Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vaiomark

Witajcie!

 

Wspaniałe zdjęcia tak wielu ciekawych zegarków...

 

Pozwólcie Panowie, że i ja się pochwalę.

 

Po nieco dłuższych poszukiwaniach znalazłem nowiutki zegarek

Eterna KonTiki Four Hands XXL. Nowy, nie używany. Wszelkie papiery, gwarancja 2 lata.

 

Cena u jubilera w Monachium = 1625 Euro.

 

Już zapłacony, nadejdzie zapewne w poniedziałek. Oj, będzie to dłuuugi weekend...

 

 

Gdy nadejdzie - przetestuję, sprawdzę dokładność i podzielę się wynikami oraz jakimś ciekawym własnym zdjęciem tego ciekawego zegarka.

 

 

Jestem żeglarzem z zamiłowania i taki właśnie spory KonTiki niezwykle spodobał mi się.

 

 

Wasz

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-10806-0-38467600-1330819122.jpg

Czas nie ma początku ani końca, ma tylko środek, w którym wypadło nam żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Długo czytałem forum przed zakupem mojego "pierwszego" zegarka. Bardzo mi pomogliście w podjęciu decyzji. Dziękuję wszystkim którzy się tutaj udzielają. Oto zakup. Jeszcze ciepły.

 

ML-055-3.jpg

ML-055-5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ML,

Ja skoleji pokaze jak sie rozwija projekt memo:)

post-514-0-62608800-1330819336.jpg

By rafalbar


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja skoleji pokaze jak sie rozwija projekt memo:)

[url="post-22367-0-64533500-1330819345.jpg"]Obrazek[/url]

By rafalbar

Piotr Sz. :arrow: super ML. :mrgreen:

cytochrom :arrow: swietny JLC :mrgreen:

btw.polujesz tylko na ebay i sales corner ?


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz czasem w Polsce, ale raczej wyjatkowo, zasadniczo jednak us - czyli e-bay, time zone i watchsellers:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memo boskie :shock: i do tego ten pasek świetnie do niego pasuje - super jest :):):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Memo boskie :shock: i do tego ten pasek świetnie do niego pasuje - super jest :):):D

 

dziekuje Mariuszu, dzisiaj dostalem zamowiony sprzet do polerki - mikrokncowki - wiec wreszcie wyczyszcze detale (uszy etc.)bo juz mnie rece od papieru bolaly- paseczek tez mi sie podoba - spiendel 20mm, koszt 13usd, bardzo solidne i fajnie wykonane - problem ze zlota tarcza polega na tym i iz ciezko dobrac pasek aby zegarek nie zrobil sie mdly - ten jak znalazl.

Kolejne zdjecia podrzuce jak bedzie calkiem gotowy - tzn. ze szkielkiem, moze nowymi koronami (ciagle szukam), oraz po pelnej polerce.

Mariuszu mam nadzieje ze i ty podrzucisz zdjecia jakiegos LC lub JLC bo bakcyla polknales:)

pozdrawiam serdecznie


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariuszu mam nadzieje ze i ty podrzucisz zdjecia jakiegos LC lub JLC bo bakcyla polknales:)

 

I to nawet nie wiesz jakiego :) ta firma z każdym zegarkiem na który spojrzę bardziej utwierdza mnie w przekonaniu "o tak - to dokładnie to czego szukam" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto niezamierzony efekt poszukiwan chronografu vintage :mrgreen: - na zachete zaczne od zdjecia mechanizmu:

 

 

b22ffefcbbad0fe7.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto niezamierzony efekt poszukiwan chronografu vintage :mrgreen: - na zachete zaczne od zdjecia mechanizmu:

 

 

[/url]

 

swietny, ja mialem 289, cieszylem sie jak dziecko ale jakos nie moglem sie przekonac do

noszenia poprostu mi nie lezal:), pochwal sie tarcza - wersja z data?

 

jeszcze raz gratuluje choc myslalem ze uderzysz w chrono:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto i zdjecie zegarka:

 

0f1687a1a91c413a.jpg

 

Mam teraz powazna zagwozdke - jak znalezc kompetentnego zegarmistrza do czyszczenia, smarowania i regulacji. Nie jest to zdecydowanie standardowy mechanizm...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Movado Museum 2143

2d4f46e499b89276.jpg

24afa0154dfe11fc.jpg


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszke - piekny - nie rozczarowlem sie ani troszke, swietna oryginalna tarcza, chociaz ze znalezieniem serwisu rzeczywiscie moze byc ciezko, czasem nie doceniam jak mam dobrze z Lc:)

 

Rossi77 - bardzo ladne movado i nietypowe - gratuluje:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maurice Lacroix Pontos Chrono 43 mm. :mrgreen:

45b0cf7436c70c77.jpg


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vaiomark

Witam ponownie!

 

Kupiłem niedawno coś nowego.

 

Po kilku próbach skończyło się na Eterna KonTiki FourHands.

 

Kilka postów wcześniej wspomniałem wprawdzie, że planuję zakup wersji XXL ale skończyło się na tej nieco mniejszej.

Nie mam nadgarstka jak duży, krzepki chłop i tak wielki zegarek wyglądał nie całkiem dobrze. Jak dużo za duża marynarka.

Nie było problemu. Mam nowiutki Eterna. Z pudełkiem, papierami, gwarancją.

 

Kosztował u jubilera w Monachium 1350 Euro.

 

Oto pierwsze zdjęcie:

 

 

post-0-0-79561500-1330860606.jpg

By vaiomark at 2008-06-30

 

 

W sumie ten relief w kształcie fal w centrum zegarka nie jest taki brzydki. XXL jest gładziutki. No cóż - kwestia gustu. Ja jestem zadowolony.

 

Dokładność?

 

Od prawie 3 tygodni noszony BEZ przerwy. Dokładność, mierzona codziennie około godziny 15:

+3 sekundy na dzień. Raz lub dwa były +4 sekundy. Cyka bardzo wyraźnie i bardzo szybko!

;-)

 

Mam nadzieję, że po następnych kilku tygodniach jego "przyspieszenie" opadnie do 2 sekund. Wiecie przypadkiem, czy nowe zegarki po tak zwanym "dotarciu" - zwalniają?

Tak było na przykład z moim Seiko Atlas. Chodził +3 +4 sekundy na dobę, po 2 miesiącach już jedynie +1 +2 sekundy.

 

 

Wasz Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Mam nadzieję, że po następnych kilku tygodniach jego "przyspieszenie" opadnie do 2 sekund. Wiecie przypadkiem, czy nowe zegarki po tak zwanym "dotarciu" - zwalniają?

Tak było na przykład z moim Seiko Atlas. Chodził +3 +4 sekundy na dobę, po 2 miesiącach już jedynie +1 +2 sekundy.

 

Jest dokladnie tak jak piszesz, dokladnosc zegarki zwykle poprawia sie po 1-2 miesiacach.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus
post-0-0-49277100-1330860793.jpg<

post-0-0-45686000-1330860787.jpg

post-0-0-92453800-1330860788.jpg

post-0-0-26114200-1330860790.jpg

post-0-0-98413000-1330860791.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cerberus gratuluję zacnego fortisa !

Kolejny Tissot vintage do mojej kolekcji :smile:

Edox,Tissot,Certina to moje sprawdzone a zarazem ulubione marki z zajebistą historią.Mam nadzieję ,że uda Ci się go "reanimować"...

 

Czekam z zaciekawieniem na fotki w galerii...

 

PS.10 pln. :shock: :shock: :shock: => super zakup !


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.