitrzej fabryce radzieckiej - to by były. W Szwajcarii produkowano zegarki i werki od buksiaków po bijące każdego "ruska" na głowę. Dlatego pisanie "szwajcarska jakość" na tej podstawie jest niemądre. Ale kolega Alamo lubi takie "wtręty" chyba dla smaczku. Z takim podejściem wiele osób mających w szufladzie masę zdezelowanego ruskiego szmelcu, mogłoby napisać na widok wielu radzieckich zegarków: "wot sowiecka jakość :P "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Jako przedstawiciel narodu, który w najlepszym przypadku potrafił tylko kiepsko kopiować, wolę zachować większą rezerwę.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani otworzy, gazownia:

 

6e561a1272a02b6d.jpg

 

Dziś został podsmarowany i się już nie zatrzymuje, drobne zmatowienie szybki usunąłem Liquidem BERTRAND (rewelka), pozostały większe, ale łokiem ich nie widać, tylko obiektyw to pokazuje.

Cyka jak metronom.

Krzysiek dzięki za fajny sikor.


www.myspace.com/loszmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm...

Jako przedstawiciel narodu, który w najlepszym przypadku potrafił tylko kiepsko kopiować, wolę zachować większą rezerwę.

 

J.

 

Dość słuszne :rolleyes::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy znacie taką markę jak Conodor?

mam takie coś po dziadku i nigdzie nie moge o nim znalezc informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania o Condora. Mam takiego:

 

post-7231-0-49569700-1331078609.jpg post-7231-0-98165700-1331078610.jpg post-7231-0-63009000-1331078612.jpg

 

 

Koperta aluminiowa (albo jakiś szjsmetal ?); była złocona po czym zostały ledwie ślady; średnica 38mm, rozstaw uszu 20mm. Tarcza dwukolorowa - nowa musiała wyglądać bosko. Mechanizm z dolną sekundą jak widać, oznaczony Muros, 15 kamieni, nie wiem kiedy widział zegarmistrza ostatni raz, ale chodzi, z rok temu sprawdzałem i spóźniał się jakąś minutę na dobę. Któregoś dnia zrobię mu facelifting.

 

O marce nic nie wiem. Wyszukiwanie w Googlach prowadzą do brytyjskiej firmy sprzedającej kwarcową konfekcję zegarkową i biżuteryjną, ma to jakiś związek? a zapytania o Muros Watch Factory (lub Muros, Fabrique Erwin Triebold) łączą tę firmę z 17 (policzyłem) różnymi markami i nie ma wśród nich Condora! Zapytania o E.Triebolda prowadzą do nikąd. Zatem jeśli ktoś potrafi rzucić trochę światła lub wskazać gdzie szukać, będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z moich marzeń spełnione, myślę że opis zbędny ...

 

83989012hq9.th.jpgthpix.gif

 

46761628vk6.th.jpgthpix.gif


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny_kowboj

A ja się chwalę takowym nabytkiem

 

478547490zv4.th.jpgthpix.gif

 

4785474904nq7.th.jpgthpix.gif

 

Maszyna wymaga jeszcze wizyty u zegarmistrza w celu czyszczenia konserwcji i regulacji, no i cały czas jestem przekonany że był to bardzo udany i trafny zakup :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@c3z: bardzo ladna Connie "C" - zloto na stali jak rozumiem. Czy ona jest "goldcapped", tzn. nie pozlacana, tylko zlota od gory? Czy ma tez zloty medalion? Ten model (tzn. "C") jest mniej popularny niz "Pie-pan", co ma te zalete, ze jest duzo rzadziej (w ogole?) nie podrabiany. Mechanizm za to jest dokladnie ten sam co w "Pie-pan", czyli jeden z kilku najlepszych w historii, z tych produkowanych w duzych ilosciach. Pochwal sie ladnymi zdjeciami w Galerii...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mazovia

Piękne czasomierze to prawdziwe dzieła sztuki a długie lata ich pracy świadczą o kunszcie i geniuszu ich wykonawców. Może dlatego tak wiele osób pochłania zupełnie wszystko, co dotyczy zegarków nowych i całkiem starych. Ta pasja udzieliła się również i mnie. Stąd moja obecność tutaj. Efektem moich pierwszych polowań jest ten Glashutte. Będę wdzięczny za Wasze opinie na temat tego zegarka jako świetnych fachowców.Jako, że jest to mój pierwszy post na forum witam wszystkich Forumowiczów.Arek

post-0-0-44545700-1331078936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy umieszczać bo to świeży model ale ze względu na cenę 8 064 zł. ( serwis chrono 24 zegarek 2006 r z Irlandii- stan 9,5/10 ) postanowiłem pokazać by wszyscy, którzy mają marzenia gdy cierpliwie poszukają i poczekają zawsze mają szansę na ich spełnienie.

 

post-3319-0-20355600-1331079021.jpg

 

 

post-3319-0-91880900-1331079022.jpg

 

 

post-3319-0-59323800-1331079024.jpg

By mgrzybek


CASIO G-SHOCK G-100 1AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

a

Edytowane przez entwistle100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

sorry :lol: wskoczyło dwa razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='entwistle100'

Fajny, bezel klasa, a pasek super. gartuluje:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Jaki bezel?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100
[quote name='entwistle100'

Fajny, bezel klasa, a pasek super. gartuluje:)

Dzięki! pasek to morellato giotto, mam kilka i polecam :lol: a zegarek też ok,

pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100
:lol:

Jaki bezel?

Zegarek na pewno jest pozłacany

pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:(

Jaki bezel?

moje przejezyczenie mialobyc dekiel :lol:

4am


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100
moje przejezyczenie mialobyc dekiel :lol:

4am

CHodzi o numer? czy że stlowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CHodzi o numer? czy że stlowy :lol:

Fajny dekiel klimatyczny - stylowy, nie spotkalem jeszcze takiego a bardzo mi sie podoba

u mnie jest 4 rano wiec czasem sie przjezyczam


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarek na pewno jest pozłacany

pozdrawiam

Michał

Chodziło mi o pierścień na lunecie, najczęściej antyrewersyjny, którego nie widziałem, ale już wszystko OK, to było przejęzyczenie. :lol:


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100
Fajny dekiel klimatyczny - stylowy, nie spotkalem jeszcze takiego a bardzo mi sie podoba

u mnie jest 4 rano wiec czasem sie przjezyczam

Są faktycznie fajne, Enicary mają jeszcze symbol perły w muszli, np. modele sherpa. Oto kolejny Enicar, tym razem Sherpa Date. Dekiel trochę wytarty ale logo w super stanie:

5d24be06b12d4a1bmed.jpg54df5e1215fec584med.jpg

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Tyle, że wiadome jest przecież, że w bloku komuchów było pewien podział. Ciężarówki budowlane produkowali w ZSRR, autobusy dla bloku dostarczali głównie Węgrzy, a tanie zegarki DDRówek. Blok miał byc jednym tworem gospodarczym. Tylko dlatego w fabrykach radzieckich nie wyłaził taki chłam. Gdyby jakiś głupawy aparatczyk uznał, że nie w DDRówku miały być klepane buksiaki a w najznamienitrzej fabryce radzieckiej - to by były. W Szwajcarii produkowano zegarki i werki od buksiaków po bijące każdego "ruska" na głowę. Dlatego pisanie "szwajcarska jakość" na tej podstawie jest niemądre. Ale kolega Alamo lubi takie "wtręty" chyba dla smaczku. Z takim podejściem wiele osób mających w szufladzie masę zdezelowanego ruskiego szmelcu, mogłoby napisać na widok wielu radzieckich zegarków: "wot sowiecka jakość ;) "

 

Tak, tak, tak... Dlatego właśnie, dla potwierdzenia twej jakże odwaznej acz niczym nie podpartej teoryjki, porządne zegarki robiono w Czechosłowacji. I w Rumunii. I w Polsce. W wolnej chwili, możesz się przelecieć po ulicach i "zniknąć" Jelcze i Stary - wszak ich nie ma, bo "w bloku komuchów była specjalizacja". Na "Tatry" pewnie się nie nadziejesz, bo w Polsce malo popularne. Ale jak jakąś znajdziesz - to też ją "zniknij". Autobusy "Autosanu' i "Jelcza' też "poznikaj". Jak już wrócisz do domu po zbożnym dziele, poczytaj może troche więcej co to bylo RWPG, na pewno ci nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.