Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

lepsze i każde następne będzie jeszcze lepsze :) , próbuj, próbuj. Może mniej ręki więcej zegarka, troszeczkę bliżej, tak by było widać dokładnie tarczę i wskazówki.

Zegareczek wygląda na dobry stan, o ile zdjęcia nie przekłamują. Dlatego też tak molestuję o lepsze zdjęcia, bo to może być bardzo przyzwoity Worldmaster. 

 

Dziękuję za rady :)

Lepsze zdjęcia będą w przypadku zdobywania kolejnych zegarków :)

Zdjęcia robiłem 50mm Canon'owskim obiektywem więc autofokus nie mógł złapać bliżej ostrości.

 

Koronka wygląda na oryginał, ale jakoś źle pasuje.

Tarcza też jakoś dziwnie wygląda, ale to może światło.

 

Na pewno przez światło :)

Zegarek niegdyś należał do mojego pradziadka więc nie ma możliwości być w jakimkolwiek stopniu podrobionym lub złożonym z nieoryginalnych części.

Edytowane przez Bartosz Turek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zegarek niegdyś należał do mojego pradziadka więc nie ma możliwości być w jakimkolwiek stopniu podrobionym lub złożonym z nieoryginalnych części.

Czego Ci życzę...

No i wiary w pradziadka ;) ,a raczej w historie jego zegarka....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w tamtych czasach, uszkodzone szkło, czy koronkę wymieniano na taką, jaka była i pasowała, niekoniecznie szukano oryginalnej. Mogło się to odbyć za i bez wiedzy dziadka, bo chyba nie pradziadka, gdyż zegarek jest z lat 50/60 :) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w tamtych czasach, uszkodzone szkło, czy koronkę wymieniano na taką, jaka była i pasowała, niekoniecznie szukano oryginalnej. Mogło się to odbyć za i bez wiedzy dziadka, bo chyba nie pradziadka, gdyż zegarek jest z lat 50/60 :) .

 

Ten zegarek otrzymał mój Tata od swojego dziadka, czyli mojego pradziadka, który potem otrzymałem ja :) 

Wszelkie wątpliwości może rozwiać zegarmistrz. Jednak jestem pewien, że w tym zegarku nieoryginalny jest jedyne pasek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostało tylko pogratulować. Niech się dobrze nosi i wytrwa do kolejnych pokoleń.

 A tak już w wolnej chwili, jeśli umieścisz trochę w lepszej jakości zdjęcia ze szczegółami (koronka, mechanizm, wskazówki i tarcza)w wątku o Atlanticach Worldmasterach, to koledzy , którzy są wspaniałymi specjalistami z dziedziny właśnie tych zegarków z przyjemnością zaleją Cię potokiem wiarygodnych wiadomości o tym modelu. 

to jest link, 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/45030-poka%C5%BCmy-swoje-worldmastery/page-57

powodzenia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje ze koperta troche była "przypiłowana"by koronkę "spasować".....co widać na zdjęciu....

Jacku -koronka być może oryginalna,ale od tego modelu?

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dajcie już chłopakowi spokój - śliczny Atlantic, starczy :) GRATULUJĘ zegarka:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dajcie już chłopakowi spokój - śliczny Atlantic, starczy :) GRATULUJĘ zegarka:]

 

Dziękuję Kamilu :)

Dopuszczam do siebie każdą myśl, dlatego też opinie użytkowników są dla mnie ważne.

Dodatkowo: dzisiaj oddałem go do konserwacji, na 14 sierpnia mam odbiór. Do tego czasu postaram się pożyczyć aparat z lepszym zoom'em i podzielić się efektami pracy zegarmistrza :) 

Przy okazji zasięgnę również opinii co do oryginalności części zegarka, jednak jak już napisałem: jestem niemal pewien, że zegarek nie ulegał modyfikacjom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarło moje cudeńko :D Wprawdzie "tylko" 42 mm, ale jednak wzorowany na lotniczym B-Uhr z II wojny światowej tego samego producenta  :) Tylko pasek z zestawu brązowy z nitami zmieniłem na wysłużony brąz podpalany ze starego zegarka widoczny na ostatnim foto - jakoś mi bardziej pasuje i przywykłem do niego  ;)

 

m70q.jpg

 

6kie.jpg

 

eupt.jpg

6xhd.jpg

 

vrjf.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie nowy EDC, jestem baardzo zadowolony, TH ma teraz poważną konkurencję :)

1.jpg

 

 

2.jpg

 

 

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję Kamilu :)

Dopuszczam do siebie każdą myśl, dlatego też opinie użytkowników są dla mnie ważne.

Dodatkowo: dzisiaj oddałem go do konserwacji, na 14 sierpnia mam odbiór. Do tego czasu postaram się pożyczyć aparat z lepszym zoom'em i podzielić się efektami pracy zegarmistrza :)

Przy okazji zasięgnę również opinii co do oryginalności części zegarka, jednak jak już napisałem: jestem niemal pewien, że zegarek nie ulegał modyfikacjom. 

 

 

czekamy zatem na rezultaty obu przedsięwzięć:)

 

Dziś dotarło moje cudeńko :D Wprawdzie "tylko" 42 mm, ale jednak wzorowany na lotniczym B-Uhr z II wojny światowej tego samego producenta  :) Tylko pasek z zestawu brązowy z nitami zmieniłem na wysłużony brąz podpalany ze starego zegarka widoczny na ostatnim foto - jakoś mi bardziej pasuje i przywykłem do niego  ;)

 

m70q.jpg

 

6kie.jpg

 

eupt.jpg

 

6xhd.jpg

 

vrjf.jpg

 

 

tia, zdecydowanie mu lepiej w STARUCHU :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój nowy, niedzielny, nabytek. Frederique Constant Slimline Automatic.

 

Łukasz

 

post-64070-0-20375000-1375910473_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również się pochwalę swoim świeżym nabytkiem , odebrany w zeszłym tygodniu od Toruńskiego jubilera , oglądam go praktycznie bez przerwy!

post-62565-0-11930200-1375913804_thumb.jpg


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona marka, gratulacje ;) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, dostojny, jak zawsze pewny siebie, Longines..., w moich uczuciach ta marka ściga się o pierwszeństo już tylko z Omegą...

 

Ale ja chciałbym zaprosić do obejrzenia zegarka poniżej, trochę, nie ukrywam, na przekór stereotypom. To Swatch dosłownie upolowany i wywalczony na amerykańskiej aukcji. Pisałem już gdzieś wcześniej, że mam słabość do chronografów, stąd mój upór, by go zdobyć.

 

Moim skromnym zdaniem ten zegarek to dowód na to, że Swatch nie musi oznaczać tanią plastikową nudę. 

post-64196-0-86417700-1375967328.jpg

post-64196-0-78647600-1375967344.jpg

post-64196-0-49901500-1375967353.jpg

post-64196-0-49654100-1375967361.jpg

post-64196-0-91943000-1375967368.jpg

post-64196-0-18210200-1375967379.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, dostojny, jak zawsze pewny siebie, Longines..., w moich uczuciach ta marka ściga się o pierwszeństo już tylko z Omegą...

 

Ale ja chciałbym zaprosić do obejrzenia zegarka poniżej, trochę, nie ukrywam, na przekór stereotypom. To Swatch dosłownie upolowany i wywalczony na amerykańskiej aukcji. Pisałem już gdzieś wcześniej, że mam słabość do chronografów, stąd mój upór, by go zdobyć.

 

Moim skromnym zdaniem ten zegarek to dowód na to, że Swatch nie musi oznaczać tanią plastikową nudę.

bardzo ładny chronogrfafik :) Twój Swatch rzeczywiście znacznie lepszy niż typowe skojarzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cos sobie upolowalem wczoraj :)

yryveteq.jpg

 

Tapnięte z SGS3


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę tak się zrobiło chronografowato, to w takim razie dorzucę czarnego Couturiera, kupionego ostatnio do pary, do wersji z jasnym blatem.

post-64196-0-81347200-1375983276_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cos sobie upolowalem wczoraj :)

 

 

Tapnięte z SGS3

chyba nie ten dział ;)

 

cook, gratuluje, fajny okaz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no nie ten ;) Sorki ale nie zauwazylem na telefonie.

 

Tapnięte z SGS3


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upolowałem w weekend w cenie czteropaka zimnego piwka, nic nie mogę na temat tych zegarków wyczytać w sieci, pomóżcie jeśli znacie te marki .Zitura Compresor na ładnym mechanizmie as1130 i drugi diver Mulma automatic na 25 kamykach . (oczywiscie zrobiłem przegląd i lekkie poprawki -naprawa kalendarza ,smarowanie i oczywiscie bransoleta i pasek .) Jeśli ktoś ma jakieś wiadomości o markach obydwu zegarków to proszę o informację )

 

w1r9.jpg

 

 

 

l62s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upolowałem w weekend w cenie czteropaka zimnego piwka, nic nie mogę na temat tych zegarków wyczytać w sieci, pomóżcie jeśli znacie te marki .Zitura Compresor na ładnym mechanizmie as1130 i drugi diver Mulma automatic na 25 kamykach . (oczywiscie zrobiłem przegląd i lekkie poprawki -naprawa kalendarza ,smarowanie i oczywiscie bransoleta i pasek .) Jeśli ktoś ma jakieś wiadomości o markach obydwu zegarków to proszę o informację )

 

 

w1r9.jpg

 

 

 

l62s.jpg

Rozumiem, ze czteropak zimnego jest droższy... :-P


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem nastawiony ze będę musiał zostawić na dużo większą zgrzewkę zimnego piwka , ale Pan stojący na giełdzie staroci był widocznie bardzo spragniony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.