Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

...ale życie jest przewrotne B) ...otóż w 1999 roku szukałem pierwszego w życiu mechanika (mówię o nówkach sztukach ze sklepu)... i los zesfatał mnie z Revue Thommen Airspeed... w tamtym czasie głównym rywalem była Omega Dynamic... ale wtedy uznałem, że Revue oferuje więcej w dodatku za dużo niższą cenę (nie znałem się :D )... i czas zrobił swoje: Revue dawno "poszedł" do innego właściciela, a ja dojrzewałem do ów Omegi... i w końcu ją mam! ...tak niedoceniany model w U.S.A (z myślą o tym rynku ten zegarek został stworzony) był jednym z najkrócej produkowanych linii tej firmy... a dziś dość rzadki... mi się bardzo podoba... ot taka zachcianka ;) mechanizm cal.1108 (ETA 2892-A2) prekursor cal.1120 tak często porównywanego do cal.3035 Rolex'a (ze względu na świetne dopracowanie i parametry użytkowe)...

 

post-414-0-12080500-1331333436.jpg

...ach zapomniałem dodać, że jest to jeszcze egzemplarz z trytem (bo potem już "malowali" SuperLuminową)...dzięki czemu cyfry i indeksy powoli równają się żółcią do sekundnika... :D

Edytowane przez Danski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna Omega! ;)

Tylko czcionka daty wygląda trochę dziwnie.


"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI,

JESTEM TYLKO JA"

Śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę. Wygrzebałem dzisiaj pozostałe po dziadku zegarki w liczbie 5 sztuk.

Dwa Atlantiki, o ile się nie mylę Pobieda (?) i Poljot (?) oraz kieszonka jeszcze po pradziadku - Roamer. Niestety obecnie tylko jeden Atlantic i Poljot są na chodzie, ale sukcesywnie wszystkie ożywię i doprowadzę do stanu działania. Mam nadzieję... ;)

 

1. Atlantic Worldmaster z lat '50 na bransolecie Orient

 

post-28720-0-07108500-1331333453.jpg post-28720-0-00255900-1331333459.jpg post-28720-0-44454600-1331333463.jpg post-28720-0-43404300-1331333467.jpg post-28720-0-42778700-1331333473.jpg post-28720-0-38093000-1331333476.jpg

 

2. Atlantic Worldmaster (niechodzący) na "jakimś" pasku.

 

post-28720-0-23562800-1331333479.jpg post-28720-0-64720700-1331333481.jpg post-28720-0-40404100-1331333485.jpg post-28720-0-76666300-1331333487.jpg post-28720-0-11168700-1331333490.jpg

cdn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wielu dniach zastanowień upolowałem to:

Spoko, to jest nas co najmniej dwóch czibo-pilotowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale życie jest przewrotne :) ...otóż w 1999 roku szukałem pierwszego w życiu mechanika (mówię o nówkach sztukach ze sklepu)... i los zesfatał mnie z Revue Thommen Airspeed... w tamtym czasie głównym rywalem była Omega Dynamic... ale wtedy uznałem, że Revue oferuje więcej w dodatku za dużo niższą cenę (nie znałem się ;) )... i czas zrobił swoje: Revue dawno "poszedł" do innego właściciela, a ja dojrzewałem do ów Omegi... i w końcu ją mam! ...

Fajna Omesia. Mnie co jakiś czas kusi chrono Dynamica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę. Wygrzebałem dzisiaj pozostałe po dziadku zegarki w liczbie 5 sztuk.

Dwa Atlantiki, o ile się nie mylę Pobieda (?) i Poljot (?) oraz kieszonka jeszcze po pradziadku - Roamer. Niestety obecnie tylko jeden Atlantic i Poljot są na chodzie, ale sukcesywnie wszystkie ożywię i doprowadzę do stanu działania. Mam nadzieję... ;)

 

1. Atlantic Worldmaster z lat '50 na bransolecie Orient

 

 

 

2. Atlantic Worldmaster (niechodzący) na "jakimś" pasku.

 

 

 

 

Szkoda, że pierwszy Atlantyczek ma warszawską tarczę.

Drugi raczej też wymagałby odświeżenia.

No ale wartość sentymentalna ma się rozumieć.

 

pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27995-0-02215900-1331334325.jpg Edytowane przez GONZO

Pozdrawiam,

GONZO

TISSOT "Le Locle"

SEIKO SKX807 "Aviator"

SEIKO SKX781 "Orange Monster"

SEIKO SND371 "Daytona"

ORIENT CEM65002 "Blue Mako"

Glashütte Spezimatic

Pisano Skeleton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i wskazówki to nie będzie problem ale tarcza jest w zaawansowanym stadium grzybicznym i ciężko będzie ją odrestaurować. Mimo wszystko powodzenia :rolleyes: wygląda jakby leżał gdzieś w ziemi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i wskazówki to nie będzie problem ale tarcza jest w zaawansowanym stadium grzybicznym i ciężko będzie ją odrestaurować. Mimo wszystko powodzenia :) wygląda jakby leżał gdzieś w ziemi :)

 

Jestem dobrej myśli - nie jest w najlepszym stanie, ale urzekły mnie wskazówki i mały sekundnik :)


Pozdrawiam,

GONZO

TISSOT "Le Locle"

SEIKO SKX807 "Aviator"

SEIKO SKX781 "Orange Monster"

SEIKO SND371 "Daytona"

ORIENT CEM65002 "Blue Mako"

Glashütte Spezimatic

Pisano Skeleton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dobrej myśli - nie jest w najlepszym stanie, ale urzekły mnie wskazówki i mały sekundnik :)

 

a zdradzisz ile za niego dałeś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco - zakup z pewnego dobrze znanego serwisu aukcyjnego.

 

Longines z małą sekundą - prawdopodobnie z lat 1937-1938.

Kupiłem go z myślą odrestaurowania tarczy, bo ta nie jest w najlepszym

stanie... Myślę, że po renowacji nabierze dawnego blasku.

 

...ja bym oczywiście przeprowadził renowację...ale wyłącznie u producenta... innych rzemieślników bym sobie darował, bo to już nie to samo...a tak naprawdę to, w którym miejscu zegarka najwięcej czasu się Twoje oczy skupiają... na tarczy oczywiście! ...więc musi być w oryginale!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdradzisz ile za niego dałeś? ;)

 

 

150 PLN z przesyłką.

Dziś już do mnie dotarł - wygląda lepiej niż na zdjęciach.

Ma piękne niebieskie wskazówki!


Pozdrawiam,

GONZO

TISSOT "Le Locle"

SEIKO SKX807 "Aviator"

SEIKO SKX781 "Orange Monster"

SEIKO SND371 "Daytona"

ORIENT CEM65002 "Blue Mako"

Glashütte Spezimatic

Pisano Skeleton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-29151-0-04390400-1331335276.jpg

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-26957-0-61456200-1331342221.jpg

post-26957-0-97454800-1331342228.jpg

post-26957-0-67146000-1331342230.jpg

W środku brzydka jak noc ETA 2762 ale z zawnątrz cieszy i to bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris Chronoris, w koncu trafilem na licytacji w stanach, nóweczka za 1000 usd!153p742.jpg

jfkbxv.jpg2djnyp4.jpg

Może marka do najzacniejszych nie należy ale zegarek bardzo ciekawy i trudno dostępny w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris Chronoris, w koncu trafilem na licytacji w stanach, nóweczka za 1000 usd!

jfkbxv.jpg

Może marka do najzacniejszych nie należy ale zegarek bardzo ciekawy i trudno dostępny w Polsce.

 

NIestety, ale ten zegarek nie nadaje się na Twoją rękę, masz ją dość dużą i ten rozmiar wygląda nieciekawie B)

Niestety znam z autopsji ten ból B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

NIestety, ale ten zegarek nie nadaje się na Twoją rękę, masz ją dość dużą i ten rozmiar wygląda nieciekawie B)

Niestety znam z autopsji ten ból B)

 

 

Świetnie że napisałeś tego posta bo jeszcze Kolega cieszyłby się ze swojego nowego nabytku, a przecież jego radośc byłaby zupełnie nieuzasadniona, fajnie że wyprowadziłes go z błędu.....jakież to polskie, a teraz poważnie, twoje twierdzenie jest pozbawione sensu, bo idąc tym tropem Patek ze swoimi rozmiarami powinien dawno zbankrutowac, sam przyznasz że nie ma męskiego nadgarstka na którym rozmiar 34 mm wyglądałby dobrze, może na dziecięcym nadgarstku byłoby ok, ale dzieci to z tego co mi wiadomo nie jest grupa docelowa Patka. Nie ma czegoś takiego jak zbyt mały zegarek w stosunku do nadgarstka, to jakis kolejny mit wynikający z trawiącej branżę zegarmistrzowską choroby zwanej gigantyzmem.

 

 

 

PS Abe777, świetny zakup, absolutnie idealny rozmiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że napisałeś tego posta

 

no chyba nie myślisz, że ktoś sie moją uwagą zasugeruje i stwierdzi że zegarek jest kiepski....

Chronoris jest super ze swym klimatem 70's, tylko czasem jest ktoś za duży żeby jeździć kompaktem hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na fotkach troche może to wygląda myląco, musiałbym zrobić dodatkowe foto...

Faktem jest, ze myslalem, ze to wiekszy zegarek ale jak go zobaczylem po otworzeniu paczki

to urzekl mnie jeszcze bardziej, wielkosc idealnie pasuje mi do ręki, nie kupuje zegarków zeby

nimi szpanowac na dyskotece bo jakbym tego chcial to bym sobie kupil jakąś podróbe

jakiegos duzego Breitlinga :) Zegarek powinien mnie cieszyc, kwestia gustu.

Faktycznie jest teraz trend wielgachnych zegarkow ale kto co lubi, byle by byl mechaniczny :)

Wczesniej nosilem jeszcze mniejszy Tag Monaco i tez mi sie podobal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.