Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

z tych zdjęć nie podjąłbym się tak jednoznacznej oceny :)

napisy są na pewno bardziej wyraźne niż w Twoim, ciemniejsze- ale czy to świadczy o renowacji?

Ja bym nie pogardził żadnym z nich :D


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwej analizie internetowej na 100 % nie jestem pewien ale fakt że napis jest mniejszy występuje w zdecydowanej większości.

Co prawda znalazłem podobny rozmiar w sieci ale czy to oryginalny napis to też nie wiem

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/2276705/8421879.jpg

 

Po przyjrzeniu się strukturze tarczy można domniemywać że tarcza była ewentualnie umyta i został naniesiony tylko napis.

Wnioskuję to z tego że ten model posiadał tarcze z jakby opiłkami złota wg katalogu i ta moja tarcza takowe posiada.

 

Czyli w "najgorszym" przypadku wszystko inne cacy tylko napis poprawiony.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wzgardzicie moim znaleziskiem, ale wyszperalem ostatnio na bazarku ten oto zegarek i kupilem go za 2 zl :) wlozylem baterie, zrobilem mu pasek i prezentuje sie calkiem niezle...mysle ;)

post-64247-0-18127500-1397648547_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i nie dziwię się, każdy zakup daje dużo radochy i budzi chęć podzielenia się swoim zadowoleniem z innymi. Wobec tego czekamy spokojnie na realizację i zdjęcia w realu.

Przyszedł, aparat poszedł w ruch już w aucie, na razie jedno nadgarstkowe, potem w galerii zamieszczę więcej fotek:

DSC_4236.JPG

 

Trochę zamieszania wyszło z zegarkiem. Otóż nie doczytałem raptus, że kupiłem....pierwszy model przedprodukcyjny, wśród 3 aukcji wybrałem akurat ten, przekonany że to normalna wersja, jak dziś spokojnie poczytałem opis, to wszystko było w nim  :) W sumie sam nie wiem, czy to dobrze czy to źle, są drobne różnice do tego jak finalnie został wypuszczony do klienta-nie ma loga kienzle na wahniku, koronka nie jest zakręcana, dekiel trawiony a nie grawerowany, numer seryjny 000/190, inny pasek. Pudło takie samo, mechanizm VJ7750 wykończony tak samo jak w finalnej wersji,wykonanie na bardzo wysokim poziomie, jeden pasek brązowy w komplecie. W sumie jest jeszcze bardziej wyjątkowy niż seryjna produkcja, tylko cholera to nie było zamierzone, nie doczytałem różnic w aukcji i sam nie wiem co o tym sądzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki,

Na naszym pięknym forum, trwa akcja charytatywna, w którą zaangażowało się kilkanaście wspaniałych osób oraz Zarząd, ale to w dalszym ciągu mało. Martwić może to, że na forum zarejestrowanych jest ponad 35 tysięcy użytkowników, a jedynie niewielki ich odsetek ofiarował swoją pomoc. Tutaj chodzi o pomoc dla dziecka, które od samego początku swojego życia ma pod „górkę”, i któremu los nie szczędził przykrych doświadczeń już w pierwszych dniach życia. Nie bądźcie obojętni, i zaangażujcie się w formową akcję pomocy.

 

Wystarczy naprawdę niewiele, wpłać na specjalnie utworzone subkonto, symboliczną „złotówkę”. Na pewno od tego nie zubożejesz, a możesz dać dziecku perspektywy na lepsze jutro.

 

Poniżej, znajdują się wszystkie niezbędne linki, w których opisana jest cała akcja.

Informacje ogólne:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102596-otw%C3%B3rz-oczy-na-filipka/

 

Wzruszający i ściskający za serce list matki Filipa:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102596-otwórz-oczy-na-filipka/?p=1180709

 

Oraz, w dziale sprzedam wątek licytacyjny, w którym możemy licytować przedmioty udostępnione przez ludzi dobrego serca:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102593-licytacja-dla-filipka/page-10

 

Pieczę nad finansami trzyma Zarząd KMZiZ, więc wszystkie niezbędne informacje (nt. finansów) są publikowane na bieżąco przez przedstawiciela Zarządu.

 

Jeżeli nie masz ochoty brać udziału w licytacji, lub nie chcesz ofiarować na nią żadnego przedmiotu, wpłać na subkonto dowolną, ustaloną przez siebie sumę pieniędzy.

 

Nie bądźcie obojętni i ofiarujcie swoją pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny. Dobrze też wygląda to tego zestawu casualowego.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio zakupiłem :) (50zł) taki oto zegareczek

Stary zegarek Hercules z lat 50-60 wyprodukowany przez niemiecką firmę Henzi & Pfaff - w realu jest piękny  

​ale szukam do  niego nowej "budy" :) jak stwierdzić czego potrzebuję by wymienić

Średnica szkła 29 mm,całego zegarka 35 na 42 mm

 

 

 

 

post-68565-0-58631700-1397743811_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kayman

Czy możesz powiedzieć czy kupowałeś na ebaju od sprzedawcy "manuwey" czy od innego.

Ten sprzedawca nie ma niestety wysyłki do Polski, więc jeśli kupowałeś od tego to jak załatwiłeś wysyłkę do Polski ?

Gdzie pisze o tych "wadach", opis jest po niemiecku i gogle mi tego nie tłumaczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kayman

Czy możesz powiedzieć czy kupowałeś na ebaju od sprzedawcy "manuwey" czy od innego.

Ten sprzedawca nie ma niestety wysyłki do Polski, więc jeśli kupowałeś od tego to jak załatwiłeś wysyłkę do Polski ?

Gdzie pisze o tych "wadach", opis jest po niemiecku i gogle mi tego nie tłumaczą.

 

Hej, tak od niego kupowałem, nie masz się czego obawiać, tylko jedna aukcja była z takim egzemplarzem :) Było napisane wyraźnie, że oznaczony jest 00/190.  Zresztą jak namierzysz aukcje to daj linka to ci powiem co i jak. Wysyła do Polski, zapytałem czy się da i odpowiedział że 25Eur o ile dobrze pamiętam, za 2 zegarki zapłaciłem 35Eur, wziąłem jeszcze Mechanical Edition.

Edytowane przez Kayman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kompletu i mój nabytek :)

post-50959-0-50393900-1397830717_thumb.jpg

post-50959-0-54852000-1397831369_thumb.jpg

 

trochę na zdjęciu urósł , ale w realu jest ok, choć grubas jest straszny 

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pallad-robert

 

Co Ty chcesz wymieniać? :blink:

Buda jest ok! :)

Pokaż dupcię i bebechy ;)  ale w Vintage.

Tam zrobimy wiwi sekcję tego Twego nabytku. :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Ja też miałem jako dwa pierwsze sikory "Adriatiki" a teraz mam zupełnie inne zapatrywania i potrzeby, tylko budżet jakoś do nich nie dorasta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pokochałem automaty, mam obecnie Seiko 5 SNZH55K1 i używanego Citizena z lat '90 (NY2300). Uważam, że w moim zasięgu cenowym najlepsze zegarki to Japończyki i cenię je bardziej niż tanie Szwajcary. Ale ponieważ udało mi się Adriaticę kupić za około 200zł (czyli w cenie kwarcowych Casio i Timexów), to zrobiłem chyba dobry interes :rolleyes:

Bardzo dobry nabytek za 200 pln.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie znam się na zegarkach szwajcarskich, ale ostatnio wpadła mi w ręce taka oto Omega vintage. Zegarek ma ułamany wałek, brakuje uszu mocujących werk w kopercie, ale jest ładniutki. Czy ktoś może mi powiedzieć co to za zegarek, z jakich lat pochodzi i czy warto go reperować (odnawiać) ?

 

post-64566-0-74839400-1398370932_thumb.jpg

post-64566-0-80659800-1398370956_thumb.jpg

post-64566-0-70670500-1398370976_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja omega wyglądała kiedyś tak:

http://forums.watchuseek.com/f11/info-audemars-freres-geneve-543236.html

 

nawet nazywała się inaczej :)

 

Myślę, że kolega Cieslut wyczerpał powyższym wpisem temat ;)

 

To nawet ciężko nazwać pasówką.

 

....to pasówko-składak niestety...mechanizm od zegarka kieszonkowego, koperta od naręcznego, a do tego tarcza od Omegi, a mechanizm innej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to i ja się pochwalę kolejnym zakupem do mojej kolekcji :) Chorowałem na coś z niebieską tarczą i w oko wpadł mi taki oto Epos 3411. Nówka sztuka, z wczoraj ;)

 

IMAG0643

IMAG0651

IMAG0647

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.