Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał - piękna :lol:

 

Dziekuje serdecznie panowie, zanabyta okazyjnie wiec teraz pozostaje ;) mi tylko czekac z niecierpliwoscia az przyjdzie - byl okres gdy bardzo chorowalem na ten model,

jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszV70

Ostatni nabytek-dwie Dosie

post-0-0-23245700-1331125525.jpg

W sumie obydwie potrzebuja odnowy ale narazie je tak zostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatni nabytek-dwie Dosie

W sumie obydwie potrzebuja odnowy ale narazie je tak zostawie.

 

Dosia w zlotku ma przepiekna tarcze - rewelka, serdecznie gratuluje


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatni nabytek-dwie Dosie

post-15780-0-52262000-1331125526.jpg

W sumie obydwie potrzebuja odnowy ale narazie je tak zostawie.

 

Jest to tzw "para-dox" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszV70

Dzieki ale do twojej Omegi sie nie umywaja.Tez na taka choruje tylko to juz troche inna klasa i kasa.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ale do twojej Omegi sie nie umywaja.Tez na taka choruje tylko to juz troche inna klasa i kasa.

Pozdrowionka

 

Daj spokoj, omega byla okazja i to nie spodziewana - oferowalem kwote bez szans na sukces i sie milo zdziwilem i mam nadzieje iz sie nie rozczaruje, a z omega Tobie sie tez uda - mnie zjaelo ladnych kilka lat zanim zaczalem bardziej lekka reka kkupowac tego typu zabawki, a jednym z moich pierwszych zegarkow byla doxa ktora jestem pewny ;) ma sie swietnie u Taranta:), - Piotrze jesli kiedys bedziesz chcial ja sprzedac z przyjemnoscia odkupie :rolleyes:

Do tej pory kupuje i zbieram starsze zegarki, glownie lc i jlc - ale mnie jest znacznie latwiej - wiekszy rynek, dostep do czesci i generalnie nizsze ceny.

 

A NAPRAWDE UWAZAM i nie byla to kurtuazja iz Twoja doxa jest przepiekna - ma dosc rzadko spotykana tarcze, i jak zakladam jest z lini oversize - po odrobinie pracy napewno sie odwdzieczy i nie bedzie ustepowac rzadnemu klasycznemu garniturowcowi, zreszta lata 50te to jedene z najladniejszych zegrakow..

 

Swietne zegarki i niyczym nie ustepuja pokazanej omesi a duszy i historii ludzi maja napewno znacznie wiecej....

 

pozdrawiam i zycze z calego serca szybkiej realizacji marzen zegrakowych


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszV70

Ostatnio dorwalem tez takiego Edoxa i musze powiedziec ze skubany dokladnie chodzi(+2s/24) no i pasek wiecej kosztowal jak zegarek ale czasami tak bywa. :rolleyes:

edox013.jpg

No i jeszcze takiego Witka

post-0-0-25001700-1331125529.jpg

post-0-0-56729200-1331125530.jpg

wittnauer011.jpg

Chetnie bym zobaczyl co za mechanizm tyka w srodku niestety werk wyciagany z gory a z moimi mozliwosciami wole go nie rozpruwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne - edox fajny 70te a witcik super - ladna tarcza i ponadczasowy projekt lata 60te i sadze iz ma z 33-34mm ?

Niestety do zegarka trzeba sie dostac przez szkielko czego bez narzedzi nie polecam, jak i usunac koronke. werk to cos podobnego albo identycznego z longimesem 23z?

pozdrawiam

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witek świetny. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do MariuszV70 jak można zapytać

za ile te Dosie udało Ci się nabyć ?. Bardzo ładne poluje na taką jak ta z małą tarcza.


do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszV70

Za te dwie Dosie dalem 150 zl,ale tym sie chyba nie masz co sugerowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za te dwie Dosie dalem 150 zl,ale tym sie chyba nie masz co sugerowac.

Dzięki za odpowiedz, ale też daje mi to porównanie gdy idę np w sobotę na targ staroci na Kazimierzu

i widzę jak goście szukają frajera.

Dziękuje

janek


do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oto moja sterana życiem Certina Blue Ribbon.

Od paru(nastu?) lat leżała bez życia w szufladzie ojcowskiego biurka, czekając lepszych czasów. Im bardziej nasiąkałem pasją zegarkową (głównie za sprawą tego forum) tym częściej o niej myślałem, choć przyznam że jeszcze dwa lata temu funkcjonowała w mojej świadomości tylko jako "mechaniczny zegarek, którego nie trzeba nakręcać" :-)

Niestety, certina jest uszkodzona i w dość kiepskim stanie wizualnym ale mam nadzieję, że za jakiś czas uda mi się ją przywrócić do żywych.

 

 

 

post-24914-0-14258200-1331125994.jpg

 

post-24914-0-54285400-1331125995.jpg

 

post-24914-0-18524800-1331125997.jpg


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Carola

Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem zakochanym w "szwajcarach". Jakis czas temu udalo mi sie kupic damski zegarek bbb tanio SUR. Szukalam po calym necie o tej firmie niestety nic nie znalazlam. Mam nowa cyfrowke i niestety nie umiem robic zblizen. Zegarmistrz ogladal zegarek i mowi, ze jest b przyzwoity ale nie spotkal sie z takim. Na pewno jest stary, srednica od koronki ok. 2,50 cm, cyferblat i caly wierzch mysle, ze pozlacany, cyfry umieszczone na ciemnym tle, b wyrazne opis: SUR, 17 jewels, waterproof, swiss made, werk-powtorzone to samo z logo SUR i nr 1141 - werk sliczny, wyrazny, srebrny.

Zaryzykowalam i kupilam na allegro na podstawie zdjec. Po otrzymaniu doslownie mnie zatkalo: zegareczek w realu (po drobnym wyczyszczeniu z wierzchu), okazal sie przesliczny i super dokladnie chodzi - az milo sie na niego patrzy, ma na pewno dusze:):D. Bardzo ciekawi mnie firma i jej historia. Prosze o odpowiedz. Przy okazji: mam tez chyba dosc stary zegarek Elrex, niesygnowany, w b dobrym stanie , sprawny. Tez ciekawi mnie firma. I jeszcze pytanko: czy stare Doxy (wyglada na oryginal - duza meska, moga na cyferblacie pod nazwa DOXA nie miec napisu Antimagnetique? moja nie ma i to mnie troche niepokoi, ale wyglada na oryginal-kupilam tanio i jeszcze jej nie mam-Bardzo prosze o wypowiedzi, szczegolnie bede zadowolona jesli cos dowiem sie o SUR:):D:) POZDRAWIAM forumowiczow i wszystkich "zdobywcow" i poszukiwaczy :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

dzis dojechała piekna stara Eloga,przypadkiem kupiony;

 

post-0-0-44302600-1331126358.jpg

post-0-0-28976100-1331126360.jpg

 

oryginalny krab(ta marka tak miała :))

o ciekawym werku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy nabytek - co prawda wymaga gruntownego remontu, ale to pierwszy Atlantic w kolekcji- także cieszy co nie miara:

 

post-11844-0-86027400-1331126372.jpg

post-11844-0-57922300-1331126374.jpg


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

tani 2 kamienie,werk firmy Buler

 

post-0-0-43470800-1331126907.jpg

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem tutaj nowy. Od paru dni czytam wasze forum, co zmobilizowało mnie do przeszukania strychu :wacko:

Do ciekawszych zegarków jakie znalazłem należą chyba: kieszonkowa Omega FAB.SUISSE (niesprawny), Junghans TRILASTIC (sprawny) oraz Atlantic WORLDMASTER (sprawny), do których zdjęć podaje linki poniżej:

GALERIA

Proszę powiedzcie czy warto poddawać je renowacji, jeśli tak to ile mnie może to kosztować i gdzie mógłbym to zrobić w okolicach Krakowa oraz ile mogą być warte.

 

Pozdrawiam,

kebukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omege warto, ma fajny mechanizm (Omega 23.4, zdaje sie).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile mnie to może kosztować? I ile będzie warta po serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio znazłem zegarek dla mnie idealny :wacko: Dokupiłem jeszcze pasek i tak oto się prezentuje:

Schaumburg_Watch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

A oto para bliźniaków Jarek i Lech :) , czyli dwa Tissoty PR 516. Ten ze srebrną tarczą jest w mojej kolekcji już dość długo natomiast model ze złotą kupiłem od klubowego Kolegi. Zegarki są w świetnym stanie a nowy nabytek to prawie NOS!!! Co ciekawe srebrny jest trochę grubszy przy identycznej wysokości i szerokości, tj. 36 na 43mm. Sami oceńcie :lol:

Pozdrawiam

Michał

d9d8b2c7166a584cmed.jpg723a288bf7f525eamed.jpg

df0fd10af68119bcmed.jpg0b0345d69f1ac699med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostalo troszke pracy nad werkiem ale z zewnatrz juz ok:)

memovox cal.814

post-514-0-02434900-1331128869.jpg By rafalbar


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że określenie "ok" to zdecydowanie "małe niedopowiedzenie" :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.