Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie przesądzał dopóki nie zobaczymy zdjęć ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miku, jeżeli chodzi o ten dokładnie zegarek, to oczywiście masz rację.

Chodziło mi o pozycję marki ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pozycjonowaniem marki w pełni się zgadzam :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, pozamiatałeś nowym nabytkiem. Dobry w ... :) Dołączam się do gratulacji.

 

Propozycja z tych nie do odrzucenia - może chcesz go sprzedać za 9k, rozwiązałbyś moje problemy zegarkowe :D :D :D

Michał, prawie zawsze jak patrze na twoje nowe nabytki to myślę sobie "cholera, nie kupiłbym tego modelu", indeksy nie takie jakie lubię, cała ta lotnicza dwunastka i stylistyka która nijak się do mnie odnosi - po prostu nawet bym go nie brał pod uwagę z różnych emocjonalnych/intelektuanych czy jakichkolwiek powodów.

A potem patrzę na Twoje foty i te wszystkie dywagacje znikają i myślę sobie po prostu - "jaki fajny zegarek" :)

Muszę przyznać, że umiesz się tym bawić jak należy :)

Gratuluję zegarka :)

 

W wolnym czasie zrób mu dobrą galerię !

Ostatnio oglądałem tego Spitfire, mi jakoś nie przypadł do gustu, może dlatego że ideałem jest dla mnie mark XV, niech się dobrze nosi :)

Można się wielu rzeczy nauczyć, również o zegarkach, ale gust ,albo się ma albo nie. Michał, gratuluję i nie muszę chyba dodawać, że prócz zegarka, gratuluję również dobrego gustu.

 

Bardzo wszystkim dziękuję za miłe słowa, ja osobiście nie sądziłem, że aż tak się polubię z tym zegarkiem - słowo daje jestem tak nim zachwycony, że nawet mógłbym zostać jednozegarkowcem :D Niesamowite jaką role odgrywją tutaj indeksy jak i kolor tarczy w świetle słonecznym, aż nieprawdopodobne! Coś pięknego. Koronka, przyciski, pasek, zapięcie, koparta, dekiel, mechanizm, wielkość, ogólny design, no wszystko dosłownie jest cacy, strasznie się ciesze, że zdecydowałem się na tego IWC :)

 

Bartek, galeria będzie jak tylko wrócę z wakacji.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

strasznie się ciesze, że zdecydowałem się na tego IWC :)

 

Nie dziwię się, bo faktycznie bardzo ładny. Tylko załóż mu pasek w dobrą stronę, bo wygląda jakby cześci paska były zamienione miejscami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest prawidłowo założony.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

To w dziwną stronę mu ten pasek zakładają. Mi chyba niewygodnie byłoby z końcówką paska po tej stronie.

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest w tym niewygodnego?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Wydaje mi sie że bardziej bym zahaczał paskiem gdy jest on po wewnętrznej stronie (chociażby o własne ubranie podczas chodzenia). Nie wiem też jakie masz zapięcie (pewnie deployment), ale jeśli zwykłą klamrę, to zapinanie paska z klamrą przy takim założeniu jest po prostu niewygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deployment. Wszystko jest bardzo komfortowo.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej dziwnie wygląda takie odwrotne założenie

dolnej części nadgarstka nie widać

mnie by to wkurzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Carlito!

 

Jak przy dłuższych oględzinach i użytkowaniu wygląda jakość wykonania w porównaniu do Aquatimera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy dłuższych oględzinach i użytkowaniu wygląda jakość wykonania w porównaniu do Aquatimera?

 

Tarcza, indeksy, wskazówki, zapięcie, mechanizm, zdecydowanie na korzyść Spitfajera, koperta choć zupełnie inna, to na podobnym, bardzo dobrym poziomie :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

Wlasnie przyjechal wiec sie chwale!

Jest czym, gratulacje i niech służy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyjechal wiec sie chwale!

Ale odważnik.

Graty.

Niech się nosi.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzę go i sfotografuję jak tylko będę miał możliwość.

Tymczasem może coś się da ustalić po numerze:

39701

 

Będę wdzięczny za parę słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, bo faktycznie bardzo ładny. Tylko załóż mu pasek w dobrą stronę, bo wygląda jakby cześci paska były zamienione miejscami.

To w dziwną stronę mu ten pasek zakładają. Mi chyba niewygodnie byłoby z końcówką paska po tej stronie.

Wydaje mi sie że bardziej bym zahaczał paskiem gdy jest on po wewnętrznej stronie (chociażby o własne ubranie podczas chodzenia). Nie wiem też jakie masz zapięcie (pewnie deployment), ale jeśli zwykłą klamrę, to zapinanie paska z klamrą przy takim założeniu jest po prostu niewygodne.

przynajmniej dziwnie wygląda takie odwrotne założenie

dolnej części nadgarstka nie widać

mnie by to wkurzało

Wiele firm w przypadku takiego zapięcie montuje już pasek "odwrotnie". Jest to znacznie wygodniejsze i od strony widza - ładniej wygląda. Takie rozwiązanie stosuje się w sumie już dość długo a widuje się w: Orisach, Alpinach, FC widziałem też w ML... Oczywiście tylko z zapięciem typu deployment buckle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest profesjonalna nazwa takiego pojedynczo składanego zapięcia, ale są rozwiązania, w których zarówno zapięcie jak i pasek zapina się do tyłu nosząc zegarek na lewej ręce

 

przerabialiśmy to w poniższym temacie

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/88752-zapiecie-motylkowe-odczucia-subiektywne/

Drugie zdjęcie @Mirosuaw - Firma ML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie do Alpiny i jest mega wygodne, też jest niby "odwrotnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do grupy na FB stare zegarki / vintage watches, grupa otwarta, każdy może wymieniać infofamcje, zdjęcia zegarków mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do grupy na FB stare zegarki / vintage watches, grupa otwarta, każdy może wymieniać infofamcje, zdjęcia zegarków mile widziane.

Jeszcze czego :D -by na jakimś "zbuku" zegarki pokazywać,niedoczekanie :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję jeszcze drugą grupę: "godziny, w których nie ma mnie w domu"...

 

Kolego, nie spamuj forum.


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.